Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyası ve renk tutturma konusunda merak ettikleriniz

merhblr :) benmde sorum var :) saç rengim koyu kahve bnm. karamel istedim ve garnier açıcı aldım 2 kutu saçıma yaptım ve diplerim turuncu gerisi hala siyahtı. bnde 1 açıcı daha yaptım 1gün arayla gene olmadı. akşamında da küllü kumral aldım bari diplerimdeki turuncu gtsin diye gitti de :)

daha sonra karamel sewdamdan vazgeçip krepe yapmak istedm uçlarına.asıl istedğim diplerim ve ortaları kumral yada fındık kabugu emin değilm o renkten,uçlarıda sarı istiyordum. gitti açıcı aldım sadce uçlara yaptım az grdi. ertesi gün bir daha açıcı aldım tam grdi (palette yogn açıcı ) şimdi uçları turuncumsu sarımsı diplerim ise açık kahve gbi.

bn resm atıcam bu modeli saçımı daha fazla yormadan nasıl elde ednblrlm yaa :KK43: tüm bu işleri ben 2 hafta içinde ARKA arkaya yaptım bide :KK43: 4 açıcı 3 boya falan toplmda :KK43: saçlarımdan ıslakken uçlarından gıcır gıcır ses geliyor artık napayım

$DSCF2762.jpg kendi saçım tabi boya vardı ama ta geçen seneden kalma
$IMG0377A.jpg ilk açıcılarımı yaptgm halim
$9519b490081d48dd6f353021d3623470.jpg ben bunu istiyorum tamı tamınaa :)

şuan ki halimin resmi yok ama şöle diyeyim üstlerim gene koyu uçlarımın sarardı hafifte turunculuk var

Eklentiler

• $koleston-fýndýk-kabuðu-rengi-köpük-saç-boyasý.jpg
    $koleston-fýndýk-kabuðu-rengi-köpük-saç-boyasý.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 753
merhblr :) benmde sorum var :) saç rengim koyu kahve bnm. karamel istedim ve garnier açıcı aldım 2 kutu saçıma yaptım ve diplerim turuncu gerisi hala siyahtı. bnde 1 açıcı daha yaptım 1gün arayla gene olmadı. akşamında da küllü kumral aldım bari diplerimdeki turuncu gtsin diye gitti de :)

daha sonra karamel sewdamdan vazgeçip krepe yapmak istedm uçlarına.asıl istedğim diplerim ve ortaları kumral yada fındık kabugu emin değilm o renkten,uçlarıda sarı istiyordum. gitti açıcı aldım sadce uçlara yaptım az grdi. ertesi gün bir daha açıcı aldım tam grdi (palette yogn açıcı ) şimdi uçları turuncumsu sarımsı diplerim ise açık kahve gbi.

bn resm atıcam bu modeli saçımı daha fazla yormadan nasıl elde ednblrlm yaa :KK43: tüm bu işleri ben 2 hafta içinde ARKA arkaya yaptım bide :KK43: 4 açıcı 3 boya falan toplmda :KK43: saçlarımdan ıslakken uçlarından gıcır gıcır ses geliyor artık napayım

Eki Görüntüle 683449 kendi saçım tabi boya vardı ama ta geçen seneden kalma
Eki Görüntüle 683450 ilk açıcılarımı yaptgm halim
Eki Görüntüle 683452 ben bunu istiyorum tamı tamınaa :)

şuan ki halimin resmi yok ama şöle diyeyim üstlerim gene koyu uçlarımın sarardı hafifte turunculuk var

Saçlarınızı çok yıpratmışınız, turunculuğun gitmesi için Loreal MAJİBLOND 901s ile açılıp tekrar boyanması gerekir lakin benim size önerim ya hiçbir işlem yapmamanız ya da profesyonel bir kuaförden yardım almanız :KK43:

slm saçıma röfle yapıldı ama beğenmedım üzerine koyu kumral boyadım ama açılıyor saçım ben sıyah olmadan kapatmak istiyorum koyu kahve falan olsun ıstıyorum hangı boyayı almalıyım

slm saçıma röfle yapıldı ama beğenmedım üzerine koyu kumral boyadım ama açılıyor saçım ben sıyah olmadan kapatmak istiyorum koyu kahve falan olsun ıstıyorum hangı boyayı almalıyım

