Bebek Beslenmesi Bebeğim kabız değil ama kakasını yapamıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

JodiLyn

Lyn
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
753
37
Merhaba kızlar yeni doğum yaptım bebeğim 25günlük ilk 10gün sorun yoktu günde5-6kez tuvalete çıkıyordu ama artık uyarmadan yapamıyor kulak çubuğuyla uyarıyorum öyle yapıyor gazınıda uyardıktan sonra çıkarıyo zeytin yağı içirdim doktor metsil verdi yaramadı zinco kullandım olmadı sab simplex biraz yaradı gibi onla birlikte infantum verdi doktor fitil olarak paranoks s verdi oda tuvalete çıkartmadı ama sakinleştirdi bugün kansuk aldım gene yapmadı uyarınca bir sürü yaptı bu bağırsak tembelliği nezaman geçiyor yada bi çaresi varmı gece 12den sonra uyku yok sabaha kadar ağlıyo sabah uyuyor ne yapcağmu şaşırdım

Bagirsak tembelligi degil de, ben sadece anne sütü alan bebeklerde gec kaka yapmak normal diye duydum. Benim oglum da iki aylik. İkinci ayinin basindan baslayarak, neredeyse 5 gun arayla kaka yapmaya basladi ama kabiz degil. Bence bi sorun yok.ama siz yine de bi doktora danisin.

Doktor bagırsak tembelliği dedide verdiği hiç bi ilaç yaramıyor son 1haftadır mama takviyesi yapıyorum 30cc günde 2 kere ama yok fitille bile yapmıo

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
göbeğine elma yağıyla göbek deliği çevresinden başlayıp gittikçe genişleterek soldan sağa masaj yapın. sabah uyanınca ve akşamları. bizde işe yarıyordu geçmiş olsun. gün içinde de bodysinin üstünden yap aklına geldikçe yağ şart değil.

Doktor bagırsak tembelliği dedide verdiği hiç bi ilaç yaramıyor son 1haftadır mama takviyesi yapıyorum 30cc günde 2 kere ama yok fitille bile yapmıo

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Anladım canım geçmiş olsun o zaman... girlinred'in de dediği gibi karnına ellerini hafif ısıtarak yağ ile saat yönünde ovalayarak masaj yapabilirsin. Emziriyorsan, bol kayısı kompostosu içebilirsin. İnşallah ilaçlar da işe yarayacak..

Selamlar gecmis olsun ayni sorun benim kizimda da oldu inanin oturup agliyordum neden kaka yapamiyor diye 5ayri doktora gittim yazdiginiz damlalari fitili herseyi kullandım kan idrar gaita tahlili ultrason hepsi yapildi sonuc normal ama kaka yapamiyor dün umutsuzca hipp in kayisi suyunu aldim bebegim 3 aylik ama doktorumunda dedigi gibi tum damla ve fitillerden daha masum cunku fitilsiz kaka yapamiyordu aksam kayisi suyunu cok az sulandirip icirdim sabah yine icirdim 1 saat sonra dogdugundan beri ilk defa 3 bez kirletti cok sasirdim bilseydim daha once hic fitil vermezdim bu yontemi de deneyebilirsiniz ilaclardan daha masum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selamlar gecmis olsun ayni sorun benim kizimda da oldu inanin oturup agliyordum neden kaka yapamiyor diye 5ayri doktora gittim yazdiginiz damlalari fitili herseyi kullandım kan idrar gaita tahlili ultrason hepsi yapildi sonuc normal ama kaka yapamiyor dün umutsuzca hipp in kayisi suyunu aldim bebegim 3 aylik ama doktorumunda dedigi gibi tum damla ve fitillerden daha masum cunku fitilsiz kaka yapamiyordu aksam kayisi suyunu cok az sulandirip icirdim sabah yine icirdim 1 saat sonra dogdugundan beri ilk defa 3 bez kirletti cok sasirdim bilseydim daha once hic fitil vermezdim bu yontemi de deneyebilirsiniz ilaclardan daha masum

ne kadar verdiniz bizdede çok sıkıntı varda

Doktorun dedigi azar azar cok kivrandiginda ben gun icinde bagirsaklari rahat calissin kakasini yapsin diye 10 ml 3-4 defa verdim ama doyduktan 1 saat sonra

bizdede kaka yapamadıgında bacaklarını kasıklarına dogru itiyorum biraz masaj yapıyorum sonra elime yatırıyorum sırtını okşuyorum başlıyor kakasını yapmaya eger bunları yaptırdıgım halde yapmıyorsa zeytinyagı veriyorum sabaha kesin yapıyor

Benim 4aylik oglumda 3 gundur yapmiyor. Emmiyorda 3 gundur. Kakasini yapmadigindanmi acaba memede agliyor. Sizde emme sorunu oluyor mu yapamadiginda?

