Evinizin Düzenli Hali-OKUMADAN GEÇMEYİN LÜTFEN

Dun tesaduf eseri gordum ve topige bayildim gunde 50 kere done done cekmece duzenledigim icin tam benlik.20 aykik bir kizim var o cekmeceleri bosaltir ben toplarim:KK37:Ceyizden kalmis tulbentler patikler danteller hergun duzenliyodum fenalik geldi artik ben de hurclara doldurdum bazanin altina kaldirdim cekmecelerim bombos nerdeyse dagitacak birsey kalmayinca sorun hallolldu:KK1:
Kizimin kuculmus kiyafetlerini vakumlu hurcalara doldurup annemin evindeki bazama goturdum cok fenayim :KK53:kadinin evi kiyafet doldu tasti koca baza kizimin kuculmusleriyle doldu.
Mutfak dolaplarim da az esya var kullanacagim kadar fazlalik esya hic sevmiyorum esim yakinda beni de fazlalik diye ysnlislikla kapinin onune koycan diyor. :KK1:
Neden yaziyorum da foto yok derseniz cepten gonderemiyorum foto malesef evde de pc yok kizlar
Kalinkaselin evin cok duzenli sen de benim gibi obsesifmisin yoksa bak bebiste gelcekmis o seni 1 yila kalmaz duzeltir cekmeceleri doktukce sen de benim gibi kaldircak yer ararsin:emir_bebek:
Bu arada corap cekmecesini duzenlemekten fenalik gelmisti ayni boy dursunlar ayni renkler bir tarafta diye senin plastik kutulara corap koyma fikrine bayildim ben de kullanmadigim ayakkabi kutularina doldurdum bu sorunum da ortadan kalkti boylece kizim dagitsada kutuya koyarim 1 dakikada geri :KK34:

Son düzenleme:
Dun tesaduf eseri gordum ve topige bayildim gunde 50 kere done done cekmece duzenledigim icin tam benlik.20 aykik bir kizim var o cekmeceleri bosaltir ben toplarim:KK37:Ceyizden kalmis tulbentler patikler danteller hergun duzenliyodum fenalik geldi artik ben de hurclara doldurdum bazanin altina kaldirdim cekmecelerim bombos nerdeyse dagitacak birsey kalmayinca sorun hallolldu:KK1:
Kizimin kuculmus kiyafetlerini vakumlu hurcalara doldurup annemin evindeki bazama goturdum cok fenayim :KK53:kadinin evi kiyafet doldu tasti koca baza kizimin kuculmusleriyle doldu.
Mutfak dolaplarim da az esya var kullanacagim kadar fazlalik esya hic sevmiyorum esim yakinda beni de fazlalik diye ysnlislikla kapinin onune koycan diyor. :KK1:
Neden yaziyorum da foto yok derseniz cepten gonderemiyorum foto malesef evde de pc yok kizlar
Kalinkaselin evin cok duzenli sen de benim gibi obsesifmisin yoksa bak bebiste gelcekmis o seni 1 yila kalmaz duzeltir cekmeceleri doktukce sen de benim gibi kaldircak yer ararsin:emir_bebek:
Bu arada corap cekmecesini duzenlemekten fenalik gelmisti ayni boy dursunlar ayni renkler bir tarafta diye senin plastik kutulara corap koyma fikrine bayildim ben de kullanmadigim ayakkabi kutularina doldurdum bu sorunum da ortadan kalkti boylece kizim dagitsada kutuya koyarim 1 dakikada geri :KK34:

dinlenme molası için gelmiştim:)
bi bakim didim:) evet malesef obsesiflik var tam olarak diyemem ama benim için düzen tertip çok önemli bende evde hiiiiiiç fazlalık sevmem şimdi mutfaktan fazlalıklarımı kaldırıodum kolileyip ardiyeme kaldırcam:)
evde herşey yerli yerinde olcak fazla bişey gördüğüm anda fırlatıp atıorum:)
ve şu kilitli plastik kutulara bayılıorum :) içine herşey herşey girebilio

aslında çorap için aklıma hasır sepet almak vardı ama hasır sepette tozlancak etcek bu plastiklerin temizliğide çok kolay:)

