Anti-Aging peptidli krem

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma

aylin7935

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
47
8
arkadaşlar aradım taradım hiç bişi bulamadım konu açayım dedim.

arkadaşım 35 yaşında 5 yıldan fazladır oht kullanıyor acayip genç görünüyor. ben de 35 im ve kaz ayağından tutun alın yanak kaş arası çizgilerim çoook arttı. ben de alayım dedim. ama yeni formülünde asetil heksapeptid yok. 27 yaşından sonra antiage kremler kullanılmalı deniliyor. çok üzülüyorum.

mehmet öz argirelin denilen bu maddeyi %10 içermeli diyor. elite serum tavsiye ediyor. ülkemizde yok zaten. ama içeriği yoğun. bence daha sonra kullanmalıyım.

neyse.. öyle çok yazmak istediğim şey var ki. peptidler hakkında bilgiyi aradıkça siz de bulursunuz.

gelelim kremlere.

image vital c (%15 peptidli ve argirelin var. makeupalley de olumlu görüşler var.)
alphaderma ce (%10 argirelin ama başka peptid yok ALA, DMAE, C vitamini vs var. makeupalleyde olumsuz görüşler var.)
the max ( olgun ciltler içinmiş 45 yaş üzeri. matrixyl 3000 var)
activar ( %5 argirelin var ama içeriği iyi gibi. toplam peptid oranını bilmiyorum.)
rejuvaskin (pahalı ve %10 peptid var ma argirelin yok).
oht 3 (peptid oranını firma da bilmiyor. yeni formülünde argirelin yok eskisinde var)
peptique 4 (argirelin var ama peptid oranı %6,6. daha genç olanlar için diye düşünüp almadım.)
bioque (peptidli ama bilgi yok)

ne diyorsunuz. öneriniz ne

hydropeptide (argirelin yok kafamı karıştıran da bu yoksa hemen alırdım ama peptidler iyi gibi toplam peptid oranını bilmiyorum)
helix d (mehmet özün önerdiği peptidler var denilşiyor ama oran bilinmiyor)(mail attım cevabı bekliyorum)(45 yaş sonrası gibi)
dermoday (argirelin %12 ama %10 dan fazlası etki etmiyor. içerik iyi gibi ama toplam oran bilinmiyor)(45 yaş sonrası gibi)

melisa 2009 dan alıntı

konuyu açan harika .-pahalıkrem arama kzengin veya gösterişkaygısı değil.ben giyime süse harcayacağımı cilte harcıyorum.fedakarlık gerekiyor.tabii tercih meseles.öncelikle türkiyede pekçok güzellik uzmanı eczane veya satıcı üstten bilgili.amerikadakilerle karşılaştırın isterlerse itiraz etsinler yani diploma herşey değil.her duyduğunuz tamdoğru değil.hassas ciltlisin derler sonra hassas cilt adı altındakiüründe geçen iertan maddelere dikka t etmezler.anlayın işte.bilinçli tüketici olmaklazım bu çok bilmişlik zaten olamaz uzman değiliz farklı yerlerden sürekli bilgi alalım.en zararsız göreceğinizi bile zararlı bulan araştırmalar yapılıyor yani arada mecburen kullanıyorum.ama en bilinen yanılmıyorsam adı unuttum ma görünce hatırlıyorum sls s..laureth sülfat tarzı bişey tam gelmediaklıma iyi değil.petrolat.m. ve mineral oil de neme rağmen hoş karşılanmıyor(ben maalesef kızarıkkarşıtıürün almıştımonda var kullanıyorum bu ara atamayacağım için).havyar iyi deyip 1 milyara satılıyor mutlaka doğruluk payı vardır ama ispatlanmadığından altın ışıltısı ve havyar gibişeyleri çok param olursa o zaman ekürün olarak alırım.a vitamini ispatlı yani retinoidlerden biri en azıyla retinol kaldıran ciltlerde(kurutucu alerjik) olmzsa olmaz.en azından haftada üç veya 2 gece.ki kuruluk geçmiyorsa etkisi azalsa da(ki emin değil kimse) nemlendirciöncesinde sürülebiliyor.sonra human oligopeptide veya egf revaçta.ama riskleri konusunda uyarılıyor zira normalde büyüme faktörleri şekil bozukluğu vb sorunlar çıkarabilirken bunlar öyleyse gibi.ama güvenilirsunuluyor.şahsen ben mecburen kullanacağım yakında.bunlardan egf bioefect 375 ama az sürüyor 2 ay gibi.ama değermiş pekçok yabancı memnun.yağlı durabilirmişdikkat.gece başka kreme gerek olmaması eniyi yanı bu zaten ürünü bozarmış.remergent ve priori(la praire değil) bunlarda dna koruma denen enzim tarzı varmış farklı bakış açısı.remergent yüksek priori bu maddeleri çeriyor yani amç aktif maddeleri ise en azıyla alternatifi.

üçüncü kök hücre ama phyto stemcell vb...türkiyedekilerde ya oran az ya çok az ürün seçeneği var.dikkat edin.ama bu iyi birseçim.hücre yazana hemen kanmayın kimbilir belki hücre yeniliyor lafına atıftır.tek lancome absolue ,la praire cellular power,hydropeptide ama hydrostem serisi 6, strivectin sd(sıralamada geri içerikte).bunlar bulduklarım ama emin de değilim.direkt ürünlerse stri pectan(salon ürünü galiba doğuş kozmetik ve mezoklinikte stem line serileri).maalesef bu konuda kısır bizdeki kaynaklar.birde dior multi perfection veya adı benzer serum daaz veya çok bilmemvarmış. ucuz ama oran ve etkinlik size kalmış hunca life krem .

peptideler sıkılaştırmada şart gibi.strivectin,hydropeptide,ucuz derseniz dermaday(oran beni düşündürüyor),helix d,ddf(olay ürünleri benzer ama az oranlı olan öteki firmaları),vb... ama çok vardikkat genelde çoğu hemen etki için argireline (hexapeptidegaliba) kullanıyor.matrixyl3000,palmitolpentapeptide 3 veya 4 emin değilim,palmitoyl oligopeptide,palmitoyl tetrapeptide7(sarkmada etkili galiba) önemli bir detripeptide,diamino...peptide vb isimleri zor gelen diğer ve önemli peptideler var.yurtdışından peptide arıyorsanız epicuren ultima,3lab,aminogenesis vb.araştırın daha iyileri de vardır bilemem.bu arada evet kinerase de etkilimiş.hassaslara göreymiş tabii benimgibi hassas olanlar hassaslığın değişkenliğini bilir:)

antioxidanlar vitamin vb kastediyorlar yeşil çay gibi idebenone c vitamini e vitamini gibi.c şart ma hassassa dikkat.e ise yenilermiş.güneşe de etkili derler ama bilemem.c nin adı genelde ascorbyl vb geçer e nin adı ise tocopherol(yazım yanlış olabilir) gibi birşey.bunlardan c ve antioksidanları gündüz kreminde arasanız bütçeye katksı olur.ama dikkat jar dedikleri kavanozları hoş bulmuyorlar antioxidan özelliği bozar diye.

mineraller ve bakır tamirde(bu ne demekse) iyi ama hassassa dikkat edin benim gibi gözü kara iseniz kullanılır ya(cildim çok zorluyor gençkalmasını).bakırın kaldırıcı etkisi var ama sanırım peptidehariçdiğerleri oksit benzeri tam emin olmadığım soruna yol açmamalı.hangisi bu kastedilen ben de pek bilmem.

benim gibi kılcal damar sorunu olanlara at kestanesi yağı ben kullanıyorum.kızarıklığı olanlar c ama cilte zarar vermeyeni(o neyse skinceutical serum 10 yine zor ama en azından belki olur)aydınlatmada sağlarmeyan kökü yine(licorice9 yeşilçay beyazçay zararlımı bilmediğim arbutin(bitkisel denilenler var) papatya kekik salatalık

parlama olan veya kombineler sadeedenesin decleor galiba ylang ylang yağı ama etkisini ben bilemem
akne için farmonayı üreten firmanın varmış adı gelmedi aklıma
sarkmalarda peptideler (özellikle tetrapeptide 7 ,tripeptide ve belki daha geli,şmiş ama pek öğrenemediğimkarışık isimli peptideler) gibi chronoline,syn-hycan,essenskin de etkili deniyor.
hepsi ilgimneticesi öğrendiklerim ama araştırmak size kalmış.amalütfen kendinizde ve birkaçkişiye sormakla yetinmeden araştırın sebebinisöylemiştim.ayrıca en iyi denilene bile aksi araştırmalar oluyor.yani tam doğru kesin değil hiçbirinin söyledği.ne ben ne başkası uzman bile.denemek ve yıllar neticesinde yarar ve zararlarının anlaşılmasına bağlı.herkesin cilti ve öngörüsü farklı hem.

yurtdışında rosacea için finecea vb takviyeler doktorla alınmalı doktora gidince çileçektiğinden pekçokinsan uyamasada.esterc ,imedeen,alpha lipoicacid-qenzyme 10,collagen,sebzelivitaminler,soya ekstraktlari,likopen iyi.

ürünler var ve derneğin kremi gül hastalığı veya kırmızılıklara ama ağırsa.kimse alay etmesin artık insanlar ben de dahil zaten bu zorken bir delafları çekiyor en ufak kızarmada. çok iyi insanlarız hep öyle deriz ya ortalıkta.merak ve görgüsüzlük,düşüncesizliğin iyilikle bağdaşmadığını bilmeden.

bioeffecte başlayacağımönümüzdekiaylar şans dileyin
yogaya başlayın hem yüz hem vücut. herkesi öpüyorum

replexion krem oht 3 ün eski formülü gibi ama toplam peptid oranı hakkında ilgi yok. (palmitoil peptid, oligo peptid ve argirelin var) galiba bundan alacağım. vital c sipariş ettim gelmedi. bioque aldım temin edemediler. alphaderma ce aldım siparişi iptal ettim. millet kararsızlığımdan çile çekiyor. offff yardım lütfeeennn

arkadaşlar replexion krem yurt dışında yok. amazonda makeup allayede hiçbir yerde yok. dermoday gibi Türkiye üretimimi dedim yurt dışı dediler ama neresi belli değil. ne düşünüyorsunuz? yahu kimse yok mu???

sizden cevap gelmiyor. kendi kendime yazayım bari. dermectin krem aldım bir de rejuvaskin serum. kullanıp ta memnun kalıp kalmadığımı elbette bildirmeyeceğim :) hoşçakalınnn

sizden cevap gelmiyor. kendi kendime yazayım bari. dermectin krem aldım bir de rejuvaskin serum. kullanıp ta memnun kalıp kalmadığımı elbette bildirmeyeceğim :) hoşçakalınnn

Koca forumda yüzümüzün derdine düşen bi tek ikimiziz herhalde. Cnm ebay sitesine bak orda yok yok. Eminim orda bulurdun aradığını. Bende mi peptite başlasam?

Koca forumda yüzümüzün derdine düşen bi tek ikimiziz herhalde. Cnm ebay sitesine bak orda yok yok. Eminim orda bulurdun aradığını. Bende mi peptite başlasam?

bence peptidsiz bişey kullanılmamalı. kırışıklıklar 2 ayda geldi.

arkadaşım 5 yıl önce kullan diye çok ısrar etmişti. ve kendi 5 yıl önce 3 yıldır kullanıyorum dedi. kız şu an 35 yaşında. ilk kullanmaya başladığında yaşı nedir?? :))))))))))))))

bence peptidsiz bişey kullanılmamalı. kırışıklıklar 2 ayda geldi.

arkadaşım 5 yıl önce kullan diye çok ısrar etmişti. ve kendi 5 yıl önce 3 yıldır kullanıyorum dedi. kız şu an 35 yaşında. ilk kullanmaya başladığında yaşı nedir?? :))))))))))))))

Cnm şu lifting aletinin kremlerden daha etkili olması gerekmez mi?

Cnm şu lifting aletinin kremlerden daha etkili olması gerekmez mi?

lifting aletini düzenli kullanıyorum ama dermectin gerçekten de vaat ettiği şeyleri gerçekleştiriyor. küçük gözenekler, göz altı morluklarının azalması, sıkılaşma, toparlama, daha nemli canlı bebeksi cilt. ama sarkık olan yerler için lifting aleti. kaşlarımın arasındaki kırışıklığı açtı bir de yanaklarımdaki sarkmayı toparladı. ama malesef düzenli kullanamıyorum.

lifting aletini düzenli kullanıyorum ama dermectin gerçekten de vaat ettiği şeyleri gerçekleştiriyor. küçük gözenekler, göz altı morluklarının azalması, sıkılaşma, toparlama, daha nemli canlı bebeksi cilt. ama sarkık olan yerler için lifting aleti. kaşlarımın arasındaki kırışıklığı açtı bir de yanaklarımdaki sarkmayı toparladı. ama malesef düzenli kullanamıyorum.

Cnm dermectin ne oluyo? Krem mi? Benmde temzleme losyonum bitti. 3lü losyon nemlendrci almayı düşünüyorum. Bu arada 1-2güne lifting aletim gelir.:-D

benim gibi kılcal damar sorunu olanlara at kestanesi yağı ben kullanıyorum.kızarıklığı olanlar c ama cilte zarar vermeyeni(o neyse skinceutical serum 10 yine zor ama en azından belki olur)aydınlatmada sağlarmeyan kökü yine(licorice9 yeşilçay beyazçay zararlımı bilmediğim arbutin(bitkisel denilenler var) papatya kekik salatalık
demişsin cicim. at kestanesi yağının kırışıklıklara sarkmalara da faydası varmış ekleyeyim dedim.:21:

Cnm dermectin ne oluyo? Krem mi? Benmde temzleme losyonum bitti. 3lü losyon nemlendrci almayı düşünüyorum. Bu arada 1-2güne lifting aletim gelir.:-D

dermectin diye bir krem var. strivectinden daha iyi formule edildi vs yazıyor sitesinde. artık lorealmiş vichy miş yok yumurta akıymış yok bilmem ne yağıymış (ki piyasadakiler sahte, gerçek soğuk pres olanları 15ml 60 tl civarı. kaldı ki dermectin 178 ml 200 tl ) kapattım defteri. peptidli profesyonel krem kullanacağım. dermectinden daha prefesyonelleri var da pahalı:KK43:((( ama 40 olunca onlara da başlarım inşallah

:sampiyon: Çok tatlısınız
Ben yine de merak ettim ne yaptınız? Peptit konusuna daldım da ben de

dermectin diye bir krem var. strivectinden daha iyi formule edildi vs yazıyor sitesinde. artık lorealmiş vichy miş yok yumurta akıymış yok bilmem ne yağıymış (ki piyasadakiler sahte, gerçek soğuk pres olanları 15ml 60 tl civarı. kaldı ki dermectin 178 ml 200 tl ) kapattım defteri. peptidli profesyonel krem kullanacağım. dermectinden daha prefesyonelleri var da pahalı:KK43:((( ama 40 olunca onlara da başlarım inşallah
Nedir son durumlar
Araştırma şeklinizi seviyorum bilgi alıyorum, lütfen gelişmeleri yazar mısınız
Activar arastirmasindayim ben de bu ara :) ayy hiç bitmiyor genç kalmak sevdası yaağ :kızgın:

Nedir son durumlar
Araştırma şeklinizi seviyorum bilgi alıyorum, lütfen gelişmeleri yazar mısınız
Activar arastirmasindayim ben de bu ara :) ayy hiç bitmiyor genç kalmak sevdası yaağ :kızgın:

Merhaba. Yillar gectiiii. Ikinci cocugu da dogurdum yuzum iyice sarkti. Rio 60 second kullaninca biraz sikilasti

Cildin ihtiyacı ayni. Hyarulonik asit. Kollajen. Asetil hexapeptid. Oligo peptid. Allantoin. Skualen. Q10. Matrixyl. Derkeeenn boguldum. Piyasadaki ucuz seylere guvenemiyorum param malu wilz diye havyar kremliye yetti. Lakin havyar ruslarin en cok kullandigi yuz urunu. Dolayisiyla bembeyaz oldum. Zaten beyazdim kirec gibi oldum. Simdi kollajenli olanini kullaniyorum. Herkes yasina gore az kirisikligin var diyor.
Ara sira dermapen yapiyorum. Arasira lifting. Duzenli yapmak lazim.
Yani cildin ihtiyaci olan maddeler ayni. Yasa göre ihtiyac orani farkli . malu wilzi alman mali diye aldim. Cinden ayri ayri 150tl verip peptid q10 vitamin c vs aldim.cildimi hic yakmadi. Paranizi bilinmedik veya bitkisel vs diyerek harcamayin bence. Ay ne bileyim. Kafam hep karisik iste

Canım dermectin nedir

X