Kredili Sistem Açık Öğretim Ders Çalışma Sayfası

kızlar konumuzla alakasız olacak ama bilen biri yönlendirsin beni :)
şu yorumların altına yapılan çizelgeler varya, mesela eşimle evleneli şukadar oldu, bebeğim doğalı şukadar oldu diye :) onu nerden yapıyoruz biri anlatsın bana ya çok hoşuma gitti :)

Canım benim profilini düzenle kısmına gir orda yazıyo eşinize hitap şekliniz evlilik tarihinizi yazın diye o kutucukları doldur çizelgen olur :KK34:

O zaman yarın bi soru bankası almak olacak işim.. Canım sağolasın.. Bende diyorum bazen aklımdan uçtumu diye ama soruyuda araya sıkıştırırsam derslerden komple sıkılacakmışım gibi geliyo.. Çünkü şimdiki hedefim sadece ünitelerimi bitirmek.. Hesaplamalarıma göre günde en az 2 ünite çalışırsam sınava bi hafta kala ünitelerim bitiyo.. Bende şöyle düşündüm ünitelerim bitsin son kalan günlerde full soru çözerim demiştim ama araya dereye sorularıda sıkıştırmam gerekiyo sanırım..:KK31:

canım araya dereye sıkıştırmak olarak düşünme...ozaman çözesin gelmez ki...
sen bu soru çözme işini ünitenin devamı olarak düşüneceksin...mesela üniteyi bitirdin ya hemen ardında aynı ünitenin sorularını çözeceksin...farklı soru çözme, okuduğun ünitenin sorusunu çöz...zaten soru bankaları ünite ünite dizayn edilmiş...mesela benim soru bankam her üniteye 30 soru vermiş... ben ünite biter bitmez hemen soruyu çözüyorum iyice pekişiyorum...ama ünite bitince farklı ünitelerin sorularını çözme, ozaman iyice birbirine girer...
canım seni üzmek istemem ama ünite bitiminde soru çözme işi yapmıyorsan emin ol şuan eski ünitelerinden hiçbişey hatırlamazsın...
şuan ben sana önceki çalıştığın üniteden bir soru sorsam emin ol çoktan unutmuşsundur....ama sorularını çözmüş olsan illaki hatırlarsın..bana güven mutlaka soru bankası al..teşekkür edeceksin inan bana...

canım araya dereye sıkıştırmak olarak düşünme...ozaman çözesin gelmez ki...
sen bu soru çözme işini ünitenin devamı olarak düşüneceksin...mesela üniteyi bitirdin ya hemen ardında aynı ünitenin sorularını çözeceksin...farklı soru çözme, okuduğun ünitenin sorusunu çöz...zaten soru bankaları ünite ünite dizayn edilmiş...mesela benim soru bankam her üniteye 30 soru vermiş... ben ünite biter bitmez hemen soruyu çözüyorum iyice pekişiyorum...ama ünite bitince farklı ünitelerin sorularını çözme, ozaman iyice birbirine girer...
canım seni üzmek istemem ama ünite bitiminde soru çözme işi yapmıyorsan emin ol şuan eski ünitelerinden hiçbişey hatırlamazsın...
şuan ben sana önceki çalıştığın üniteden bir soru sorsam emin ol çoktan unutmuşsundur....ama sorularını çözmüş olsan illaki hatırlarsın..bana güven mutlaka soru bankası al..teşekkür edeceksin inan bana...

Yok canım beni üzmezsin tam tersine sevindirirsin yol yakınken söylediğin için.. O zaman ben yarın soru kitabımı alayım şimdiye kadar çalıştığım ünitelerin sorularını çözeyim direk olmaz mı ? Tekrar konuların üzerinden geçemicem çünkü.. Bundan sonrada ünite bitirince soru çözeyim böyle faydalı olur dimi.. ?

Bu arada çizelgen çok güzel olmuş, eşinle bir ömürü mutlulukla geçir inşaAllah
..:nazar:

Yok canım beni üzmezsin tam tersine sevindirirsin yol yakınken söylediğin için.. O zaman ben yarın soru kitabımı alayım şimdiye kadar çalıştığım ünitelerin sorularını çözeyim direk olmaz mı ? Tekrar konuların üzerinden geçemicem çünkü.. Bundan sonrada ünite bitirince soru çözeyim böyle faydalı olur dimi.. ?