ya evet işte sonuçta bu tavuğun poposundan çıkıyo:) çıktıgı yer belli:)
ben en iyisi yumurtaları yarleştirmeden önce sirkeli tuzlu suda bekletip yıkayıp öyle yerleştirim buzdolabına içim rahat etsin
çok yakın zmanda bebişim olcak:) onun hijyeni herrrrrşeyden önce geliyo:)))

veeeeeeeeeeee bugün sırada mutfak dolaplarımın içi var ben gidim mutfağımı cillop gibi parıldatıyım :)
akşama anca biter akşamda gelir fotoları paylaşırım:)
böyle böyle hergün bi yeri temizlemeyi düşünüorum
doğum temizliği,bahar temizliği işte hepsini toptan yapıorum:)
iyi oluyo bugünde tatil bayabi işime yaradı:)

Canım sen artık kendini fazla yorma bence.zamanın az kalmış.kadın falan tutsaydın veya eşin,annen falan yardımcı olsun.çalışıyosunda sanırım.çok yüklenme kendine bence.

Canım sen artık kendini fazla yorma bence.zamanın az kalmış.kadın falan tutsaydın veya eşin,annen falan yardımcı olsun.çalışıyosunda sanırım.çok yüklenme kendine bence.

kadın tutcam zaten ama ona mutfak dolaplarımın içlerini yaptıramam ki benim düzenimi ne yapcamı bilemez :)
eşim yardım etti saolsun , annemde çok uzakta malesef:KK43: geldiğinde ben ya doğurdum yada doğurmama 2-3 gün olcak:)
şu ince işlerimi dolap mutfak gardolap falan bitsin kapı pencere için çağırcam:) onları zaten istesemde yapamam:)

Düzenli olmak için ya az eşyan olacak yada geniş yerin olacak.düzeni oturtmak önemli ve uymak tabiki.ayakkabı dolapları elimin altında olmadı gerekenler raflarda mevsime göre kullanılmayanlar kutularda.benim bir taktiğim var bakıyorum 2 sene boyunca ya hiç giymediğim ve ya bir iki kere ayıp olmasın hadi giyim bari dediğim ayakkabı kıyafet neyse işte onları temizler boyar veya ütüler ihtiyaç sahibine veririm.o nedenle fazlalık bırakmam.senede bir giydiğim şeyi verdiğim insan sürekli giyecek.tabi eskimemiş hala kullanılabilir olanları.moda moda diye hersene dünya kadar şey alıyoruz.bence eşyalarında zekatı olur verelim evimizde çok birikmesin insanlarda ihtiyacını görsün.

Yorumunuza hayran kaldım.
Keşke herkes sizin gibi düşünebilse..
İnce düşüncenizden dolayı sizi tebrik ediyorum.
Sadece bunu belirtmek istedim..

İyi paylaşımlar..

kızlar geldim mutfağımıı paylaşcam demiştim biraz geç oldu ama :))) inanın anca vakit buldum:)
fotoları küçültmem lazımdı baya uğraştırdı::)

mutfağımın resimlerini yayınlıcam öncelikle şunu sölim mutfağımdan 2 koli mutfak eşyası kaldırdım zaten az dolabım vardı kapakları açtığımda kafama bişeyler düşüodu hatta geçenlerde kafama 2 kase düştü sonra dolaplarımı boşaltmaya karar verdim ihtiyaç sahiplerine vericem:)

başlıorum:)
bu bardak dolabım en alt rafta kahve fincanı, kahve su bardağı,kahve yapma makinası var kahve yapcamda hepsini aynı yerde buluorum:)
orta raftada neskafe takımım ve çay bardaklarım var en üsttede meşrubat bardağı ve kupalar
$SAM_0897 (Copy).jpg

ocağın üstündeki dolabım: burdada kuplarım var , alt katındaki kavanozlardada kahve,çıtır pane harcı,galeta unu var:) yemek yapcamda elimin altında oluyo
$SAM_0898 (Copy).jpg

burdada en üstte kare borcamlarım yuvalrlaklar fırında duruyo, orta rafta günlük kahvaltı tabaklarım ve kahvaltıda kullandığım ara tabaklar var onun altındada cam tencereler ve artan yemekleri koydugum minik tencereer var burda bi tanesi çıkmış diğeri buzdolabında:)
$SAM_0899 (Copy).jpg