Canim ben 1 ay emzirebildim sezeryan dogum yaptim ic kanam gecirdigim icin doktorum ilac vermisti o sebeple emziremiyorum mama kullaniyorum ama kakasi gecikince hem mama yemiyor hem.kusuyor

Bnm kizimdada wardi ole bi problem 43 gunluk 3 gun yapamadi cok zorlandi doktor tam olarak doymuyor dedi. Ben doydugunu dudunuyodum cunku aglamiyordu.ama malesef:KK43:

Bemimki de kakasini 2-3 gunde yaptigi zaman 400 gr aldi. Hergun kaka yaparken 1 kg alirdi. Sadece anne sutu alip kaka yapmadigi halde bebegi cok kilo alan var mi? Fenalik geldi artik ek gida verecegim.

Merhabalar bu sorunu son zamanlarda sık sık duyduğum için hatta kendim de 1,5 aydır bu sorunla uğraştığım için yazmak istedim. Bebeğim ilk 1 ay kakasını gayet güzel yapıyordu hiç bir sıkıntısı yoktu 1 aydan sonra bıçak gibi kesildi. İlk zamanlar gazdan zannettim gitmediğim doktor, denemediğim gaz masajı, gaz damlası, bitki çayı, yöntem kalmadı. Bu süreçte gerçekten çok yıprandım çünkü bebeğim kabız değildi kakasının kıvamı da güzeldi ama biz müdahale etmeden asla kakasını yapamıyordu ve uyurken bile sabahlara kadar ıkınıyordu hep huzursuzdu. En sonunda birinin tavsiyesiyle su vermeye başladım ve mucize gibi suyu verdiğim ilk günden itibaren kızım kakasını yapmaya başladı. Dört gündür aklıma geldikçe azar azar su veriyorum ve kızım çok şükür kakasını yaparken ıkınmıyor bile. Umarım birilerine faydası olur iyi forumlar

Bebeğe takviye kullandırtıyor musunuz?
Yemenize dikkat ediyor musunuz?
Sizin bol su tüketmeniz lazım. Benim bebeğim de günde 6 kez yapardı. Birden kesildi ve 2-3 gğnde bir yapmaya başladı. Ve çok şükür bir problem yok. Masaja devam ediyorum sadece o ıkındıpında. Alıştırmayın desteklemeye. Ikınınca tuvalet pozisyonundaymış gbi tutun. Bacaklarına bol bol hareket yaptırın gün içinde 5-6 kez . Bişey kullanmayın artık yazık. Suyu deneyin ama kilosu düşer verme taraftarı değilim. Kakasının kıvamı da normalmiş bence yormayın minnoşu. Ikınmayı öğrensin azcık zorlasın kendini . Doktoruma sormuştum gayet normal isterse 10 gün yapmasın kabız dmeek değildir dedi. Sancılanıp ağlıyorsa karnjna çekiyorsa ayaklarını bunlar asıl belirtileri

Bebişe takviye kullanmadım ama sıvıyı hiç aksatmadan her gün en az 2 litre alıyorum, masajı tuvalet pozisyonunu hepsini yapıyordum hiç bir şeyin faydası olmamıştı doktorumuz da en sonunda fitil vermişti zaten ama ben fitili de kullanmak istemedim. Bir de problem sadece ıkınması değil zaten sancılanıyor hiç durmadan ağlıyor ve uyardığımda 3-4 bez dolduracak kadar yapıyordu tuvaletini. Yani bazı bebeklerdeki gibi besini sonuna kadar kullanıp bağırsakta kaka birikmemesi olayı değil bizimkisi. Şimdi suya devam ediyorum az az veriyorum ve başladığım günden beri kendisi çok rahat yapıyor çok şükür inanılmaz rahatladı yavrum. Kilo alımında da bir sıkıntı görünmüyor şu an.

X