Bu arada çizelgen çok güzel olmuş, eşinle bir ömürü mutlulukla geçir inşaAllah
..:nazar:

teşekkür ederim canım benim :KK16: allah cümlenin evliliğini huzurunu sağlığını daim etsin inşallah...
bu arada kesinlikle hemen al soru bankası.. önceki ünitelerini biz çöz bak göreceksin gazel çok haklıymışsın hep unutmuşum diyeceksin..yeni baştan tekrar etmek zor tabi zaten etme de..yetişemezsin....
en iyisi çalıştığın üniteleri çöz...bitirdikten sonra da her gün bitirdiğin ünitenin ardından aynı ünitenin sorularını çözmeden kitabı kapatma... inşallah göreceksin farkı canım...

teşekkür ederim canım benim :KK16: allah cümlenin evliliğini huzurunu sağlığını daim etsin inşallah...
bu arada kesinlikle hemen al soru bankası.. önceki ünitelerini biz çöz bak göreceksin gazel çok haklıymışsın hep unutmuşum diyeceksin..yeni baştan tekrar etmek zor tabi zaten etme de..yetişemezsin....
en iyisi çalıştığın üniteleri çöz...bitirdikten sonra da her gün bitirdiğin ünitenin ardından aynı ünitenin sorularını çözmeden kitabı kapatma... inşallah göreceksin farkı canım...

Allah razı olsun canım bana nasıl bi iyilik yaptığını bilemezsin... Ben tam tersini düşünüyodum ama böyle düşünmeye devam etseydim hüsrana uğrayacaktım çalışıp emek verdiğim herşey boşa gidecekti.. Yarın iş çıkışı alırım soru kitabımı toplamda çalıştığım 11 ünitenin sorularını çözerim inşaAllah unutmamışımdır sorularla iyice bi pekişir anladıklarım.. Sonrada Allah nasip ederse yarın inkilabdan sivtah yapayım diyorum nasip artık.. Hadi görüşürüz yine canımm. Allaha emanet ol.. İyi geceler..:KK16:

kızlar bana müsade, allah izin verirse bir ünite daha bitirmeye çalışacam..ünitem baya uzun belki yarım kalır ama bakalım bi deniycem :) pek ümidim yok başımda ağzrıyor sinüzitim var ama kitabı elime bi alayım bakalım bi kaç sayfa ne okuyabilirsem kardır dimi...:KK43:
herkese iyi geceler...
bu arada sevgicim toplamda 4 ünitem bitti eklermisin...

evet canım kitapların tamamından sorumluyuz...ara sınavdakilere de çalışacaz...
fakat süre kısıtlı olduğu için ben ara sınavdaki üniteleri tek okuyamayacam, sadece sınava bikaç gün kala ünite sonlarındaki soruları tekrar edip göz atıcam okadar...aksi halde yetişmez...

bilgi için tşk.ler canım.....

aynen dediğini yapıyorum valla eskiden iş görüşmesine giderken allahım nolur olsun derdim yalvarırdım bukadar haykırmaya yalvarmaya olmadı derdim zaman geçtikçe nekadar hata yaptığımı anladım.rabbim büyük hakkımda hayırlısı olsun artık.oğlum yanımda sağlıklı çok şükür eşim yanımda ben sağlıklıyım daha neisterim der oldum maddi sıkıntım hariç tabiki şimdi diyorum ki önce yavruma bana eşime sağlık evime huzur işimin hayırlısı olsun.hep rabbime bırakıyorum artık inşallah hakkımda hayırlısını nasip eder.
işten çıkma sebebim ise canım oooooo çok uzun ama kısaca anlatayım devlet hastanesindeydim amirimizin eşi taktı bana ama inan sebebini bilmiyorum kadın devamlı beni bi azarlama aşağılama çabasında ve devamlı yerimi değiştiriyor ama bir bayanın yapmaması gereken işleri yaptırıyor izin isterim vermez bişey derim tersler hep böyle artık işe ağlayarak gidiyordum.bir gün eşimin amcası vefat etti izin istedim çocuğun bile hastalansa sana izin yok dedi salak kadın aaaa bukadarıda fazlaydı ben oranın elemanıyım 6 senelik çömez değilim it gibi çalıştım bumuydu karşılığı yani çocuğum hastalancak sen bana izin vermiycen bide sağlık elemanı bunu diyen düşün bende çıkışımı aldım çektim geldim ama yemin ettim beni hor gördü aşağıladı yaa rabbim büyük karşılarına öyle bi çıkıcamki şok olucaklar bak nasıl gaza geldim yazarken ben işten çıktıktan sonra inatdan aöf ye yazıldım çünkü lise mezunu olarak çok horlandım okuduğum bölümün uzmanlık eğitiminide aldım.sırf dimdik çıkayım karşılarına diye inşallah allahım hayırlı bi şekilde gösterir o günleri.böyle canım aslında okadar uzunki özet geçmeye çalıştım

siz tam olarak ne iş arıyorsunuz bana mesaj yazar mısınız? belki yardımım dokunur...