üstteki rafta çelik tencereler ve pilav yapmak için ayrı tencerem var
altındada küçük tencereler var günlük kullandıklarım ayrıca misafir için olan tencerelerim tv ünitesinde:)
$SAM_0900 (Copy).jpg

günlük kullandığım tabaklarım
$SAM_0901 (Copy).jpg

en üstte düdüklü tencerem,orta rafta saklama kapları kesme tahtası ve rendem var en alttada günlük kullandığım su bardaklarım var buzdolabına yakın olsun diye oraya koydum:)
$SAM_0902 (Copy).jpg

en üstte tavalar ve leğenlerim süzgeçlerim falan var
onun altındada metal kavanozlarda makarna,nane,buğday,yeşil mercimek,erişte,nohut,kuru fasulye vs var... yanındaki mor kavanozlardada mısır unu,filtre kahve,irmik,nişasta var
önündede kare leğenlerim:)
$SAM_0903 (Copy).jpg
$SAM_0904 (Copy).jpg
$SAM_0905 (Copy).jpg

buda lavabonun altı:) plastik kilitli kutulardan 8 tane var bende un,mercimek,pirinç fazla fazla alıorum ben uygun bulduğumda bu kaplar çok işime yarıo
ordadaki plastiklerde arkada olanda açılmamış makarna irmik mısı paketli şeyler var önündeki kutulardan birinde bisküviler diğerindede pasta yapma malzemeleri var (puding hazır çorba kakao vanilin kabartma tozu maya vs)
$SAM_0907 (Copy).jpg

bunlarda çekmecelerim
ilk çekmecem burda içeceklerimiz var ( oralet , neskafe, sahlep , çay) alüminyum folyo,streç film,fırın poşeti,yanmaz kağıt bide eşimin çekirdekleri tiryakidirde:)
$SAM_0908 (Copy).jpg

ikinci çekmecem biraz kalablık olduğundan dağnık gözüküo:) çatallar falan,yan tarafta beyaz kaptada ıvır zıvır var:)
$SAM_0910 (Copy).jpg

en alt çekmecem burdada saklama kapları var içnde, ince bulgur,tel şehriye,arpa şehriye,patlatmalık mısır,pul biber, kekik, ve fazla aldıgım diğer baharatlar var
$SAM_0911 (Copy).jpg

buda buzdolabının üstündeki dolabım burda her zman kullanmadığım eşyalar var, misafir çaydanlığım,çay yapma makinam ( misafir geldiğinde kullanıorum genelde fazlalık olmasın diye yukarda duruolar) ekmek kızartma mak. mikser,merdane
$SAM_0912 (Copy).jpg

kalinkaselin seni alkışlıyorum:KK9::KK9::KK9: hey maşallah ya:nazar::nazar::nazar:
bu ne düzen:KK53:
üstelik hamilesin:emir_bebek: artık kendini fazla yorma zaten evin çiçek gibi

kızlar geldim mutfağımıı paylaşcam demiştim biraz geç oldu ama :))) inanın anca vakit buldum:)
fotoları küçültmem lazımdı baya uğraştırdı::)

harikasınız yaa!!

mutfak dolabı düzeninden kendime de pay çıkarttım.
büyük boy bakliyat saklama kaplarınız o kadar kullanışlı olmuş ki..!
vede baharat sakladığınız küçük saklama kapları..
her şey çok düzenli yerli yerinde.
çok teşekkürler, bizlerle de paylaştığınız için.

baza altı:)

bazamın altında vakumlu hurçlarım var içlerinde yorganlar
işe yarıomu ? almadan önce çok düşündüm alsammı almasammı diye ama hurçlar geri açılıyo malesef:KK43:
ama şuanki aklım olsa gene alırdım en azından temiz duruyolar tozlanmıyolar.
nevresimlerimi kutularıyla saklıorum açıkta duranlar annemin eski çarşafları, taşınırken pikniğe giderken kullanıorum
minderlerim var,ve eşimin kıafetleri......

