Cildim bozulmaya başladı...Yardım...

Lilruba

yaşamsürprizdir:)
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2011
3.570
2.518
Merhabalar
Kızlar bakımlı deneyimli güzel arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum...
1 yıl öncesine kadar gayet sağlıklı parlak bir cilde sahiptim...
ama yüzümde gözenekler belirginleşmeye başladı...(küçük çukur gibi)
son dönemlerde makyaj sıklıkla yapıyorum...ondan olabilirmi... allık kullanıyorum...
moralim çok bozuluyor...
kalitesiz ürün kullanmıyorum ama bakımla cildim eski haline gelir mi...
tavsiyenize ihtiyacım var...
özellikle bitkisel doğal yöntemleri denediyseniz...
tecrübelerinizi paylaşırsanız size duacı olurum...:KK16:

Son düzenleme:
28 yaşındayım
alkol ve sigara kullanmıyorum...
ama şeker ve kafein bağımlısıyım...
cildimi bunların olumsuz etkilediğini düşünmüyor değilim...:KK5:

cildinde kullandıgın günlük ama sürekli kremler var mı,yoksa verebilirim isim.. ve tek tavsiyem asla ama asla makyajla uyuma

cildinde kullandıgın günlük ama sürekli kremler var mı,yoksa verebilirim isim.. ve tek tavsiyem asla ama asla makyajla uyuma

canım nemlendirici kullanıyorum ama düzenli değil...
daha çok bitkisel yağların etkisine inanıyorum üzüm çekirdeği yağı kullanmıştım bir süre...
öyleki nemlendirici kullanmama gerek kalmıyodu...
hangi kremi tavsiye edersin..

gözenekleri sıkılaştırıcı ürünler mi kullanmam gerekir...
bitkisel doğal yöntemeler var mı denediğiniz...

gözenekleri sıkılaştırıcı ürünler mi kullanmam gerekir...
bitkisel doğal yöntemeler var mı denediğiniz...

zaten benim vericegim krem tarifide bi nevi bitkisel..bak benim kullandıgım kremleri veriyim cok şükür hem alkol,hem sigaraya ragmen parlıyo ve sıkı... bepanthol cilt kremini ve e vitamini kapsülünü karıştır( kapsülü deliyosun).. bunu yüzüne güzelce uyguluyosun günlük krem bu.. gündüz sürüyosun ama sürdügünde bi saat güneş görmezsen daha iyi sonuç verir.. gece kremimim fiyatı biraz tuzlu ama söyliyim.. oht peptide3.. fondoten olarak mac bb ve ışıltılı pudra.. ee tabi aşk:):) umarım cildin cillop gibi olur canım benim

zaten benim vericegim krem tarifide bi nevi bitkisel..bak benim kullandıgım kremleri veriyim cok şükür hem alkol,hem sigaraya ragmen parlıyo ve sıkı... bepanthol cilt kremini ve e vitamini kapsülünü karıştır( kapsülü deliyosun).. bunu yüzüne güzelce uyguluyosun günlük krem bu.. gündüz sürüyosun ama sürdügünde bi saat güneş görmezsen daha iyi sonuç verir.. gece kremimim fiyatı biraz tuzlu ama söyliyim.. oht peptide3.. fondoten olarak mac bb ve ışıltılı pudra.. ee tabi aşk:):) umarım cildin cillop gibi olur canım benim

harikasın :KK16:

bepanthol cilt kremini nemlendirici olarak kullanıyordum...e vitamini de ekliyim :KK16:
cilt emene kadar bekletiyoruz değil mi...
gece kremini de en yakın zamanda alırım...
çok sağol canım tavsiyelerin içime sindi :KK16: cillop gibi olacağına inanıyorum :KK9:
fondöten değlde allık kullanıyorum clinique kullanıyorum memnunum...
tekrar çok sağol canım...
sonuçları yazarım :KK16:

harikasın :KK16:

bepanthol cilt kremini nemlendirici olarak kullanıyordum...e vitamini de ekliyim :KK16:
cilt emene kadar bekletiyoruz değil mi...
gece kremini de en yakın zamanda alırım...
çok sağol canım tavsiyelerin içime sindi :KK16: cillop gibi olacağına inanıyorum :KK9:
fondöten değlde allık kullanıyorum clinique kullanıyorum memnunum...
tekrar çok sağol canım...
sonuçları yazarım :KK16:

rica ederim canım benim,evet bekliyosun cildin emene kadar.. yazdıgım gece kremi yüzünü bayagı bi sıkılaştırıcak ve eski halinden daha güzel yapıcaktır.. sürelim güzelleşelim:).. bekliyorum sonuçlarını canım:KK16:

birkaç gündür cildime bakım yapıyorum gerçekten faydasını gördüm arkadaşlar...
moralim düzeldi resmen...
yine tavsiyelere açığım...
daha da güzelleşmek için :KK9::KK16:

rica ederim canım benim,evet bekliyosun cildin emene kadar.. yazdıgım gece kremi yüzünü bayagı bi sıkılaştırıcak ve eski halinden daha güzel yapıcaktır.. sürelim güzelleşelim:).. bekliyorum sonuçlarını canım:KK16:

eee sonuç nedir..etki etti mi kremler :KK34:

aa pardon görmedim yazdıklarını,etkisini göstermesine sevindim.bak geçen gün eczaneye gittim ve e vitamini küçük cam şişelerde olanını aldım. kırıyorum onu ve gece yatmaya yakın yüzüme ellerime güzelce yediriyorum.bunu da haftada 1 uygluyorum.. gayet gayet memnunum..:21:

cildin canlılığını koruyup yaşlanma belirtilerini engellemede kullanılan belli başlı birkaç içerik var zaten, e vitamini, hyalüronik asit ve q10 enzimi.

cildin kendini bıraktığı dönemlerde bu bileşenlerle takviye yapılınca kısa bir sürede kendine geliyor zaten..

bu takviyeler de ampul olarak veya serum olarak bulunabilir. ürün alırken içeriklere iyi bakmalı, hyalüronik asit miktarı yüksek olan ürünler tercih edilebilir, ben q10 i de hyalüronik asiti de ampul olarak kullanıyorum, rossmanlarda satılıyor. daha önce hyalüronik asit miktarı en yoğun serum olarak bilinen darphin nem serumu kullandım ama hiç etkili bulmadım açıkcası, bu ampuller da etkili geldi bana.

bir de içerikleri incelerken; en başta olan içerik olarak en yoğundur, sırayla azalır:KK34:

cildin canlılığını koruyup yaşlanma belirtilerini engellemede kullanılan belli başlı birkaç içerik var zaten, e vitamini, hyalüronik asit ve q10 enzimi.

cildin kendini bıraktığı dönemlerde bu bileşenlerle takviye yapılınca kısa bir sürede kendine geliyor zaten..

bu takviyeler de ampul olarak veya serum olarak bulunabilir. ürün alırken içeriklere iyi bakmalı, hyalüronik asit miktarı yüksek olan ürünler tercih edilebilir, ben q10 i de hyalüronik asiti de ampul olarak kullanıyorum, rossmanlarda satılıyor. daha önce hyalüronik asit miktarı en yoğun serum olarak bilinen darphin nem serumu kullandım ama hiç etkili bulmadım açıkcası, bu ampuller da etkili geldi bana.

bir de içerikleri incelerken; en başta olan içerik olarak en yoğundur, sırayla azalır:KK34:

canım paylaştığın bilgi için çok teşekkür ederim...
hiç ampül olarak denemedim.....
birde bunu yapayım..
eczanelerde bulabilirmiyim........
birde nasıl uyguladığını paylaşır mısın.....:KK16:

birde bunu yapayım..

e vitamini ampullerini eczanelerde bulabilirsin canım, q10 ve hyalüronik asit ampullerini ben rossmanlardan alıyorum rival de loopun falan var.
daha önce hyalüronik asit miktarı en yoğun serumlardan biri olan darphin nem serumu kullanmıştım ama pek bir fayda göremedim, rival de looplar daha iyi geldi bana, hyalüronik asit içerikli ampuller mavi, q10 içerikliler sarı renkliydi.

