Tüp Bebek Merkezleri Halit Fırat Erden / Güncel

Haydi hayirlisi Opera! Bu ismi duydum bir hayli. Birazda kismet galiba demek lazim. Ama genede herhangi ters giden birsey sezdimi ben artik ayni yere gitmiyorum. Her klinigin bir sorunu var gibi. Ama doktorun ve ekibin uyumlu olmasi cok cok onemli. Ben birde Istanbul'da ozellikle tup bebek isinin iyice cigirindan ciktigini ve artik kimsenin hastalari ciddiye almadigini dusunuyorum.

Evet İstanbul her konuda oldugu gibi bu konuda ticari amaca dönüşmüş, pazarlama stratejileri, TV programları vs ile insanların ümitlerine son derece fahiş fiyatlar biçiyorlar. Böyle hassas bir konuda insanların tek istediği anlayış ve sıcaklık ama adamlar tapu daire müdürü edasıyla hasta bakıyorlar..
bak yine sinirlendim :KK1::KK1:

sen en son kime karar verdin?

Evet İstanbul her konuda oldugu gibi bu konuda ticari amaca dönüşmüş, pazarlama stratejileri, TV programları vs ile insanların ümitlerine son derece fahiş fiyatlar biçiyorlar. Böyle hassas bir konuda insanların tek istediği anlayış ve sıcaklık ama adamlar tapu daire müdürü edasıyla hasta bakıyorlar..
bak yine sinirlendim :KK1::KK1:

sen en son kime karar verdin?

Bak buna guldum. Dogru tapu daire muduru edasi valla. En son takildigim Baskent Universitesinde inanilmaz kotu hastaya muamaleden sonra kactim. Iyi bir doktor ve tek doktorla 10larca hasta ayni anda mucadele edince adama badi 2 saat bekleyince bu isede tahammul edemedim. Simdi Ankara'da Medicana filan bakiyorum sanki. Ama hic biryere %100 guvenmiyorum artik. Acikcasi Ankara'da ki doktoryn birisi samimi olarak evet ticarethane burasi dedi. Yani en azindan saklamadi bunuda. Hemen gelin sizde bir tur IVF yapalim diyor herkes.

kafam karıştı iyice kızlar bende 4. denememi halit bey yada bülent tıraşa yaptırmayı düşünüyordum iyice kararsız kaldım şimdi

valla ben en son bir embriolog önerisi ile İsmail Çepni'ye gittim. Bu sefer içime sindi, kasım ayında başlıyoruz...

merhaba arkadaşlar bende Halit beye gidiyorum yorumlarınızı hepsini okudum çok şaşırdım. İşinde çok tecrübeli bence ve kesinlikle bize farklı davranışlar içerisine girmedi ve çok sıcak davrandı. Çalışanlarıda güler yüzlü sıcaklar ...
Herkez için hayırlısı olsun rabbim sağlıklı BEBİŞLER NASİP ETSİNNNNN .

yazdıklarınızı şaşırarak ve üzülerk okudum .. ben halit hocanın hastasıyım ve kızlarım 1 yaşına girdiler.paragöz dediğiniz dr. halit bey olamaz!
ben ve benden sonra çoğu giden arkadaşıma eğerki durumu yoksa ciddi anlamda yardımcı oldu..hele ki murat hoca.. en yakınım benim teyzem.gerçekten durumu yok sigortası dahi olmayan köyde yaşayan biri ve ne halit hoca ne de murat hoca beş kuruş para almıyor.
kaç kere muayene oldu...
ve o programlarda reklam yapıyor diyorsunuz ya oradan gelen onlarca hastanın ücretsiz tüp bebek tedavilerini yapıyor.. evet doğru elit bir kesime hitap ettiği için yada öyle hastalar gelsin sadece diye dşünebilir bu en doğal hakkı. ama asla paragöz değil...ben 2013 senesinde tedavi oldum bir kere bile telefonumu açmamazlık yapmadı. tatildeyken ,gecenin bir yarısı bile aradım.
hep cevap verdi.. nihan ve ilkay hemşire gayet güzel insanlar.geçenlerde yine gittim. halk ekmek kuyruğu gibi dolu insan.. o kadar insanı tedaviye alıp ilgilenmek kolay iş değil.. Onlarda insan 24 saat gülemezler.
reklam işine gelince de.. melek baykala çıktığı zaman kızlarım 20 günlüktü onu biz yalnız bırakmak istemedik.. zaten kliniğe giderseniz reklama ihtiyacı olmadığını görürsünüz. amaç reklam değil onlarca durumu olmayan kadın şuan tedavide ama siz bu yardımseverliğe reklam diyorsunuz.

