2014 Sonbahar ALES yolcuları kalmasın :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.829
51.657
Merhaba :KK52:

Ben bahar başvurularını kaçırdığım ve yeterli hissetmediğim için sonbahara bıraktım ALESi yarın gidip kitaplarımı alıp başlıyorum çalışmaya ve çok heyecanlıyım

Sizleri de topicime beklerim :KK24:

Hep beraber paylaşalım, hazırlanalım :KK42:

bende girmeyi düşünüyorum kendimi denemek için şimdilik bir planım yok..yani akademik kariyer gibi.yüksek lisans bi düşünüyorum bi düşünmüyorum :KK1:. sizin hedefiniz ne ne için gireceksiniz ?

bende girmeyi düşünüyorum kendimi denemek için şimdilik bir planım yok..yani akademik kariyer gibi.yüksek lisans bi düşünüyorum bi düşünmüyorum :KK1:. sizin hedefiniz ne ne için gireceksiniz ?

ay topicime biri yazmış diye nasıl heyecanlandım ben çok hevesliyim de bu iş için :)
ben psikoloji mezunuyum canım yüksek lisans yapmak istiyorum mümkün ise gelişim dalında
sen ne mezunusun ne düşünüyorsun ya da yapacak mısın :KK1:

ay topicime biri yazmış diye nasıl heyecanlandım ben çok hevesliyim de bu iş için :)
ben psikoloji mezunuyum canım yüksek lisans yapmak istiyorum mümkün ise gelişim dalında
sen ne mezunusun ne düşünüyorsun ya da yapacak mısın :KK1:

ne güzel :) dediğim gibi henüz kararsızım ne yapmak istediğime..mühendislik mezunuyum akademik kariyer yapmak hayalimdi..ancak okumaktan çok sıkıldım bu süreçte zor ve meşakkatli olduğu için gözüm korkuyor açıkçası.. ama alese giricem belki o zaman bir şevk gelir yüksek hayallerine başlarım.
benim asıl amacım öyp di ama dilim baya sıkıntılı..

Allah gönlüne göre versin seninde :KK3:

ne güzel :) dediğim gibi henüz kararsızım ne yapmak istediğime..mühendislik mezunuyum akademik kariyer yapmak hayalimdi..ancak okumaktan çok sıkıldım bu süreçte zor ve meşakkatli olduğu için gözüm korkuyor açıkçası.. ama alese giricem belki o zaman bir şevk gelir yüksek hayallerine başlarım.
benim asıl amacım öyp di ama dilim baya sıkıntılı..

Allah gönlüne göre versin seninde :KK3:

benim de güvendiğim dil ya kendimde :KK1: yazarsan buraya yardımcı olurum seve seve
ne mühendisisin canım?

benim de güvendiğim dil ya kendimde :KK1: yazarsan buraya yardımcı olurum seve seve
ne mühendisisin canım?

oyy ne güzel ya böyle insanlara hep imrenmişimdir :) kimya mühendisyim canım.
dili nasıl öğrendin yani okul, kurs ,yurt dışı yada özel ilgin mi vardı :)
ben hep kaçtım istenilse öğrenilmicek yapılmayacak bir şey yok sıfır değilim tabi ki ama bana yetmiyor bu kadarı.

oyy ne güzel ya böyle insanlara hep imrenmişimdir :) kimya mühendisyim canım.
dili nasıl öğrendin yani okul, kurs ,yurt dışı yada özel ilgin mi vardı :)
ben hep kaçtım istenilse öğrenilmicek yapılmayacak bir şey yok sıfır değilim tabi ki ama bana yetmiyor bu kadarı.

genel olarak Türkiyede böyle bir problem var nedeni bence ne biliyor musun? ilkokulda gördüğümüz öğretmenler çoğunlukla. benim ilk ingilizce öğretmeninden sonuna kadar hepsi bilgili ve hakkaten öğretmeye çabalayanlardı. çok kızardım o zamanlar ama şimdi teşekkür ediyorum. bir de babamdan geçme bir yabancı dil kültür yeteneği var :)) annem madonna babam pink floyd falan dinlerdi ya da joan baez, johnny cash gibi yani hep aşinaydım bir şekilde küçüklükten kulağıma güzel geldiği gibi kullanırdım cümleleri sonra gramer ekledim üstüme liseye kadar gramer bilmiyordum aslında :KK9: böyle yani. senin alese yaptığın gibi ben de zevkine dil sınavlarına girmek istiyorum toefl ya da ieltse lisansüstünde de girebilirim sanırım değil mi? yine öğrenci olacağım sonuçta :KK1:

kimya deyince tüylerim diken diken oldu sayısalda beceremediğim tek dersti kendileri, nefret ederdim sen bi de okumuşsun onu helal olsun diyorum :)

genel olarak Türkiyede böyle bir problem var nedeni bence ne biliyor musun? ilkokulda gördüğümüz öğretmenler çoğunlukla. benim ilk ingilizce öğretmeninden sonuna kadar hepsi bilgili ve hakkaten öğretmeye çabalayanlardı. çok kızardım o zamanlar ama şimdi teşekkür ediyorum. bir de babamdan geçme bir yabancı dil kültür yeteneği var :)) annem madonna babam pink floyd falan dinlerdi ya da joan baez, johnny cash gibi yani hep aşinaydım bir şekilde küçüklükten kulağıma güzel geldiği gibi kullanırdım cümleleri sonra gramer ekledim üstüme liseye kadar gramer bilmiyordum aslında :KK9: böyle yani. senin alese yaptığın gibi ben de zevkine dil sınavlarına girmek istiyorum toefl ya da ieltse lisansüstünde de girebilirim sanırım değil mi? yine öğrenci olacağım sonuçta :KK1:

kimya deyince tüylerim diken diken oldu sayısalda beceremediğim tek dersti kendileri, nefret ederdim sen bi de okumuşsun onu helal olsun diyorum :)

tespitinde çok haklısın canm bana denk gelen hocalar öğretmeye hevesli değillerdi :) tabi aşinalığın küçüklükten gelmesi de çok iyi olmuştur senin için.. bende artık bir şekilde öğrenmek durumundayım..ki artık tek bir dil bile yetmiyor.. evet dil sınavlarına istediğin zaman girebiliyorsun..
peki hiç UDS KPDS ye girdin mi ? gerçi şuan YDS olduda..
bence yüksek lisans için tek sıkıntı dil yani ünv.mezunu için ales yapılabilir bir sınav..ee senin dilde var ooo havada karada yaparsın yükseği :)

kimya ya gelince benimde en çok sevdiğim derstir ki neticesi bu oldu.. ha şimdiki aklım olsa bu mesleği seçmezdim çünkü kpss ataması zor özellerin durumu malum.. ee haliyle bende hep akademik düşündüm ama şuan tekrar okuma fikri sıkıyor beni..geçen yıl mezun oldum zaten..şuan kpss hazırlanmya başladım yanı daha 2-3 gün oldu:KK9: onu bir denedikten sonra kararımı vericem artık..

just bende alese çalışıyorum canım yükseklisans için.Mantık soruları kabusumdu artık takır takır çözüyorum .Anlatım bozukluğunda dikkatsizlikten soru kaçırıyorum özellikle ona çalıştım bu aralar.Şimdi en baştan konu anlatıma döndüm tekrar.Soru çözüp konu çalışıyorum bol bol.Bu arada ben tarih mezunuyum.O yüzden sözel ağırlıklı çalışıyorum.Sayısala hiç bakmıyorum.

Son düzenleme:
just bende alese çalışıyorum canım yükseklisans için.Mantık soruları kabusumdu artık takır takır çözüyorum .Anlatım bozukluğunda dikkatsizlikten soru kaçırıyorum özellikle ona çalıştım bu aralar.Şimdi en baştan konu anlatıma döndüm tekrar.Soru çözüp konu çalışıyorum bol bol.Bu arada ben tarih mezunuyum.O yüzden sözel ağırlıklı çalışıyorum.Sayısala hiç bakmıyorum.

Mantık sorularında fayda gördüğünüz bir kaynak var mı?

benim evde yedi iklim vardı ta 2011 den kalma ondan çalıştım .Zaten kaynaktan ziyada tablo çıkarmayı bilmek önemli sonrası geliyor.

benim evde yedi iklim vardı ta 2011 den kalma ondan çalıştım .Zaten kaynaktan ziyada tablo çıkarmayı bilmek önemli sonrası geliyor.

