Popüler Konu 40 yasından sonra anne olmaya cabalayanlar

bende bazen kızıyorum örneğin bana histereskopi yapmadı kızdım..sonra Aret beyle görüşünce odadan çıkarken beni çok etkisi altına almış oluyor.. haklı diyorum bir yandan sonra bir yandanda bazen kızıyorum.. ama bu tedavide tutmazsa ilk iş histereskopiye koşacağım..
benimde bu güne kadar gittiğim en profesyonel olan doktor Aret bey.. birde çok inatcı ve kafasının dikine olmasa birazda bizim dediklerimizi yapsa:))

canım o yapmasa biz kendimiz başımızın çaresine bakıcaz bunu her doktor yapmıyormu...daha önce gitiğin kadın doğumcu veya özel hastanede yaptır..canım bence önce bir histersopi yaptırmaya zorla aret beyi bu kadar tutmamasını sebebi vardır mutlaka bakılsın..birde 220 arkadaşımız yazmıştı iki test adını ben onlarıda yaptırıcam iltihap olabilir diye düşünüyorum..çünkü bazen akıntım çok oluyor...canım aret bey kızsada aklına takılan herşeyi sor...canım sen benim rezervim az diyoeun fsh ve amh testi yaptırdınmı canım..onlar kaç çıkmıştı onlar çok önemli rezerv azlığında onlar yüksek ve düşük çıkyor biliyorsun..benim fsh 50 kadar çıktı ve amh 0.16 hiç iç acıcı değil hormon testlerim..

Allah hayıra çıkarsın. Daha çok senin bakış açını ileten bir rüya olmuş sanırım. Umudunu yitirme lütfen. Açıkçası altta yatan başka bir sebep var mı diye bakılması gerekir belki. Ama onu tüp bebekçiler yapmıyor. Belki bir ün. hastanesi bu konuda daha çok yardımcı olabilir. Tüp bebek değil de kadın doğum bölümü. Eğer rahim içinde ya da kanda bir sorun varsa o da tutunmaya engel olabilir. Sedimantasyon ölçtürdün mü hiç? Bir de CRP testi. Gizli iltihaplanma için demişti eski doktorlarımdan birisi. Normal bir kadın doğumcudan veya dahiliyeden isteyebilirsin. Regl olman da farketmez. En azından gerekirse tedavi ertelenir, ya da birlikte yürüyecek bir tedavi uygulanır. İnşallah temiz çıkar sonuçların. İnşallah bu bebeğine kavuşacağın tedavin olur...

canım sen bahsedince testlerime baktım Hassas CRP yaptırmışım sorun çıkmamış oldukca iyi çıkmış sonucu..
Sedimantasyon yaptırmadım artık onuda bir dahakine yaptırırım not aldım hemen...

canım o yapmasa biz kendimiz başımızın çaresine bakıcaz bunu her doktor yapmıyormu...daha önce gitiğin kadın doğumcu veya özel hastanede yaptır..canım bence önce bir histersopi yaptırmaya zorla aret beyi bu kadar tutmamasını sebebi vardır mutlaka bakılsın..birde 220 arkadaşımız yazmıştı iki test adını ben onlarıda yaptırıcam iltihap olabilir diye düşünüyorum..çünkü bazen akıntım çok oluyor...canım aret bey kızsada aklına takılan herşeyi sor...canım sen benim rezervim az diyoeun fsh ve amh testi yaptırdınmı canım..onlar kaç çıkmıştı onlar çok önemli rezerv azlığında onlar yüksek ve düşük çıkyor biliyorsun..benim fsh 50 kadar çıktı ve amh 0.16 hiç iç acıcı değil hormon testlerim..

Yok zaten kesin orada yaptıracağım yapmak zorundalar fiyatı 1400 TL miş ne yapalım artık yaptıracağız..
olmadı başka yere giderim hastane çokk..
fsh düşebiliyor cnm onu biraz düşürmeye çalış kürlerle olmazsa.. amh a çok takılma.. benim 1.2 ama iki taneden fazla döllenmiyor uzun zamandır...