halit hoca yada bir başka dr umarım yüreği minik bir kuzu için çarpan her kadın anne olur. bütün dualarım onlarla

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    695,8 KB · Görüntüleme: 123
  • image.jpg
    image.jpg
    633,8 KB · Görüntüleme: 123
  • image.jpg
    image.jpg
    158 KB · Görüntüleme: 123
valla ben en son bir embriolog önerisi ile İsmail Çepni'ye gittim. Bu sefer içime sindi, kasım ayında başlıyoruz...

Merhaba operacım İsmail Çepniye gittin mi memnun kadın mı ?Ben daha önce gitmiştim kendisine yumurtalıklarımda çikolata kisti vardı ameliyat olmuştum başka bir yerde daha sonra ona gittim bana kistin tekrarlamış ameliyat olman lazım dedi oysaki o ördüğü ameliyat sonrası oluşan enfeksiyonmuş eğer inanıp başka drlarada gitmesen tekrar ameliyat olmuş hatta belki yumurtalklarım onun yüsünden alınmıştı bile.

Merhaba ben önümüzdeki ay tüp bebek tedavisine baslayacam elimde önceki aşılamadan kalan 2 kutu gönül f iğnem mevcut ocak 2015 son kullanma tarihi bana yetismeyecek gibi ziyan olsun istemiyorumilgilenen arkadaşlar varsa yardimci olabilirim

