Sayfa: 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk Defa Eşim Bana Küfür Etti

1. Konu Sahibi : Whistle #41
    Giriş tarihi
    Nov 2010
    şımartıyorsun demek yerine daha ayrıntılı açıklama yapmak doğru olur..bugüne kadar kvnizle vakit geçirmesi için yollanan çocuğu biranda açıklamasız yollamıyorsanız , kırılmasında anlam veremeyip kızmasında haklı ki çocuğunuz giidp te annem yollamıyor demesi bunu ocuğunuzdan öğrenmesi daha çok incitici olmuştur.
    sizin aklnızdan geenleri bilmesi imkansız..nedenlerini gerekirse internetten çıkaracağınız notlarla anlatın.. annecim bunun seninle alakası yok sadece çocuğun artık yaşı ilerlemeye başladı ve ileride ne size ne bizlere karşı saygısızlık yapmaması okullarında daha başarılı olmsı adına hepimizin uyması gerekiyor diye sadece suçu kvnizde değilmişte hepinizdeymiş gibi anlatmanız daha doğru olacaktır..
    allah kolaylık versin,yardımcınız olsun...

2. Konu Sahibi : Whistle #42
    Alıntı Whistle kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Dün akşam çocuğu okuldan almaya gittim geldim,bugün markete gittim geldim her seferinde bahçede oturuyordu hiç yüzüne bakmadım.Bugün markete giderken(normalde anne bişey istiyor musun diye sorarım)oğlum anne söylesene dedi.Öylece geçtim önünden
    ve ben anne bişey istiyor musun demedim diye oğlum surat astı.Oğlum ben babannene kızdım dün beni ağlattığı için onunla ve babanla konuşmuyorum dedim.Market dönüşü yine bahçedeydi ve oğlum babanne annem senle babamla konuşmuyormuş dedi.Seninle konuştuğumuz seyleri babannene söyleme diyorum tembihliyorum ama hemen yetiştiriyor.

Eşime gelince;küs olsak da yemek yapmamazlık yapmam ve yatak ayırmam o kadar kırıldım ki ilk defa yemek yapmadım ve yanında yatmadım ve kendisinden hiçbir tepki yok.Kesinlikle konuşmayacam o özürü dileyecek.Hala hatasını anlamadı.Bu beni daha da yaraladı.Kalıbının adamı değilmiş çok gözümden düştü yüzünü bile görmek istemiyorum.Okkalı bir mesaj yazmak istiyorum ama ters teper diye korkuyorum.Çünkü aklımda çok ağır laflar var.
    Ama sizde her şeyi 3,5 yaşında çocuğun önünde yaşıyorsunuz sanırım. Çocuk da gidip yetiştiriyor. Oğlunuza öyle açıklamalar yapmayın. Eşinizle de bu mevzuları çocuğun yanında konuşmayın...

