2014 Nisan annelerinin minik bebislerine aldığı ciciler

kizlar ben ilk 6 ay icin bunu almak istiyorum fiyeti da cok uygun geldi
250-300 civari
esime kalsa 6 ay kullanacagi seye o kadar para verilir mi diyor ama ben cok hevesleniyorum
ustelik anneannesi alacak bu besigi o yuzden ses cikarmadi cok sevindim :KK76:
$cibinlikli-bebek-besigi.jpg
bunu da esim secti 6. aydan sonra odasina gececi icin henuz erken dedik ama kaynim mobilyaci sanirim ona yaptiracagiz
buna yakin birsey olacak sanirim

$bebek-odasi-takimlari-30.jpg

bu arada berjer yerine ikeadan sallanan sandalye alacakmis esim
masal okurken uyumasi icin (kendi uyuyacakmis :KK1: )

Son düzenleme:
kizlar ben ilk 6 ay icin bunu almak istiyorum fiyeti da cok uygun geldi
250-300 civari
esime kalsa 6 ay kullanacagi seye o kadar para verilir mi diyor ama ben cok hevesleniyorum
ustelik anneannesi alacak bu besigi o yuzden ses cikarmadi cok sevindim :KK76:
Eki Görüntüle 814010
bunu da esim secti 6. aydan sonra odasina gececi icin henuz erken dedik ama kaynim mobilyaci sanirim ona yaptiracagiz
buna yakin birsey olacak sanirim

Eki Görüntüle 814011

bu arada berjer yerine ikeadan sallanan sandalye alacakmis esim
masal okurken uyumasi icin (kendi uyuyacakmis :KK1: )

tatlım bende ilk 6 ay için o tarz bi beiş düşünüyorum ama sonrada 6 aydan sonra ne yapıcam diyorum katlanıp kaldırılan bişey bulursam onu alıcam sanırım

beşikteki örneğin grafiğini bulursan bende istiyorum canım.bende etamine bayılırım çokcada yapmıştım ama seccade falan.

Tamam canım aklımdasın bulunca iletirim sana.. Dergi siparişi verdim muhakkak vardır içinde..
Detaylı bir şekilde bilgilendiririm seni =)

selamlar nisan anneleri :)
ben de 2013 nisan annesiyim
kızım 23 nisanda doğdu
bu sayfaya bakınca o günlere döndüm
heyecan korku panik mutluluk sabırsızlık hersey tüm duygular bir arada yaşanıyor
bizde cinsiyeti belli olmadan unisex hastane çıkışı almıştık :)
ilk bebeğimdi ve tecrübesizdim
aldığım bir çok şeyi kullanamadım
abartıya kaçmamak gerekiyor
bebekler bahar bebeği olduğu için yelekler tulumlar çok fazla kullanılmıyor
ilk üç ay için kullanılacaklarınızı fazla abartmayın bence :)
Allah herkese yavrularını bağışların sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Selamlar ben de nisan 2013 annesiyim :))

Naçizane tavsiyelerim.üst-baş çok fazla almayınnn:) o kadar çok hediye geliyor ki.ben de bazılarını giydiremedim bile.
Bir de alt açma örtüleri var çok kullanışlı.tavsiye derim ondan alın.etraf pislenmiyor.bez stoğu yapın çünkü 1 numara paketleri küçük olur.habire almakla uğraşmazsınız.

selamlar nisan anneleri :)
ben de 2013 nisan annesiyim
kızım 23 nisanda doğdu
bu sayfaya bakınca o günlere döndüm
heyecan korku panik mutluluk sabırsızlık hersey tüm duygular bir arada yaşanıyor
bizde cinsiyeti belli olmadan unisex hastane çıkışı almıştık :)
ilk bebeğimdi ve tecrübesizdim
aldığım bir çok şeyi kullanamadım
abartıya kaçmamak gerekiyor
bebekler bahar bebeği olduğu için yelekler tulumlar çok fazla kullanılmıyor
ilk üç ay için kullanılacaklarınızı fazla abartmayın bence :)
Allah herkese yavrularını bağışların sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