merhaba, ben 4 kez düşük yaşadım, tüm tahlillerimi, genetic dahil yaptırmış olmama ragmen sebepsiz infertilite için Halit bey'e gittim, kendisi yaşımın ileri olması (41) sebebiyle umut vermedi, tahlillere baktı, söyleyecek söz bulamadı, Rahim filmi çektirmiş olduğum halde tekrar ve istediği yerde çektirmemi istedi, çektirdim, tahliller istedi, yaptırdım sonuçta birşey çıkmadı. Rahmin saga yatık olduğunu iddia etti, Rahim filmini görünce, sen nasıl hamile kalmışsın anlamadım dedi, iyi de ben bebek sahibi olmak için gelmiştim, bu mevzu neydi böyle? sonunda bana tüpte genetic önerdi. tamam dedim, d vitamini Verdi haftada bir 2 ampul, eşime 6 ampul onun d vitamini seviyesi sınırdaydı, kendisine eşimde beyin tümörü olduğunu ve kulakta çınlama nedeniyle rahatsız olduğunu aşırı doz vitaminin onu etkileyip etkilemeyeceğini sordum her bir dozun 3 birim yükselttiğini ve merak etmemem gerektiğini söyledi. Bu arada benim gebeliğim konusunda çözüm bulamayan başka bir doctor bana histeroskopi yapmıştı ve kalp şeklinde Rahim teşhisi koymuştu ve ameliyatla düzeltme yapması gerektiğini % 20 ihtimal şayet gebeliğim devam ederse 5. ayda çocuğun düşebileceğinden bahsetmişti, oysa benim gebeliklerim 3. ay bitmeden maksimum 11. haftada sonlanıyordu. Ben ameliyat olmayı reddettim, artık doktorlarla öküz altında buzağı arama durumları yaşadığımı fark ettim. Halit Bey den saga yatık Rahim teşhisiyle rahmim konusunda başka bir görüş duyunca bir önceki doktorun histeroskopi yapıp bunu nasıl anlamadığına şaşırdım. çünkü her gittiğim doctor başka birşey söylüyordu. Neyse d vitaminlerini her hafta birer doz aldık, Halit Bey'in hemşiresi, azarlar gibi dediklerimi dinleyin once deyip her hafta bir doz, eşime 6, bana 2 doz verip bunlardan sonra gelin dedi, Halit bey'e sordum, hemen şimdi de yaparız dedi, işin doğrusu hemen şimdi yapacaksak, bu ay, 5 gün sonra regl dönemine girdiğim için d vitamin dozlarını bir işe yaramıyorsa neden alıyorduk. eve gittim ve o haftasonu dozlara başladık. Ben 2 dozu aldım eşim 3. dozu aldıktan sonra şiddetli kulak çınlamasıyla duramaz hale geldi . her ikimiz de okuyan araştıran insanlar olduğumuz için internette bu konuda yayınlanmış makalelere baktık, tahlil yaptırdık ve overdoz çıktı tahlillerimiz, aşırı yükleme nedeniyle kalp çarpıntısı, kulak çınlaması ve sersemlik belirtileri göstermeye başladık. üstelik bazı durumlarda kalp krizi riski bile varmış. Meğer d vitamini seviyesi çok düşük olanlarda dahi 3 doz veriliyormuş ve bu doz vitaminler 15 gün arayla veriliyormuş. Ben böyle cahillik görmedim,bu resmen insan hayatıyla oynamak Bebek derken ikimiz de sağlığımızdan olacaktık, yağda eriyen bir vitamin olduğu için vücuttan geç atılmaktaymış. Bu arada Halit Bey'in saga yatık dediği Rahim düz ve muntazam çıktı, Halit Bey, zorlu center'da dükkanı açmış, çok lüks ama inanın beni rahatsız etti o ortam, bekleme odası havasız ve çok ışık var, zaten stresli gidiyorsunuz bir de sorgu odası gibi bol florasan ışıklı bekleme odası çekilmez. Kendisiyle ilgili ilk izlenimim olumsuz olduğu için ertesi hafta başka doktora gittim. Prof. Dr. Süreyya Menteş, kendisinin ultrason konusunda uzman olduğunu biliyordum, bana Rahim görüntümün tümünü ekranda gösterdi, rahmin düz ve muntazam korkacak birşey yok dedi, kendim görmesem şüphelenirdim ama gördüm ve iyi ki ameliyat olmamışım dedim. Süreyya bey, çok bilgili bir doctor, tavsiye ediyorum. Halit Bey'e gelince hayalkırıklığı oldu benim için. Siz siz olun her doktorun söylediğine inanıp çocuk uğruna sağlığınızdan olmayın, hayatta bazı şeylerin cevabı yok maalesef.

