Bebek Beslenmesi FORTINI MULTİ FİBRE mama kullananlar varmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

HAVALIKIZ

'Ya Vehhab'
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2010
577
9
mrb arkadaşlar benim kızım 2 yaşında 9800 gr 83cm düşük kilosundan dolayı dr.muz raporla bu mamayı verdi 1haftadır kullanıyoruz merak ettiğim kullananlar memnun kaldınızmı gerçekten kilo aldırıyormu nekadar zamanda nekadar kilo aldırıyor lütfen bana yardımcı olun bu durum beni psikolojik olarak sarsmaya başladı....

mrb arkadaşlar benim kızım 2 yaşında 9800 gr 83cm düşük kilosundan dolayı dr.muz raporla bu mamayı verdi 1haftadır kullanıyoruz merak ettiğim kullananlar memnun kaldınızmı gerçekten kilo aldırıyormu nekadar zamanda nekadar kilo aldırıyor lütfen bana yardımcı olun bu durum beni psikolojik olarak sarsmaya başladı....

Öncelikle Allah başka dertler vermesin kolay değil senin için tabi ama canı içinde olsun yeterki Allah sağlık versin bebişlerimize. Konuya gelince yurtdışındamı ikamet ediyorsun neden dersen Türkiyede bu mamayı hiç duymadım varsa nereden temin ettin bilgi verirsen sevinirim. Etrafımdaki kişilere soracağım bu mamayı kullanan yada bilgisi olan varsa mutlaka cevap yazarım.

Öncelikle Allah başka dertler vermesin kolay değil senin için tabi ama canı içinde olsun yeterki Allah sağlık versin bebişlerimize. Konuya gelince yurtdışındamı ikamet ediyorsun neden dersen Türkiyede bu mamayı hiç duymadım varsa nereden temin ettin bilgi verirsen sevinirim. Etrafımdaki kişilere soracağım bu mamayı kullanan yada bilgisi olan varsa mutlaka cevap yazarım.
Mrb canım uzun süredir giriş yapmamıştım türkiyedeyim sağlık bakanlığının raporla verdiği bir mamaydı 300 gr kadar aldı o bitti başka bir vitamin başladım ve şuanda çok iyi geliyor ilgin için çok teşekkür ederim...

Mrb canım uzun süredir giriş yapmamıştım türkiyedeyim sağlık bakanlığının raporla verdiği bir mamaydı 300 gr kadar aldı o bitti başka bir vitamin başladım ve şuanda çok iyi geliyor ilgin için çok teşekkür ederim...

merhaba benim kızımda 14 aylık 8 kilo dr zayıf buluyor kızım kaşıkla hiçbirşey yemiyor 2 ay öncesine kadar kaşıkla çorba yoğurt yediriyordum şimdi kaşıkla yemek yemiyor.Aslında kiloya takıntılı değilim vitaminli birşeyler yesin istiyorum ama yemiyor .dr rapor çıkardı nutrıcıa fortini 1.0 multi fibre çileklisini verdi sade uyurken biberonla içirebiliyorum.Bakalım kontrolde ne diyecek birde çevreden bunu kullanma çocuk ileride obez olur diyorlar internetten araştırdım fazla bilgi yok.yorumlarınızı alabilirmiyim.

mrb arkadşlar kızım 76 cm boyumnda ve 8 kilo drumuz bize fortini verdi nasıl bir mama kilo aldırıcı ama vi,tamin falan var mı bilen varsa yazabilir mi kaygılıyım :KK43:

Bizde dün başladık bakalım ne olacak. Önceden similac high energy kullanıyoduk. Fortini daha fazla kalorili diye buna döndü. Similac etki ettimi pek? Ehh işte ne etti ne etmedi.

Benim oğluma hiç etki etmedi. Tam tersi çilek tadına alıştığı için normal süt içmiyor :KK43:

Oğlumda süt allerjisi cıktı ve süt ürünleri veremedigim icin oncesinde mama sonrasinda da fortini multi fibre süt kullandik.baya işe yaradı,yaşıtlarını yakaladı. Dr. normal süt icebilir artik dedi; simdi kakaolu süt iciyor.normal sütü icmiyor maalesef,nesquikli de olsa icmiyor.tekrar deneyip normal süte alistirmak lazim.

Son düzenleme:
Ben normal sütle mamasını karıştırarak verdim bir kaç gün. yavaş yavaş mama miktarını azalttım. Şimdi içiyo normal inek
sütünü çok şükür.

merhaba kızım birkaç güne 2 yaşında olacak boyu 85cm kilosu 9.360 doğduğunda 3 kilo 800gramdı boyu da 51 cm idi ilk ay anne sütüne ilave mama takviyesi 900 gram aldı sonra hep az kilo aldı yemedi düzgün yemek seçti ben beceremedim yedirmeyi hala emiyor ama o yetmez ki çokk kötü hissediyorum doğduğundan beri her ay düzenli doktora gittik değerleri normal ama kilosu az

bize de verdi doktor günde bi kutu 200cc mi 300cc mi ne çilekli yoğurt seviyor diye çilekli tercih ettim çikolatalı da aldım bi kyutu belki sever diye ama yok ikisinden de benim kızım bi yudum bile içmiyor ne yapıcam bilemiyorum biberon 8 aylıktan beri zaten almıyor içerse ya bardaktan içer ya da kaşıkla çorba gbi yer ama yokk istemiyor sabahları yarım çay bardağı inek sütü içiyor bazen de formül mama istiyor kendi yapıp yemeyi seviyor döke saça yapıp yiyoruz beraber (devam sütü+tahıl) onlara mı katsam ki bilemiyorum kızım zaten hiçbir şey yemiyor yemek seçiyor yediklerine bu yemediği mamayı katıp yediklerinden de soğutmaktan korkuyorum iştah açıcı şurup da verdi doktor onları da düzenli içirmeyi beceremiyorum