sence kendimizi frenleyebilir miyizz cnmm aman sunu alalım suda guzel buda guzel herseyii almak istiyoo insan bnmm de iillkk bebegımm valla neler alayımm dıye ne hayallerr kuruyorumm bakalım cınsıyetii bi bellı olsunn neler alırım nelerr :)) :emir_bebek::nazar:

sence kendimizi frenleyebilir miyizz cnmm aman sunu alalım suda guzel buda guzel herseyii almak istiyoo insan bnmm de iillkk bebegımm valla neler alayımm dıye ne hayallerr kuruyorumm bakalım cınsıyetii bi bellı olsunn neler alırım nelerr :)) :emir_bebek::nazar:

zor olsa da frenlemeye çalışın :)
valla o kadar sey kaldı kullanamadım bile şimdiden her taraf bebek eşyaları ile doldu
bide çok çabuk büyüyorlar hemen küçük geliyor
penye battaniyeler çok işe yarıyor bir ay sadece hastane cıkıslarını giydirdim üç dört takım vardı
başka bişey olmadı zaten 2.830 gr dogmustu
tulum hiç tavsiye etmem dört tane almıştım hiç kullanamadım
ayaklı pijamalar çıtçıtlı badiler kullanışlı oluyor
0-3 ay için fazla bişeye gerek yok
alacaklarınızı bi kısmını 3- 6 ay alın derim :)

Selam kızlar, bu ürünü paylaşmak istedim bu aralar kampanyada internet sitesinde görmüştüm dün aynısı eczanede gördum internette 45 eczanede ise 50 TL cantası gayet kullanışlı ve boyutları iyi yenı doğum yapmış bı arkadasım da aldı ürünler gayet güzel diyor aklınızda bulunsun :KK34:

$Chicco-Bebek-Kozmetik-Bakim-Seti-Mavi-2013__93268903_0.jpg

Merhaba kızlar,
Ben de şu an 14. haftamda hamileyim, ilk bebeğim olacak.Henüz cinsiyet %100 kesin olmamasına rağmen %90 kız olacak demişti 2 farklı doktor. Ben de bebiş için birşeyler bakmaya başladım. Ancak neler gerekiri bilmediğim gibi, Nisan'da neler giydirilmeli hiç bilmiyorum. Uzun kollu body mi, kısa kollu ve üzerine tulum mu? Pantalon ve üst mü? Bebişim bayağı uzun boylu olacakmış. (Ben ve eşim uzunuz.)Ayaklı pantalonlardan mı, ya sığmazsa. Pantalon, çorap mı?
Ayrıca bodyler boyundan çıtçıtlı olması daha mı iyi? Çünkü o miniklerin başlarını nasıl geçireceğiz?Özellikle kol genişliği beni şaşırttı. Badylerden kısa kollu olan mothercare'den ven kol genişliği 4cm. Diğer uzun kollu başka marka ve 6cm. 4cm den kolunu nasıl geçiririz:KK43:diye birden tuhaf oldum.
Bana giyim konusunda ve de belki battaniye vs.. gibi ilk zamanlarda gerekli olacaklarla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Kayınvalde, anne uzakta. Çok da yardımcı olabilecek kimse yok. Bebişim uzun boylu olacağına göre ilk kıyafetlerini kaç cm almam gerek? (resimdkiler olur mu)

Yardım, öneri ve fikirleriniz için şimdiden çook teşekkür ederim..:)

merhabalar :)
benim de ilk gebeliğim ve çok hevesliyim. bir sürü şey aldım doğuda çalışırken internetten. peluş havlu. çıtçıtlı badiler minik çoraplar ayakkabılar. dahaa çok şeey var. cinsiyeti bile belli değil ama zaten pembe mavi renk sevmediğim için hepsini unisex alıyorum :) inşallah hepimize giydirmek nasip olur