Son düzenleme:
canım sen bahsedince testlerime baktım Hassas CRP yaptırmışım sorun çıkmamış oldukca iyi çıkmış sonucu..
Sedimantasyon yaptırmadım artık onuda bir dahakine yaptırırım not aldım hemen...

Yok zaten kesin orada yaptıracağım yapmak zorundalar fiyatı 1400 TL miş ne yapalım artık yaptıracağız..
fsh düşebiliyor cnm onu biraz düşürmeye çalış kürlerle olmazsa.. amh a çok takılma.. benim 1.2 ama iki taneden fazla döllenmiyor uzun zamandır...

amh çok iyi canım..bence senin sterse kaynaklı olabilir yumoş sayın biliyosun stersten herşeyimiz etkileniyor..canım eşinin sperm azlığı sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam eşin için ne diyor doktor canım..neden şuan senin yumurta sayına takılıyor doktor..6 tane yumoşun vardı geçen tedavinde senin canım klomen kullanmana ramen yumurta sayın güzel bence sen yumurta sayına takılma klomenle çok yumuta olması beklenemez zaten..tedaviye başlayınca eşine bol bol havuç suyu içir canım..

CRP nin temiz çıkmasına sevindim. Büyük ihtimalle sedimantasyon da temiz çıkar. Allah yolunu, bahtını açık etsin.

amh çok iyi canım..bence senin sterse kaynaklı olabilir yumoş sayın biliyosun stersten herşeyimiz etkileniyor..canım eşinin sperm azlığı sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam eşin için ne diyor doktor canım..neden şuan senin yumurta sayına takılıyor doktor..6 tane yumoşun vardı geçen tedavinde senin canım klomen kullanmana ramen yumurta sayın güzel bence sen yumurta sayına takılma klomenle çok yumuta olması beklenemez zaten..tedaviye başlayınca eşine bol bol havuç suyu içir canım..

canım gittiğim tüm doktorlar diyorki sonuçta azda olsa tüp için gerekli sperm var biz içinden en iyisini seçiyoruz.. erkek infertilitesinde en önemli faktörlerden biri yumurta kalitesi.. benim yumurtalarım tüp bebeğe göre çok kaliteli değilmiş.

CRP nin temiz çıkmasına sevindim. Büyük ihtimalle sedimantasyon da temiz çıkar. Allah yolunu, bahtını açık etsin.

sağoll canım benim.. doktorunla görüşecektin görüşebildinmi..

canım gittiğim tüm doktorlar diyorki sonuçta azda olsa tüp için gerekli sperm var biz içinden en iyisini seçiyoruz.. erkek infertilitesinde en önemli faktörlerden biri yumurta kalitesi.. benim yumurtalarım tüp bebeğe göre çok kaliteli değilmiş.

Pazartesi gitmiştim, verimsiz bir görüşme oldu, soracaklarımı unuttum :KK9:
Aşılama ihtimalini araya sokup dikkatimi dağıttı. Haftaya perşembe AMH sonucu için gittiğimde yazılı götüreyim diyorum soruları. Geçerse yıldzlı pekiyi veririm :KK53:

canım nasıl geçti randevun doktorla diğer topikte biraz okudum...yumoş sayın çook iyi bence sakın sayına takılma...

canım ben crp tetsi geçen üniversite hastanesinde yaptırm ve benim test sonucum yüsek çıktı bunun anlamı nedir sence iltihap var bende..bunun tedavisi nedir...hata transferin 8 günüydü o zaman..benim bebişim o yüzdenmi tutmuyor...

canım ben crp tetsi geçen üniversite hastanesinde yaptırm ve benim test sonucum yüsek çıktı bunun anlamı nedir sence iltihap var bende..bunun tedavisi nedir...hata transferin 8 günüydü o zaman..benim bebişim o yüzdenmi tutmuyor...