$SAM_0913 (Copy).jpg
$SAM_0914 (Copy).jpg

harikasınız yaa!!

mutfak dolabı düzeninden kendime de pay çıkarttım.
büyük boy bakliyat saklama kaplarınız o kadar kullanışlı olmuş ki..!
vede baharat sakladığınız küçük saklama kapları..
her şey çok düzenli yerli yerinde.
çok teşekkürler, bizlerle de paylaştığınız için.

:) rica ederim ne demke bişeyler paylaşmak benimde çok hoşuma gidiyo:)
ayrıca bu konuyu çok yakından takip ediyorum:)
evde düzen çok hoşuma gidiyo benim, yeni şeyler gördükçe bi yerde eve gelince anında uyguluorum:)
o kilitli plastik büyük saklama kaplarını bi abalımız taşınırken onda görmüştüm yardım için gitmiştim dahaevli bile diildim hemen aklımın bi köşesine not aldım:)
evlendiğim anda uyguladım ilk başlarda 2 taneydi çay ve şeker için almıştım
sonna un ve pirinç içinde aldım sonna gaza geldim bi 4 tane daha aldım yarma mercimek ceviz ve bulgur içinde aldım:)

burdaki düzenli evleri görmek acayip şevk veriyor ama kendi resimlerimi koyamıyorum benim mutfağım bit kadar herşey üst üste düzenli gibi dursada kalabalığı fazla mesela dolabım ikil açılandan dört kapak sadece
alt dolabım bir ikili bir de tekli hani yetmiyor mu ben mi ayarlayamıyorum bilemedim bi balkonumda var raflı seyyar dolap
birde çalışma odamda var erzak dolabım mesela fırınım mikro dalgam koridorda duruyor o yüzden derleme gibi

yinede herşeyin b,r yeri yurdu düzeni sistemi var ve ben çok seviyorum düzenli derli toplu olmasını

selin senine vine glesek hiç yabancılık çekmeyiz nerde ne var öğrendik
mutfağa gir istediğini aç bul dolaptan

burdaki düzenli evleri görmek acayip şevk veriyor ama kendi resimlerimi koyamıyorum benim mutfağım bit kadar herşey üst üste düzenli gibi dursada kalabalığı fazla mesela dolabım ikil açılandan dört kapak sadece
alt dolabım bir ikili bir de tekli hani yetmiyor mu ben mi ayarlayamıyorum bilemedim bi balkonumda var raflı seyyar dolap
birde çalışma odamda var erzak dolabım mesela fırınım mikro dalgam koridorda duruyor o yüzden derleme gibi

yinede herşeyin b,r yeri yurdu düzeni sistemi var ve ben çok seviyorum düzenli derli toplu olmasını

selin senine vine glesek hiç yabancılık çekmeyiz nerde ne var öğrendik
mutfağa gir istediğini aç bul dolaptan

hahaha:) süpersin bıdıkcım kesinlikle öle ben seviorum paylaşmayı ya:)
aslında bide blog açtım kendime ama kullanmayı beceremedim yoksa blogumada yüklicektim hepsini ama beceremiorum:)

konsolumuda çektim geldim:)

misafir yemek takımlarım:)
$SAM_0915 (Copy).jpg

misafir bardaklarım
$SAM_0916 (Copy).jpg
$SAM_0917 (Copy).jpg
$SAM_0918 (Copy).jpg

buda konsolun çekmecesi ilk çekmecede misafir için çatal bıçak takımım var
bunun çekmeceli sandığıda var fakat her defasında çekmeceleri açıp kapamak çok zor geliodu vede mobilyayı çiziodu bende bi plastik çatal kaşıklık alıp konsolumun ilk çekmecesine koydum:) böle çok pratik oluyo:) e bu çekmece ekxtra bardak takımı var yemek masasının yanında oldugu için bardak lazım oldgunda mutfağa gitmiorum burdan veriorum:)

$SAM_0920 (Copy).jpg

buda ikinci çekmecem
servis tabaklarım var
$SAM_0921 (Copy).jpg

üçüncü çekmecem masa örtülerim var kutularından çıkarmadım tozlanmıolar bölece
$SAM_0922 (Copy).jpg

en alt çekmecedede güceçlerim ve çay takımının parçaları var
$SAM_0923 (Copy).jpg

