Biz anne olmak isteyenlerin paylaşım alanı

kızlar canlarım ben birazdan tatile gircem telden girerim ama kumam çok güççç bana da duanızı eksik etmeyin...ben size ara ara durumdan haberdar ederim...şimdiden herkeşe iyi tatiller hayırlı bayramlar.pazartesi oruç tutmayı unutmayın tüm dualarınız o gün kabul olur inş. bu arada yunus a.s. duasını da yapın dilekeriniz ve sıkıntılarınız için ben hepinizi çok öpüyorum Rabbim dualarınızı kabul etsin...:KK5::KK5::KK5::26::26:ha bu arada çok özlüycem ama ben ....:KK5::KK5::KK5: sizi :KK5::KK5::KK5::26::26::26:

miniğim ben yok muyam sanırım yokum adet olcam ben....:KK52::KK52:

kız ben kaç kez dedim çağırmayın şu kırmızıları diye...inşallah 9 ay kadar hiç gelmezler...

Senin bat neydi canım ya :)) abisini yerim m ben

benim bat 2-3 ekimdi cnm...

hahaha doğru valla :92:bu benden Gamzeye gelsin :KK1:

eee doğru söze ne hacet :)))

:nazar::nazar: ya burdaki kızlar mı çok güzeller bana mı öyle geliyor :44:herbiriniz birbirinizden güzelsiniz maşallah!!! bebekler nutropu gibi olacak bu gidişle :KK8::KK8:

ayyy cnm çok teşekkür ederim, kızların içinin güzelliği yüzlerine vuruyo bence :) bebişim bana benzesin çok istiyorum zaten :)

Cok guzelsin cnm masallah
Hep mutlu ol bebegin ve esinle insallah

Cnm benim sen güzel baktığın için öyle görüyosun. Çok teşekkür ederim. Amin cnm inşallah...

Tsk ederim canımmm bende çok sevindim bu ay bebeği yapcam artik :) hersey tamam cok şükür kırmızılar bi gitsin mikmikin dibine vurcam

Hg canim olacak ümitsizliğe kapilma

:KK74::92: yaşa bebegim

Gamzecim esinle birliktr mi gittin.esin üroloğa mi gitti.bende gotureyim bu ay yaa dayanamicam artik

kız ben kaç kez dedim çağırmayın şu kırmızıları diye...inşallah 9 ay kadar hiç gelmezler...

benim bat 2-3 ekimdi cnm...

eee doğru söze ne hacet :)))

ayyy cnm çok teşekkür ederim, kızların içinin güzelliği yüzlerine vuruyo bence :) bebişim bana benzesin çok istiyorum zaten :)

Cnm benim sen güzel baktığın için öyle görüyosun. Çok teşekkür ederim. Amin cnm inşallah...

gelmiycekler tabiki canım şaka yapıyolar onlar...:KK53::KK53::KK53: inş bende ve sizlerde bu umudu taşıyan herkes bi gün anne olucak ve deli gibi bebeişlerimizin dertlerini sevecenliklerini konuşcaz...ayrılmayalım hiç çok güzel kardeşliklerimiz var hepimizin...:KK3::KK3::KK3:

kızlar canlarım ben birazdan tatile gircem telden girerim ama kumam çok güççç bana da duanızı eksik etmeyin...ben size ara ara durumdan haberdar ederim...şimdiden herkeşe iyi tatiller hayırlı bayramlar.pazartesi oruç tutmayı unutmayın tüm dualarınız o gün kabul olur inş. bu arada yunus a.s. duasını da yapın dilekeriniz ve sıkıntılarınız için ben hepinizi çok öpüyorum Rabbim dualarınızı kabul etsin...:KK5::KK5::KK5::26::26:ha bu arada çok özlüycem ama ben ....:KK5::KK5::KK5: sizi :KK5::KK5::KK5::26::26::26:

cnm arefe günü bin tane ihlas okuyanın duası geri çevrilmezmiş hafız bi kadın söylemişti. her ihlasa besmeleyle başlamak gerekiyomuş. şimdiden iyi tatiller cnm...şimdiden Allah kabul etsin...

canım arefe günü 1000 tane ihlas çekmeyi de unutma, bu çok önemliymişşş
Arefe günü [Besmele ile] bin İhlas okuyanın günahları affolup duası kabul olur." diye hadis var

Son düzenleme:

güle güle canım. kendine dikkat et. umarım ağrıların bebişinin müjdecisidir. biz de seni çok özleyeceğiz :KK5:

Iyi bayramlar canım seni cook ozlicez:))
Gamzecim esinle birliktr mi gittin.esin üroloğa mi gitti.bende gotureyim bu ay yaa dayanamicam artik

