Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları sling kullananlar, acilll

visneesuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
476
15
merhabalar,
kızım arabada ilk zamanlar durduğu gibi şuanda durmak istemiyor.
dışarda hiç huzur yok, sürekli ağlıyor,
kucağımıza alıyoruz, arabayı boş taşıyoruz.
alışveriş yapmak tam bir işkence.
en azından markete gidebilmek için sling almak istiyoruz.

buyüzden de çok para vermek istemiyoruz,
tabi sağlam, kullanışlı ve sağlıklı olmalı

"ezio baby sling" dikkatimi çekti,
kullanan, bir fikri olan var mı?

bir an önce almamız lazım,
yaz bitiyor, biz evden çıkamadık.
pazartesi sipariş vereceğim.

fikir verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
bukadar kişi görüntülemiş,
kimsenin bir fikri yok mu yaa.

resmini de koyayım

$90374849_tn30_0[1].jpg

bende bu konuda konu açtım ama kimse ilgilenmedi:KK9::KK9:
baba sling diede geçiyo seninki ama yeni doğum süreci için iyi ben sana mei tai öneririm bnde ondan alcam bi araştır istersen:KK16:

Ben arkadasimin tavsiyesi uzerine siyah olanindan aldim. Dun ilk kez kullandim disarida. Oldukca rahatti. Arabayi hazirla derdi yok. Dar ve kalabalik alisveris yerlerinde ideal. Bir de hemen markete gidip gelmede iyi olacak. Bununla otobuse ddolmusa binebilecegimi dusunuyorum. Bebgim de sevdi, uyudu icinde.

bu konuyla pek kimse ilgilenmedi,
benim için çok önemliydi,
4aydır eşim olmadan markete bile gidemedim.

gözümü karartıp aldım,
ilk defa kendimiz çıkabildik.
1 saat dışardaydık,
önce biraz beni izledi,
sonra uyudu:)

nekadar kullanabiliriz bilmirum,
15 kilo diyor,
büyüdüğünde oturarak taşınıyormuyş falan,
bakalım, göreceğiz.
beni bu yaz dışarı çıkarsa yeter.

kanguru alsan daha kullanışlı olur bebeğin sıkılmaz dışarıya doğru falan oturtursun sıkılırsa..ben rahat ettim.

bebeğiniz 6 aylık oldu gaiba ezio slingi hala kullanabiliyor musunuz. Benim bebeğim 2 aylık ve sizinkiyle sorunu aynı, arabayı kullanamıyoruz. Almak istiyorum tavsiye ediyor musunuz?

bu konuyla pek kimse ilgilenmedi,
benim için çok önemliydi,
4aydır eşim olmadan markete bile gidemedim.

gözümü karartıp aldım,
ilk defa kendimiz çıkabildik.
1 saat dışardaydık,
önce biraz beni izledi,
sonra uyudu:)

nekadar kullanabiliriz bilmirum,
15 kilo diyor,
büyüdüğünde oturarak taşınıyormuyş falan,
bakalım, göreceğiz.
beni bu yaz dışarı çıkarsa yeter.

bebeğiniz 6 aylık oldu gaiba ezio slingi hala kullanabiliyor musunuz. Benim bebeğim 2 aylık ve sizinkiyle sorunu aynı, arabayı kullanamıyoruz. Almak istiyorum tavsiye ediyor musunuz?

son zamanlarda arabayla da çıkabilir olduk,
ama, slingle çok daha rahatım, market, otobüs, metro...
çok kolay in, bin, gez.

ama, şunu söylemeliyim,
boyu uzadığı için, artık bacaklarının bir kısmı dışarda kalıyor.
ama, şöyle düşünelim; kanguruda da kol ve bacaklar tamamen dışarıda.
yani bence sorun değil.

bukadar kişi görüntülemiş,
kimsenin bir fikri yok mu yaa.

resmini de koyayım

Eki Görüntüle 766040

bende bundan kullandim. diger slingler (mai tei, baby björn vs. ) sadece bebek kücükken kullanilirken cocuk büyükdükce de kucak istiyor zaman zaman. bunu hem bebekken icinde tam gömülü olarak kullaniliyor üstelik emzirmekte kolay oluyor. ayrica cocuk biraz büyüdügünde 1 yasina kadar yanda tutuyormussunuz gibi de slinge oturtabliyorsunuz rahat tasiniyor.