Eklentiler

• $SAM_0919 (Copy).jpg
    $SAM_0919 (Copy).jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 1.455
Son düzenleme:
helal olsun sana selincim:nazar:
konsolun da pür düzen maşallah:KK1:
benimde vitrin ve büfe var ama büfenin yarısı camlı
vitrinde sırf cam sadece yanında uzun kapaklı dolabı var alırken dikkat etmemişim
şimdi hepsi kapaklı olsaydı diyorum temizlik yapayım resmini eklerim:KK34:

vakumlu hurçlara gelince bende almıştım bir kez vakumlayıp açtıktan sonra verimli olmuyorlar bazıları da dediğin gibi kendi kendine hava kaçırıp açılıyor
yine de işimizi görüyorlar bende yorganları ve yatak örtülerini incecik yaptım sayelerinde

Son düzenleme:
helal olsun sana selincim:nazar:
konsolun da pür düzen maşallah:KK1:
benimde vitrin ve büfe var ama büfenin yarısı camlı
vitrinde sırf cam sadece yanında uzun kapaklı dolabı var alırken dikkat etmemişim
şimdi hepsi kapaklı olsaydı diyorum temizlik yapayım resmini eklerim:KK34:

ben alıken camlı büfede vardı temizliği zor olur diye cessaret edememiştim iyiki almamışım:)
vakumlu hurçlara gelince bende almıştım bir kez vakumlayıp açtıktan sonra verimli olmuyorlar bazıları da dediğin gibi kendi kendine hava kaçırıp açılıyor
yine de işimizi görüyorlar bende yorganları ve yatak örtülerini incecik yaptım sayelerinde

aslında hep vakumlu kalsalar süper işe yarar şeyler ama açlılıolar :KK43:
ben A101 den almıştım indirime girmişti belkide çok kaliteli olmadıklarındandır:)

aslında hep vakumlu kalsalar süper işe yarar şeyler ama açlılıolar :KK43:
ben A101 den almıştım indirime girmişti belkide çok kaliteli olmadıklarındandır:)

ben kaç sene önce diadan almıştım onlar hemencik bozuldu
geçen sene migrostan aldım 2li paket halinde onlar fena değiller
evet hep vakumlu kalsalar he he:KK53:

selin bacım döktürmüşün yine:KK66: çatlaksın sen yaaaaa :KK66: maşallahhh:) uf uf bizimdeee baza altı ile sıkıntılı durumlarım var:) ben şu bez hurçlardan kapitone olanalrdan kullanyorum ama bazamın altında gelinliğim tarlatan gece kıyafetim nişan nikah ayakkabılarım sadece bu özel olanlar kına kıyafetim vs. eşimin damatlıkları yelek melek derken geri kalanda kitap dolu uffff şu elbise işlerinde düzenim berbat amaaa mutfak ve konsol fena değil...şimdi taşınacazzda 2-3 aysonra ne etsem bilemedim...
vakumlu hurçların 5 ayda bir açılık yeniden havalandırıl konulması gerekyor demişlerdi bir yerdeee ne bilem o bakıma almadıydım alsammıki en azında kazaklar montlar için??? işe yarıyormudur???
ha birde benim derdim dolap içleri ,bu yüzden organzyrlar var alacam en sonundaa ciddden çok üst baş üstüsteee yığılmış gibi duryor
ütüle koy ütüsüz al halinde uf uf...
ama benim ilgi alanım saklama kabı kavanoz vs:):):) ha birde nevresim havlu düzeni gerisi vasat

selin yılın kadını seçek seni bacım:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

seneyede yılın anası olursun bu düzenle gidersen:KK16::KK16::KK16::KK16:

kalinkaselin

masallah subhanallah canim sana :KK9: :nazar:

bende evde fazla esya sevmiyorum az kaldi bende girisicem bakalim :KK31:

mutfagimida düzenlemek istiyorum ama

Allah izin verirse bahce kiraliyoruz yakinda

oraya götürecegim esyalarla baya bir yer acilir insallah evimde :KK31:

X