3. Konu Sahibi : Whistle #43
    Giriş tarihi
    Dec 2010
    Eşimin huyudur bir işi kesinlikle çözüme kavuşturmaz sallayabildiği kadar sallar.Kaç sefer söyledim beni anlamıyor sen anlat konuş diyorum bakarız deyip sallıyor.Kendim kaç sefer uyardım anne yapma dedim.Başkalarının yanında çocuğun her dediği yapılmaz diyor.Sanki ben yapıyormusum gibi.Yine ben suclu oluyorum.Bir seferinde yine toplum içinde çocuğun her dediği yapılmaz hayırı öğrenmeli dedi.Ben zaten yapmıyorum sen yapıyorsun o işi dedim.Kaldı öylece.ben ne dersem deyim kendi bildiğini okuyor.
    Bu arada çalışmıyorum,o zaman neden babanneyle bu kadar vakit geçirdi diceksiniz.Bizim evimiz bahçeli kv de de bütün gün bahçeyle uğraşır oğlumda bahçede oynasın diye izin verdim.Bazen canı sıkıldı anne babanneme gidebilir miyim dedi izin verdim.Ha bazen hiç gitmek istemediği de oldu o zaman gitmedi hiç babannesine.Asla çocuğumu başımdan savmak için babannesine göndermedim.Ama bu kadar izin verdiğim için bende de suc var.
    yok başınızdan savma gibi düşünmedim zaten ama evet madem ki çalışmıyorsunuz keşke baştan bu işe bir dur deseydiniz. ki tehlike çanları zaten hep çalıyormuş her durumda sizin hoşlanmadığınız şeyler oluyormuş.keşke sizle birlikte inseydi aşağıya yada sizinle gitseydi babanneye. artık olan olmuş zaten yapacak bir şey yokta. evet eşiniz size küfür etmemeliydi belki oda bir yerde arada kaldığı için idare edemeyip size patladı eminim yani umarım oda pişman olmuştur bu tavrından. ilk kez böyle bir duruma geldiğinize göre eşinizle siz arayı yeniden toparlarsınız ama kayınvalide durumunu nasıl çözeceksiniz ? şuan o çocuğu siz göndermiyor,göstermiyor düşüncesinde sanırım? ki olayı çocuğunuzdan duyduğu içinde kırılmakta biraz haklı. sizin sebepleriniz elbette haklı ama oda olaya kendi açısından bakıyor bence.

madem oğlunuz böyle her şeyi söylüyor onu ciddiyetle uyaracaksınız ve bu tarz konuları yanında konuşmayacaksınız. size seslen demiş seslenmemişsiniz kızdım demişsiniz. çocuğun bunu söyleyebileceğini tahmin ediyorsunuz. onun yerine oğlum şuan acelemiz var soramadım gibi daha ufak sebepler söyleseniz belki bu çocuk içinde önemsiz kalır.
    ama aaa annem küsmüş yada babanneme gitmemi istemiyor gibi bir şey çocuklar için mühim konulardır sanırım ve bunu paylaşmasına da şaşırmamak lazım.
    Düzenleyen: DoLL_ Düzenleme Tarihi : 29-09-2013 Düzenleme Saati :01:04

4. Konu Sahibi : Whistle #44
    Giriş tarihi
    Jan 2013
    Okurken benim bile sinirim bozuldu. Kayınvaliden ile altlı üstlü oturuyorsun sanırım. Bu da böyle olaylara sebebiyet veriyor. Eşinle elbette ki kolayca barışmamalısın. Ne demek başka küfür duymak istemiyorsan telefonu kapat. Bu nasıl bir düşüncedir. Sen ne yapmışsın da hak etmişsin o küfürleri.. Böyle bir şey olmamalı.. Bu arada çocuğun kayınvalidene her şeyi anlatır olmuş. Eminim ki senin haberin olmayan anlattığı başka şeyler de vardır. Çünkü benim babaannem de evdeki haberleri almak için erkek kardeşimi kullanırdı.. Uzak yaşamanızda fayda var.. Özellikle çocuğu uzaklaştırmak gerek...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-10-2014

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

5. Konu Sahibi : Whistle #45
    Giriş tarihi
    Jun 2012
    kayınvalideniz cahil ve bilinçsiz biri anladığım kadarıyla çoçuğun abur cubur yemesine

sağlıksız beslenmesine,bilinçsizce tv izlemesine izin veriyor ve çoçuğa iyilik yaptığını sanıyor oysa çoçuğun psikolojisini mahvetmetmiş

bu davranışları yüzünden çoçuk sağlıksız beslenmeyi alışkanlık edinmiş

annesini kaale almama derecesine gelmiş düşman bellemiş nerdeyse onu sevdiği şeylerden koparan biri gibi görmeye başlamış

keşke çoçuğunla senin ilişkine bu kadar müdahele etmesine izin vermeseydin daha önce bir tedbir alsaydın

onun annesi sensin o değil,bende büyüklerimizin düşüncelerine saygı duyuyorum ama biryere kadar müdahaleye izin verebilirim

bir sınırı olmalı yanlış şeyler yaptıklarını bile bile eyvallah etmemek gerekiyor.

