Diş teli?

doğum iznine ayrıldım bu ara onu da halletsem iyi olur. çünkü 2 sene dönmeme gibi bir planım var. ama o durumda maaş da olmayacak. :KK1: araştırmaya devam edeyim. çünkü her aynaya bakışımda yarım bıraktığım tedavimi görüyorum. :KK31: cevap için teşekkürler.

açıkçası benim de şu an bunu karşılayacak imkanım yoktu, o yüzden düşünmüyordum,ilerde porselen yaptıracaktım
anacagızım sagolsun gaza getirdi, ödemeyi de o yapıyor:KK17:

Sınavlardan sonra yaptırman en iyisi bence herkesle senin bünyen bir olmaya bilir çünkü :)

Kızlar bugün dişçide randevum var tel tedavisi için gidip görüşeceğim. Ama açıkçası kafamda deli sorular :KK37: Çok fazla ağrısı oluyor dayanılmaz derecede falan diyorlar çok korktum açıkçası yemek falan nasıl olacak haftayada vizelerim başlıyor etkiler mi acıya dayanabilir miyim kafam çok karıştı yahu :KK53:

Arkadasım ilk taktırdığında agzında cok yara olmustu ve 3-4 gün yemek yiyememişti. Bir de her yemekten önce lastıklerını falan cıkarmak zorundaydı, ama değer ya bence mükemmel dişlere sahip olursunuzz:)

bende kuzenimde aynı doktorda yaptık.. onunkinde dişler arası boşluk oluştu. benimkindede ön dişim hafif üste çıkmaya başladı..
doktor istanbuldan gelip gidiyordu bir kliniğe.. sonra kliniklede anlaşma süreleri bitmiş.. karşımızda muhatap bulamadık kısacası..

üzüldüm, çünkü o kadar sabrediyorsun emek harcıyorsun. sonu mükemmel olacak umuduyla. sonrada böyle bir problem yaşamak can sıkıcı. bunları söylemen iyi oldu bende tedavi bittiğinde doktorumla adam akıllı konuşurum.

Kızlar hepinizin yorumlarını tek tek özenle okudum hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim fikirleriniz güzel önerileriniz için :)
Gittim muayeneye dün akşam ve diş teli isteğimi doktorda onayladı ve dediğiniz gibi vizelerden sonra takılacak.
Önce film falan işlerini halledeceğim sınav döneminde sonra hemen başlanacak tedaviye.
Tekrar ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

Arkadaşlar merhaba benim üst çene dişlerim biraz önde ve tel takmam gerek ama iş kadını olduğum için çekiniyorum üste takmaya o yüzden içten yada olursa şeffaf taktırmak istiyorum, sizden isteğim eğer kullanan varsa bana bilgi verebilir mi ? Ağrısı kaç gün sürüyor? İçten takarsam acaba yine belli olur mu? Normal davranabilir miyim tekrar? En çok merak ettiğim şeyde tel takarsam dişlerimi yerine getirip mi takıyorlar yoksa tel aracılığıyla zamanla yerine mi geliyor?
Umarım bilgi verebilecek biri çıkar. Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
baş ağrısı oluyor ama korkulacak bir şekilde değil. kesinlikle sınavlardan sonra yaptırmanızı tavsiye ederim. çünkü çalışmanızı etkiler ister istemez. ama kanal tedavisinden daha zor değil. sadece yapıştırılıyor ve sıkıştırılıyor. ama sonrasında özgüveniniz kapınızı çalıyor :)

Aslinda okadar da buyutulecek bi agrisi yok nasil bi agri biliyormusun ? Hani cok spor yaparsin da ertesi gune vucudun agrirya iste oyle bir agri yani cekilmiyecek cile degil arti en basta cok garip hissedebilirsin kendini

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

25yasimda taktirdim 3yil kaldi agzimda.ilk aylarda 9kilo verdim.sadece corba icebiliyordum.agrilarimda ilac icerdim.ben oyillarda univ okumaya baslamistim.zor bir bolumdu ama bu acilarimin basarimi engellemesine izin vermedim.simdi inci gibi dislerim var.herseye degiyor o carpik dislerden sonra :)