Eski doktorumun söylediği kadarıyla vücutta gizli iltihaplanma varsa CRP yüksek çıkıyor. Eğer yumurtalık ve rahime indiyse hele benimki gibi sızıntı şeklindeyse evet tutunmaya engel. Ph dengesizliği embriyoyu eritmese bile, rahime yapışmasını engelliyor. Ya da yapışsa bile düşüğe neden oluyor. Çözümünü bilmiyorum ama sedimantasyon da yüksekse ve ağrı, kronik yorgunluk, zihinde bulanıklık, ağızda ve gözde kuruluk gibi (rüzgarda gözlerinden yaş geliyorsa, sık kaşınıyor, kirpik diplerin kepekleniyorsa) şikayetler de varsa önce dahiliye, sonuçlara göre romotoloji, enfeksiyon hastalıkları gibi bölümlere yönlendiriyorlar. İltihaplı romatizma, Haşimoto, mikrobik durumlar, ilerlemiş enfeksiyon hastalıkları gibi bir çok sebebi var. Bazılarının tedavisi kolay. Bazıları da ömür boyu birlikte yaşanacak hastalıklar ama hamilelik için uygun tedaviyle, doğal yoldan hamile kalınabiliyor. :KK34: Çok nadiren benim gibi sebepsiz de olabiliyor. Sebepsiz değildir ama bulamadılar. İş başa düştü şimdi. :44:Yeni edindiğim bilgi, asidik beslenme şeklinin de iltihap oluşturduğu yönünde. Karbonatlı su içmeye başladım. Bir de kan temizleyici bir şeyler bulursam iyi olacak. Olası mikrobik bir duruma karşı. Gebelik oluştuktan sonra da devamlılığı olabilecek bir şey arıyorum. Sebebini bilmeyince tedaviyi bırakır bırakmaz tekrar başlıyor. Eski doktorum bir tedavi uygulamıştı 10 günlük. İşe de yaramıştı ama benimki yine tekrarladı.
İster kendi doktorunla görüş, ister dahiliyeye git, yeni tedaviden önce bir baktır. İnşallah bir şeyin yoktur. Varsa da çözümsüz değil. Belki kendiliğinden hamile bile kalabilirsin, belli mi olur? :KK34:

kızlar bu CRP testini neden yapıyorusunuz bu testi herhangi bir hastalık durumunda doktora gittiğinizde biyokimya testinde yapıyolar diye biliyorum bende özellikle baktırmadım ama bi seferinde çok az yüksek çıkmıştı ve doktor önemsiz demişti sonrada baktırmadım hamilelikle ne gibi bir ilgisi var bu testin:44::44::44::44::44::44::44::44::44:

canım nasıl geçti randevun doktorla diğer topikte biraz okudum...yumoş sayın çook iyi bence sakın sayına takılma...

canım randevum fena değil herzamanki ortamda geçti.. :) tahmin edebilirsin
doktor bey inatcı ben daha inatcı..
bende yıllarca hiçbirşeye karışmayan pasif hasta modundayken bu doktorda ise tam tersi hergün yeni birşeyle koşuyorum şunu yapalım diyorum..
gelişebilecek düzeyde 4 tane yumurtam varmış.. bu tedavide sadece klolemle büyüteceğiz dedi.. bakalım artık ne olacak..
hayırlısı diyorum..
sen nasılsın toplandınmı cnm.. iyisin dimi..

canım randevum fena değil herzamanki ortamda geçti.. :) tahmin edebilirsin
doktor bey inatcı ben daha inatcı..
bende yıllarca hiçbirşeye karışmayan pasif hasta modundayken bu doktorda ise tam tersi hergün yeni birşeyle koşuyorum şunu yapalım diyorum..
gelişebilecek düzeyde 4 tane yumurtam varmış.. bu tedavide sadece klolemle büyüteceğiz dedi.. bakalım artık ne olacak..
hayırlısı diyorum..
sen nasılsın toplandınmı cnm.. iyisin dimi..

canım biz dördüne değil birine bile razıyız biliyosun bize lazım tek yumurta ve tek emriyo..hepimiz öyle oluşmadıkmı canım..rabim yazdıysa bitaneylede olur çok sayına takılma moralini yüksek tut..tedavine başlamışsın ne güzel doktorunu güvenmekten başka çaresi yokk..klomenle doğal büyüyo yumoşlarımız canım ve kalitleride iyi oluyor..canım ben negatif sonucumu aldığım gün başladım araştırmlara biliyosun bakalım adetimi bekliyorum canım ilaçları keseli bugün 5 günüm olmam lazımdı adet pazar gününe kadar adet olmasam tekrarlıycam testimi..belki bizim miniş çöhööö yapar bize ben burdayım diye..devlet hastanesinin testine pek güvenmiyorum..biliyosun kan testim yalnışlıkla 1000 çıkmıştı geçen sene...acabamı diyorum Allahın mucizeleri çook..iki tüp denememde de ilaçları bıraktığım 5 günü adet olmuştum..