merhaba, ben 4 kez düşük yaşadım, tüm tahlillerimi, genetic dahil yaptırmış olmama ragmen sebepsiz infertilite için Halit bey'e gittim, kendisi yaşımın ileri olması (41) sebebiyle umut vermedi, tahlillere baktı, söyleyecek söz bulamadı, Rahim filmi çektirmiş olduğum halde tekrar ve istediği yerde çektirmemi istedi, çektirdim, tahliller istedi, yaptırdım sonuçta birşey çıkmadı. Rahmin saga yatık olduğunu iddia etti, Rahim filmini görünce, sen nasıl hamile kalmışsın anlamadım dedi, iyi de ben bebek sahibi olmak için gelmiştim, bu mevzu neydi böyle? sonunda bana tüpte genetic önerdi. tamam dedim, d vitamini Verdi haftada bir 2 ampul, eşime 6 ampul onun d vitamini seviyesi sınırdaydı, kendisine eşimde beyin tümörü olduğunu ve kulakta çınlama nedeniyle rahatsız olduğunu aşırı doz vitaminin onu etkileyip etkilemeyeceğini sordum her bir dozun 3 birim yükselttiğini ve merak etmemem gerektiğini söyledi. Bu arada benim gebeliğim konusunda çözüm bulamayan başka bir doctor bana histeroskopi yapmıştı ve kalp şeklinde Rahim teşhisi koymuştu ve ameliyatla düzeltme yapması gerektiğini % 20 ihtimal şayet gebeliğim devam ederse 5. ayda çocuğun düşebileceğinden bahsetmişti, oysa benim gebeliklerim 3. ay bitmeden maksimum 11. haftada sonlanıyordu. Ben ameliyat olmayı reddettim, artık doktorlarla öküz altında buzağı arama durumları yaşadığımı fark ettim. Halit Bey den saga yatık Rahim teşhisiyle rahmim konusunda başka bir görüş duyunca bir önceki doktorun histeroskopi yapıp bunu nasıl anlamadığına şaşırdım. çünkü her gittiğim doctor başka birşey söylüyordu. Neyse d vitaminlerini her hafta birer doz aldık, Halit Bey'in hemşiresi, azarlar gibi dediklerimi dinleyin once deyip her hafta bir doz, eşime 6, bana 2 doz verip bunlardan sonra gelin dedi, Halit bey'e sordum, hemen şimdi de yaparız dedi, işin doğrusu hemen şimdi yapacaksak, bu ay, 5 gün sonra regl dönemine girdiğim için d vitamin dozlarını bir işe yaramıyorsa neden alıyorduk. eve gittim ve o haftasonu dozlara başladık. Ben 2 dozu aldım eşim 3. dozu aldıktan sonra şiddetli kulak çınlamasıyla duramaz hale geldi . her ikimiz de okuyan araştıran insanlar olduğumuz için internette bu konuda yayınlanmış makalelere baktık, tahlil yaptırdık ve overdoz çıktı tahlillerimiz, aşırı yükleme nedeniyle kalp çarpıntısı, kulak çınlaması ve sersemlik belirtileri göstermeye başladık. üstelik bazı durumlarda kalp krizi riski bile varmış. Meğer d vitamini seviyesi çok düşük olanlarda dahi 3 doz veriliyormuş ve bu doz vitaminler 15 gün arayla veriliyormuş. Ben böyle cahillik görmedim,bu resmen insan hayatıyla oynamak Bebek derken ikimiz de sağlığımızdan olacaktık, yağda eriyen bir vitamin olduğu için vücuttan geç atılmaktaymış. Bu arada Halit Bey'in saga yatık dediği Rahim düz ve muntazam çıktı, Halit Bey, zorlu center'da dükkanı açmış, çok lüks ama inanın beni rahatsız etti o ortam, bekleme odası havasız ve çok ışık var, zaten stresli gidiyorsunuz bir de sorgu odası gibi bol florasan ışıklı bekleme odası çekilmez. Kendisiyle ilgili ilk izlenimim olumsuz olduğu için ertesi hafta başka doktora gittim. Prof. Dr. Süreyya Menteş, kendisinin ultrason konusunda uzman olduğunu biliyordum, bana Rahim görüntümün tümünü ekranda gösterdi, rahmin düz ve muntazam korkacak birşey yok dedi, kendim görmesem şüphelenirdim ama gördüm ve iyi ki ameliyat olmamışım dedim. Süreyya bey, çok bilgili bir doctor, tavsiye ediyorum. Halit Bey'e gelince hayalkırıklığı oldu benim için. Siz siz olun her doktorun söylediğine inanıp çocuk uğruna sağlığınızdan olmayın, hayatta bazı şeylerin cevabı yok maalesef.

yine de ucuz atlatmışsınız.. her doktorla ilgili öve öve bitiremeyen de var, aynı doktoru yerin dibine sokan da..
biz eşimle kendisinden, tavrından, laubaliliğinden, hemşiresinden, sekreterinden, kendisine ulaşmanın bazen Obama'ya ulaşmak kadar zor oluşundan, bize cinsel yolla bulaşan hastalık teşhisi koyup bunu her doktor anlamaz diye böbürlenip eşimle aramızın bozulmasına neden olup 10 gün boyunca hayatımda içmediğim kadar antibiotik vs kullandırmasından ancak öyle bir hastalığı taşımıyor oldugumuzu aynı tahlil sonucunu gösterdiğim 4 farklı doktorun teyit etmesinden, randevu saatinde gidip saatlerce bekletilip üstüne şikayet edince cocuk gibi azarlanmaktan ........ dolayı doktoru bıraktık.
başka doktorlar denedim, içime sinen bir doktor bulunca tüp bebek tedavisine başladık.

