Hindistan Cevizi yağıyla Zayıflama - iştah kesici

sosomariam

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
331
8
Merhaba
yabancı forumlarda ve bloglarda bir süredir coconut butter tarifleri ve zayıflamaya etkisi ile alakalı paylaşımlar okuyordum

yabancı bir blogger hindistancevizi yağını günde 4 çorba kaşığı almak suretiyle 2 ayda 10 kg vermiş

ayrıca body çalışan amerikalıların youtube da bu yağla alakalı videoları var kilo vermek için öneriliyor

ben hem cildimdeki kuruluğu yok etmek; hem dışarıdan sürmek hem de ağızdan almak için büyük bir toptancıdan

yağı alınmamış, şekersiz hindistancevizi aldım

çünkü piyasadaki ürünlerin en ucuzu bimde ve 50 gramı 9 kuruş; (yani eski parayla 900000 )

bu hesapla kilosu 45 tl ye geliyor

benim baktığım toptancı ürünü çuval ile 50 kg olarak satıyordu mail attım rica ettim sağolsunlar kırmadılar

çuvalı açıp bana 3,160 gram ürün gönderdiler, 2 farklı ürünleri vardı birinin kilosunu 8 tl birini 9 tl olarak satmayı kabul ettiler

(biri srilanka üretimi; ince orta yağlı-------- diğeri hindistan üretimi kalın çekim ve tam yağlı farkı bu )

yani piyasada kilosu en ucuz 45-50 tl olan hindistancevizini buradan kilosu 8-9 liraya mal edebildim

kargo dahil 31 tl ödedim (3,160 gr hindistancevizi için )

hindistancevizi butter yapımını youtube dan öğrendim

şimdi tarifleri ve videoları ekliycem deneyimi olan ve benle bu diyeti yapmak isteyen varsa lütfen yazsın

[video=youtube;-OFQ567ETUs]http://www.youtube.com/watch?v=-OFQ567ETUs[/video]

herhangi bir mutfak robotu kullanabilirsiniz; çok fazla kuru hindistancevizi parçacığı eklemeyin, bazen zorlaşıyor işlem

başlangıc için 3 su bardağı ürün kullananın

10-15 dk içinde sıvı hale geliyor

kahvaltıdan önce 2 çorba kaşığı coconut butter yedim; iştahımı inanılmaz kesti ve doyma hissi veriyor( çok geç uyandım bugun)

normalde bir sürü ekmek yerim kahvaltı en sevdiğim öğündür; fakat ekmeği de yiyemedim

gözüm sürekli tatlı şeyleri arardı bugun bal da pekmez de yiyemedim

bahsettiğim blogda günlük 4 çorba kaşığı demiş; 2 kaşık kahvaltı öncesi yedim

2 kaşık daha tüketmeyi planlıyorum

tam diyetle alakalı değil ,belki diyet tarifler de değil ama yine de eklemek istiyorum bu tarifleri

COCONUT BUTTER TOAST

2 adet tost ekmeği; bir kaşık coconut butter bal ve biraz tarçın

tost ekmeğinizin arasına butterınızı sürün; tost makinasında pişirin sıcakken arasına biraz bal ekleyebilir ve dilerseniz tarçın serpebilirsiniz

HİNDİSTANCEVİZLİ ATIŞTIRMALIK MUZ

Muzları birer kerede tüketilebilecek ebatta dilimler olarak kesin

hindistancevizi yağınız likitken bu yağa batırın, ve yağa batırılmış muzları yağlı kağıda dizin(diyette olmayanlar hindistancevizi yağına azcık pudra şekeri ekleyebilir tad vermesi için )

üzerine tarçın ya da toz antep fıstığı; kakao; kahve serpebilirsiniz

daha sonra atıştırmalıklarınızı buzdolabına koyun sertleşmesi için ,dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz

misafire de ikram edebilirsiniz gayet dekoratif olduğu için

kahvaltıdan önce 2 çorba kaşığı coconut butter yedim; iştahımı inanılmaz kesti ve doyma hissi veriyor( çok geç uyandım bugun)

normalde bir sürü ekmek yerim kahvaltı en sevdiğim öğündür; fakat ekmeği de yiyemedim

gözüm sürekli tatlı şeyleri arardı bugun bal da pekmez de yiyemedim

bahsettiğim blogda günlük 4 çorba kaşığı demiş; 2 kaşık kahvaltı öncesi yedim

2 kaşık daha tüketmeyi planlıyorum

lütfen yanlış anlama ama hindistan cevizi kilo verdiyormu cidden? :KK53:

bu normal hazır satılan toz hindistan cevizi değilmi pastalarda kullanılan. anlayamadım ben :26:

HİNDİSTANCEVİZLİ-BADEMLİ TOPLAR

eşit miktarda hindistancevizi ve kavrulmamış tuzsuz bademi mutfak robotunda hindistancevizi likitleşene kadar çekin

tatlandırmak için dilediğiniz miktarda agave şurubu (diyette olmayanlar bal da koyabilir ) ekleyerek iyice karıştırın

çikolata tadı elde etmek için bir miktar süt tozu ve dilediğiniz miktarda toz kakao ekleyin

yağ katılaşmadan elinize plastik eldiven giyip bu karışımı elle şekil verip toplar haline getirin yağlı kağıda dizin

dilerseniz üstünü hindistancevizi parçaları; kakao; antep fıstığı ile kaplayın

dekoratif ve misafire de ikram edilebilecek; çocuklara yedirilebilecek zararsız enerji dolu atıştırmalık

lütfen yanlış anlama ama hindistan cevizi kilo verdiyormu cidden? :KK53:

bu normal hazır satılan toz hindistan cevizi değilmi pastalarda kullanılan. anlayamadım ben :26:

merhaba, ben de yabancı forumlarda okudum

yağ içerdiği için değil; sanırım yağ asidi içerdiği için yağları parçalıyor

ayrıca tokluk hissi verdiği için birşey yiyemez hale geliyorsun

evet pastada kullandığımız ürün; şekersiz ve tam yağlı olanı almak lazım

belki markette satılanlarla da olur?denemek için 3-4 poşet alıp yapabilir isteyen

merhaba, ben de yabancı forumlarda okudum

yağ içerdiği için değil; sanırım yağ asidi içerdiği için yağları parçalıyor

ayrıca tokluk hissi verdiği için birşey yiyemez hale geliyorsun

evet pastada kullandığımız ürün; şekersiz ve tam yağlı olanı almak lazım

belki markette satılanlarla da olur?denemek için 3-4 poşet alıp yapabilir isteyen

evet hemen denemeliyim ama nasıl anlayacağım şekersiz ve tam yağlı olduğunu?

ben iştahımı kontrol edemiyorum :KK14:

ek olarak taze hindistan cevizi olurmu ? ayyyy heyecanladım ben :KK52:
troid sorunlarını da çözüyormuş bende o var dilerim iyi gelir

Son düzenleme:
tazesi sanırım saklama açısından sorun olacaktır; belki hindistancevizi sütü yapabilirsin taze hindistan cevizi etlerinden?

bunun için dış kabuğunu soyduğun beyaz etleri, ufak parçalara bölüp bir miktar temiz ve ılık içme suyu ile mutfak robotuna koy

çalıştır; parçalar çok minik olana kadar işleme devam et

süzgeçle süz; bu süt ne kadar saklanır bilmiyorum ama bu sütle kek vs de yapıyorlar

aynı maddeleri içerdiğine eminim; fakat saklanması sanırım 2 günden fazla mümkün olmaz

kalan tortuyu keke vs koyarsın?

marketten 2-3 poşet al bakalım 2 su bardağı kadarla bir dene

yağı çıkarsa oluyor demektir

ay ben çatladım bu yağı yiye yiye, tadı çokkk güzel

annem baklava almış, yemek istemiyorum çok tuhaf :KK37:

tazesi sanırım saklama açısından sorun olacaktır; belki hindistancevizi sütü yapabilirsin taze hindistan cevizi etlerinden?

bunun için dış kabuğunu soyduğun beyaz etleri, ufak parçalara bölüp bir miktar temiz ve ılık içme suyu ile mutfak robotuna koy

çalıştır; parçalar çok minik olana kadar işleme devam et

süzgeçle süz; bu süt ne kadar saklanır bilmiyorum ama bu sütle kek vs de yapıyorlar

aynı maddeleri içerdiğine eminim; fakat saklanması sanırım 2 günden fazla mümkün olmaz

kalan tortuyu keke vs koyarsın?

marketten 2-3 poşet al bakalım 2 su bardağı kadarla bir dene

yağı çıkarsa oluyor demektir

ay ben çatladım bu yağı yiye yiye, tadı çokkk güzel

annem baklava almış, yemek istemiyorum çok tuhaf :KK37:
ahaha süpersin.

sen güvenilir bir yerden aldıysan banada adresini yollarmısın yaaa :KK52:

araştırmaya devam ediyorum, amerika lousiana dan bir kullanıcı demiş ki

2004- 8. aydan beri hindistancevizi yağı kullanıyorum (mesaj 2005 şubatta yazılmış )

sanırım 6 ay kullanmış buna göre

11 kg vermiş

tiroidi düzenlenmiş, fakat bu adam günlük 2 çay kaşığı alıyormuş

sabah tostuna 1 çay kaşığı coconut oil ekliyormuş, gece de yatmadan önce 1 kaşık daha alıyormuş

ailesinde bu yağı kullanana birçok kişi varmış; cildinde saçlarında ve sağlığında inanılmaz güzel değişimler olmuş

ve kendini gayet iyi hissediyormuş ve gayat de iyi görünüyormuş, galiba kilo verdiği için

evet bazıları günlük 2 çay kaşığı kullanıyor

ama sanırım bunların amacı tiroidi dengelemek bu arada kg da vermişler

araştırmaya devam ediyorum, amerika lousiana dan bir kullanıcı demiş ki

2004- 8. aydan beri hindistancevizi yağı kullanıyorum (mesaj 2005 şubatta yazılmış )

sanırım 6 ay kullanmış buna göre

11 kg vermiş

tiroidi düzenlenmiş, fakat bu adam günlük 2 çay kaşığı alıyormuş

sabah tostuna 1 çay kaşığı coconut oil ekliyormuş, gece de yatmadan önce 1 kaşık daha alıyormuş

ailesinde bu yağı kullanana birçok kişi varmış; cildinde saçlarında ve sağlığında inanılmaz güzel değişimler olmuş

ve kendini gayet iyi hissediyormuş ve gayat de iyi görünüyormuş, galiba kilo verdiği için

evet bazıları günlük 2 çay kaşığı kullanıyor

ama sanırım bunların amacı tiroidi dengelemek bu arada kg da vermişler

çok güzel bilgiler bunlar harikasınnnnn sağol :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kazen bey kardeşim beni banlamasın sonra site adı verdim diye?

ama bunlar toptancı ve ürün fiyatı piyasadan 4-5 kat ucuza geliyor

ben sanalbaharat dan aldım

fakat önce mail atın; çünkü satışta 2-3 kg ürünleri yok, çuvalla satıyorlar

ben 2,35 tl lik nohut unundan 10 adet aldım; çünkü önceden konuşmuştuk fiyat vermişlerdi

ürünleri hep 50 --100 kg olduğu için ucuz fiyata muadil ürün bulamamıştım

mail atın kabul ederler sanırım; ya yeni bir link versinler ya da nohut unu alıcaksınız artık mecburen

en yağlı olan diye eklemeyi unutmayın

araştırdıkça daha ilginç bilgilere ulaşıyorum
bu yağ mantar (candida ) enfeksiyonlarında da dıştan kullanılıyormuş

mesajları tam okuyamadım-yorgunum yarın yine bakıcam

ama hem pet hayvanlarının mantar enfeksiyonlarında hem de insan cildindeki mantar enfeksiyonlarında kullanılıyor

yarın tarifleri ekliycem

kazen bey kardeşim beni banlamasın sonra site adı verdim diye?

ama bunlar toptancı ve ürün fiyatı piyasadan 4-5 kat ucuza geliyor

ben sanalbaharat dan aldım

fakat önce mail atın; çünkü satışta 2-3 kg ürünleri yok, çuvalla satıyorlar

ben 2,35 tl lik nohut unundan 10 adet aldım; çünkü önceden konuşmuştuk fiyat vermişlerdi

ürünleri hep 50 --100 kg olduğu için ucuz fiyata muadil ürün bulamamıştım

mail atın kabul ederler sanırım; ya yeni bir link versinler ya da nohut unu alıcaksınız artık mecburen

en yağlı olan diye eklemeyi unutmayın
nohut ununu neden alacağım o ne ki :26:

başka bir blogger şöyle demiş; (tanya )

ilk önce günde 1 çay kaşığı coconut oil, kahvesine katıp kullanmış sonra bunun yeterli olmadığını düşünmüş

günde 2 çay kaşığı coconut oil almaya başlamış,

daha sonra miktarı arttırmış; 14 gün 2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı almış; ve midesi düzleşmiş

hani karın kısmında yağ birikir ya ordan yağ kaybettiğini söylüyor

meşgul olduğu için egzersize de zamanı yokmuş-ve yapmamış

tatlı krizi hissetmiyormuş, evet benim deneyimim de tatlı krizine mahal vermiyor

fakat ben günde 4 çorba kaşığı alacağım ,çünkü yemek yemeyi seviyorum duramayabilirim 2 kaşıkla

nohut ununu neden alacağım o ne ki :26:

hayır nohut unu alın demedim, ürünler toptan ve 50 kg, fiyatlar da 250- 370 lira oldugu için

ucuz olarak nohut ununu buldum onu aldım, ve yerine hindistancevizi gönderin dedim

off karışıklık oldu

siz önce mail atın ödemeyi sonra yapın, hindistancevizini 1-2 kg satmıyorlar

ben rica ile aldım

başka bir blogger şöyle demiş; (tanya )

ilk önce günde 1 çay kaşığı coconut oil, kahvesine katıp kullanmış sonra bunun yeterli olmadığını düşünmüş

günde 2 çay kaşığı coconut oil almaya başlamış,

daha sonra miktarı arttırmış; 14 gün 2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı almış; ve midesi düzleşmiş

hani karın kısmında yağ birikir ya ordan yağ kaybettiğini söylüyor

meşgul olduğu için egzersize de zamanı yokmuş-ve yapmamış

tatlı krizi hissetmiyormuş, evet benim deneyimim de tatlı krizine mahal vermiyor

fakat ben günde 4 çorba kaşığı alacağım ,çünkü yemek yemeyi seviyorum duramayabilirim 2 kaşıkla

yemeklerden ne kadar önce alınacak peki?

seninde başına bela oldum :KK17:

yemeklerden ne kadar önce alınacak peki?

seninde başına bela oldum :KK17:

farklı miktarlarda kullananlar var

2 çay kaşığı alan fayda görmemiş günlük 2 çorba kaşığı içmeye başlamış

japon bir blogger ise günlük 4 çorba kaşığı alıyormuş

ben de 4 almaya karar verdim kahvaltıdan önce 2

yemeklerden önce 1 kaşık alıcam

X