kızlar az evvel ezan okudu. gönlümden duamdan geçtiniz tek tek... işi kenara atıp sizlere koştum hemen...

kızlar nasılsınız, ara ara okuyorum günün belirsiz saatlerinde, bazen gecenin ikisinde, hep içimden konuşuyorum sizlerle dualar ediyorum hepimize.. herkesler bir bahar telaşında sanırım....zanorkcum, ensucum( canım nikin uğur getirsin inşallah), gulnevacım, mirandacım, zeytunum, cmasım, selcanım, alisim, ummum, duovam, bcemrem, acmilacım, cedrusum, brezeycim, saracım, volincim, ismihancım, duygucum ve diğer herkes... sizleri çoook seviyorum ve çoook özledim.. kiminiz buralardasınız, kiminiz eminim ki benim gibi kalben burda olsa da telaşlara dalmış... allah hepimizin bebek yolunu aydınlatsın, şer ise hakkımızda hayırlıya çevirsin ve gönlümüzdekini bize hayırlı bir şekilde nasip etsin inşallahhh...

bende bir değişiklik yok, kayınpederim aynı şekilde hasta, gün geçtikçe daha bir ağırlaşıyor, allah yardımcımız olsun inşallah... işler aynı şekilde yoğun yani anlayacağınız berbat... ben de herşeyle boğuşmaya çabalıyorum... en çok da belirsizlikle... tedavim belirsiz, doktorum belirsiz... kafam karman çorman... bahçeci mustafa beye gidecektim biliyosunuz ama ben ondan çoook soğudum... bu ay adetim 10 gün gecikti. sanırım biesteron yaptı. en son 14 martta olmuştum ki döngüm genelde 24 gün falan oluyor. bende hiçbir değişiklik yok, heyecanlı beklemeler, tahlil yapmaya cesaret edememe, umutlu bekleyiş süreci derken en sonunda tahlil yaptım ve sonuç kocaman bir sıfır. çook üzüldüm çoook ağladım ama nafile.. sonunda hastaneyi aradım, on gün geciktim ne yapmalıyım diye, gel dediler ama çook ilgisiz. zaten doktora ulaşmak mümkün değil, neredeyse hemşire doktor olmuş, tüm soruları o cevaplıyor. ve gidemeden adet oldum, ama lekelenme gibi, damla damla ve asla eskisi gibi değil. yine aradım ilgisizce biesteron yapar, dediler. şimdi geleyim mi dedim, gerek yok, dediler. Tedaviyi olumsuz etkilerse dedim, o zaman bakacaz sen ilaçlarını içmeye devam et, dediler... bu süreçte o hastaneden bana yardımcı olan tek kişi erbil beydi, kendi doktorum benimle konuşmadı, ona not bırakmıştım, akşamın yedisinde beni aradı... derdimi dinledi, gelirsen gel görüşürüz, dedi. velhasıl kafam karıştı, mustafa beyi bırakmaya %90 karar verdim, ama erbil beyle yola devam edeceğim, başka yere mi gideceğim daha karar veremedim... yaşadıklarıma yorumlarınızı bekliyorum kızlar...

çoook çoook öpüyorum hepinizi...

sevgi ve dua ile kalın...

canım ben cd56 testim için gitmiştim üniversite hastanesine ve bana proteyin c ve proteyin s testini yapmış ordaki doktor çok sinir olmuştum yanlış test yapıldı diye...bunun açılımı crp acaba..biraz araştırdım bende proteyin c 140 çıkmış..genetik tetleriminin sonuçlarımda çıkmış adet olayım gidicem doktoruma ikisinin açılımıda aynımı sorucam..senin bahsetiğin testleride sorucam canım...

