Buharlı Ütüler mutlu olmak için kazansız ütümü almalıyım??? kazanlı ütüler su damlatıyor mu???

mseu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
47
0
merhaba arkadaşlar, geçen bir philips mağzasına gittim ve ütüleri sordum.. hala kazanlı ve kazansız konusunda kararsızım.. satıcı kazansız ütülerin daha kullanışlı olduğunu eğer mutlu olmak istiyorsam kazansız ğtğ almam gerektiğini söyledi.. anlam veremedim..

ayrıca kazanlı ütüler susuz çalışmıyormuş hatta su damlatma yapıyormuş.. canım 1000 tllik ütüyü neden bukadar kötüledi anlam veremedim..

siz ne düşünüyorsunz?? kullananlar varsa modelleriyle beraber tavsiyelerini yazarlarsa sevinirim..

merhaba arkadaşlar, geçen bir philips mağzasına gittim ve ütüleri sordum.. hala kazanlı ve kazansız konusunda kararsızım.. satıcı kazansız ütülerin daha kullanışlı olduğunu eğer mutlu olmak istiyorsam kazansız ğtğ almam gerektiğini söyledi.. anlam veremedim..

ayrıca kazanlı ütüler susuz çalışmıyormuş hatta su damlatma yapıyormuş.. canım 1000 tllik ütüyü neden bukadar kötüledi anlam veremedim..

siz ne düşünüyorsunz?? kullananlar varsa modelleriyle beraber tavsiyelerini yazarlarsa sevinirim..

cnm ben tefalın kazanlı utusunu kullanıyorum oyle bın tl ye falanda almadım 250 tl ıdı sımdı 300 olsun herneyse ne varsa tefalde var dıyenlerdenım cnm utumden de cok memnumum bırıktırıyorum bır hafta utumu renklı beyza coraba kadar utuluyorum yarım saatte bırde kagıt gıbı dumduz oyle kol gucude gerektırmıyo basıyosun buharı alıyosan bır kere al ıyı bırsey al derım tefal degıl baska marka al ama kazanlı al cok zaman tasarrufu

cnm ben tefalın kazanlı utusunu kullanıyorum oyle bın tl ye falanda almadım 250 tl ıdı sımdı 300 olsun herneyse ne varsa tefalde var dıyenlerdenım cnm utumden de cok memnumum bırıktırıyorum bır hafta utumu renklı beyza coraba kadar utuluyorum yarım saatte bırde kagıt gıbı dumduz oyle kol gucude gerektırmıyo basıyosun buharı alıyosan bır kere al ıyı bırsey al derım tefal degıl baska marka al ama kazanlı al cok zaman tasarrufu

Peki utunuzun tam modelini biliyormusunuz:)

delongı marka benım cok memnunum

Bence de kazansız ütü. Hem gereksiz yer kaplıyor hem de kablosu kazana bağlı olduğundan hareket kabiliyeti sınırlı kazanlılar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Valla bence mutlu olmak için eğer bekarsan sürekli takım elbise giymeyen bi koca bulmak lazım:)
Şayet ben bezdim bankacı eşimin gömleklerinden, pantolonlarından:)
Kazanlı ütü benim hayatımı kurtardı resmen:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evlenmeden önce çeyizim için Bosch'tan buharlı ütü almıştık. 3 sene geçti, kullanılacak gibi değil. Tutma sapı çabuk ısınıyor, elimi yakıyor. Yeni bir ütü alacağız. Eşim günlerdir araştırıyor. Ütü önemli ama fazla para da vermek istemiyoruz. Bu sebeple buhar kazanlı ütü düşünmüyoruz. Kaldı ki çok ütümüz de olmuyor.

Buhar kazanlı ütüler çok yer kaplıyormuş ve odayı sauna gibi yapıyormuş. Ama ütüleme açısında çok pratikmiş. Pantolonun önünü ütüle, arkasını ütülemeye gerek kalmıyor diyorlar. Buhar kazanlı ütülerde önemli olan bar basıncı ve tabanı... Bar basıncı en yüksek olan buhar kazanlı ütüler 6,5 bar. En az 4-4,5 olması gerekiyor. Bunun altındakilerin buhar basınçları iyi değil...Tabanı çelik olanları kesinlikle almayın zira çelik taban kaygan değil, kumaş parçacıklarını topluyor. Seramik tabanlı olanlar kayganlık bakımından çok iyi... Tabii kireç temizleme, otomatik kapanma, dikey ütüleme, su damlatmama, kendini temizleme özellikleri de önemli.

Buharlı ütülerde ise sürekli ve şok buhar vermede dakika başına verilen buharın gramı önemli. Dakika başına verilen buhar ne kadar çoksa o kadar rahat ütüleme sağlıyor. Piyasadaki en iyi ütülerde sürekli buhar en fazla 60 gr/dk, şok buhar ise en fazla 210 gr/dk. Sürekli buhar en az 40 gr/dk, şok buhar ise en az 150-160 gr/dk olursa iyi olur. Buharlı ütülerde bir başka önemli konu ise su haznesinin büyüklüğü. Su haznesi küçük ütü alırsanız ütü yaparken yanınızda bir sürahi de su bulundurmalısınız. 350-400 ml. kapasiteli su haznesi iyidir. Tabi bu ütülerde de taban önemli. Bunda da seramik tabanı tercih edin. Aynı şekilde kireç temizleme, otomatik kapanma, dikey ütüleme, su damlatmama, kendini temizleme özellikleri bulunmasına da dikkat edin. Eğer bu özelliklerde bir buharlı ütü alırsanız buhar kazanlı ütülerden elde edeceğiniz performansa yakın parformans elde edersiniz.

Markaya gelecek olursak; ister buharlı olsun, ister buhar kazanlı olsun alacağınız ütüyü "Küçük Ev Aletleri"nde uzmanlaşmış bir markadan alın. Anneme ve bana, babam, evlenmeden önce çeyizim için Bosch'tan ütü aldı. ikisi de 3 sene içinde bozuldu. Bosch'un "Beyaz Eşya"larından memnunuz ama "Küçük Ev Aletleri"nden memnun kalmadık. :KK50: Aynı şekilde tost makinemiz de 1 sene olmadan bozuldu. Ütülerde, Tefal, Philips, Rowenta gibi markaları tercih ederseniz isabetli olur.

Buharlı da olsa, buhar kazanlı da olsa hem yukardaki özellikler olsun hem de fiyatı uygun olsun istiyorsanız kampanyaları takip edebilir ya da outlet ürünleri değerlendirebilirsiniz. Outlet ürünler; teşhir, seri sonu vb. oluyor. Outlet AVM'leri veya mağazaları araştırabilirsiniz. Tefal, Rowenta, Moulinex gibi markaların ithalatçısı olan firmanın online satış mağazası www.tefalshop.com 'da fırsat ürünleri kısmında indirimli ürünler mevcut. Bunlar genelde Seri Sonu ürünler. Değerlendirilebilir.

Eşim araştırması sonucu, Rowenta'nın 40 gr/dk sürekli buharı, 200 gr/dk şok buharı, 400 ml su haznesi, su damlatmama, kireç önleyici, dikey ütüleme ve kendini temizleme özelliği olan seri sonu bir ürününü, iyi bir fiyata buldu. Ama yukardaki sitede değil. Vatan'da buldu, ayırttı. Cuma günü gidip alacak. Ütünün tek eksi tarafı otomatik kapanması olmaması. Çok ütüm olmaması ve ütüyü hiç prizde unutmamam sebebiyle bu özelliğe çok da ihtiyacım yok.

Ütüyle ilgili kafamıza takılan bir başka konu ise tabanı. Rowenta'ların hemen hepsinde kullanılan Microsteam taban kullanılmış. Acaba kaygan mıdır, sorun yaşar mıyım? Ben de bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olanlardan yardım istiyorum.

X