2014 Haziran anneleri kaç kilo aldınız?

tatlım zayıf hamile kalanlar çok kilo alıyormuş bunu doktorlar bile söylüyor takma kafana ben de 25. haftadayım 49 la hamile kaldım şuan 58 im.

Bi arkadaşım 50 ile hamile kaldı 75 kilo ile doğuma gitti sezeryanla doğum yapmasına rağmen bir yılda hepsini verdi şuan 52 kilo yine.

:) hiç sorun değil kilolar. ilk defa bu kadar tombik oldum ve galiba yakıştı umarım doğumdan sonra çok gitmez.

Bugün tam 24+0 dayım. 73 ile başladım, şimdi 80 olmak üzereyim. Bir iki hafta daha yeni kilo almasam iyi olur. İştahsız olduğum ama bebek beslensin diye zorla yediğim günler yemeseymişim iyi olurmuş.
Tesellim şu ki doğumumuz yaz başına geliyor. Meyve bol olacak, hem de en sevdiğim ve sulu meyveler. İnşallah yazın aldıklarımızı hem çabuk veririz hem de bebeklerimize süt yapar.

25+0 oldum. Hala yeni kilo almadım çok şükür :) Bakalım ne kadar daha böyle gidecek, burdan kendi kendimi takip ediyorum :) anlayan biri de tablo yapsaydı iyi olurdu :KK16:

26 haftalık hamileyim bende öncesinde 57 kiloydum ve şimdi 71 kiloyum ama boyum uzun göstermiyorum ama bunu bir tek ben anlıyorum şimdiden ağırlaşmaya başladım. Baştan itibaren iştahım çok açıktı ve hiç kısmadım bi arkadaşta yazmış başta keşke yemeseydim diye aynen öyle normal rutinde gitseydik bi beş aya kadar bu kadar olmazdı heralde. Hayran kaldım şimdiye kadar 5-6 kilo alan arkadaşlara.. şimdi de dikkat ediyorum gerçekten çok ama hızla kilo almaya devam ediyorum inş. oğluşuma gidiyodur yaaa bu konuda çok karamsarım aldığım kilolardan arkadaşlar :KK52:

26 haftalık hamileyim bende öncesinde 57 kiloydum ve şimdi 71 kiloyum ama boyum uzun göstermiyorum ama bunu bir tek ben anlıyorum şimdiden ağırlaşmaya başladım. Baştan itibaren iştahım çok açıktı ve hiç kısmadım bi arkadaşta yazmış başta keşke yemeseydim diye aynen öyle normal rutinde gitseydik bi beş aya kadar bu kadar olmazdı heralde. Hayran kaldım şimdiye kadar 5-6 kilo alan arkadaşlara.. şimdi de dikkat ediyorum gerçekten çok ama hızla kilo almaya devam ediyorum inş. oğluşuma gidiyodur yaaa bu konuda çok karamsarım aldığım kilolardan arkadaşlar :KK52:
Karamsarlık bende de var canm hiççç kokrma.. Dr. gitmekten çekiniyom yaaa kızacak yine diye :KK70:

27+5
59 ile başladım, şimdi 68 kiloyum.
Hiç mide bulantısı çekmedim, yedim yedim yedim...
Baharda yürüyüş yaparak kilo almam diye düşünüyorum.

Mide bulantisi ve kusma hc yasamadm istahm hep normaldi sanrm oyZden biraz kilo fzla aldm

Kizima kavusuyorummmm:KK66:

bende 53 kilo ile hamile kaldım. En son 25+5 günlükken 60 kilo olmuşum, bebeğim 850 gram 34,5cnm olmuş :) doktorumuz her ay kontrole gittiğimizde bebeğimin boyunun 1 hafta önde gittiğini söylüyor, anne baba uzun olunca doğal olarak uzun olcak kızınız diyor :) kaba taslak 7 ayda 7 kilo almış oluyorum ama tam olarak bugün 7. ayımızı doldurduk :) şuan daha fazla kilo aldığımı düşünüyorum. Ama herkes arkadan bakınca hiç hamile gibi değilsin, önde de sadece bi top varmış gibi duruyor diyorlar :) aldığım kiloları belli etmiyorum :KK52: ağır bir hamile değilim gayet hoplayıp zıplayıp koşturabiliyorum yani hareketlerimde kısıtlamalarım hiç olmadı, ki normalinde ben az biraz hareketliyimdir :)

Son düzenleme:
Canım ben şuna dikkat ettim. Hamilelikte aldığımız şeker normal hayaytta aldığımız şekerden daha çok kilo yapıyor. Hemen yağa çevriliyor. Çok çok tehlikeli kilo için şekerli gidalr. Bence tüketmemeye çalış. Bebeğini düşün.. Ona bir faydası yokki o yediimiz tatlı şeylerin. Ben bazne tam çatalı götürecek oluyorum ağzıma bunu düşünüyorum. Sonra diyorum nefisik bir çatal alıp bırakıyorum. Yada bir bisküvi bir parça çikolata hep böyle sınırlardayım... bu şekilde kendimizi alıştırırsak hamilelik sürecinde. Emzirirkende tatlıya ihtiyaç duymaz vücudumuz. İlla süt olsun diye tatlı şeylere saldırmak zorunda kalmayız ve daha hızlı kilo veririz bence. Sonuçta emzirmek 500 kalori yaktırıyor. Ama biz o 500 ün yerine 1000 kg koyarsak yediklermizle kilo falan veremeyiz doğumdan sonra