kızlar bu CRP testini neden yapıyorusunuz bu testi herhangi bir hastalık durumunda doktora gittiğinizde biyokimya testinde yapıyolar diye biliyorum bende özellikle baktırmadım ama bi seferinde çok az yüksek çıkmıştı ve doktor önemsiz demişti sonrada baktırmadım hamilelikle ne gibi bir ilgisi var bu testin:44::44::44::44::44::44::44::44::44:

CRP testini aslında tek başına yaptırmıyoruz. Diğer şikayetlerle birlikte iltihap şüphesinde, bakıyorlar. Ama tüp bebek için, tutunmaya önlem derseniz muhtemelen bakar, biraz da bilgi verirler "bu test aslında ...." diye başlayan...:KK34:
CRP vücudun herhangi bir yerinde oluşup hiç bir bulgu vermeyen iltihapları tespit etmeye yarıyor. İlaçla kontrol altına alınabiliyor. Tekrarlayıp tekrarlamadığını kontrol ettirmek gerek. Bende sedimantasyon 107, CRP 26. İnişler çıkışlar olsa da, CRP ilaçla 6 ya kadar düşse de 15- 20 gün sonra tekrar aynı değere yükseliyor. Ve dışarıya sızmasa da içeride sürekli bir iltihap durumum var. O yüzden de tutunma sorunum önde gidiyor. Öyle işte...

kızlar az evvel ezan okudu. gönlümden duamdan geçtiniz tek tek... işi kenara atıp sizlere koştum hemen...

kızlar nasılsınız, ara ara okuyorum günün belirsiz saatlerinde, bazen gecenin ikisinde, hep içimden konuşuyorum sizlerle dualar ediyorum hepimize.. herkesler bir bahar telaşında sanırım....zanorkcum, ensucum( canım nikin uğur getirsin inşallah), gulnevacım, mirandacım, zeytunum, cmasım, selcanım, alisim, ummum, duovam, bcemrem, acmilacım, cedrusum, brezeycim, saracım, volincim, ismihancım, duygucum ve diğer herkes... sizleri çoook seviyorum ve çoook özledim.. kiminiz buralardasınız, kiminiz eminim ki benim gibi kalben burda olsa da telaşlara dalmış... allah hepimizin bebek yolunu aydınlatsın, şer ise hakkımızda hayırlıya çevirsin ve gönlümüzdekini bize hayırlı bir şekilde nasip etsin inşallahhh...

bende bir değişiklik yok, kayınpederim aynı şekilde hasta, gün geçtikçe daha bir ağırlaşıyor, allah yardımcımız olsun inşallah... işler aynı şekilde yoğun yani anlayacağınız berbat... ben de herşeyle boğuşmaya çabalıyorum... en çok da belirsizlikle... tedavim belirsiz, doktorum belirsiz... kafam karman çorman... bahçeci mustafa beye gidecektim biliyosunuz ama ben ondan çoook soğudum... bu ay adetim 10 gün gecikti. sanırım biesteron yaptı. en son 14 martta olmuştum ki döngüm genelde 24 gün falan oluyor. bende hiçbir değişiklik yok, heyecanlı beklemeler, tahlil yapmaya cesaret edememe, umutlu bekleyiş süreci derken en sonunda tahlil yaptım ve sonuç kocaman bir sıfır. çook üzüldüm çoook ağladım ama nafile.. sonunda hastaneyi aradım, on gün geciktim ne yapmalıyım diye, gel dediler ama çook ilgisiz. zaten doktora ulaşmak mümkün değil, neredeyse hemşire doktor olmuş, tüm soruları o cevaplıyor. ve gidemeden adet oldum, ama lekelenme gibi, damla damla ve asla eskisi gibi değil. yine aradım ilgisizce biesteron yapar, dediler. şimdi geleyim mi dedim, gerek yok, dediler. Tedaviyi olumsuz etkilerse dedim, o zaman bakacaz sen ilaçlarını içmeye devam et, dediler... bu süreçte o hastaneden bana yardımcı olan tek kişi erbil beydi, kendi doktorum benimle konuşmadı, ona not bırakmıştım, akşamın yedisinde beni aradı... derdimi dinledi, gelirsen gel görüşürüz, dedi. velhasıl kafam karıştı, mustafa beyi bırakmaya %90 karar verdim, ama erbil beyle yola devam edeceğim, başka yere mi gideceğim daha karar veremedim... yaşadıklarıma yorumlarınızı bekliyorum kızlar...

