2014 DGS + KPSS İçin Haydi Buraya:)

AsiNaz

Huzurum; İ&E
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
3.715
304
35
2014 DGS'de ben de varım diyenler!

Paylaşımlarımızı bu sayfadan yapalım mı? Laf aramızda, ben yıl KPSS için de savaşacağım.

Haydi, her ikisi için de!

START!

Kul, euzü birabbil felâk, min şerri ma halak, ve min şerri gasikin iza vakab, ve min şerri neffassâti fil ukad, ve min şerri hâsidin iza hased.

Anlamı - Meali:
De ki: Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.

Kul, euzü birabbin nâs, melikin nâs, ilâhin nâs, min şerril vasvasil hannas, elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs, minel cinneti ven nâs.

Anlamı - Meali:
De ki: Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melikine, insanların İlahına sığınırım.

Aşağıdaki tablo bölümlerimiz ve yazıştığımız şehirler için :KK66:

Kim? Kpss mi, Dgs mi?Yaşadığı ŞehirBölümHedef
AsiNaz Dgs+KpssİstanbulGıda TeknolojisiBeslenme ve Diyetetik:nazar:
renan20 Dgs+KpssHalkla İlişkiler ve TanıtımEge Üni. Halkla İlişkiler ve Tanıtım:nazar:
kgokce DgsAnkaraAdaletHukuk:nazar:
YEKTA61 Dgs
Kpss fatihi:nazar:
Bilgisayar ProgramcılığıBilgisayar Mühendisliği:nazar:
Okyonus Dgs
Kpss fatihi:nazar:
İnşaatMimarlık:nazar:
catlak_kemmik KpssAnkaraCilt BakımıMemurluk :KK9:
_asmunikal_ Dgs
Kpss fatihi
:nazar:
İzmitBilgisayar Programcılığı
lalasko DgsAdaletHukuk:nazar:
yaşlikiz KpssİstanbulBilgisayar ProgramcılığıMemurluk :KK9:
Hazal Dgs+KpssBilgisayar ProgramcılığıBilgisayar Mühendisliği:nazar:
hayatiyasamak Dgs+KpssİstanbulBilgisayar ProgramcılığıBilgisayar Mühendisliği:nazar:
kbr26 Dgs+KpssEskişehirAdaletHukuk:nazar:
Tuqce_KP DgsİzmirAdaletHukuk:nazar:
umutincisi DgsKırklareli

rose5513 Dgs
Kpss Fatihi
:nazar:
RestorasyonMimarlık:nazar:

Uhibbuke Dgs + Kpss İlahiyat

Alttaki tablo benim utanç tablomdur. Baktıkça hırslanacağım! :KK4:

Önlisans Başarı Puanı: 55,800

YıllarTürüDGS Puanı DGS Başarı Sırası
2010DGS-SAY207,764046674
2011DGS-SAY220,855037390 Say:23D,4YSözel:51D,6Y.
2012DGS-SAY245,4405318137 Say:52D, 1Y. Sözel: 0

YıllarKPSS P93Başarı Sırası GY; GK
201064,51731669836D,6Y ; 1D, 2Y
2012Puan Hesaplanmamıştır!38D, 5Y ; 0

OKUNAN KİTAP SAYISI:

23-25 Kasım : Nabizade Nazım-ZEHRA

GÜNLÜK / AYLIK ÇÖZÜLEN SORU SAYISI

31 Ekim => Mat: 45

1 Kasım => Mat: 84
2 Kasım => Mat: 25
3 Kasım => Mat: 33
10 Kasım => Mat: 37

16 Kasım => Mat: 70
17 Kasım => Mat: 43

19 Kasım => Mat: 80

17 Aralık => Mat: 82
19 Aralık => Mat: 64
20 Aralık => Mat: 42

DERS VE KONU ÇALIŞMA / BİTİRME TABLOLARI

DGS MATEMATİK KONULAR
:nazar::nazar:BİTİRENLER:nazar::nazar:
Doğal Sayılar ve Tam SayılarAsiNaz, hayatiyasamak
Rasyonel SayılarAsiNaz, hayatiyasamak
Denklem ve EşitsizlikAsiNaz, hayatiyasamak
Mutlak DeğerAsiNaz, hayatiyasamak
Basamak Kavramı ve Taban AritmetiğiAsiNaz, hayatiyasamak
Bölünebilme KurallarıAsiNaz, hayatiyasamak
Obeb-OkekAsiNaz, hayatiyasamak
Üslü SayılarAsiNaz
Köklü SayılarAsiNaz
Çarpanlara Ayırma ve ÖzdeşliklerAsiNaz
Oran-OrantıAsiNaz
OrtalamalarAsiNaz
Sayı ve Kesir ProblemleriAsiNaz
Yaş ProblemleriAsiNaz
Yüzde ProblemleriAsiNaz
Karışım ProblemleriAsiNaz
İşçi Havuz ProblemleriAsiNaz
Hareket ProblemleriAsiNaz
Grafik ProblemleriAsiNaz
KümelerAsiNaz
FonksiyonAsiNaz
İşlemAsiNaz
Modüler AritmetikAsiNaz
Permütasyon,Kombinasyon ve OlasılıkAsiNaz BİTTİ. :KK52::KK52::KK24:

Matematik Kaynak Kitabım: Karekök Mat. Sıfır

Son düzenleyen: Moderatör:
aynen hem dgs sınavı hemde kpss sınavına hazırlanacagız Allah kolaylık versin hepimize :)

Bu arada, renan sen de dgs + kpss çalışacağını söyleyince konunun ismini değiştirmek farz oldu :KK34:

canım dgs 2013 sorularina baktın mı? yayınlanmış ösymnin sitesinde...ben goz attim biraz daha cozmeye baslamadım...sen mezundun dimi yanlış hatırlamıyorsam diploma notun kaç merak ettim gecen sene aöp olmus puanlar daha az geliyormuş dgs ye

canım dgs 2013 sorularina baktın mı? yayınlanmış ösymnin sitesinde...ben goz attim biraz daha cozmeye baslamadım...sen mezundun dimi yanlış hatırlamıyorsam diploma notun kaç merak ettim gecen sene aöp olmus puanlar daha az geliyormuş dgs ye

Merhaba canım,

Şehir dışına çıktığım için kk'ya giremedim. Topiğimize de yazamadım.
Valla 2013 dgs'ye bakma fırsatım da olmadı açıkçası. Ben 2010 gıda mezunuyum, dediğin gibi sistem geçen sene değişikliğe uğradı :KK53:

Benim öbp (önlisans başarı puanı) : 55 küsür geldi, düşük ne yazık ki :KK43:

Bu arada sen neler yapıyorsun?

Merhaba canım,

Şehir dışına çıktığım için kk'ya giremedim. Topiğimize de yazamadım.
Valla 2013 dgs'ye bakma fırsatım da olmadı açıkçası. Ben 2010 gıda mezunuyum, dediğin gibi sistem geçen sene değişikliğe uğradı :KK53:

Benim öbp (önlisans başarı puanı) : 55 küsür geldi, düşük ne yazık ki :KK43:

Bu arada sen neler yapıyorsun?

ben göz gezdirdim çıkmış sorulara çözmeye başlamadım... matematik çalışıyorum işte...1 ay türkçe denemeleri çözdüm...ben bu sene 2.sınıftayım halkla ilişkiler diploma notum 3.50 gelir büyük bir ihtimal kaç puan gelir bilmiyorum dgs sınavına inşallah yuksek gelir :KK15:...ben sözelciyim ama bıraz matematikte zorlanıyorum :KK5: ama onuda halledicem zaten inşallah

Bende içten içe hazırlanmak istiyorum da üşeniyorum :KK70:

meslek lisesi çıkışlıyım seneye kpss e girip direk memurluğa kapak atmalıyım ya da bu sene my.o ya başlıcam dgs hazırlanmalıyım.

2 yılda derslerden kafamı kaldırmamam gerek sanırım :p bu sene lys için dersaneye gitmiştim hazır konular zihnimde tazeyken çalışsam süper olcak ama üşeniyorum işte :KK43:

sizler nasıl çalışıyorsunuz ?

ben göz gezdirdim çıkmış sorulara çözmeye başlamadım... matematik çalışıyorum işte...1 ay türkçe denemeleri çözdüm...ben bu sene 2.sınıftayım halkla ilişkiler diploma notum 3.50 gelir büyük bir ihtimal kaç puan gelir bilmiyorum dgs sınavına inşallah yuksek gelir :KK15:...ben sözelciyim ama bıraz matematikte zorlanıyorum :KK5: ama onuda halledicem zaten inşallah

İnşallah güzel bir diploma notun olur :)

Bende içten içe hazırlanmak istiyorum da üşeniyorum :KK70:

meslek lisesi çıkışlıyım seneye kpss e girip direk memurluğa kapak atmalıyım ya da bu sene my.o ya başlıcam dgs hazırlanmalıyım.

