2014 Ağustos anneleri kaç kilo aldı bakalım?

ayshooo87

Sarıl sevdiceğine!!!
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2011
310
19
Merhaba kızlar,
hamilelik deyince akla gelen ilk şey tabi ki tatlı bebişlerimizin sağlığı. Ama Normal ve sağlıklı doğumlar için çok da kilo almamak lazımmış. Bakalım biz bu süreci nasıl tamamlayacağız.
Hemen kendimden başlayayım. Ben Şu an 16+0'ım ve 3,200 gram aldım bile. Çok mu acaba? Çok da zayıf bi hatun değilim malesef...:26::26::26::26:

Merhaba ,
Ben de 14. Haftamdayım hiç kilo almadım.
Ilk 2 ay kilo verdim hala aynı kilodayım.
Bende zaten kilolu olarak hamile kaldım inşallah fazla kilo almadan tamamlarım :))

Ben 19+4 haftaligim 3 kilo aldim son 2 haftada aldim onuda böyle dewam ederse yandım

Bnde 50 ile basladim dun dr da tartildim 53.5 simdi 17+4 deyim arkadasin dedigi gibi saglikli kilo alip kiloyu bebege aldirmak lazim onun icinde yediklerimize dikkat etmek lazim ama iste hamilelik garip bisi nelrr nelrr istiyo insanin cani

BEn 10-12 kilo ile tamamlarsam süper olacak. Ama çok korkuyorum daha fazla almaktan...:18::18::18::18:

ben 49.5 la hamile kaldım şimdi 17+3 teyim 51.8 im.doktoruma sordum ne kadar almam lazım diye o da zayıfsın 17-18 e kadar çıkabilirsin dedi ama ben okadar çıkmayı düşünmüyorum :)) sağlıklı her şeyi yiyorum meyveydi hurmaydı yoğurttu ama özellikle akşam ekmek 1 dilim ya da hiç yemiyorum.Normalde de yemezdim zaten.Önemli olan bebeğin kilo alması olunca ekmeğe ve hamura yüklenmemeye çalışıyorum :)

Sanırım sitenin en şişman hamişi ben olucam. 6 kilo aldım bile ve hızla tırmanıyorum yukarı doğru. 7. aydan sonra cok hızlı kilo alınıyormuş ben daha 5. ayı bitirirken böyleyim 7. ay ve sonrasını düşünmek dahi istemiyorum.

2 aydır excel de kilo çizelgesi tutuyorum. çok faydalı oluyor.
ilk iki ay tutmamıştım. ben ilk iki ay çok kilo aldım ilk 2 ay tam 4 kilo! sonraki aylarda 1 er kilo almışım. doktorun istediği her ay 1 kilo almam.
şu an 16+4 üm ve toplamda 6 kilo aldım. doktor 2 kilo önden gidiyorsun diyor. artık çok şükür düzene girdi kilo almam fakat korkum 7. ve 8. aylar..
amacım 12-13 kiloda tamamlamak..

bende 18+2 yim 1 kilo aldım ilk hamileliğimde 12 kilo almısıtım bunda amacım max. 8 kilo inş tutturabilirim... :KK70:

bende 18+2 yim 1 kilo aldım ilk hamileliğimde 12 kilo almısıtım bunda amacım max. 8 kilo inş tutturabilirim... :KK70:

iyi gidiyorsun ama max 8 kg biraz az değil mi? normalde kilon nasil? çok kasmamak gerek zaten suyu, eşi, bebenin ağirliği, şişlik, kordon bunlar bildiğim kadaryla 9 kg tutuyor...

18. haftamıza girdik, toplamda 2 kg aldim. maalesef pek de zayıf başlamadim. normalden 3-5 kg fazlam vardı. kasmıyorum ama iştah artişi olmadi henüz... sonradan yuvarlancam herhalde :))) :emir_bebek:

iyi gidiyorsun ama max 8 kg biraz az değil mi? normalde kilon nasil? çok kasmamak gerek zaten suyu, eşi, bebenin ağirliği, şişlik, kordon bunlar bildiğim kadaryla 9 kg tutuyor...

kiloluyum cnm o yüzden fazla almak istemiyorum bi arkadaşım dogum yaptı geçenlerde o da 2. bebeğini doğurdu toplamda sadece 2 kilo almış bebegıde 3 kıloydu yanı kendı kıloları da bebeğe gitmiş gebe kaldığı kılonun bile altına dusmustu yani oyle iste.. darısı basıma :KK70:

kiloluyum cnm o yüzden fazla almak istemiyorum bi arkadaşım dogum yaptı geçenlerde o da 2. bebeğini doğurdu toplamda sadece 2 kilo almış bebegıde 3 kıloydu yanı kendı kıloları da bebeğe gitmiş gebe kaldığı kılonun bile altına dusmustu yani oyle iste.. darısı basıma :KK70:
Canım bende kızımda aynen öyle olmuştum doğumdan sonra eskisinden daha zayıftım:)Bunda 1.5 kilo aldım 19 haftaya kadar bakalım inş çok almam:)

bende ilkinde 9 kilo almıştım doğumdan sonra aynı kiloma döndüm
bunda daha kilo almamışım sağlık ocağında öyle çıktı annemgildede baskül var bir ay önce 63 kiloydum iki gün önce tartıldım 61 çıktım anlamadım zayıfladımmı:KK76:

bizde bugun 18 haftanın içine girdik.67 ile hamıle kaldım simdi 70im daha simdiden 3 kilo almışım bıle... 7. aydan sonrasını düşünemiyorum valla :emir_bebek:
zaten cok zayıf deıldım 9. ayda topaç gibi olurum heralde:)
birde kızlar bu alttaki çizelgeyi nasıl yapıyosunuz bebeğinizin doğacagı muhtemel tarih falan ben pek anlamıyorumda :44: :emir_bebek:

Bugün 17+5 teyiz. 53 kilo ile hamile kaldım şuan 54.7 kilo olmuşum. 18 haftada 1.7 yani yaklaşık 2 kilo almış oldum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

21.haftamdayım 6 kılo aldım:emir_bebek: 54 ıle başlamıştım.

Canim bende 53 ile hamile kaldim 4 kg almisim gunlerimizde ayni gibi :) ilk hamileligimde 12 kg ile tamamlamistim 64 kg ile doğuma gittim ama son aylarda birden kilo aliyorum ben Dr diyet vvermişti hizli kilo oda bebeğe zararli... Bunda da o civarda kapatirsam super olacak...

bende ilkinde 9 kilo almıştım doğumdan sonra aynı kiloma döndüm
bunda daha kilo almamışım sağlık ocağında öyle çıktı annemgildede baskül var bir ay önce 63 kiloydum iki gün önce tartıldım 61 çıktım anlamadım zayıfladımmı:KK76:

Aynen bende.. İlk başta hamile olduğumu bilmediğim dönemde bi ara iştahım değişti 4-5 kilo birden almışım sonra ki 2 ay hep korudum hatta 2 kilo verdim.. Kilom normal ama inşallah bu kiloyla doğum yaparım, hiç almak istemiyorum..

X