Hacettepe meme büyütme ameliyatı korkuyorum... :( yardım edin

Ben bu bantı 1 yıldır kullanıyorum.İnşallah artık bırakacağım.O sebeple 1,5 ay süre değil:)) nefes alamayacak kadar sıkmayacaksın ama tabi ki sıkı olacak.Bu hareketlerin hepsini yapabilirsin.Hiçbirinin zararı yok.Aksine faydalı.Ortaya birleştirme hareketi en kolayı tabi o sebeple ben de o hareketi seviyorum.Sen ortaya ittirdin diye ortaya gelmez.Biraz daha şekli oturur.Göğüslerin şekil olarak birleşikse ameliyat sonrası da birleşik olur ,ayrıksa yine ayrık olur.Eğer protezin büyükse tabi ki biraz daha ortaya dogru gelecektir.Mesela benim göğüslerim ayrık çok değil ama.Ameliyat sonrası büyük protez olduğundan biraz daha ortaya geldi.Kolaylıklar dilerim.

Slm,

bir yil mi??? Bende pazartesi günü ameliyat oldum, bana 500 cc high profil takildi. Ve suanda spor sütyen ile beraber bu banda benzer nir band takiyorum. Dr istedigimiz görüntüye ulasana dek takmam gerektiginöi söyledi.protezi yerlestiriyormus yani formuna yerlestiriyor. Onun tahmini3-5 Hafta.

Sağol canım darısı başına:)) benim ameliyatıma asistan girmedi figen hoca ve haldun bey girdi haldun bey yr.doçent.Hiçbi ek ücret ödemedim ben. Bence sen bi haldun hocaya görün eğer damla önerirse biraz daha para biriktirmen gerekicek ama yuvarlak uygun olur sana derse yeter paran

bende 6 aydan biraz fazla süre önce haldun hocaya konyada ameliyat olmuştum… ben de forumdan tavsiye almıştım...hacettepeye gideceğini biliyodum… hem dikleştirme hem de büyütme yapmıştı ki normal büyütmeden çok daha zor bi ameliyatmış…. şimdi çok çok çok mutluyum… hoca çok titiz ve sabırlı biri…bu yüzden konyada çok hastası var... memnun olmayan duymadım açıkççası… tüm hastalarında cep numarası var ve en ufak bi sorunda bile arayabiliyorsunuz… bi de hep doğal yapmayı seviyor…. keşke gitmeseydi…. şimdi hacettepede özellikle estetik cerrahi üzerine çalışıyormuş..umarım çok mutlu olur...

bende 6 aydan biraz fazla süre önce haldun hocaya konyada ameliyat olmuştum… ben de forumdan tavsiye almıştım...hacettepeye gideceğini biliyodum… hem dikleştirme hem de büyütme yapmıştı ki normal büyütmeden çok daha zor bi ameliyatmış…. şimdi çok çok çok mutluyum… hoca çok titiz ve sabırlı biri…bu yüzden konyada çok hastası var... memnun olmayan duymadım açıkççası… tüm hastalarında cep numarası var ve en ufak bi sorunda bile arayabiliyorsunuz… bi de hep doğal yapmayı seviyor…. keşke gitmeseydi…. şimdi hacettepede özellikle estetik cerrahi üzerine çalışıyormuş..umarım çok mutlu olur...

evet canım 1 ay olmuş hacettepeye geleli şansıma benim ameliyatımıda o yaptı en ufak bi sorum olduğunda arıyorum ve sabırla sorularımı yanıtlıyor bende kendisinden çok memnunum kesinlikle öneriyorum herkese