Arkadaşlar merhaba benim üst çene dişlerim biraz önde ve tel takmam gerek ama iş kadını olduğum için çekiniyorum üste takmaya o yüzden içten yada olursa şeffaf taktırmak istiyorum, sizden isteğim eğer kullanan varsa bana bilgi verebilir mi ? Ağrısı kaç gün sürüyor? İçten takarsam acaba yine belli olur mu? Normal davranabilir miyim tekrar? En çok merak ettiğim şeyde tel takarsam dişlerimi yerine getirip mi takıyorlar yoksa tel aracılığıyla zamanla yerine mi geliyor?
Umarım bilgi verebilecek biri çıkar. Şimdiden teşekkür ederim

Seffaf dis telleri daha kolay duzeltilebilir carpikliklarda takiliyor.metal renkliler daha saglam oluyor.buna dis hekimi karar veriyor.tel takildiktan sonra o carpik disler cekme ve sikistirma yontemiyle yerlerine oturtuluyor.2ayda farki gorursun

İyi ki taktırmışım braketler takıldı 2 ay oldu çekilen dişte ön dişte yerine geldi bile. Bu kadar çabuk olacağına inanamamıştım. Onları ağzımda unuttum bile.. Ön dişimin biri üst dudağımı önde gösteriyordu. Dudağım biraz düşecekmiş tek sorunum bu... Dudağı böyle aşağı düşen oldu mu ? çok rahatsızım bu durumdan diyen var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

İyi ki taktırmışım braketler takıldı 2 ay oldu çekilen dişte ön dişte yerine geldi bile. Bu kadar çabuk olacağına inanamamıştım. Onları ağzımda unuttum bile.. Ön dişimin biri üst dudağımı önde gösteriyordu. Dudağım biraz düşecekmiş tek sorunum bu... Dudağı böyle aşağı düşen oldu mu ? çok rahatsızım bu durumdan diyen var mı?

Son düzenleme:
benim de sadece üstteki ön dişlerde o da 2 tane cok bi bozukluk yok.Üniversteye baslıcam eylülde.Keske ilkokuldayken taktırsaymısım üniverteye öyle gitmk istemiyorum acıkcası :KK53:ama biran önce de olsun bitsn istiyorum.Benim merak ettiğim sey dişteki bozukluk seviyesine göre dha az kalablirmi teller.Cünkü sadece ön 2 dişim ve sırf onlar içinde 2 3 sene öyle gezmek istemiyorum :KK53:

Bende taktırmak istiyorum ama pahalı ya :26:

benim de sadece üstteki ön dişlerde o da 2 tane cok bi bozukluk yok.Üniversteye baslıcam eylülde.Keske ilkokuldayken taktırsaymısım üniverteye öyle gitmk istemiyorum acıkcası :KK53:ama biran önce de olsun bitsn istiyorum.Benim merak ettiğim sey dişteki bozukluk seviyesine göre dha az kalablirmi teller.Cünkü sadece ön 2 dişim ve sırf onlar içinde 2 3 sene öyle gezmek istemiyorum :KK53:

Dişteki bozuklukla bitmiyor canım eğer kapanış bozukluğu varsa, simetri falan, birde dişler oturunca sabit kalsın diye bir süre daha takıyorsun. Benim iki dişim bozuk diye gittim. Altada takıcaz simetri için dediler mesela.. 6 ayda dişlerin kayar ama toplamda 1,5 seneyi bulur dedi dr'um. Muayeneden sonra aşağı yukarı bi zaman dilimi belirtiyorlar zaten.

Benim ilk aylar gozum yerinden cikacak gibi falan olurdu. Duzeldikce daha az ağrıyor. Derslerini birkac gun etkileyebilir ama bunu ogrenciyken yapmak lazim. Is guc sahibi olunca oyle gorunmek kötü

Kızlar bugün dişçide randevum var tel tedavisi için gidip görüşeceğim. Ama açıkçası kafamda deli sorular :KK37: Çok fazla ağrısı oluyor dayanılmaz derecede falan diyorlar çok korktum açıkçası yemek falan nasıl olacak haftayada vizelerim başlıyor etkiler mi acıya dayanabilir miyim kafam çok karıştı yahu :KK53:

o kadar sıkıntı bi durum değil korkmayın :KK34: ilk zamanlar biraz ağrısı oluyor gerdikleri için .takarken zaten bi ağrı falan yok. sonucunu düşünün bence..ben çok mutluyuminci dişlerimle şu an :KK8:

X