bunu açıkca kayınvalidenle konuş bak senin iyilik diye yaptıkların çoçuğuma zarar veriyor,ileride onun hayatını çok kötü etkiliyecek de

belli zamanlarda onlara gitmesine izin vericeğini söyle ve senin kurallarını uygulamasını rica et.

laftan anlamıyorsa da mesafeni koy

eşinin yaptığına gelince çok gurur kırıcı gerçekten insanını eşinden böyle laflar işitmesi çok kötü.

yanlış yaptığının farkına varıp özür dilemeden affetmemen en doğru karar.

6. Konu Sahibi : Whistle #46
    Giriş tarihi
    Jul 2006
    Dün akşam çocuğu okuldan almaya gittim geldim,bugün markete gittim geldim her seferinde bahçede oturuyordu hiç yüzüne bakmadım.Bugün markete giderken(normalde anne bişey istiyor musun diye sorarım)oğlum anne söylesene dedi.Öylece geçtim önünden
    ve ben anne bişey istiyor musun demedim diye oğlum surat astı.Oğlum ben babannene kızdım dün beni ağlattığı için onunla ve babanla konuşmuyorum dedim.Market dönüşü yine bahçedeydi ve oğlum babanne annem senle babamla konuşmuyormuş dedi.Seninle konuştuğumuz seyleri babannene söyleme diyorum tembihliyorum ama hemen yetiştiriyor.

Eşime gelince;küs olsak da yemek yapmamazlık yapmam ve yatak ayırmam o kadar kırıldım ki ilk defa yemek yapmadım ve yanında yatmadım ve kendisinden hiçbir tepki yok.Kesinlikle konuşmayacam o özürü dileyecek.Hala hatasını anlamadı.Bu beni daha da yaraladı.Kalıbının adamı değilmiş çok gözümden düştü yüzünü bile görmek istemiyorum.Okkalı bir mesaj yazmak istiyorum ama ters teper diye korkuyorum.Çünkü aklımda çok ağır laflar var.
    Kayınvalideniz çocuğunuzu şımartıyor bunda haklısınız, eşinizin size küfür etmesi de çok kötü, hatasını anlayıp özür dileyene kadar tavır koymakta haklısınız fakat 3,5 yaşındaki bir çocuğa :"Oğlum ben babannene kızdım dün beni ağlattığı için onunla ve babanla konuşmuyorum" demekte hatalısınız, ne olursa olsun küçük çocuklar ikili ilişkilerde yaşanan sorunların içinde olmamalı, çocuğunuza yalan söylememeyi öğretiyormuşsunuz, ona yalan söylemiyormuşsunuz bu çok güzel bir davranış ama sırf doğruları söylemek adına anlayamayacağı bir tartışmanın ayrıntılarının anlatılmasına da gerek yok, sonuçta biri babası, biri babannesi, küçücük bir çocuğun annesini ağlatanlara öfke duyarsa uzaklaşacağını mı düşünüyorsunuz?

Babannesine öfke duyarsa biraz olsun uzaklaşır düşüncesiyle söylüyorsanız eğer bunu yapmayın, babannesini de görsün onu da sevsin ama çocuğun terbiyesiyle ilgili kontrol tümüyle sizde olsun, kayınvalidenize kırılmışsınız lakin küsmek, konuşmamakla bir sonuca varamazsınız, iki gün sonra barışıldığında herşey eskisi gibi olmaya devam eder, sorun çözülmez, kayınvalidenizle konuşmamanız çocuğunuz içinde iyi bir örnek değil çünkü aynı binanın içindesiniz, ister istemez çocuğunuza yansıyacak tutumlarınız, konuşmamak yerine sakinleştiğinizde konuşmanızı tavsiye ederim, hatta madem okulda öğretmen şikayetçiymiş, kayınvalidenizle konuştuktan sonra alın onu da götürün oğlunuzu almaya, kayınvalidenizin yanında öğretmene oğlunuzla ilgili bir şikayeti olup olmadığını sorun, oğlunuz yanınızda yokken oturun daha detaylı konuşun, anne torununu seviyorsun, o yüzden her istediğini yapıyorsun seni anlıyorum ama görüyorsun şımarık yetişiyor, gel birlikte hareket edelim, yapmaması gereken şeyleri birlikte öğretelim deyin.

