Doğum Kontrol İlacı Adet Geciktirir mi?

clemantin

Her şey güzel olacak... :)
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
562
818
kısmetse 24 ekimde evlenicem fakat tamda düğün günümde adet görücem :KK59: dün doktora gittim ve doğum kontrol ilacı önerdi ara vermeden diğer kutuya başlamamı adet olmak istediğimde ilaca ara verebileceğimi söyledi.Bir kaç kişi ilacı kullansam bile yinede adet olabileceğimi söyledi,ne yapmalıyım bilemiyorum. ya da ilaca, 21 tablet kullandıktan sonra ara versem hemen adet görür müyüm ? bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi :26:

Son düzenleme:
kısmetse 24 ekimde evlenicem fakat tamda düğün günümde adet görücem :KK59: dün doktora gittim ve doğum kontrol ilacı önerdi ara vermeden diğer kutuya başlamamı adet olmak istediğimde ilaca ara verebileceğimi söyledi.Bir kaç kişi ilacı kullansam bile yinede adet olabileceğimi söyledi,ne yapmalıyım bilemiyorum. ya da ilaca, 21 tablet kullandıktan sonra ara versem hemen adet görür müyüm ? bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi :26:

kendimi hatırladım bi an benimde tam evlenmeden bir gün önceye geliyordu adetim bende düğünden 1 hafta önce içmeye basladım evlendikten 3 gün sora bıraktım ve adet oldum :) umarım yararlı olmusumdur.bir dahada asla kullanmadım hap malum bilgilerden kaynaklı.

21 draje 7 gün boşluk oluyor düzenli kullanıldığında ve bu yedi gün içinde adet görüyorsun hapı kesmezsen adet olmuyormuş bende öyle biliyorum arkadaşların kafanı karıştırmasın ben hapı bıraktığımda hep 3 gün sonra olurdu düğünün bittikten sonra ikici kutunun tamamını kullanman gerekmez bu arada mutluluklar dillerim:123:

Son düzenleme:
gencer ve gunes23 çok ama çok teşekkür ederim içim rahatlattınız :) ilacı kestikten 3 gün sonrada olsam düğünü kurtarıyorum, 2. kutuya başlamama gerek kalmaz o zaman :KK70:

ben tamda bugün bu sorunla doktora gittimm...reçete almadanda geri geldimm:26:
adetini kesmesi için ön görülen tarihten 7 gün önce içmeye başlaman lazım dedi
benim adetimi kesmek istediğim toplam 5 gün var.... 12 gün hormon içeceksin dedi ve normal şartlarda adet olacağın günlerde dozu arttırman gerekecek dedi... bekar ve daha anne olmamış genç kızlara kesinlikle tavsiye etmiyorum dedi...reçete istersen veririm ama sorumluluk senin olur ben seni uyarmakta mecburum dedi bende cesaret edemedim:KK50:

ben tamda bugün bu sorunla doktora gittimm...reçete almadanda geri geldimm:26:
adetini kesmesi için ön görülen tarihten 7 gün önce içmeye başlaman lazım dedi
benim adetimi kesmek istediğim toplam 5 gün var.... 12 gün hormon içeceksin dedi ve normal şartlarda adet olacağın günlerde dozu arttırman gerekecek dedi... bekar ve daha anne olmamış genç kızlara kesinlikle tavsiye etmiyorum dedi...reçete istersen veririm ama sorumluluk senin olur ben seni uyarmakta mecburum dedi bende cesaret edemedim:KK50:

hadi yaa :26: ben 1 haftadır kullanıyorum :26: ama bi yerde de mecburum düğün günümde adet olmak istemiyorum :KK19: kafam karıştı :44: aslında bide ilacı kesince 3-4 gün içinde hemen adet olur muyum bilmiyorum olacağımı bilsem 2. kutuya başlamam çünkü düğünü kurtarıyorum yok eğer kendi düzenimde adet görürsem düğün günüme denk geliyor :KK59: ne yapmalıyım bilemiyorum, bu ilacı kullananlardan yardım istiyorum...ilaca ara verdiğimde hemen adet olur muyum yoksa kendi düzenime göre mi olurum? lütfen yardım...

hadi yaa :26: ben 1 haftadır kullanıyorum :26: ama bi yerde de mecburum düğün günümde adet olmak istemiyorum :KK19: kafam karıştı :44: aslında bide ilacı kesince 3-4 gün içinde hemen adet olur muyum bilmiyorum olacağımı bilsem 2. kutuya başlamam çünkü düğünü kurtarıyorum yok eğer kendi düzenimde adet görürsem düğün günüme denk geliyor :KK59: ne yapmalıyım bilemiyorum, bu ilacı kullananlardan yardım istiyorum...ilaca ara verdiğimde hemen adet olur muyum yoksa kendi düzenime göre mi olurum? lütfen yardım...
gözünüzü korkutmak istemiyorum gerçekten zira bende bu konuda sadece doktorumun dediklerini biliyorum
doktora gitmeden önce çok araştırdım netten baya kızlar var ben kullandım kestikten 2 gün sonrada hasta oldum diyen bir sorun yaşamadım diyen amaaa... ilacı kullanınca adetim düzensizleşti 1 ayda 3 kez adet oldum diyende var:26: o yüzden ben cesaret edemedim malesef doktorumda sana hiç bir şeyin garantisini veremem kesin şöyle böyle olcak diyemem bünye meselesi dedi... kesmesine keserim ama sonrasında ne gibi şeyler olabilir bilemem dedi karar senin dedi....

siz inşallah rahat atlatırsınız bu süreci...yalnız dikkatimi çekti düğününüz 21 gün sonra ve siz artık 1 haftadır hormon alıyorsunuz:26:
neredeyse 1 ay bu hapları içeceksinizz... bana doktorum 12-14 günü bile çok gördü dengen şaşar dedi
yanii bilemedim sanki baya bi erken başlamışsınız içmeye hele 2 kutu hormon içmek düşünemiyorum bilee
siz bu iki kutuyu doktor tavsiyesi üzerine mi alıp içeceksiniz:26::26:
mutluluklar bu arada:KK16:

Canim merhaba bende senin gibi dugunume adet olacaktim sonra balayi vardi..
doktor gitmistim o da bana senin gibi iki tablet pes pese kullan dedi bende oyle yaptim
haziran adet olucaktim ama olmadim hap aldigimdan sonra temmuzda plaketin sonuna geldim 2 gun sonra adet oldum..
benim icin hic bir sorun olmadi.. iyikide oyle yapmisim yoksa ne yapcaktim balayinda gerdek gecesinde..

mecburen kullanıyorum; çünkü düğünümde adet olmayı gerçekten istemiyorum :KK50: ama şöyle bir karar aldım ikinci kutuya başlamıycam, bu ayın 15'inde ilaç bitiyor ve düğüne kadar adet olmayı umut ediyorum,düğün adetimin son günlerin gelse de sorun değil ilk gününe denk gelmesinde :)

X