Ya şimdi aklıma takılan iki şey var bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Kredili sistemde benim netten araştırdığım kadarıyla derslerin genel ortalaması 2 olması gerekiyormuş ki sınıf geçebilelim
Peki bir dersimiz zayıf olursa yani kaç olmalıki genel ortalama 2 olduğunda geçebilelim o dersten
Kısaca en düşük geçme notu kaç olmalı bilen var mı?

İkincisi ise mayısta gireceğimiz vize ve final arasında sınav değişikliği yeri yapılabiliyormu acaba ?

Ya şimdi aklıma takılan iki şey var bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Kredili sistemde benim netten araştırdığım kadarıyla derslerin genel ortalaması 2 olması gerekiyormuş ki sınıf geçebilelim
Peki bir dersimiz zayıf olursa yani kaç olmalıki genel ortalama 2 olduğunda geçebilelim o dersten
Kısaca en düşük geçme notu kaç olmalı bilen var mı?

İkincisi ise mayısta gireceğimiz vize ve final arasında sınav değişikliği yeri yapılabiliyormu acaba ?

canım ben sondan başlayım sorularını cevaplamaya :)
sınav değişikliği her sınav için yapılabilir...mesela mayıs ayındaki vizeye girdin diyelim ve hazirandaki sınav için başka yerde girmek istiyorsun.. tarihlerini iyi takip et...değiştirebilirsin...ama çok iyi takip et çünkü kısa sürede değiştirmen lazım...aöf bürosuyla mutlaka telefonda bi görüş...tarihlerinden emin ol...
her sınav için değişik mekanlar yazabilirsin...ama tarihini iyi takip et mutlaka...

birinci sorun için ise şöyle diyeyim...şimdi kredili sistemde 2 alınca geçiliyor diye net bişey söyeleyemeyiz...çünkü harf sistemi var ve 2 ile kalanlar bile olabileceği gibi geçenlerde olabilecektir...zaten çan eğrisi olayı yüzünden şimdiden puanlarını hesaplayıp plan kurma kafanda....çünkü çan eğrisi yani sınıf ortalaması puanları çok etkilyecek...
bence hiç hesap yapmadan sonuçların açıklanmasını bekle...boş yere kaldım diye üzülüp, geçtim diye de sevinme...çünkü çan eğrisi herşeyi altüst edecek...bence bekle...

kızlar bende bir ünite bitirdim az önce...mola verdim ve birazdan kalkıp bir belki iki ünite bitirebilirim, şükür allaha çok dinamik hissediyorum kendimi...bu dinamikliği boşa harcamak istemiyorum..hazır iyiyken iki ünite daha bitirip, bugün için 3 üniteyi bitirmiş olmak istiyorum..hadi bana müsade, gece görüşrüz inşallah...:KK16:

Merhaba kızlar sizlere birşey sormak istiyorum.. Şimdi ben lisans mezunuyum bu sene 2. ünv. şansından yararlanarak 2 senelik bölüme kaydımı yaptırdım ve inşallah 2014 haziranda bu bölümden mezun olup 2014 eylüldeki önlisans kpssden de atanmak istiyorum çünkü yeni kayıt olduğum bölümün mesleğini yapmak istiyorum.. Ama bir tanıdığım bana asla önlisans kpssye giremeyeceğimi söyledi.. Ben araştırmıştım ama bu kişi böyle söyleyince tekrar tekrar araştırdım ve girebileceğim sonucunu çıkardım.. Gidip söyledim bu tanıdığa bana sırıtarak hayır giremiyorsun tekrar araştır dedi sinirlerim bozuldu sizler ne biliyorsunuz bu konuda?

