Evde Manikür Yapanlar Yapmak isteyenler

nar_cicekk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2013
795
56
34
Sanırım artık evde manikür yapmanın vakti geldi.
Her zaman her zaman nereye kadar, bu tırnak etleriyle baş edilmiyor.:26:

Tavsiyeleriniz, bu yoldan dönenleriniz varsa tecrübelerini dinlemek isterim.
Ben de evde manikür için araştırma yapıyorum bir kaç zamandır.Tırnak etlerini kesmek istemiyorum ama
şuan pek de hoş değiller.Bunun dışında kullandığınız ürün ve malzemeler hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?
Bakımlı el ve tırnaklardan vazgeçmek istemiyorum.:26:

be uzun zamandır yapıyorum, bir pensim var ılık suda bekletip etleri geri ittiriyorum sonra kesiyorum. Benim etlerim sadece itilecek gibi değil, kesmem şart çokta işman değilim açıkçası çok fazla vaktimi almıyor

Bende manikürümü evde yaparım, önce tırnaklarımı törpülerim, gerekirse keserim, sonra tırnak etlerini vazelinlerim, sonra ılık suya lavanta yağı dökerim bir kaç damla (hem rahatlatır hemde steril etkisi vardır) biraz bekletirim ilk manikürleyeceğim eli, daha sonra elimi kurutur, tırnak etlerini keserim penseyle, kenarlarınıda makasla düzeltirim, yaklaşık tek elim 15 dk sürer ama sonuç genel anlamda güzeldir :KK16: Pedikür içinde watsons tan ayak masajı almıştım leğen gibi bişi, içine ılık su koyar mi güzel masaj yaparım:KK1: tırnak etlerini aynı manikürdeki gibi keserim, törpülerim, sonra peeling ve scrub ile temizlerim.. Pedikür ayda 1 ama masaj haftada 1-2-3.. duruma göre değişir:KK1:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende manikürümü evde yaparım.. Hem daha hızlı hemde daha ekonomik :) Bazen acelem olduğunda manikür suyunun içine biraz saç kremi ekliyorum daha hızlı yumuşamasını sağlıyor..

Sanırım artık evde manikür yapmanın vakti geldi.
Her zaman her zaman nereye kadar, bu tırnak etleriyle baş edilmiyor.:26:

Tavsiyeleriniz, bu yoldan dönenleriniz varsa tecrübelerini dinlemek isterim.
Ben de evde manikür için araştırma yapıyorum bir kaç zamandır.Tırnak etlerini kesmek istemiyorum ama
şuan pek de hoş değiller.Bunun dışında kullandığınız ürün ve malzemeler hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?
Bakımlı el ve tırnaklardan vazgeçmek istemiyorum.:26:

tırnaklarımı kesmek yerine uzayınca törpüleyerek kısaltıyorum.iş yerindeki çekmecemde anti-age özelliği olan bir krem var günde iki kez onu uyguluyorum.oje şeklinde keratinim var parlatıcı yerine onu kullanıyorum.tırnak etlerimde arada sırada itiyorum.gece yatarkende vazelin veya normal krem tırnak etlerimi yumuşak tutmaya yetiyor....

X