uygulamalarım da şöyle oluyor, banyo sonrası uyguluyorum önce onu belirteyim, gözenekler iyice açılmış oluyor çünkü. neyse banyoda jelle cildimi yıkıyorum, sonra peeling yapıyorum, sonra q10 veya hyalüronik asit o gün hangisini kullanacaksam banyodan çıkınca cilt çok hafif nemliyken uyguluyorum, 1 saat kadar sonra diğer ürünlerimi kullanıyorum, göz çevresi kremi, nemlendirici vs.. uykudan önce uygulamaya dikkat ediyorum.

bu arada q10 ve hy. asidi farklı günlerde ve haftada 1er kez olacak şekilde uyguluyorum:KK34:

e vitaminine gelince nemlendiricine falan karıştırabilirsin ama ben e vitaminli nemlendirici almayı tercih ediyorum

e vitamini ampullerini eczanelerde bulabilirsin canım, q10 ve hyalüronik asit ampullerini ben rossmanlardan alıyorum rival de loopun falan var.
daha önce hyalüronik asit miktarı en yoğun serumlardan biri olan darphin nem serumu kullanmıştım ama pek bir fayda göremedim, rival de looplar daha iyi geldi bana, hyalüronik asit içerikli ampuller mavi, q10 içerikliler sarı renkliydi.

uygulamalarım da şöyle oluyor, banyo sonrası uyguluyorum önce onu belirteyim, gözenekler iyice açılmış oluyor çünkü. neyse banyoda jelle cildimi yıkıyorum, sonra peeling yapıyorum, sonra q10 veya hyalüronik asit o gün hangisini kullanacaksam banyodan çıkınca cilt çok hafif nemliyken uyguluyorum, 1 saat kadar sonra diğer ürünlerimi kullanıyorum, göz çevresi kremi, nemlendirici vs.. uykudan önce uygulamaya dikkat ediyorum.

bu arada q10 ve hy. asidi farklı günlerde ve haftada 1er kez olacak şekilde uyguluyorum:KK34:

e vitaminine gelince nemlendiricine falan karıştırabilirsin ama ben e vitaminli nemlendirici almayı tercih ediyorum
Merhaba tavsiyeleriniz için teşekkürler. Darphin in nem serumunu kullandım ben de. Darphinin günlük nemlendiricisi ve göz altını kullandınız mı acaba nasıllar?

birde bunu yapayım..
Canım bebetas arkadaş baya bilgili sağolsun özel bilgiler vermiş. Sen devam ediyor musun bakımlarına aldın mı o ampülleri? Sonuçlar inşallah harikadır.:KK19:

Canım bebetas arkadaş baya bilgili sağolsun özel bilgiler vermiş. Sen devam ediyor musun bakımlarına aldın mı o ampülleri? Sonuçlar inşallah harikadır.:KK19:

canım bir hevesle bu konuda paylaşılanları uyguladım......
bebetas arkadaşın ampüllerini uygulamadım bir yanlışlık olmasın....
ama beslenme çok önemli e vitamini denedim...bazen kremime karıştırdım.....
şuan doğal şeyleri tercih ediyorum tamamen.....

Merhaba tavsiyeleriniz için teşekkürler. Darphin in nem serumunu kullandım ben de. Darphinin günlük nemlendiricisi ve göz altını kullandınız mı acaba nasıllar?

darphinin göz çevresi serumunu kallandım, hala da kullanıyorum. çok severek kullandığım ürünlerden biridir. fakat nemlendirmede tek başına yeteli değil. bunun dışında nem için yine darphinin göz çevresi maskesini kullanıyorum banyadan sonra, o da gayet güzel.. bunun dışında göz çevresi günlük nemlendirme için neostratanın bionic eye creaminin de çok başarılı olduğunu duydum, maskem bitince belki neostrata deneyebilirim. nemlendiricide ise ddf kullanıyorum uzun zamandır, parfümlü nemlendiricilerden pek hoşanmıyorum, daha geniş bir uygulama olduğu için tüm gün yüzümde kalacak parfüm kokulu bir nemlendirici hem rahatsız ediyor, hem de alerji problemim var. o yüzden dediğim gibi ddf tercih ediyorum nemlendiricide

X