Selülit Selülit fırçalama

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Selülit, cildin altındaki yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesiyle başgösteren bir dolaşım bozukluğu. Yanlış beslenme, hareketsizlik ve genetik nedenler selülit oluşumunun başta gelen nedenleri arasında.Beslenme biçimini değiştirmek, düzenli egzersiz yapmak ne yazık ki herkes için her zaman mümkün olmuyor. Kaldı ki genetik nedenlerle selülit oluşumunu engelleyemeyebilirsiniz. Ancak bu durum selülitlerinizi azaltamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bugüne kadar selülite karşı pek çok kozmetik ürün denemiş, ancak uygulama zorluğundan ötürü vazgeçmiş kişilerdenseniz, önerimizi uygulayarak kendinize selülitle savaş için bir şans daha verebilirsiniz.

Sert bir fırça edinin. "At kılı" veya "kaktüs fırçası" olarak aradığınızda karşınıza alternatifler çıkacak.

Sabah uyandıktan sonraki ilk 10 dakika içinde vücudunuzu şu sıraya sadık kalarak ve mutlaka aşağıdan yukarıya fırçalayın.

Önce sağ alt, ardından sağ üst bacağınızı fırçalayın.

Sonra sol alt ve üst bacağınızı fırçalayın.

Ardından aynı uygulamayı önce sağ, sonra sol kolunuz için yerine getirin.

Son olarak göbeğinizi dairesel hareketler ile fırçalayın.

Sonuç: Fırçalama işlemi kan dolaşımını arttıracak. Kan dolaşımıyla beraber hücereler arasındaki basınç da artacak ve bu durum yağ dokusunun dağılmasına yardımcı olacak.

Bir hafta süreyle her sabah fırçalama işlemine 5 dakika ayırırsanız, selülitlerinizin azaldığını göreceksiniz.

Son düzenleme:
paylaştığın için teşekkürler :) ama bir kaç sorum var. :) bir an hayalimde canlandırdım da bu fırçalar can acıtmaz mı ki? krem vs. hiç bir şeye gerek olmadan sadece fırçalamak yeterli midir?

bilgiler için teşekkürler ama bende aynı şeyi merak ettim

ben bunu zaten yapiyordum. basliklarda da kimse yazmamis mi diye ararken gordum. selulitleri tamamen giderir mi bilmiyorum. o kdr istikrarli degilim maalesef ama genel anlamda bacaklari guzellestirdigi bir gercek. seluliti de azaltiyor denebilir ki at kili gercekten kullanisli ve plastik fircalar gibi degil. tabii ki az miktarda caniniz yaniyor ama bu nasil desem,bastirarak kese yapmaktan daha hafif. uygulamak kolay. sonrasinda da istediginiz yagi surun,dolasim hizlaninca emilim articak. dermaroller mantigi aslinda ama daha basiti ve daha eskisi. bunu babaannelerimiz uygularmis eskiden. bayiliyorum eski topraklarin metotlarina :)

Bende bugün başladım atkılı fırçasıyla masaj yapmaya.. düzenli kullanır ve faydasını görürsem yazarım buraya.. ama inanılmaz derecede kaşıntı yaptı..

Bu fırçalamaya birde biberiye yağını eklersek süper olur canım selülitsiz hayat nekadar güzel olurduu bu kadınların çektiği nedir ya

X