2 yılda derslerden kafamı kaldırmamam gerek sanırım :p bu sene lys için dersaneye gitmiştim hazır konular zihnimde tazeyken çalışsam süper olcak ama üşeniyorum işte :KK43:

sizler nasıl çalışıyorsunuz ?

hoşgeldin, valla beni soracak olursan ben şu an tatil yapıyor sayılırım, çalışamıyorum. Çalıştığım zamanlarda da genelde matematiğe ağırlık veriyordum.

bu sene dgs ye girdim ve acıkcası hıc hazırlanamamıstım ve bu sene gercekten zordu. güvendiğim türkçeden bile pek iyi netler elde edemedim. içimden bir an okuma isteği gitti. buna rağmen tercih yaptım ama ölü tercih yaptım. yani gidemeyeceğim yerleri yazdım . sanırım 2014 kpss ye hazırlanmak için kendimi yavaştan yavaştan hazırlıyorum ama hiç bilgim yok. eğer kpss önlisans tan girmek isteyenler varsa, burada fikirlerimizi paylaşalım...

bu sene dgs ye girdim ve acıkcası hıc hazırlanamamıstım ve bu sene gercekten zordu. güvendiğim türkçeden bile pek iyi netler elde edemedim. içimden bir an okuma isteği gitti. buna rağmen tercih yaptım ama ölü tercih yaptım. yani gidemeyeceğim yerleri yazdım . sanırım 2014 kpss ye hazırlanmak için kendimi yavaştan yavaştan hazırlıyorum ama hiç bilgim yok. eğer kpss önlisans tan girmek isteyenler varsa, burada fikirlerimizi paylaşalım...

Bu senenin dgs sorularına hiç bakmadım, zor olduğunu duyuyorum hep.
Valla ben de önlisanstan gireceğim, başka yolu yok : )

O kadar zor günler geçiriyorum ki, ne ders var ne de başka bir şey kafamda.

Bu senenin dgs sorularına hiç bakmadım, zor olduğunu duyuyorum hep.
Valla ben de önlisanstan gireceğim, başka yolu yok : )

bu konuda cok samimiyim gercekten ama artık ösym dgs gibi bir sınavı bile zorlastı. hatta ales seviyesine neredeyse getirdi. eski sorulardan eser yoktu ve matematikten öldüm öldüm dirildim.

sanırım sen bu sene mezun olacaksın arkadaşım. ama önlisans kpss mi düşünüyorsun sende benm gibi? eğer öyleyse planın var mı, yani çalışma planın. babam dershaneye yollamıyor malesef ... benmde elımde olan para dershane parasının yarısı kadar. mecbruren kpss seti alacağım. sen ne yapacaksın?

bide dgs gerçekten zordu :KK43: kpss de öyle ama bu kez dgs de olduğu gibi kpss de hayal kırıklığı yaşamak istemıyorum....

bu konuda cok samimiyim gercekten ama artık ösym dgs gibi bir sınavı bile zorlastı. hatta ales seviyesine neredeyse getirdi. eski sorulardan eser yoktu ve matematikten öldüm öldüm dirildim.

sanırım sen bu sene mezun olacaksın arkadaşım. ama önlisans kpss mi düşünüyorsun sende benm gibi? eğer öyleyse planın var mı, yani çalışma planın. babam dershaneye yollamıyor malesef ... benmde elımde olan para dershane parasının yarısı kadar. mecbruren kpss seti alacağım. sen ne yapacaksın?

bide dgs gerçekten zordu :KK43: kpss de öyle ama bu kez dgs de olduğu gibi kpss de hayal kırıklığı yaşamak istemıyorum....

Ben 2010 mezunuyum canım. Önlisans kpss düşünüyorum, evet. Dershaneye gitmeyi düşünmüyorum. Benim matematikte eksiklerim var.
Önce onları tamamlayayım, sonra kpss ile ilgili çalışmalara başlıycam :)

X