Hoşgeldin. Derdinin arasında bizleri de unutmamışsın, Allah razı olsun. Ümitlerinin hüsrana uğramasına üzüldüm. Kayınpederin için de acil şifalar dilerim.
Biosteronu ilk kullandığımda 17 gün gecikmişti benimki. Ben de ilk denememi Bahçeci Umut' ta yapmıştım ya. Aynı tepeden bakan tavırları ben de gördüm. İlk başlarda doktoru tenzih ediyordum kendime bile. Ama "itiraz etmiyorsan, sessiz kalman onay sayılır" diye düşünüyorum şimdi. Hadi ben doktora sızlanmadım kurum hakkında. Şikayetini iletenler de oluyor. Yine de bir şey düzelmiyorsa, hele ki farklı iki şubede aynı tavır sergileniyorsa, bu tamamen kurum kişiliğidir değişmez diye düşünüyorum. Tabi, herkes benim gibi düşünmeyebilir. Kararını etkilemek için anlatmadım hem. Konu açılınca eteğimdekiler döküldü işte. Sonu bebekli olsun da, varsın çalışanlar eşkenar dörtgen olmasın. Di mi ama?
Fırsat buldukça kaç gel buralara. Dermanın olamasak ta, paylaşırız, yükün hafifler...

Selam tatlı anneler,

Benim sizlerle amh, opu gibi bilmediğim terimleri kendimle ilgili konuşmak için birkaç aşama kaydetmem gerekiyor. Ama şimdiden her birinizi okuyup dualar ediyorum hepinize. Allahım inşallah hepinizin, benim de dualarımızı kabul etsin. Gönlünüzdekileri en hayırlısıyla kısmet etsin.

Umarım bir gün ben de buraya gelişmeleri yazarım ama o zamana kadar da sizlere dua etmeye devam
attachment.php

attachment.php
Aranızda yazıştıklarım da var hiç yolumuzun kesişmedikleri de, ben hepinizi çok öpüyor, iyi haftasonları diliyorum. :KK16::KK16:

Selam tatlı anneler,

Benim sizlerle amh, opu gibi bilmediğim terimleri kendimle ilgili konuşmak için birkaç aşama kaydetmem gerekiyor. Ama şimdiden her birinizi okuyup dualar ediyorum hepinize. Allahım inşallah hepinizin, benim de dualarımızı kabul etsin. Gönlünüzdekileri en hayırlısıyla kısmet etsin.

Umarım bir gün ben de buraya gelişmeleri yazarım ama o zamana kadar da sizlere dua etmeye devam
attachment.php

attachment.php
Aranızda yazıştıklarım da var hiç yolumuzun kesişmedikleri de, ben hepinizi çok öpüyor, iyi haftasonları diliyorum. :KK16::KK16:

Kayahan mı söylüyordu o sözü? "Yolu sevgiden geçen herkesle burada buluşuruz" gibi bir söz vardı. Yolu ileri yaşta annelikten geçen herkesle burada buluşuruz. Sana da iyi haftasonları :KK34:

canımm merhaba. özletme kendini bukadarr:)
nick konusunda çok dikkatlisin canımm mercii..
kayınpederine tekrardan çok çok geçmiş olsunn hayatım.. bende tedaviye başladım dün.. bu sefer öyle pek umutlu değilimya içimden tedaviye başladım demek bile gelmiyor.. tutarsa tutar diyorum artık..
canım senin tedavi için bir adım atabilmene çok sevindim çünkü yoğun günler geçirdiğini az çok tahmin edebiliyorum..
doktorlar konusunda artık yorum yapmaktan okadar bıktımki canım nereye gitsek bir saçmalık bir terslik..
kendi paramızla istediğimiz beklediğimiz tedaviyi göremiyoruz..
büyük ve bilindik hastanelerin hiçbiri diğerinden çok iyi değil heryer hemen hemen aynı..
çok çok öpüyorum canım güzel hebarlerini bekliyoruz..

Son düzenleme:
X