Sizin de içinize sinen, etik değerlere haiz, teşhis-tedavide başarılı bir doktora denk gelip sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı dilerim..

Merhaba opera, bebeğini hayırlısıyla kucağına almayi allah nasip etsin. Halit beyden memnun olanlar da vardır tabii, bilemem aslında kimseye doktor tavsiye de etmem,sizin de benim gibi tek bir doktora takılı kalmadan hareket etmeniz lehinize olmuş, iyi doktor demek teşhis demektir, lakin teşhisi bırakın basit bir vitamin takviyesi kullanımıyla ilgili yapılan hatanın sonuçlarını yaşıyoruz. Kendisinin Prof tarifesi üzeri muayene ücreti alması da bu işin ticaretini ortaya koyuyor zaten.

Bu arada her birim d vitaminin 3 doz arttırdığını iddia eden Dr. Halit Fırat Bey, d vitamini 21. ng/nml olan benim son kan tahlili sonucum 152 ng/nml çıkmıştır. ben kendisini tebrik etmek istiyorum, sağlıklı olan beni hasta etmeyi başardığı için. o çok bilmiş hemşiresi de bu vitaminleri peynir ekmek gibi yazmaya devam ediyordur.

Bu arada her birim d vitaminin 3 doz arttırdığını iddia eden Dr. Halit Fırat Bey, d vitamini 21. ng/nml olan benim son kan tahlili sonucum 152 ng/nml çıkmıştır. ben kendisini tebrik etmek istiyorum, sağlıklı olan beni hasta etmeyi başardığı için. o çok bilmiş hemşiresi de bu vitaminleri peynir ekmek gibi yazmaya devam ediyordur.

Bana da murat beyle birlikte gunde 20den fazla vitamin vermisti kendisi :KK43:

merhaba arkadaşlar bende Halit beye gidiyorum yorumlarınızı hepsini okudum çok şaşırdım. İşinde çok tecrübeli bence ve kesinlikle bize farklı davranışlar içerisine girmedi ve çok sıcak davrandı. Çalışanlarıda güler yüzlü sıcaklar ...
Herkez için hayırlısı olsun rabbim sağlıklı BEBİŞLER NASİP ETSİNNNNN .

Calisanlarinin guleryuzlu oldugu konusunda emin misiniz :) muayenehaneye girdiginiz an buz gibi bir hava var iceride. Kendisi espriler yapar, sizinle samimi konusur. Peki ya bizlerden alinan onca para? 1 serum bagliyorlar 1200 lira. En az 2 kere baglaniyor. Ayni islevi 5-10 liralik prednol de goruyor. Verdikleri onlarca vitamin? Eczacilarinin hazirladigi 1200 liralik igneler? Ben 1 tup bebek tedavisi icin 28.000 lira harcadim. Ve sonuc negatif. Ama butun bunlari sonuc negatif oldugu icin yazmiyorum. Daha once bahcecide de negatif sonuc aldim ama onlar icin olumsuz birsey yazmiyorum. Birgul sarikamis'in hastasiyim ve ilk denemede hamile kaldim. Doktorum harcadigim paralara uzuldu, bir hekim olarak bana verdigi vitaminlere, o pahali ignelere acidi. Butun yaptiklari o kadar gereksizmis ki