bu mamayı kullanan değerli anneler siz ne şekilde yediriyorsunuz her gün bi kutu fortiniyi bir de şurup içirmek için şurubu sevdirmek için bi formül paylaşırsanız çok sevinirim bgn şırıngayla verdim içti ama yarın içmeyebilir düzenli rutin bi şeklimiz yok yanii ben ne yapacağımı şaşırdım çok üzülüyorum bırakayım ne yerse diyorum ama hiç yemeden de olmaz ki :KK43:((

merhaba kızım birkaç güne 2 yaşında olacak boyu 85cm kilosu 9.360 doğduğunda 3 kilo 800gramdı boyu da 51 cm idi ilk ay anne sütüne ilave mama takviyesi 900 gram aldı sonra hep az kilo aldı yemedi düzgün yemek seçti ben beceremedim yedirmeyi hala emiyor ama o yetmez ki çokk kötü hissediyorum doğduğundan beri her ay düzenli doktora gittik değerleri normal ama kilosu az

bize de verdi doktor günde bi kutu 200cc mi 300cc mi ne çilekli yoğurt seviyor diye çilekli tercih ettim çikolatalı da aldım bi kyutu belki sever diye ama yok ikisinden de benim kızım bi yudum bile içmiyor ne yapıcam bilemiyorum biberon 8 aylıktan beri zaten almıyor içerse ya bardaktan içer ya da kaşıkla çorba gbi yer ama yokk istemiyor sabahları yarım çay bardağı inek sütü içiyor bazen de formül mama istiyor kendi yapıp yemeyi seviyor döke saça yapıp yiyoruz beraber (devam sütü+tahıl) onlara mı katsam ki bilemiyorum kızım zaten hiçbir şey yemiyor yemek seçiyor yediklerine bu yemediği mamayı katıp yediklerinden de soğutmaktan korkuyorum iştah açıcı şurup da verdi doktor onları da düzenli içirmeyi beceremiyorum

bu mamayı kullanan değerli anneler siz ne şekilde yediriyorsunuz her gün bi kutu fortiniyi bir de şurup içirmek için şurubu sevdirmek için bi formül paylaşırsanız çok sevinirim bgn şırıngayla verdim içti ama yarın içmeyebilir düzenli rutin bi şeklimiz yok yanii ben ne yapacağımı şaşırdım çok üzülüyorum bırakayım ne yerse diyorum ama hiç yemeden de olmaz ki :KK43:((
Bence içmiyor diye üzülmeyin ziraa biz içtiğimiz halde bi faydasını pek göremedik açıkcası. Cuma günü oğlum 2 yaşını bitiriyor. Boyumuz 82cm kilomuz 9700 idi en son kontrolde. Oda 10 gün önce yani. Evde ölçüyorum 9500 çıkıyor hastanede 9700 :) Eğer dikkat ettiyseniz bu mamayı dışarıda fazladan 2 saat tutun kaskatı oluyor yoğurt gibi. Aynı şekilde çocuğunda midesinde kaskatı oluyor diye düşünüyorum. Ve bu nedenle kolay kolay acıkmıyorlar. Benim oğlumun dili artık mamadan bembeyaz olmaya başlamıştı kii kestim mamayı. Normal inek sütüne döndüm. Şimdiye kadar hiç cici bebe ve türevlerini vermedim. Mümkün olduğunca sağlıklı beslemeye çalıştım. Ama çocuk bir şey yemeyince insan yesinde ne yerse yesin moduna giriyor malesef. Bazı arkadaşlarımın kilo aldırıyor önerisi ile 1 haftadır akşamları 200ml. sütüne 6-7 tane cici bebe ezerek veriyorum biberona. Gayet güzel içiyor. Bu arada gündüzleride biraz daha iyi gibi sanki. Fortini mamayı kullanırken hiçbirşey yemiyordu. Şimdi en azından çorbasını güzel içiyor hergün 1-2 tane köftesini yiyor filan.
Demem o ki bu mamaya fazla güvenmeyin.

Benim oğlumun 7aylıkken başlayıp geçmeyen kabızlık sorunu vardı. Çocuk gastroya görürdük süt içmeyecek dedi, diyet verdi ve süt yerine fortini mamayı önerdi ve rapor çıkardı, sütten daha besleyici,lifli bir mama dedi vanilyalısını oğlum çok sevdi şuan 20 aylık her gece 1tane içiyor ve aşırı bir kiloda yapmıyor.

Merhaba bayanlar, kızım 1.5 yaşında simdi, öncesinde infatrini kullanmıştık tek çeşitti gece 2 kere veriyordum, 1.5 yaş üstü için doktorumuz bunu yazdı, kızım su an 10.300gr. Diş sebebiyle çok yemek yemiyordu ve aşırı hareketli, faydalı bir süt aslında içerisinde fazla miktarda vitamin, mineral herşey var. Hiçbir şey yemese bile günlük alması gereken bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir süt olduğunu söylemişti doktorumuz..

Bugün başlıcaz bizde çileklisine. Bakalım ne olacak.

X