Bugün benden 0 ünite.. Kendimi yorgun hissediyorum, kafamda bi hayli dalgın aklım hiç bişeyi almıyo...
Gazel soru kitabı aldım bugün, ymekten sonra oturdum başına ama dediğin gibi çoğu şey silinmiş hafızamdan bir sürü yanlışım çıktı, bide kafam dalgın ya en basit soru bile gözümden kaçmış..
Kısacası moralimde 0 oldu.. Konu çalışmakta gelmedi içimden...
:KK31:

Bugün benden 0 ünite.. Kendimi yorgun hissediyorum, kafamda bi hayli dalgın aklım hiç bişeyi almıyo...
Gazel soru kitabı aldım bugün, ymekten sonra oturdum başına ama dediğin gibi çoğu şey silinmiş hafızamdan bir sürü yanlışım çıktı, bide kafam dalgın ya en basit soru bile gözümden kaçmış..
Kısacası moralimde 0 oldu.. Konu çalışmakta gelmedi içimden...
:KK31:

moral bozmak yok canım benim...ne demiştik iyi düşüncez iyi olacak... yorgun halde çözdüğün için muhtemelen dikkatini fazla verememişsindir..üzülme fazla...arayı kapatırsın...sen her bitirdiğin ünite sonunda mutlaka en az 25 veya 30 soru çöz...hangi yayınevini aldın merak ettim...
canım şunu unutmaki mesele çok ünite bitirmek değil, anlayarak bitirmek...gelişigüzel okuyup geçerek 3 beş ünite yerine sakin kafayla oturup bir ünite bitirmek bence daha efdal..
yanlışların için üzülme...biraz daha çözmeye devam edersen hangi konuları anlamadığın ortaya çıkar yanlışlardan bilebilirsin bunu...yanlışının çok çıktığı konuları şöyle bi göz ucuyla tekrar okursan hemen pekişirsin zaten üzülme..

Merhaba kızlar sizlere birşey sormak istiyorum.. Şimdi ben lisans mezunuyum bu sene 2. ünv. şansından yararlanarak 2 senelik bölüme kaydımı yaptırdım ve inşallah 2014 haziranda bu bölümden mezun olup 2014 eylüldeki önlisans kpssden de atanmak istiyorum çünkü yeni kayıt olduğum bölümün mesleğini yapmak istiyorum.. Ama bir tanıdığım bana asla önlisans kpssye giremeyeceğimi söyledi.. Ben araştırmıştım ama bu kişi böyle söyleyince tekrar tekrar araştırdım ve girebileceğim sonucunu çıkardım.. Gidip söyledim bu tanıdığa bana sırıtarak hayır giremiyorsun tekrar araştır dedi sinirlerim bozuldu sizler ne biliyorsunuz bu konuda?

valla canım hangi bölümdesin onu belirtmeden bişey diyemeyiz...ama sana tavsiyem bir kişinin lafıyla bütün hayatına yön verme sakın..araştırdım diyorsun internetten falan kontrol etmişsin, yeterince emin olmuşsun madem, ohalde neden bir kişinin lafıyla tepetaklak olacaksın ki...bence o kişi biraz çekememiş sen..:KK53:
bazı kompleksli insanlar karşısındaki kişiyi alt etmekten zevk alır...sırıtarak söyledi demiştin ya, işte burdan anla sen bu insanın mahiyetini :)
net bilgisi olanlar sana yardımcı olacaktır bekle bakalım cevap gelir burdakilerden..benim bi fikrim yok yanlış bişey söylemiyim...

moral bozmak yok canım benim...ne demiştik iyi düşüncez iyi olacak... yorgun halde çözdüğün için muhtemelen dikkatini fazla verememişsindir..üzülme fazla...arayı kapatırsın...sen her bitirdiğin ünite sonunda mutlaka en az 25 veya 30 soru çöz...hangi yayınevini aldın merak ettim...
canım şunu unutmaki mesele çok ünite bitirmek değil, anlayarak bitirmek...gelişigüzel okuyup geçerek 3 beş ünite yerine sakin kafayla oturup bir ünite bitirmek bence daha efdal..
yanlışların için üzülme...biraz daha çözmeye devam edersen hangi konuları anlamadığın ortaya çıkar yanlışlardan bilebilirsin bunu...yanlışının çok çıktığı konuları şöyle bi göz ucuyla tekrar okursan hemen pekişirsin zaten üzülme..

Bi anda çok motiveden düştüm umarım yarın normale dönerim.. Bide soru kiatblarınıda alınca önümde bir sürü kitap gözüm korkttu ne yalan söyliyim..
Ben Egem yayınlarını aldım canım iş yerindeki arkadaş vize sınavlarına konu çalışmadan girdi sırf bu egemin soru kitaplarındaki soruları çözerek notlarınında maşallahı var...
Ben daha öncede konu çalışmak için egemden çalışmıştım o yüzden direk onu aldım.. İnşalah faydası olur..
Dediğin gibi bütün olay anlayarak çalışmak, ama bazen sınavlara kadar konular yetişmeyecek diye korkup daha hızlı çalışıyorum..
Bide bütlerde kalkmış diyolar eğer öyleyse ve ben finalleri geçemezsem bittim demektir..

X