ben kendisine ulaştım geçen telefonumu açtı ha evet kendisi çok iyi doktordur şöyledir böyledir diyemem bunu hiçbir doktor için söyleyemem netice de hepsi insan kendisi bana histereskopi yaptı evet bazı soruları çok ciddiye almayan bir yapısı var oysaki biz ağzından çıkacak tek bir söze bağlanıyoruz ama her doktor bence her hastaya yardımcı olamıyor kendisinin tavrı beni çok rahatsız etmedi tmm biraz şakayla karışık olaylara yaklaşıyor ama seni dinliyor umarım hekimliği iyidir rahmimde bir sıkıntı olduysa kendisine bayağı bir bombardımana tutabilirim hemşireleriyle de bir sıkıntı yaşamadım fakat çokça ilaç yazdığı konusuna katılıyorum ama adam zaten söylüyor ben öküzün altında buzağıyı arıyorum diye herşeye takılıyor düşünün ben şu an günde yaklaşık 5 ilaç kullanmam gerekiyor ama ben kendi dozumu ayarladım :) tavrı itici gelen ya da kendine yakın hissetmeyen gitmesin bence de iletişim çok önemli çünkü.

bi de şeyi anlamadım makul sayıda hastaya baksın diyolarda arkadaşlar makul sayıda hasta mı var kadın doğumcuların çoğu aynı eğer sıra beklemek istemiyorsanız bizim burada poliklinik var gidin orada sıra yok ama işte kalite meselesi anladınız adam ne desin ben sana bakamam dese gelen hastaya bu daha mı şık bir davranış her doktor aynı şeyi sergilerse bakılamayan hastalar kime gidecek bence yanlış yerden vuruyorsunuz sıra beklemek bu kadar zor olmamalı ben önceki doktorumda 3 saat sıra beklediğimi biliyorum halit beyde 1,5 saati henüz geçmedi adam çifter çifterde içeri alamayacağına göre konu biraz saptırılıyo bence.iyi günler.

arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştıgımız halit hocaya bir kezde burdan teşekkür etmek istedim. Başka merkezlerde yapılan 2 tüp bebek tedavisi sonrası bozulan morelimizi ve vucudumuzu gebelige hazırlayarak 3. demei halit hoca yaptı ve binlerce kez şükürler olsunki olumlu sonuçlandı . Allahım kucagımıza alacagımız günleride gösterir işallah .
diger merkezler hastaneler gibi sizi pohpohlamıyor aradıgınız buysa size göre degil eger böyle bir sistem arıyorsanız yüzünüze gülüp umutlarınızı çalmaya devam edeceklerdir. Halit hoca 10-15 dk muayenesi sürüyor ama tahliilerle net kanıtlarla açıklıyor durumu ve işini tek bir ihmalkarlık bırakmadan özenle yapıyor . Parameselesi derseniz tüp bebek 7000 civarı ilaclar3000 ama bunlar hiçbizaman yetmiyor tahliller filimler eksra ilaçlar ve benim miyomumu aldı toplam bu tüp bebek tedavi süreci bize 36000 gibi bir rakama denk geldi . Allahtan şuan kullandıgım ilaçların bazılarını aile hekimligi yazabiliyorda yük biraz hafifliyor.

arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştıgımız halit hocaya bir kezde burdan teşekkür etmek istedim. Başka merkezlerde yapılan 2 tüp bebek tedavisi sonrası bozulan morelimizi ve vucudumuzu gebelige hazırlayarak 3. demei halit hoca yaptı ve binlerce kez şükürler olsunki olumlu sonuçlandı . Allahım kucagımıza alacagımız günleride gösterir işallah .
diger merkezler hastaneler gibi sizi pohpohlamıyor aradıgınız buysa size göre degil eger böyle bir sistem arıyorsanız yüzünüze gülüp umutlarınızı çalmaya devam edeceklerdir. Halit hoca 10-15 dk muayenesi sürüyor ama tahliilerle net kanıtlarla açıklıyor durumu ve işini tek bir ihmalkarlık bırakmadan özenle yapıyor . Parameselesi derseniz tüp bebek 7000 civarı ilaclar3000 ama bunlar hiçbizaman yetmiyor tahliller filimler eksra ilaçlar ve benim miyomumu aldı toplam bu tüp bebek tedavi süreci bize 36000 gibi bir rakama denk geldi . Allahtan şuan kullandıgım ilaçların bazılarını aile hekimligi yazabiliyorda yük biraz hafifliyor.
Merhaba Su an giden var mi Halit beye bisey soyleyin lutfen

X