Nişan Kizlar hadi 2014 kış gelinleri olarak toplanalim

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Eveeet ben de birisinin evde yaptığı nişanda görüp böyle bir şey yapmaya karar vermiştim zaten :))

Fiyat listesi geldi. Biz 70 kişi üzerinden fiyat aldık canım. Benim seçtiğim 20 kişilik bir pastaymış (ki en sadesini seçmeye özen gösterdim) 210 tl. Bunun dışında 50 kişilik bir pasta olacak arka tarafta diğer misafirlere de dağıtmak için o da 200 tl.

ayrıca 3 adet garson kız gönderiyorlar bir de onları ve misafirleri yönlendirmek amaçlı şef garson. kılık kıyafet hazır geliyorlarmış tabi diğer mutfak gereçlerini de getiriyorlar. Sadece mutfağı kullanacaklarmış bunların ücreti ise 1.500 tl. Bu fiyatlara KDV dahil değilmiş.

Henüz bir pazarlık yapmadık son fiyat ne olur bilemiyorum şu tabloya göre 3 saatlik organizasyon 2 bin liraya geliyor. Menüde oynama yapıp yapamayacağımızı sorucam sadece. Fiyatı ne kadar aşağı çekersem o kadar iyi çünkü...

Menüyü de yazayım tam olsun o zaman.

MENÜ
YİYECEKLER
 SEBZELİ EV POĞÇASI-----------------------1 ADET
 PEYNİRLİ MAYDANOZLU KANEPE-----1 ADET
 SAÇAKLI-----------------------------------------1 ADET
 ISPANAKLI BÖREKAS-----------------------1 ADET
 SOSİSLİ MİNİ PİZZA--------------------------1 ADET
 HİNDİSTAN CEVİZLİ MİNİ EKLER-------1 ADET
 TARÇINLI&ÇİKOLATALI BİSKÜVİ------1 ADET
İÇECEKLER

 ÇAY
 LİMONATA
 COCA-COLA, DİET COCA-COLA, COCA-COLA ZERO, ICE-TEA,FANTA
 GAZOZ(Uludağ)
 MEYVE SUYU(Aroma-Portakal, Kayısı, Şeftali, Vişne, Elma)

Canim aldigin fiiyat cok uygun bence ama benim nisanim bu kadar kalabalik olmayacak eve sigdirmama imkan yok aile arasinda yapacagim bir de kis oldugu icin kapi onunde de olamayacak mecburen maksimum 40lisilik birseyler dusunuyorum insallah hayirlisiyla atlatirsin simdiden mutluluklar dilerim:nazar:

Bu cumartesi rutin bakimlar icin kuaforume ugrayacagim kendisinden cok cok memnun oldugum icin nisanda kinada ve nikahimda da sac ve makyajimi ayrica bakimlarimi kendisine yaptiracagim ortalama bir fiyat alip sizlerle paylasirim.surekli yaptirdigim islemlerin fiyatlari asagidaki gibi;
Komple agda 25tl
Manikur 10tl
Pedikur 15tl
Cilt bakimi en son alti ay once yaptirmistim o zaman 60tl idi su an fiyat degisti mi bilmiyorum soracagim
Fon 7tl
Sac yikama 3tl
Normal makyaj 20tl
Kas biyik alimi 8tl
Topuz ve masa 25tl olarak hatirliyorum
Porselen makyaj yaptirayi dusunuyorum fiyatini soracagim

Canim aldigin fiiyat cok uygun bence ama benim nisanim bu kadar kalabalik olmayacak eve sigdirmama imkan yok aile arasinda yapacagim bir de kis oldugu icin kapi onunde de olamayacak mecburen maksimum 40lisilik birseyler dusunuyorum insallah hayirlisiyla atlatirsin simdiden mutluluklar dilerim:nazar:

Saol canım ben de size mutluluklar dilerim. Evet çok bir maliyeti yok ama nişanda damada alacağım eşyalar özellikle de saat çok tuttuğu için diğer şeylerden kısmaya çalışıyorum. Olduğu kadar. Hepimizinki güzel geçer inşallah..:nazar:

hayırlı olsun kızlar :KK16:
bende Allah nasip ederse 1 martta evleneceğim :KK52: :KK1:
çok az kaldı o yüzden heyecan git gide dahada artıyor.. ben 2 yıldır sözlüyüm..
ikimizde ayrı şehirlerdeydik aynı memleketten olmamıza rağmen.. benim babamın iş meselesi yüzünden.. ama şimdi döndük aynı şehirdeyiz :KK1:
ve ordayken akrabaların gelip gitmesi zor olacak diye nişan yapmadık.. bizim adetlerimizde düğünden 15 gün önce büyük nişan derler buna o yapılır.. yine bohça filan götürülür o yüzden 15 sonra iki ailenin çok yakın akrabaları toplanacak nişan gibi küçük bir merasim yapıcaz..
düğüm hazırlığına gelince mobilyalar ve beyaz eşyalar alındı küçük bi kaç eşyamız kaldı :KK76:
mutfağı istediğim renkte yaptırdım mürdüm.. yemek odası takımını da nişanlım mobilyacı olduğu için o yapıyor istediğim modelde :KK8::KK16:
bittiğinde resim koyarım..
senin düğün tarihin belli mi canım..

hayırlı olsun kızlar :KK16:
bende Allah nasip ederse 1 martta evleneceğim :KK52: :KK1:
çok az kaldı o yüzden heyecan git gide dahada artıyor.. ben 2 yıldır sözlüyüm..
ikimizde ayrı şehirlerdeydik aynı memleketten olmamıza rağmen.. benim babamın iş meselesi yüzünden.. ama şimdi döndük aynı şehirdeyiz :KK1:
ve ordayken akrabaların gelip gitmesi zor olacak diye nişan yapmadık.. bizim adetlerimizde düğünden 15 gün önce büyük nişan derler buna o yapılır.. yine bohça filan götürülür o yüzden 15 sonra iki ailenin çok yakın akrabaları toplanacak nişan gibi küçük bir merasim yapıcaz..
düğüm hazırlığına gelince mobilyalar ve beyaz eşyalar alındı küçük bi kaç eşyamız kaldı :KK76:
mutfağı istediğim renkte yaptırdım mürdüm.. yemek odası takımını da nişanlım mobilyacı olduğu için o yapıyor istediğim modelde :KK8::KK16:
bittiğinde resim koyarım..
senin düğün tarihin belli mi canım..

Hayirli ugurlu olsun canim ne guzel bak her isiniz nihayete ermis darisi olmayanlarin basina diyelim benim durum henuz belli degil bakalim kismette ne varsa o

bunlar tatlı telaşlarr :)) bende böyleydim elimi ayağımı nereye koyacağımı bilemezdimmm :)
ama zamn gectı ve bır sekılde hazrlndk geldıler ıstedıler nısanlandık derkeeeeen 11 gün sonra 31 ocakta düğünümüz vaaaaar inşaAllahhh sevdiceğime kavuşuyrmmm:KK9::KK76:

Bu cumartesi rutin bakimlar icin kuaforume ugrayacagim kendisinden cok cok memnun oldugum icin nisanda kinada ve nikahimda da sac ve makyajimi ayrica bakimlarimi kendisine yaptiracagim ortalama bir fiyat alip sizlerle paylasirim.surekli yaptirdigim islemlerin fiyatlari asagidaki gibi;
Komple agda 25tl
Manikur 10tl
Pedikur 15tl
Cilt bakimi en son alti ay once yaptirmistim o zaman 60tl idi su an fiyat degisti mi bilmiyorum soracagim
Fon 7tl
Sac yikama 3tl
Normal makyaj 20tl
Kas biyik alimi 8tl
Topuz ve masa 25tl olarak hatirliyorum
Porselen makyaj yaptirayi dusunuyorum fiyatini soracagim
sizin kuafr fytlrı cook ıyıymıs ben 450ye zr anlştmm:KK51:

bunlar tatlı telaşlarr :)) bende böyleydim elimi ayağımı nereye koyacağımı bilemezdimmm :)
ama zamn gectı ve bır sekılde hazrlndk geldıler ıstedıler nısanlandık derkeeeeen 11 gün sonra 31 ocakta düğünümüz vaaaaar inşaAllahhh sevdiceğime kavuşuyrmmm:KK9::KK76:

Hayirli ugurlu olsun canim anlatin da dinleyelim bari

darkmore sen sor ben anlatayım:))
o kadar çok şey geliyor ki aklıma:KK1:

Hmm topigin meraklisi olarak ne sorsam acaba:KK66:
Bohca yapmis miydiniz fistik?hediyelik biseyler dahittiniz mi ben de bir defter tutuyorum hazirliklar icin sonra bisey oluyor kafam bozuluyor yazdiklarimi siliyorum on dakika sonra aklima baska birsey geliyor onu yaziyorum tam deliyim yani:KK33:

Hmm topigin meraklisi olarak ne sorsam acaba:KK66:
Bohca yapmis miydiniz fistik?hediyelik biseyler dahittiniz mi ben de bir defter tutuyorum hazirliklar icin sonra bisey oluyor kafam bozuluyor yazdiklarimi siliyorum on dakika sonra aklima baska birsey geliyor onu yaziyorum tam deliyim yani:KK33:

nişanda bohça yapmıştık gelen herkese :)))
biz mi abarttık bilemiyorum ama yengeye yengenin kızına kadar yani :))
hediyelik dağıtma derken nişanda dağıtmadık tatlımm :)
bende yazardım yoksa eksik birşeyler kalıyor sonradan tüh tüh demek istemedim:KK51:

nişanda bohça yapmıştık gelen herkese :)))
biz mi abarttık bilemiyorum ama yengeye yengenin kızına kadar yani :))
hediyelik dağıtma derken nişanda dağıtmadık tatlımm :)
bende yazardım yoksa eksik birşeyler kalıyor sonradan tüh tüh demek istemedim:KK51:

Valla canim bazi insanlara alaturka da gelse ben bohca adetini cok seviyorum insanlarin karsilikli hediyelesmeleri cok nazik bir davranis bence sen de ne guzel herkese yapmissin ellerine saglik Allah tamamina erdirsin canim hayirli ugurlu olsun:KK66::nazar:

Kizlar herkes bir yerlere gitmis kimse konusmuyor ben anlatayim bari:)
Esyalarimiz geldi evimiz neredeysr hazir ama bana bir haller oldu cok sinirliyim boyle vara yoga parliyorum hemen kavga cikariyorum artik nolacak hic bilmiyorum aranizda da benim gibi asabiyete baglayan var mi?

Gecen aralikta evlendim bende hersey iki ay icinde oldu bitti:) dugun yapmadim sadece kina ve nikah.. Balik model gelinlik diktirdim, 15 gunde verdiler:) $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1397391176.838210.jpg

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Selam kılzlar :KK42: ,
Düğün topiğine baktım ama uzun zamandır yazan olmayınca ben de nişanlılar kısmına geri dönüş yaptım :KK34: benim de düğünüme çok ama çok az bir zaman kaldı :18::18::18: tam 2 Ay 6 Gün . yetiştirilecek o kadar çok şey var ki :18::18::18: bu kadar az zaman kalması da bazı arkadaşlar gibi bende de asabiyet yaptı :KK20: oturacağımız ev nişanlımın kendi evi içinde ufak tefek tadilatlar yaptırıyoruz onlar da aksilik olmazsa önümüzdeki pazar bitmiş olucak . sonra mutfak dolaplarımız gelip monte edilecek . Mobilyalarımız eve gelip yerleşecek ve geriye sadece ufak tefek aksesuar ve çeyiz serme hazırlıkları kalıcak . gelinlik hazır , salon hazır , şahitler hazır, araba hazır , davetiyeler hazır ama ben hala inanamıyorum :KK53::KK37::KK53: iki ay sonra ailemden uzaklaşıp başka bir soy ismi ile ve başka bir aile ile hayatıma devam ediyor olucam ve bu durumu kabullenmekte bazen zorluk çekiyorum :KK52::KK52::KK52:

X