Merhabalar;

Size tavsiyem saçınızda daha önceden röfle uygulaması olduğu için Loreal Majirel 6.3 tür. Rengin çok açık olduğunu düşünürseniz de yine aynı markanın 5.3 üdür :)

benim de bir sorum olacak.:KK3:.
saçlarımın öz rengi koyu kestane,fakat uzun yıllardır 6 veya 7 ile boyuyorum..
zaman geçtikçe beyaz teller de artmaya başladı..ilk boyandığında beyaz teller %90 kapanmış oluyor bu renklerle
ama 1 hafta 10gün içinde tekrar açılıyor..:KK25:
benim istediğim ;boyadığımda tamamen kapanması..
hatta kapanması için oksidasyon sıvısının yarısını kullanarak bir tüp boya ile karıştırarak dip boya yapıyorum..
senin önerin ne olur acaba? özel bir formülü varmı? kuaförde boyatınca kapanıyor..:KK31:
düz ana renk boya için de sürekli kuaförde boyatmak istemiyorum..:KK34:

$2003042275335_k_org_thumb-crop.jpg $2003042287925_k_org_thumb.jpg $2003042292240_k_org_thumb.jpg

Merhaba :KK16: Gerçekten böyle bir yardıma ihtiyacımız var..Ben günlerdir araştırıyorum ama sonuca ulaşamadım..Benim istediim renk bu resimdeki renk üç resimde aynı kişiye ait..

$2013-04-10 17.33.03.jpg $1365248107723.jpg

Benim saçım şu an bu renk..Üç ay önce balyaj attırdım..Saçı kuaför 6.0 ile boyayıp üzerine balyaj attı..Bende bir hafta önce 8.0 ile az fındık kadar 11.1 ile boyadım..Doğal olarak balyaj olan yerler biraz yeşerdi..Şu an elimde platin boya var ve ben kararsız kaldığım için boyamadım..Yıkadıkça saç açılıyor..Tavsiyen nedir?Platini mi kullanayım yoksa başka bir önerin var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum..

Eki Görüntüle 683558 Eki Görüntüle 683559 Eki Görüntüle 683560

Merhaba :KK16: Gerçekten böyle bir yardıma ihtiyacımız var..Ben günlerdir araştırıyorum ama sonuca ulaşamadım..Benim istediim renk bu resimdeki renk üç resimde aynı kişiye ait..

Eki Görüntüle 683561 Eki Görüntüle 683562

Benim saçım şu an bu renk..Üç ay önce balyaj attırdım..Saçı kuaför 6.0 ile boyayıp üzerine balyaj attı..Bende bir hafta önce 8.0 ile az fındık kadar 11.1 ile boyadım..Doğal olarak balyaj olan yerler biraz yeşerdi..Şu an elimde platin boya var ve ben kararsız kaldığım için boyamadım..Yıkadıkça saç açılıyor..Tavsiyen nedir?Platini mi kullanayım yoksa başka bir önerin var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum..

Merhabalar;

Saçınızda şu an(röflenin dışındaki yerler) bir kızıllaşma söz konusu. Sarının üstüne küllü boyamak yeşertir.

Fotograftaki bayan avrupalı ve dip rengi kendi saçı. Uçlarına doğru sarı gölgelendirme var. Bizim yani Türkleri ana saçı genellikle kumraldır. Bu saçı elde etmek evde çok zordur. Çünkü bizim marketten aldığımız hiçbir renk ve açıcı bu sonucu vermez ki saçınız da kimyasal işlem de var.

Elinizdeki platini kullanmayın. Çünkü daha önceden 8.0 ile 11.1 karıştırıp boyamışsınız. Platin rengi de mat bir renktir. Saçınızda tutmadığı gibi daha önce akan röflelerin olduğu yeri daha da kötüleştirecektir.

