5 haftalık hamileyim beslenmem nasıl olmalı

merga

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
217
1
arkadaşlar hamilelik sürecinde ne yemelyiim,,neler tüketmeliyim..yardım edin

Hergün süt, peynir, yumurta ve yoğurt yemen lazım. Mutlaka 1 meyve, sebze yemeği.
Doktorum bana 2-3 saatte bir azar azar yememi söylemişti. Ben ne yaptım? Onu dinlemedim gerekli gereksiz ne varsa yedim. 30 kilo aldım. Çok dikkat et. Çok yemen gerekmiyor. Herzamankinden biraz fazla yemelisin. Yürüyüş imkanın varsa mutlaka yürü.
Şimdi eskiye dönebilsem asla o kadar çok yemezdim. Hala 25 kilo fazlam var.

sağol canım bu benim ikinci gebeliğim aslında ama yine insan kendini hiç birşey bilmiyormuş gibi hisseidyor..bende 12 kilo aldıkm bebekte 3200 doğdu inşah azla kilo almam

bnde 5 haftalık hamıleyım canım hergun cevız badem fındık kara uzum sut yogurt ve meyve tukeetmye calısıyorum 68 kıloyum ınsallah cok almamda 80 le kapatırım :KK43:

bu dönemde istesende çok düzgün beslenemezsin ki bulantılardan normal beslendiğin gibi düzenli ve dengeli beslenmen yeterli .evet aşırı yemekten kaçınmalısın gereksiz kilo ve bedenine yükten başla bişey değil sonuçta.

tahıllı ürünler ,sebze,meyve ,haftada bir iki defa balık ve kırmızı et süt ürünleri vs...

öyle hamileyim diye bebek ve kendin için faydalı diye aşırı tüketmediğin sürece herşey güzel sonuçlanır diye düşünüyorum. benim hemşirem bi bebeğin dişli doğduğunu söylemişti sebebi de annesi kendine çok ama çok iyi bakarmış normalde hamilelikte biraz abartmış kalsiyumu oldukça fazla tüketmiş bardak bardak süt yoğurt peynir derken...

Ceviz ve fındık tüket ve kalsiyum açısındanda süt ürünleri tavsiyem doktora git hemen kan ilacı ve folik asit veriliyo ilk 3 ay folik asit çok önemlidir ihmal etme sabah bulantısı çok oluyosa akşamları iç ilaçlar istersen

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X