Herkese Merhaba, Ben 26 yaşındayım. Tüberöz meme sorunum vardı. Memelerde büyük oranda asimetri mevcuttu.Göğsümün biri çok küçük öteki ise büyük ve sarkıktı. Normal bir insanın yaşamını bu halde sürdüremeyeceği bir hastalığım vardı ancak bu durum yine de benim ameliyatımı hastalık değilde estetik amaçlı bir ameliyat olmaktan uzaklaştıramadı ve ben 1300 tl silikona 180 tl hastane yatak ücretine ve 1595 tl ameliyat için ödeme yaptım.
25 Ekim 2013 tarihinde Ankara Hacettepe hastanesinde Prof. Dr. Tunç Şafak,Doç. Dr. Ali Emre Aksu,Dr Ömer Ekin ve Dr İpek Suher'in bulunduğu güzel bir doktor grubu tarafından ameliyat edildim. Şu anda ameliyatımdan 2 ay geçmiş durumda ve yaralarım kapandı ameliyat izlerimde yavaş yavaş geçiyor.
Ameliyat olmayı yıllardır istememe rağmen bir türlü cesaret edememiştim Daha önce Ege, Gazi ve İstanbul üniversitelerinde muayene olmuştum farklı farklı doktorlara ama tatmin etmemişlerdi beni.Hacettepe de daha önce Dr Ömer Ekin Bey tarafından kuzenim ameliyat edilmişti ve durumundan gayet memnundu bende ondan cesaret alarak muayeneye gittim. Dr Ömer Ekin Bey önce muayene etti beni sonra Dr Emre Beye baktırdı,daha sonra Prof. Dr. Tunç Şafak hocam da muayene etti ameliyatımın zor bir ameliyat olduğunu söylediler, normalde Prof. Dr. Tunç Şafak hoca öyle her önüne gelen ameliyata girmezken benim ameliyatıma girmeyi kendisi istedi. Ömer Bey gerçekten çok şanslı olduğumu söylediğinde aslında ne demek istediğini tam anlayamamıştım. Ameliyattan sonra birçok hasta doktorumun Tunç Bey olduğunu duyunca şanslı olduğumu yineledi o zaman Ömer Bey'in dediklerini anladım :) Ameliyattan bir gün önce gereken testleri yaptırmak için hastanede yatış yaptık.Gece 12 den sonra hiçbirşey yiyip içmedim. Ameliyatı beklemek ve heyecan uyutmadı zaten gece boyu internetten doktorlarım hakkında ve ameliyatım hakkındaki tüm yorumları okudum. Ankara ya gelmeden önce ameliyatımla ilgili yapılmış bulabildiğim tüm türkçe ve yabancı yayınları okudum,youtube dan videoları izledim yani başıma ne geleceğini gayet iyi biliyordum :) Ömer Bey bana daha önce Tüberöz meme ameliyatı hiç yapmadığını ve ameliyatıma çalışacağını söylemişti, bende onun gibi çalışmış oldum aslında :)
Ertesi gün sabah 8.30 da ameliyata alındım. Benim damarlarım çok zor bulunduğu için kollarım mosmor olmuştu bunun dışında ağrı ya da korkum olmadı. Zaten yıllardır üzüldüğüm ve kesinlikle düzelmesini istediğim bir sorun hallolacaktı güle oynaya girdim ameliyata :) Ameliyatım 3.5 saat sürdü. İlk yürüyüş çok zordu, narkozun etkisiyle midem çok kötü bulanıyor ve sürekli kusuyordum.Ama ilk gün geçtikten sonra bol bol yürüyerek atlattım şükür. Hastanede 4 gün kaldım. 1 hafta sonra ilk kontrolüme geldim. Herşey yolundaydı bana 1 aylık rapor yazdılar çalıştığım için evde dinlenmek istedim, ama aslında ameliyattan 1 hafta sonra günlük hayatınıza dönebiliyorsunuz ben kendime çok dikkat ettim. 1 ay sonra tekrar göründüm herşey yolundaydı. Şimdi ise 1 ay sonra tekrar görünecem doktorlarıma.
Görebileceğiniz en içten doktorlardan biridir Ömer Bey güven vermeseydi benim gibi biri asla ona ameliyat olmazdı. Üniversite hastanesini özellikle tercih ettim çünkü birçok ameliyat yaparak pratik kazanıyorlar zaten bana Emre Bey bu ameliyatı öyle her doktor kabul etmez demişti yani gayet zor bir ameliyatı bende her önüme gelen doktorda yaptıramazdım anlşayacağınız tam bir güvenle ameliyatımı oldum :)
Benden bu kadar herkese geçmiş olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle çok geçmiş olsun.inşallah bundan sonraki hayatınıza mutlu sorunsuz devam edersiniz.ömer bey gerçekten samimi ve içten bi doktor.ben çok seviyorum kendisini.bana hiç yapmacık gelmiyor nedense.bi çok arkadaşımız tavırlarından rahatsızmış ama dediğim gibi bana çok doğal geliyor :) ne yazıkkı kendisi artık hacettepede görev yapamayacak.umarım mecburi hizmeti bittiğinde yine oraya döner.