Size tavsiyem ya düz bir boya ile boyayıp(kesinlikle içinde dore olan bir renk olmalı-8.3 gibi) yeşillenmeden kurtulmak, ya da GERÇEKTEN profesyonel bir kuaföre gidip saçınızı düzeltirmeniz. Kuaföre giderseniz ilk boyamada bu rengi elde edemesenizde 2. boyamada elde edersiniz.

Ama lütfen daha fazla evde denemeyin. Saçı, evde olduğundan daha açık hale getirmek saçınızı kaybetmenize neden olur.

Merhabalar;

Saçınızda şu an(röflenin dışındaki yerler) bir kızıllaşma söz konusu. Sarının üstüne küllü boyamak yeşertir.

Fotograftaki bayan avrupalı ve dip rengi kendi saçı. Uçlarına doğru sarı gölgelendirme var. Bizim yani Türkleri ana saçı genellikle kumraldır. Bu saçı elde etmek evde çok zordur. Çünkü bizim marketten aldığımız hiçbir renk ve açıcı bu sonucu vermez ki saçınız da kimyasal işlem de var.

Elinizdeki platini kullanmayın. Çünkü daha önceden 8.0 ile 11.1 karıştırıp boyamışsınız. Platin rengi de mat bir renktir. Saçınızda tutmadığı gibi daha önce akan röflelerin olduğu yeri daha da kötüleştirecektir.

Size tavsiyem ya düz bir boya ile boyayıp(kesinlikle içinde dore olan bir renk olmalı-8.3 gibi) yeşillenmeden kurtulmak, ya da GERÇEKTEN profesyonel bir kuaföre gidip saçınızı düzeltirmeniz. Kuaföre giderseniz ilk boyamada bu rengi elde edemesenizde 2. boyamada elde edersiniz.

Ama lütfen daha fazla evde denemeyin. Saçı, evde olduğundan daha açık hale getirmek saçınızı kaybetmenize neden olur.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum..Kuaför 100 milyon boyayı saçtan silmek için 40 milyonda boyamak için istedi..Şu an biraz kendi haline bırakayım iyice boyalar aksın..Daha sonra 8.3 ile boyayım..:KK16:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum..Kuaför 100 milyon boyayı saçtan silmek için 40 milyonda boyamak için istedi..Şu an biraz kendi haline bırakayım iyice boyalar aksın..Daha sonra 8.3 ile boyayım..:KK16:

Akan saçınızın durumuna göre yani saçınızın en son rengine göre boyayı seçebilirsiniz. Yalnız Pallette ile boyuyorsanız ordaki numaralar farklıdır. Size tavsiyem koleston ya da loreal kullanmanız. Boyanın koyuluğu ya da açıklığını siz seçin, doreli olup olmadığını anlamak için noktanın sağındaki numara 3 olmalıdır.
Örnek: 10.3 - 9.3 - 8.3 - 7.3 - 6.3... gibi :)

cbnm mrb:)birazdan atağım resim tabi atabilirsem :)nasıl elde edebilirm hangi marka vu numarayla yardımcı olur musun:)

Eklentiler

• $k_44386245-08032013200557.jpg
    $k_44386245-08032013200557.jpg
    10,5 KB · Görüntüleme: 582
  • $k_9792983-08032013201721.jpg
    $k_9792983-08032013201721.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 538
cbnm mrb:)birazdan atağım resim tabi atabilirsem :)nasıl elde edebilirm hangi marka vu numarayla yardımcı olur musun:)

Merhaba :)

Bu rengi elde edebilmen için saç tonun 8 ya da daha açık olması lazım. Eğer saçın 8 ve daha açıksa ;
1. Alt zemin rengin küllü tonlarındaysa; Koleston perfect 7/37 + %9(30volume)luk oksidan (ölçüsü=1 kutu boyaya, 1.5 oksidan)
2. Alt zemin rengin dore tonlarındaysa; Koleston perfect 8/41 + %9(30volume)luk oksidan (ölçüsü=1 kutu boyaya, 1.5 oksidan)
olmalıdır.

Alt zemin rengin 8 ve daha koyuysa bu saçı, saçını açmadan elde edemezsin.

Dipnot: Bu saçta ince röfle(az miktarda ton kırarak oluşturulmuş) uygulaması vardır.