üstelik diger slinkleri hani bebek önde tasinir vaziyette olanlari sezaryanli kadinlara pek önermem, ben cok zorluk cektim. bebegimin ilk aylarinda cok heveslenmistim üstelik anne yakinligi anne karnindaki gibi bebegi daha da sakinlestirdigini okudugum icn cok kullanmak istedim ama ne yazik ki sezaryandan dolayi dikislerimde uzun süre beni rahatsiz ettigi icin önden kullanilan slingleri hic kullanamadim.

kanguru alsan daha kullanışlı olur bebeğin sıkılmaz dışarıya doğru falan oturtursun sıkılırsa..ben rahat ettim.

lütfen üzerinize alinmayin ama bu kangurularda cocugu disari dogru yani öne dogru oturtmak cok zararli. cünkü bebegin beli düz degil bosluk kaliyor ve bacaklari da resmen kesiliyor gibi. eger sling, kanguru kullanacak olan varsa kesinlikle bebegi öne dogru oturtmasin. bunu malesef türkiyede cok görüyorum. ben yurt disinda dogum yaptim ve orada doktorlar, ebeler ve ortopedi hekimleri bile bu oturus tarzini desteklemiyor en kötü kangurular zaten kraft, kanz veya baby björn makalarin bence, hic ortopedik düsünülmemis. bir bebege yapabileceginiz en kötü muamele. hamileyken bile herseye dikkat ederken hatta dünyaya geldikten sonra üzerine titredigimiz bebeklerimizi lütfen bu tarz tasimayalim. bunlar henüz türkiyede pek yaygin olmadigi icn söylüyorum. sling ve kanguru tasimalarda yapilmamasi gerekenler hakkinda yurt disinda özellikle hamile bayanlar esleri ile kursalara gidiyorlar ve uzmanindan bilgi aliyorlar.

kisa süreli kullanimlarda güzel ama bizim memleket malesef cok sicak bir memleket yaz aylarinda ve her tür hangisi olursa olsun, bebegi asiri terletiyor ve vücudunun fazla sicak kalmasini sagliyor. yaz aylarinda da zaten hic önermiyorum cünkü yavrucak yazik iyice sicakliyor hem havadan hemde anne / baba vücudun temasindan daha da cok sicaklik aliyor.

lütfen üzerinize alinmayin ama bu kangurularda cocugu disari dogru yani öne dogru oturtmak cok zararli. cünkü bebegin beli düz degil bosluk kaliyor ve bacaklari da resmen kesiliyor gibi. eger sling, kanguru kullanacak olan varsa kesinlikle bebegi öne dogru oturtmasin. bunu malesef türkiyede cok görüyorum. ben yurt disinda dogum yaptim ve orada doktorlar, ebeler ve ortopedi hekimleri bile bu oturus tarzini desteklemiyor en kötü kangurular zaten kraft, kanz veya baby björn makalarin bence, hic ortopedik düsünülmemis. bir bebege yapabileceginiz en kötü muamele. hamileyken bile herseye dikkat ederken hatta dünyaya geldikten sonra üzerine titredigimiz bebeklerimizi lütfen bu tarz tasimayalim. bunlar henüz türkiyede pek yaygin olmadigi icn söylüyorum. sling ve kanguru tasimalarda yapilmamasi gerekenler hakkinda yurt disinda özellikle hamile bayanlar esleri ile kursalara gidiyorlar ve uzmanindan bilgi aliyorlar.

kisa süreli kullanimlarda güzel ama bizim memleket malesef cok sicak bir memleket yaz aylarinda ve her tür hangisi olursa olsun, bebegi asiri terletiyor ve vücudunun fazla sicak kalmasini sagliyor. yaz aylarinda da zaten hic önermiyorum cünkü yavrucak yazik iyice sicakliyor hem havadan hemde anne / baba vücudun temasindan daha da cok sicaklik aliyor.
Cok eski bir konu ama hangi sekilde olan slingler kullanilmali ki cok cesit mevcut piyasada :44:

Ben de boba 4g kanguru almıştım aşırı derecede memnun kaldığım bi ürün.çok kullanışlı takıp çıkarması çok kolay,benim de bebeğimin de çok rahat ettiği güzel bi ürün. yaz olması nedeniyle sling almamıştım iyi ki de bunu almışım. İki elim serbest kalıyo heryere kendi başıma gidebiliyorum. 3haftalık olduğundan beri kullanıyorum öncesinde de kullanılabilirmiş ama ben ihtiyaç duymamıştım.yenidoğan için çok rahat,biner binmez uyuyakalıyo. tek dezavantajı bebeğimle temas ettiğimiz kısmın çok terlemesi ama dışardayken bişey anlamıyosunuz eve gelir gelmez de üstümüzü değişiyoruz. Tavsiye ederim:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben mayıs ayında doğum yapacağım, yani slingi yazın kullanmayı düşünüyorum, yorumlardan sıcakta kullanılması uygun değil diye anlıyorum, tecrübelerinizi ve yorumlarınızı alabilir miyim?

X