Bn adetimin 3.gunu gittim geçen ay hormon testlerimi filan yaptırdım doktor bi kağıt verdi eşinde bu tahlili yaptirsin dedi bizde mikmike ara vermemem lazımdı bekledim bu adete kadar en az 3gun enfaxla 5 gün eşimin Spermler ini biriktirmesi gerekiyomus bixim 3, 5gun oldu kendisi gitti verdi sposlaro 4saat sonra sonuçları aldi

Arefe Gününe Mahsus Bazı Amel ve İbadetler:

1- Kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar ,Arefe günü sabah namazından başlayarak erkek-kadın herkes, cemaatle kılsın, yalnız kılsın, 23 vakit farz namazda selam verir vermez, (Allahümme entesselam...) demeden önce, bir kere, vacib olan teşrik tekbirini söylemelidir. "Allahü ekber, Allahü ekber. La ilahe illallahü vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd" demelidir.
Camiden çıktıktan veya konuştuktan sonra, artık teşrik tekbirini okumak gerekmez. (Halebi)

2- Zilhiccenin ilk dokuz günü (YANİ 2 KADAR SONRA) oruç tutmak sevaptır; fakat Arefe günü oruç tutmak daha çok sevaptır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
"Arefe günü oruç tutana, Âdem aleyhisselamdan, Sûr’a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının 2(iki) katı kadar sevap yazılır." [R. Nasıhin]

"Arefe günü tutulan oruç, bin gün [nafile] oruca bedeldir." [Taberani]

"Arefede tutulan oruç, iki bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve Allah yolunda cihad için verilen iki bin ata bedeldir." [T. Gafilin]

"Arefe günü [Besmele ile] bin İhlas okuyanın günahları affolup duası kabul olur." [Ebuşşeyh]

"Arefe günü tutulan oruç, geçmiş ve gelecek yılın günahlarına kefaret olur." [Müslim]

"Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur." [Taberani]

"Şeytan, Arefe gününden başka bir günde daha zelil, rezil, hakir ve kinli görülmez." [İ. Malik]

"Allah ü Teâlâ, Arefe günü kullarına nazar eder. Zerre kadar imanı olanı affeder." [Gunye]

"Rahmet kapıları 4(dört) gece açılır. O gecelerde yapılan dua, reddolmaz. Ramazan ve Kurban bayramının birinci gecesi, Berat ve Arefe gecesi." [İsfehani]

"Arefe gecesi ibadet eden, Cehennemden azat olur." [S. Ebediyye]

İbadet olarak ilim öğrenmek en faziletlisidir. İmani kuvvetlendiren eserler, ilmihal okumakla en uygun ilmi öğrenmiş oluruz.

3- Bugünü fırsat bilip dua etmeli! Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
"Duanın faziletlisi, Arefe günü yapılanıdır." [Beyheki]

4- Arefe gününü ibadetle, zikirle, tefekkürle geçirmeli, insanlara iyilik etmeye çalışmalı! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
"Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allahü teâlânın kıymet verdiği bir gündür." [Deylemi] (Hürmet etmek, günah işlememekle olur.)

"Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur." [Taberani]

Kulağına sahip olmak, gıybet etmemek, kötü söz söylememek,malayani işlerle uğraşmamak ve HARAM OLAN çalgıları dinlememektir. Eğer biz istemeden kulağımıza gelmişse, bize günah olmaz. Gözüne sahip olmak da, haram olan şeylere bakmamak ve mubah olarak baktığı şeylerden ibret almaktır. Diline sahip olmak ise, yalan söylememek, dedikodu etmemek, laf taşımamak, kötü söz söylememek, hatta boş şey konuşmamak, kimseyi diliyle incitmemek demektir. Bunlara riayet eden, Arefe gününü değerlendirmiş olur.

Ya artik gelsin istiyorum ondan öyle yazdim gercekten cok Üzgünüm. Bugun esimin arkadasinin hanimiyla konustum hamile.cok sevindim ama kendi adima da üzüldüm:KK43:

canım yapma böyle... inşallah birgün biz de hamile kalacağız. at üzerinden bu kötü duyguları. biz taktıkça, stres yaptıkça bebbeklerimiz bizden daha da uzaklaşacaklar. hadi balım topla kendini :KK70::KK71::KK71:

Hayirli bayramlar sanada zeycanimmmKocaman opuyorum seniiii

gamze hoş buldum. 7 ay umutla bekledim ama eşimin değerleri düşük çıkt ı maleseff... o yüzden biraz artık moralim bozuldu

Canim sabah bi arkadas vardi burda esinin spermleri düşük çıkmış bi ilac kullanmış bidahaki aya yükselmiş seninde eşinin de yükselir Allah'a sığın Allahim yar ve yardimciniz olsun daha fazla bekletmez ins bebisiniz

X