Mrb Arkadaşlar 17.04.2014 annesi olacağım inşallah
Cinsiyetimizi öğrendik ve ben yavas yavas alıs verise baslamayı düsünüyorum ama nerden baslayacagım ne alacagım bilemediğim için
Dün Nisan 2013 annelerinden yardım istedim gerekli kullanışlı şeyler almak istiyorum ve onlarda benimle bilgilerini paylaştılar cok sagolsunlar belki sizede faydası olur
1- emzirme minderi illa c şeklinde olması şart değil küçüklerde çok işe yarıyormuş
2- penye battaniye 4-5 adet sürekli kustukları için cok kullanılıyormus
3- yün battaniye 1 adet sadece dısarıya cıkarken kullanılıyormuş
4- ağız silme mendili 10-15 adet
5- pike 2-3 bebek kustugu için altına seriyormussun onu yıkamak daha kolaymış
6- alt acma minderi alt acmak içindegil ama kucaga daha rahat almak için cok işe yarıyormus evdede heryere rahatlıkla yatıra biliyormussun
7-Göğüs Pedi
8-ayaklı pijama 2-3 ilk zaman 2 corap giydirmektense bi corap ayaklı pijama daha rahatmış
9-tulum ilk zamanlat için altını degiştimek kolay oluyormus ama iki tarafı cıtcıtlı olacakmış
10-Eldiven ince lastikli genişler cabuk cıkıyormus elden
11-penye yelek 4-5 adet
12-Tülbent (mermerşahi) cok kullanıslıymıs ter için özellikle hersey de kullanılıyormus boyboy önerdiarkadas yıkarken bile bunu kullanmıs süngerlerden daha iyimiş
13- sümük pompası yerine otribebe nazal aspiretör önerdi
14-lansioh göhüs ucu kremi yazan arkadas 3 ay önce baslamıs hiç ucu olmamasına ragmen hiç yara olmamış

Not(Yazımız hep kısa kollu tişörtler sıfır kollu çıtçıtlılar şortlar ve dizaltı penyelerle geçti elbiseleri çok az giydirdim)
Şimdilik bukadar :KK16::KK16:

ayaklı pijamalar pek kullanışlı olmadı.. bedenen olacakları halde ayakları büyüdüğü için en fazla iki kez giyiyorlar.. ben kızımda çok almıştım kardeşimde almıştı ama çoğu kaldı açıkçası..
penye battaniyede sadece hastane çıkışının içindeki artı bitane daha yetti..
emzirme yastığı v e önlüğünü annemle beraber yapmıştık kardeşime şimdi banada yapacak annem emzirme önlüğü inanılmaz kullanışlı.. yastığı da bileğe takılandan yaptık..
tülbent çok işe yarıyor terleyince üzerini değiştirmek yerine tülbent koy çıkar rahat..
mendil evet kesinlikle..
penye yelekler de işe yarıyor.. ama şu varki ilk altı ay herşey çabuk küçülüyor hiç giydirmediğim çok şey oldu.. kardeşiminde öyle.. şimdi çok fazla şey almayı düşünmüyorum o yüzden
ama farklı olarak şunu söyleyebilirim yada gözüme çarpmadı..
ince pijamalar ve zıbınlar çok işe yarıyor..

ayaklı pijamalar pek kullanışlı olmadı.. bedenen olacakları halde ayakları büyüdüğü için en fazla iki kez giyiyorlar.. ben kızımda çok almıştım kardeşimde almıştı ama çoğu kaldı açıkçası..
penye battaniyede sadece hastane çıkışının içindeki artı bitane daha yetti..
emzirme yastığı v e önlüğünü annemle beraber yapmıştık kardeşime şimdi banada yapacak annem emzirme önlüğü inanılmaz kullanışlı.. yastığı da bileğe takılandan yaptık..
tülbent çok işe yarıyor terleyince üzerini değiştirmek yerine tülbent koy çıkar rahat..
mendil evet kesinlikle..
penye yelekler de işe yarıyor.. ama şu varki ilk altı ay herşey çabuk küçülüyor hiç giydirmediğim çok şey oldu.. kardeşiminde öyle.. şimdi çok fazla şey almayı düşünmüyorum o yüzden
ama farklı olarak şunu söyleyebilirim yada gözüme çarpmadı..
ince pijamalar ve zıbınlar çok işe yarıyor..

Cok tesekkür ederim canım Emzirme önlügü emerken kimse görmemesi için dimi

$954410_10202257986638972_834461789_n.jpg
Bunlarda bizim ilk cicislerimiz anne daha bişi almadı ama
mor takım babadan kiraz şapka babanneden dişlik sümüklük anneanneden kiraz tulum patikler arkadaşımdan :KK16:
babanesi 2 hırka aldı hemde fiyatı çok uyguna onlarıda ceker eklerim yakında

X