Merhabalar;

Röfle uygulamasından sonra saçın, pigmentasyon işlemine ihtiyacı vardır.
Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Koleston Perfect 6/3 + %6(20volume) ya da
bir ton koyusu Koleston Perfect 5/3 + %6(20volume) ile saçınızı boyayabilirsiniz.

Tabiki saçınızı görmedim sizin anlattığınız kadarıyla bu kadarını söyleyebilirim.

benim de bir sorum olacak.:KK3:.
saçlarımın öz rengi koyu kestane,fakat uzun yıllardır 6 veya 7 ile boyuyorum..
zaman geçtikçe beyaz teller de artmaya başladı..ilk boyandığında beyaz teller %90 kapanmış oluyor bu renklerle
ama 1 hafta 10gün içinde tekrar açılıyor..:KK25:
benim istediğim ;boyadığımda tamamen kapanması..
hatta kapanması için oksidasyon sıvısının yarısını kullanarak bir tüp boya ile karıştırarak dip boya yapıyorum..
senin önerin ne olur acaba? özel bir formülü varmı? kuaförde boyatınca kapanıyor..:KK31:
düz ana renk boya için de sürekli kuaförde boyatmak istemiyorum..:KK34:

Merhabalar;

Öncelikle geç yazdığım için kusura bakmayın, yazdığınızı yeni fark ettim.

Beyazların kapanması için en güzel yöntem ana renkleri, ara renklere kaçmadan kullanmanızdır.
Sizi çok iyi anlıyorum. Annemin saçında da %70 oranında beyaz var. Saçını sarı kullanmasına rağmen beyazlarını kapatabiliyorum.

Size ilk tavsiyem Loreal Majirel ya da Koleston perfect boyalarınızı kullanmanız. Bunlar market boyası değildir. Kuaför malzemeleri satan yerlerde ya da internet ortamında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sorunuza cevabım ise ana renklerin yoğun olanlarını tercih edip mesela 2 kutu boyaya 1.5 oksidan eklenmelidir.
Ana renklerin yoğun olanlarını şöyle anlayabilirsiniz: 7.00 - 6.00 gibi yani noktanın sağında çift 0 olması gerekiyor.

Diyelim ki siz ara renkler de kullanmak istiyorsunuz(Mesela7.3 gibi)
O zaman; uygulamak istediğiniz saç renginizin içine:
%0-30 arası beyaz saç var ise 1/4 oranında doğal ton
%50 beyaz saç var ise 1/2 oranında doğal ton
%80-100 arası 3/4 oranında doğal ton eklenmelidir. (Doğal ton 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0 dır.)

Bunlar biraz kafa karıştırabilir. Size bir örnekle açıklayayım;
Diyelim ki saçınızın uzunluğu omuzda. Bunun için size (sadece dip boyası için) 2 kutu boya gereklidir. Ve de saçınızdaki beyaz yarı yarıyaysa(yukarda beyaz oranlarını verdim) sizin ana renkten(yani doğal tondan) yarım boya gereklidir.
Evet gelelim saçınızı boyamaya: Siz 7. 3 ile saçınızı boyamak istiyorsunuz diyelim ki. Bunun için size lazım olan malzemeler;
Bir kutu Koleston perfect 7.3 (1 kutu boya 60 ml dır.)
yarım kutu Koleston perfect 7.0 (1 kutu boya 60 ml dır. Size gereken 30 ml dır.)
45 ml %6(20volume)lık oksidan

Bu boyaları aldıktan sonra (7.3, 7.0 ve oksidanı) şimdi boyayı hazırlamada.
Boyayı koyacağınız tasın içine 7.3 ü tamamen sıkın, sonra 7.0 ın YARISI sıkıp 45 ml oksidanı ekleyip İYİCE karıştırın.
Beyazları kapatırken normal boyama gibi değil, yoğun bir şekilde dibinize yedirmeniz gereklidir.