En son sınava yargının denemelerini çözerek girdim.Denemelerde ki mantık sorularını dediğin gibi tablo oluşturarak yaptım ve çok kolay gelmişti...ama sınavda çıkan mantık soruları epey bi zordu.Bilemiyorum zamanı yetiştirememe stresiyle mi ne çoğunu boş bıraktım.

just kaç aldın sınavdan tatlım?Benim sözel 84.Sözelden girmiştim sınava.

ben de sözelden gireceğim nasıldı sınav anlatsana biraz nasıl geçiyor
ben de yargı ve pegemden gidiyorum
yaz tatilinde daha çok odaklandım artık

ben de sözelden gireceğim nasıldı sınav anlatsana biraz nasıl geçiyor
ben de yargı ve pegemden gidiyorum
yaz tatilinde daha çok odaklandım artık
Canım ben evde kendim çalıştım bol soru çöz başka yolu yok.Ales zamana karşı bir sınav bilgi istemiyor.Mesela hangi alanda soru çözerken yanlışın fazlaysa o alana odaklan daha çok soru çöz.Ben tekrar baharda girerim artık bu sefer hedefim en az 90.Pedagojik formasyon çıktı sonunda anadoludan alacağım.Ama asıl hedefim yüksek lisansı kazanmak canım umarım sende ne istiyorsan o olur kuzum.

Canım ben evde kendim çalıştım bol soru çöz başka yolu yok.Ales zamana karşı bir sınav bilgi istemiyor.Mesela hangi alanda soru çözerken yanlışın fazlaysa o alana odaklan daha çok soru çöz.Ben tekrar baharda girerim artık bu sefer hedefim en az 90.Pedagojik formasyon çıktı sonunda anadoludan alacağım.Ama asıl hedefim yüksek lisansı kazanmak canım umarım sende ne istiyorsan o olur kuzum.

evet aslında ben de buna şaştım çünkü össye çok benziyor sadece üst levelı gibi onun türkçe matematik kolay geldi ama geometride tıkandım biraz zaten oldum olası sevmezdim o lanet dersi :)) :2:
ben de evde çalışıyorum zaten ki bence gerek yok dersaneye falan çünkü kendi başına halledilebilecek konular bunlar zaten temelimiz var kocaman insanlar olmuşuz şurda :21:
anadoludan alacağım derken?
kaç geldi bu seferki
ben de gelişim bölümünü istiyorum canım alanım psikoloji :KK16:

evet aslında ben de buna şaştım çünkü össye çok benziyor sadece üst levelı gibi onun türkçe matematik kolay geldi ama geometride tıkandım biraz zaten oldum olası sevmezdim o lanet dersi :)) :2:
ben de evde çalışıyorum zaten ki bence gerek yok dersaneye falan çünkü kendi başına halledilebilecek konular bunlar zaten temelimiz var kocaman insanlar olmuşuz şurda :21:
anadoludan alacağım derken?
kaç geldi bu seferki
ben de gelişim bölümünü istiyorum canım alanım psikoloji :KK16:
canım en son 84 aldım ya o puanla anadolu üniversitesine pedagojik formasyona başvurdum kazandım.dersler henüz başlamadı.birde örgün olmamıza rağmen anadolu üniversitesi dersleri uzaktan verecek ama hala sorun var.ek yerleştirme kayıtları falan bitmedi.
ales sayısal için bekli ders almak gerekebilir ama sözel sadece pratikle alakalı canım.ben sayısal hiç çözmedim vakit yetiştiremiyorum ki.Mantık sorularından birinde yanlış tablo çıkarım 10 dk kaybettim zaten.:KK19:Aslında paragraflarda zordu.İnsan en fazla 2 şık arasında kalır de mi ben 3 4 şık arasında kaldım çoğu zaman.Ösym iyicene sapıttı ama naparsın işte.

Merhaba :KK16:
Lisans son sınıf öğrencisiyim, mezun olur olmaz yüksek lisans başvuruları yapmayı düşünüyorum.
2014 Sonbahar ALES'ine girmek istiyorum kendimi denemek için.
PAGEM'in konu anlatımını, YEDİİKLİM'in soru bankasını aldım.
Matematiğin ilk bölümünü çözdüm sadece, ama inanılmaz derecede gerilemişim. Pek umudum yok gibi..

Yüksek lisansım zaten bitti akademik kariyer de planlamıyorum ama bi gireceğim yine de, ygs ye de gireceğim. Mesleğimde katkı sağlayacak bir şeyler denk gelirse yazarım diye. Okumaktan zarar gelmez :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X