merhaba bayanlar. Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiğimde internette araştırma yaparken tesadüfen size rastladım yaklaşık 3 aydır yazdıklarınızı okuyorum. Burada okuduğum olumlu referanslarınızla ankara ya hacettepe hastanesine ömer beyle görüşmeye gittim. çok olumlu ve güzel geçti samimi, bana güven verdi. Kararımı verdim 13 eylül cuma allah kısmet ederse ameliyat olacağım. Kas üstü 200cc yuvarlak meme altı kesisi. 2 günüm kaldı :KK43: ağrı eşiği düşük hastanelere fobisi olan biriyim canım acımasa da ağlarım :) bu huyumu sevmiyorum ama böyleyim. Ilk kez narkoz alacağım ilk kez ameliyat olacağım bu yüzden neyle karşı karşıya kalacağım konusunda sadece yazdıklarınız sayesinde fikrim var. Bu ameliyatı olmayı çok istiyorum bir o kadar da korkuyorum ya son anda ben vazgeçtim deyip çıkarsam :KK43:( kızlar bana yardım edin motivasyona çok ihtiyacım var. Zaman yaklaştıkça nefesin kesiliyor kalbim sıkışıyor resmen şimdi böyleysem hastanede ne yapacağım :KK43:( kas üstü ameliyat olan arkadaşlar yardım edebilir mi acaba süreçleriyle ilgili bilgilerini paylaşabilirler mi ??

merhaba tavsiye eder misin bana yardımcı ol 2.defa olmam gerek ilki nazmi bayçin berbat durumda şu an gögüslerim bana dr iletişim bilgisini de yazar mısın acil yardım sağ olll

ben 17 ocakta haldun beye ameliyat olucam.çok güzel olucak inşallah.telefonunu her aradığımda muhakkak cevap veriyor.ilgili bir doktor bence.sonuçta güzel olursa çok mutlu olucam inşallah.

ben 17 ocakta haldun beye ameliyat olucam.çok güzel olucak inşallah.telefonunu her aradığımda muhakkak cevap veriyor.ilgili bir doktor bence.sonuçta güzel olursa çok mutlu olucam inşallah.

Canimm cok az kalmiss:))) beni bilgilendir surekli tamammi merak ederim

Saol canım umarım zamanla geçer yoksa burundan önce ikinci kez meme ameliyatı olucam :) Canım ben burun ameliyatımı Mart ayında düşünüyorum kış geldi çok soğuk havalarda istemiyorum e bide çalışıyorum zaten bi ameliyat oldum 15 gün raporluydum :KK66: O yüzden biraz arası olsun raporların :KK66:

Merhaba sisin forumda yazilri gördüm bende istanbuldayin ve isten izin almam imkansiz ancak bir jfta izin alıp gidip hem muayne hem hemen bir iki gin icinde ameliyat olmam lazim bana yardimci olabilirmisin lutfen lutfen
Birde ne kadar tutdu ameliyat soylemeniz mumkunmu

Merhaba canm ben de yarın için ömer beyden randevu aldım. benm sıkıntımda sanırım tüberoz meme senin göğüslerin nasıl görünüyordu pek anlamadım ama benm göğüslerimde ben renkli kısımları çok geniş bulduğum için onların küçütülmesini ve biraz da büyütme yapılmasını isticektim ama sen 4 gün hastanede yattım diyince acayip korktum şuan :KK43:

Benimde deforme oldugu için ameliyatımda meme başımı taşıma durumu olcak umarım en az izle atlatırım

Merhabalar benm yardıma ihtiyacım var size bi kaç soru sorabilir miyim? ben bekarım bebek emzirmedim bişey yapmadım ama yine de göğüslerimin renkli kısmı çok geniş ve aşağıdalar sanki sanırım tüberoz meem denilen şey :KK14: ben de onları biraz yukarı taşıtmak istiyorum bu arada biraz da büyütmek ama yazılanları okudukça korkum artıyor siz sanırım turgut özal hast de ahmet ışıkdemire olmuşsunuz sizin işleminizde büyütme ve taşıma birlikte mi oldu acaba bi de şimdi iziniz kaldı mı :44:

Merhabalar benm yardıma ihtiyacım var size bi kaç soru sorabilir miyim? ben bekarım bebek emzirmedim bişey yapmadım ama yine de göğüslerimin renkli kısmı çok geniş ve aşağıdalar sanki sanırım tüberoz meem denilen şey :KK14: ben de onları biraz yukarı taşıtmak istiyorum bu arada biraz da büyütmek ama yazılanları okudukça korkum artıyor siz sanırım turgut özal hast de ahmet ışıkdemire olmuşsunuz sizin işleminizde büyütme ve taşıma birlikte mi oldu acaba bi de şimdi iziniz kaldı mı :44:

Ben ameliyat olalı 3 ay oldu izlerin silikleşmesi için erken henüz pembe dönemdeyim. Büyütmeyle eşitleme aynı anda oldu. Sıkıntı yaşamadım. Eger doktor emzirmeyi engellemez derse meme başı çevreni küçülttürüp eşitlenmesini ve zaten kesi olacagin yerdende silikonu yerlestirtebilirsin.

selam arkadaşlar,bende göğüs büyütme operasyonu olmak istiyorum,çok araştırdım ve ömer beyle görüşmeye karar verdim,ömer beyin telefon numarasını bana verebilecek biri varmı?

X