Bu oranlardaki mantık şudur:
Hangi renge boyamak istiyorsanız kutudaki bütün boyayı sıkmanız.
Beyazı kapamak için de ana rengi yukarda verdiğim beyaz oranında sıkmanız.
Oksidanı ise kesinlikle itinayla hesaplamanız gerekir. Yani toplam boya miktarınız 100 ml ise oksidan 50 ml olmalıdır, eğer boya miktarınız 60 ml ise oksidan 30 ml olmalıdır.

Beyaz kapama evde ne kadar koyu boyansa da zordur. Bu oranlara dikkat ederseniz beyazları %100 kaparsınız. Eğer kafanız karışırsa Boya alırken ya da alıp eve geldiginizde ne kadar boya katacağınız bana tekrar sorabilirsiniz.

Kolay gelsin :)

Merhabalar;

Röfle uygulamasından sonra saçın, pigmentasyon işlemine ihtiyacı vardır.
Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Koleston Perfect 6/3 + %6(20volume) ya da
bir ton koyusu Koleston Perfect 5/3 + %6(20volume) ile saçınızı boyayabilirsiniz.

Tabiki saçınızı görmedim sizin anlattığınız kadarıyla bu kadarını söyleyebilirim.

tşk ederim cvp için saçım açık kumral gıbı bişi bakırlıktavar hafıf

elimde loreal ışıltılı kahve saç boyası var onla boyasam nasıl olur bu dedıkelrınıze yakın

bırde pigmentasyon işlemi nasıl oluyor

tşk ederim cvp için saçım açık kumral gıbı bişi bakırlıktavar hafıf

elimde loreal ışıltılı kahve saç boyası var onla boyasam nasıl olur bu dedıkelrınıze yakın

bırde pigmentasyon işlemi nasıl oluyor

Işıtılı kahve dediğiniz şey 4.1 dir ve küllü bir renktir. Röfleden dönmüşsünüz küllü ile boyarsanız saçınız mat gözükür. Matlığını kırmanız için işinde dore olan renklere boyamanız gerekir. ve sizin aldığınız renk koyu bir renktir. Siz sanırım renge bakarak aldınız o gördüğünüz renk değil saçınız bu renk tutacaktır

$pr_01_1619_min.jpg

Pigmentasyon işlemi saça pigment yüklemesidir. Anlattığınız kadarıyla pigmentasyon işlemine gerek yok. Pigmentasyon işlemi yani ön boyama, saç açıldıktan sonra ya da röfle balyaj gibi sarıdan dönerken rengin tutmasını sağlar.

Işıltılı kahvenin (yani 4.1) asıl rengini gördünüz uygulayıp uygulamamak size kalmış.

Işıtılı kahve dediğiniz şey 4.1 dir ve küllü bir renktir. Röfleden dönmüşsünüz küllü ile boyarsanız saçınız mat gözükür. Matlığını kırmanız için işinde dore olan renklere boyamanız gerekir. ve sizin aldığınız renk koyu bir renktir. Siz sanırım renge bakarak aldınız o gördüğünüz renk değil saçınız bu renk tutacaktır

Eki Görüntüle 684110

Pigmentasyon işlemi saça pigment yüklemesidir. Anlattığınız kadarıyla pigmentasyon işlemine gerek yok. Pigmentasyon işlemi yani ön boyama, saç açıldıktan sonra ya da röfle balyaj gibi sarıdan dönerken rengin tutmasını sağlar.

Işıltılı kahvenin (yani 4.1) asıl rengini gördünüz uygulayıp uygulamamak size kalmış.

anladım cnm evet ben sadece kutuya bakıp aldım ben lorealden bır boya lamk isttıyorum ne öneririsin kolestonun saçımı kuruttuğunu düşünüyorum koyu kahve ama asla sıyah değil bu yönde bana ne renk önerebılırsın

Eki Görüntüle 684140 bu uygunmudur köpük boya kullanmadım normal boyasında varmı bu renk ılmıyorum

Çok koyu olmasın diyorsanız 6.3 tavsiye ederim. bu renk yüklediğiniz fotoğraftan bi ton daha açıktır. 5.3 Açıklığını beğendiyseniz evet 5.3 de uygundur, lakin köpük boya kullanmamanızı tavsiye ederim saçtan çok çabuk akıyor.

X