AÇIKLAMA

Uymazsan site kurallarına, katlanırsın sonuçlarına...

Adalet demeyin, Hakim değil Moderatör'üm, Moderatör kanun uygulayıcı değildir, Forum kurallarını baz alır

7. Konu Sahibi : Whistle #47
    Allahım sabır versin.. tam boğmalık kadın aşırı cahil.. torununa fazla düşkün normal olarak fakat çok bilinçsiz..
    siz onun gibi olmayın.. cahilce tavırlarla değil, olgunlukla karşılayarak onun anlayacağı dilde konuşarak çözmeye çalışın..
    zira annesiyle olan sürtüşmeleriniz eşinizle olan ilişkinizi zedeleyecektir... nitekim cahilliğinin yanı sıra ara bozuculuktan da çekinmiyor..
    yememiş içmemiş oğlunu aramış.. huzur bozmaktan başka bişey yaptığı yok ama bunun farkında değil.. her halükarda üzülen sen olacaksın.. bari bide tatlılıkla halletmeye çalış bide öyle dene.. daha önce denediysen yine dene.. off bunları okudukça sinirim bozuluyor bizde karşılıklı oturuyoruz bakalım biz neler yaşayacağız..

8. Konu Sahibi : Whistle #48
    Giriş tarihi
    Oct 2010
    şimdi son derece iyi niyetimle yazıyorum önce onu söyliyim
    .BEterin beteri var ben eşimden defalarca dayak yedim ve son dayağımda ailem bile yanımda olmadığı için karakolda aldım soluğu ve şu an eşimle boşanmak üzeremiyiz neyiz bilmiyorum çünkü kampa gitti ve asla konuşmuyoruz.Bu arada duyduğum küfürler hakaretler namusuma şerefime laflar iftiralar da cabası.Şimdi içinden diyeceksin ki belki hakediyosundur diye.Ben eşimle tanışınca kapanıp namaza başladım,hayatımı eşimi kızdıracaka hata yapmamak için diken üstünde geçiriyorum hep ama yinde basit şeyleri bahane edip beni eziyor.ÇAlışmamla gurur duymaktansa bunu bile yüzüme vuran biri.Yani beterin beteri var canım.Bugün annesinin yanında olur normaldir nihayetinde annesi,kim bilir ne dedi de eşin bu kadar kızdı.Sen ben ce eşinin annesini tam tersi kazan ki sen arada kalacağına eşin arada kalsın

9. Konu Sahibi : Whistle #49
    Giriş tarihi
    Jul 2009
    Blog Yazıları
    2
    Eğer bu şekilde devam ederseniz o çocuk büyüyünce herhangi bir ortamda duyduğu şeyleri diğerlerine (söylememesi gereken kişilere) anlatacak. Hani su laf taşıyan tipler var ya onlar gibi olacak.

Bence suanda en büyük probleminiz bu olmalı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-10-2014

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

10. Konu Sahibi : Whistle #50
    Hala ufacik bir tepki yok kac gun oldu.Artik beni sevmedigini düşünmeye basliyorum bi ozur dilemeye degmeyecek degersiz miyim kafamda kurup kurup duruyorum.Yarin kardesimin yanina gitmeyi dusunuyorum giderken mesaj aticam tum icimdekileri.Aklin basina geldiginde beni almaya gelirsin dicem en son.suan yatak odasinda aglayarak yaziyorum telefondan. O ise ogluyla mutlu mesut oynuyor pc de.Acikinca da tost yapti kendine yedi.Yani bana ihtiyaci yok sadece arkasini topluyorum .Cok canim yaniyor

Sayfa: 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon