Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

İyilik güzel ahlâktan ibarettir. Günah ise kalbini tırmalayıp durduğu halde insanların bilmesini istemediğin şeydir. (Riyazü's Salihin, 591)

"ALLAH'ım Cehenneme götüren fitneden, Cehennemin azabından zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım."

(Ebu Dâvûd, Vitr)

Ey Rabbimiz! Bizi hidâyete erdirdikten sonra kalbimizi kaydırma!” [Kur'an-ı Kerim | Âl-i İmrân sûresi,8]

Size Allah'ın azabı hatırlatıldığı zaman yapmak istediğiniz kötülükten vazgeçiniz. [Câmiü's-Sağîr, no: 1/350]

Allah'ım, her türlü işte âkibetimizi hayreyle. Bizi dünya zilletin.den ve âhiret azabından muhafaza eyle. (Müslim, 4:181)

Allah'ım, bizim için hayırları arttır, eksiltme. Bizi aziz kıl, zillete düşürme. Bize hayır ihsan et, mahrum bırakma. (Mûsned, 1:34)

Allah'ım, aramızı ıslah eyle. Kalblerimizi birbirine ısındır. Bizi se.lâmet yollarına hidâyet eyle. (Camiüssağir, No.865)

Allah'ım, Senden iffeti ve dünyam, dinim, aile efradım ve malım hakkında afiyeti istiyorum.(Camiüssağir, No.874)

Allah'ım, beni şükrünü çok yapan, zikrini çok eden, nasihatine uyan, tavsiyelerini gözeten eyle.(Camiüssağir, No.885 )

Allah'ım günahlarımızın tümünü bağışla, imanı ve sana ibadet etmeyi bize sevdir. Bize dinde, dünyada ve ahirette af ve afiyet ver.Amin

İnsanların en faziletlisi, Allah yolunda canıyla, malıyla cihad eden mü'mindir. (Camiüssağir, Hadis No.760 )

Saçı sakalı ağarmış yaşlı Müslüman'a saygı gösterip ikram etmek, Allah'a saygıdandır (Ebu Davud, Edeb, 23)

Allah'ım, Senden sevdiğin amellerde başarıyı, Sana samimî tevek.kül etmeyi ve hüsn-i zan beslemeyi diliyorum." [Camiüssağir]

Ey insanlar! Hayatınız sona ermeden, günahlarınızdan pişmanlık duyarak Allah'a tevbe edin. [Hadis-i Şerif | İbn Mace]

X