Hamileliğin 8. haftasında TSH yüksekliği

cedrus

"Emr-i Kün feyekün"
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2013
1.640
348
Merhaba arkadaşlar ben bu hafta TSH ımın 5,19 olduğunu öğrendim aslında hipotiroidi hastasıyım ve ilaç kullanıyorum ama demekki dozu az gelmiş bu konuda çok başlık var ama kimse sonucunu yazmamış çok merak ediyorum bu durumda olup sağlıklı doğum yapanlar neredesiniz ne olur bir yorum yapın yarın doktora gidicem dozumu tekrar ayarlayacaktır fakat çok endişeliyim ne olur başından geçenler yorumsuz bırakmayın

Hiç buna benzer bir olay yaşayan olmadı mı ya ya da tanıdıklarınız da olmadı mı neden kimse yazmıyor?

Cnm normal deger araligi 0.35 _5.50 diye biliyorum yine de cok yuksek degil gibi.yarin dr. A gidicekmissin zaten cok dusunme bence o dozunu ayarlar benim yakinimda seninle ayni durumda hergun yarin ya da 1 tam hatirlaniyorum bi ilaci var onu iciyordu cok sukur saglikli bi dogumu oldu.

canim ilaclarini duzenli kullanip dozunu doktorun iyi ayarlarsa hicbir Problem olmaz.Bende de var ayni rahatsizlik.Kizima hamileyken surekli kontrol altinda tutuldu ayda bir kontrol edilip dozlar ona gore ayarlandi.Sukur bir Problem yasamadim.Dogumdan sonrada hemen kizimin tsh si kontrol edildi.Hersey yolundaydi.COk stress yapma bebegi kotu yonde etkilersin.Ilaclarini duzenli kullan kontrolleri aksatma yeter.

canim ilaclarini duzenli kullanip dozunu doktorun iyi ayarlarsa hicbir Problem olmaz.Bende de var ayni rahatsizlik.Kizima hamileyken surekli kontrol altinda tutuldu ayda bir kontrol edilip dozlar ona gore ayarlandi.Sukur bir Problem yasamadim.Dogumdan sonrada hemen kizimin tsh si kontrol edildi.Hersey yolundaydi.COk stress yapma bebegi kotu yonde etkilersin.Ilaclarini duzenli kullan kontrolleri aksatma yeter.

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun kizana saglikli bir ömür nasip etsin inşallah

Aynı sıkıntı bende de var hamileliğimle birlikte tsh ın 8,5 olduğunu öğrendim çok üzüldüm 3 ay önceki tahlillerim normaldi ilaca başladım şimdi 50 lik eutrox ben de dozu yeterli mi değil mi diye sıkıntılıyım hem kadın doğumcu hem endokrine gittim yeterli dediler inşallah bir an düşer

X