biraz geç gördüm msjı canım evet çok haklısın tv de bı doktordan da dinledim hamilelikte tatlının hiçbir yararı olmadığını hatta gerek bile olmadığını söylüyor doktor. eve tatlı girişini yasakladım :KK70: iyi yaptım :KK70:

ben ilk 4 ay 6 kilo aldım canım. şimdi 6,5 aylık hamileyim 2,5 ayda da 4 kg aldım. Etti mi sana 6,5 ayda 10 kg. Dr. biraz fazla bu ay için kilon dikkat et dedi. Tatlıyı kestim kızartmayı kestim pilav makarna kestim(sadece bulgur pilavı yiyorum.) İçtiğim suyu arttırdım. Ama kilo alımım durmuyor . Ama ben yinede bu şekilde devam edeceğim elbette faydası olacaktır. birde istikralı bir şekilde yürüye bilsem belki durdururum kilo almayı. Her hafta yarım kilo alsam ayda eder 2 kg. offff bu bile çok geliyor bana :KK8::-):-)(

ben de bu son 1 buçuk ay içinde aldım bu kilonun yarısını şoka girdim tartıdaki rakamı görünce :)
bende aynı şekilde bulgur pilavı yıyorum artık ekmek zaten fazla yemiyorum ama dediğim gibi beni bitiren tatlı krizlerim oldu :KK43: onu da yasakladım kendıme.
inşallah bu dönemden sonra kilo alımımız düzenli olur. kendimce deli hesaplar yapıyorum bende ayda en fazla 2 kilo alırsam 6 kilo daha almış olurum toplamda 16 kilo fena değil falan diye gaza getiriyorum kendimi ama tabi hesaplar ne kadar tutar bilmiyorum :)

Mide bulantisi ve kusma hc yasamadm istahm hep normaldi sanrm oyZden biraz kilo fzla aldm

Kizima kavusuyorummmm:KK66:

aman bebişimiz iyi olsun da canım veririz kiloları bizim bi komşu var hamile bayağı kilo aldı şimdi yemiyo tutuyo kendini bebek bi kaç haftadır hiç gelişmemiş :KK43:

biraz geç gördüm msjı canım evet çok haklısın tv de bı doktordan da dinledim hamilelikte tatlının hiçbir yararı olmadığını hatta gerek bile olmadığını söylüyor doktor. eve tatlı girişini yasakladım :KK70: iyi yaptım :KK70:

O zaman sana kocaman bir AFERİMMMMMMMMMMMMM :KK49::KK49::KK49:

ben de bu son 1 buçuk ay içinde aldım bu kilonun yarısını şoka girdim tartıdaki rakamı görünce :)
bende aynı şekilde bulgur pilavı yıyorum artık ekmek zaten fazla yemiyorum ama dediğim gibi beni bitiren tatlı krizlerim oldu :KK43: onu da yasakladım kendıme.
inşallah bu dönemden sonra kilo alımımız düzenli olur. kendimce deli hesaplar yapıyorum bende ayda en fazla 2 kilo alırsam 6 kilo daha almış olurum toplamda 16 kilo fena değil falan diye gaza getiriyorum kendimi ama tabi hesaplar ne kadar tutar bilmiyorum :)

Aynen aynen bende diyorumki ayda 2 kg alsam 16 kg ile bitirsem hamileliğimi ne güzel olur . onun 6 kg su gidiyor doğumda emzirirkende 4-5 kg veririz kalanlarıda kendi çabamızla veririz diye düşünüyorum. Bakalım ben bugün tartıldım henüz bu ay kendi gelen kilo yok. İŞaşırdım şok oldum kendime :KK70:

aman bebişimiz iyi olsun da canım veririz kiloları bizim bi komşu var hamile bayağı kilo aldı şimdi yemiyo tutuyo kendini bebek bi kaç haftadır hiç gelişmemiş :KK43:

Bnde o durumdan korktugm icn kosmak istemiyorm acikcasi bebegm icn deger varsn kilo olsn. Suan hstanedeym brzdan kontrolum var aciktm ama bsy yemedm cknca yicem :))) tartida az ckiym gram gramdir :KK66:

Bnde o durumdan korktugm icn kosmak istemiyorm acikcasi bebegm icn deger varsn kilo olsn. Suan hstanedeym brzdan kontrolum var aciktm ama bsy yemedm cknca yicem :))) tartida az ckiym gram gramdir :KK66:

allah iyiliğini versin canım ee nasıl geçti kontrol :)

O zaman sana kocaman bir AFERİMMMMMMMMMMMMM :KK49::KK49::KK49:

:KK52::KK52:

kilo dediğin nedir verilir gider yaa bebişler iyi olsun yeter ki
ben şöyle tombiş bi bebek doğurmak istiyorum inşallah güzel kilo alır bebeğim geçen hafta 972 gr olmuştu
güzel kilo alıyor maşallah.
onları sağ salim kucağımıza alalım yeter ki :KK70:
dün doğum hikayeleri izledim ağlamaktan içim şişti :KK70: çok güzeldii yaa
günler geçmiyor sanki

X