Eşinize Olan Güveniniz Sarsılırsa

nar çiçeğim güzel bir konu açmışsın canım

benim eşime karşı güvensizliğim hiç olmadı biliyormusun

kesinlikle yüzde yüz güveniyorum demiyorum ama öyle bi duyguyu hissetmedim hiçç

şöyle söyliyeyim 6 yıldır evliyiz daha bir yalanını yakalamadım maşallahh

onu çok seviyorummmm şükürler olsun

bayanların ortak sorunlarından biri heralde diye düşünüp açtım canım
insanın eşine güvenmesi çok güzel bişey vefa
umarım eşine olan güvenin inancın hiç sarsılmaz ve azalmaz
sevginiz daim olsun canım

Aldatma, yalanlar ve tutulmayan sözler bir evliliği ele geçirdiğinde, eşler arasındaki güven ciddi derecede sarsılır. Ancak bu evliliğin hiçbir şekilde kurtarılamayacağı anlamına gelmez.
Eşiniz, aranızdaki güvenin kaybolmasına neden olan bir şey yaptığında, evliliğinizdeki güvenin yeniden oluşturulması zor olabilir ve uzun zaman alabilir. İşte güvenin tekrar kazanılması için size verebileceğimiz bazı tavsiyeler:

-Geçmişi ardınızda bırakarak, yeniden sevme kararı alın. Eşinizle aranızdaki güveni sarsan olayı takıntı haline getirmekten vazgeçin.
-Affetmeye ya da affedilmeye karar verin.
-Eğer aldatarak ya da yalan söyleyerek eşinizin güvenini kaybeden sizseniz, davranışlarınızı değiştirerek hatanızı tekrarlamayacağınızı eşinize hissettirin.
-Anlaşmazlığı tetikleyebilecek sözcükler kullanmayın. Suçlayıcı olmayan ‘ben’ cümleleri kurun ve her zaman, asla, zorundasın, yapmalısın ya da yapmalıydın gibi sözcüklerden sakının.

-Evliliğinizi yeniden yoluna koymak için eşinizle birlikte belli hedefler belirleyin.
-Hem eşiniz hem de siz, evliliğinize ve birbirinize olan bağlılığınızı yenileyin.
-Hata yapan tarafın, kalbi kırılan eşin acısını paylaşması gerekir. Diğer eş ise aldatılmanın ya da kendisine yalan söylenilmesinin yıkıcı etkisinin yarattığı üzüntüyü anlamalıdır.
-Birbirinizi yalnızca kulaklarınız ve beyninizle değil, yüreğinizle dinleyin.
-Birbirinize karşı tamamen dürüst olun.
-Güvenin sarsılmasına neden olan olayın daha iyi anlaşılması için yardım almaktan çekinmeyin.
-Birbirinize, ilişkiniz ya da aldatma hakkındaki sorularınıza açık ve dürüst cevaplar almayı hak ettiğinizi hatırlatın.

-Güvenin yeniden kazanılması zaman alacağını kabullenin. Bir gecede her şeyi eskiden olduğu haline geri döndüremezsiniz.
-Yaşananları ya da aldatmayı hatırlamanız normaldir. Bunları unutamasanız bile ancak acınız zamanla azalacaktır.
-Duygularınızı kabul edin ve bunları eşinizle mutlaka paylaşın.

Eğer tüm yaşananlara rağmen eşinizi hala seviyor ve onun da sizden vazgeçmek istemediğini biliyorsanız, ilişkinizdeki güveni yeniden canlandırabilirsiniz. İhtiyacınız olan yalnızca biraz zaman, sabır, birbirinize bağlılık, sevgi ve affetmektir.

Oncelikle cok guzel bir konuya değinmişsiniz
Tabiki zaman zaman hayalkirikliklari oluyir ama cok ciddi bir guven sarsilmasi yaşamadim insallah yaşamam da
Ben eşimden hic birseyimi saklamam ida benden.

Evet kesinlikle yaptigim en buyuk hataydi esimle evlenmek. En kutusude geri donsem yine evlenirmiydim sorusuna hayir diyorum daha cok uzuluyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

İnsan kocasiyla guveni sarsilirsa hicbirsey eskisi gibi olmuyo. Haksizmiyim ? ?

Oncelikle cok guzel bir konuya değinmişsiniz
Tabiki zaman zaman hayalkirikliklari oluyir ama cok ciddi bir guven sarsilmasi yaşamadim insallah yaşamam da
Ben eşimden hic birseyimi saklamam ida benden.

inşallah yaşamazsınız
güvensizlik çok zor aşılıyor
belki aşamılmıyor biz kendimizi kandırıyoruz

Evet kesinlikle yaptigim en buyuk hataydi esimle evlenmek. En kutusude geri donsem yine evlenirmiydim sorusuna hayir diyorum daha cok uzuluyorum

İnsan kocasiyla guveni sarsilirsa hicbirsey eskisi gibi olmuyo. Haksizmiyim ? ?

eşinizi hata olarak görüyorsanız
sanırım yapılacak bişey kalmamış
güven sarsılırsa hiçbişey eskisi olmuyor zaten
bu çok dogru
belki zamanla bu şekilde yaşamayı ögreniyoruz o kadar

Şüphesizki evliliklerte güven çok önemlidir
insan bu hayatta en çok sevdigine eşim dedigi insana güvenir güvenmek ister
ona koşulsuz şartsız sırtını dayamak ister isterki hep güveniyim o da bana güvensin ilişkinin temeli güven olsun
ama öyle bir gün gelirki o güven yerle bir olur
artık bazı şeyler eskisi gibi degildir olan olmuştur
belki bazısı için gitme vaktidir bazısı için sınav vaktidir
kendi kendimize çabalar dururuz herşey eskiye dönsün ona yeniden eskisi gibi gözüm kapalı güveneyim herşey mükemmel devam etsin ama olmaz

Hiç bu duruma düştügünüz an oldugumu arkadaşlar
Eşleriniz hiç güveniniz sarstımı onlara son şanslarını verdinizmi
Böyle anlarınız anılarınız yaşadıgınız sorunları burda paylaşalım
Bunu yaşayanlara birbirimize destek olalım

(Güven sarsmak diyince aklımıza hemen aldatılmak gelir ben bunun dışında mesala bi yalan yada sizden sakladıgı şeyleri soruyorum önceligimiz bunlar olsun )
Benim eşime olan güvenim çok önceden sarsıldı aldatma ile alakali değil yalan falan. Arık hiç ama hiç güvenmiyorum oda bunu biliyor. Her yaptığı şeyde bir yalan arıyorum oda artık bana konuşurken ben ikinciye sordum yemin ediyor :)
Güvenmeden evlilik yürüyormu yürüyor işte. :)

Benim eşime olan güvenim çok önceden sarsıldı aldatma ile alakali değil yalan falan. Arık hiç ama hiç güvenmiyorum oda bunu biliyor. Her yaptığı şeyde bir yalan arıyorum oda artık bana konuşurken ben ikinciye sordum yemin ediyor :)
Güvenmeden evlilik yürüyormu yürüyor işte. :)

güvenmek evlilik yürüyor ama zor oluyor işteEn Büyük KK

Benim eşime olan güvenim çok kez sarsıldı
ama bu aldatmayla falan ilgili değildi
ama eşime % 100 güvenmeden de evliliğimi götürebiliyorum
yaptığım tek şey daha temkinli olmak
ve bilmemesi gereken şeyleri ona söylemeden devam ettirmek ilişkimizi

Ben de esine %100 guvenmek isteyenleri ve bunu zorunlu gorenleri anlayamiyorum. Insan kendine, annesine - babasina, kardesine tam guvenemezken, belli bir yastan sonra hayatina aldigi bir adama, sirf ayni yatagi paylasiyor diye, %100 itibar etmeyi istemesi ilginc ve karisik geliyor bana.

X