Bebek Beslenmesi rezene çayı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

pembems

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2012
304
19
arkadaşın bebeği 1 aylıkken gaz sorunu olunca doktoru milupanın rezene çayını günde 3 defa 30cc yani toplamda 90 cc verin demmiş o da bana dedi ben veriyodum hiç bi zararı olmadı rahatlattı diye acaba çok mu bende versem dedim

arkadaşın bebeği 1 aylıkken gaz sorunu olunca doktoru milupanın rezene çayını günde 3 defa 30cc yani toplamda 90 cc verin demmiş o da bana dedi ben veriyodum hiç bi zararı olmadı rahatlattı diye acaba çok mu bende versem dedim

geçmiş olsun inş. çaabuk geçer gaz sorununuz rezene zeytinyağı ılmaur bunlar gaza iyi gelen şeyler ama bence milupa o bu değilde aktarlar da satılan rezene den verseniz daa iyi geliyor ben öyle yaptım 1çay kaşığı rezene 1 su bardağı su da kaynatıp verirsiniz fazlsı zarar erşeyde olduğı gibi tabi 1 su bardağını içirmeyinde :) yarım su bardağı veriyordum ben eğer bebek emiyorsa da kuru kayısı kaynetıp suyunu anne içecek şekersiz sütü çoğalır ve çocuğun bağırsaklarını raatlatır 40 gün boyunca ep içtim. alla şifa versin bebeklerinize sağlıklı günler .

geçmiş olsun inş. çaabuk geçer gaz sorununuz rezene zeytinyağı ılmaur bunlar gaza iyi gelen şeyler ama bence milupa o bu değilde aktarlar da satılan rezene den verseniz daa iyi geliyor ben öyle yaptım 1çay kaşığı rezene 1 su bardağı su da kaynatıp verirsiniz fazlsı zarar erşeyde olduğı gibi tabi 1 su bardağını içirmeyinde :) yarım su bardağı veriyordum ben eğer bebek emiyorsa da kuru kayısı kaynetıp suyunu anne içecek şekersiz sütü çoğalır ve çocuğun bağırsaklarını raatlatır 40 gün boyunca ep içtim. alla şifa versin bebeklerinize sağlıklı günler .

aslında aktrardan aldım ama o zararlı dediler o yüzden milupanın kini almıştım valla kimi bi zararı olmaz dedi kimi zararlı diyo arada kaşdım o zaman günde 20 cc veryim 2 kere yani 40 cc

Emziren anneler güvenle rezene çayı içebilir. Böylece hem sütleri artmış olur, hemde bebekleri daha az gaz sancısı çeker.

evet...aktardan rezene ile tane kimyon aldım ben..3 su bardağı suya bi tepeleme yemek kaşıgı atıyorum ikisinden de....ve bi tane de doğadan marka papatya sallama cayından atıyorum ...kaynatıyorum demlenince içiyorum 3 öğün..hem bebegımın gazı gitti hem sütüm arttı...kesinlikle tavsiye ederim...hatta emzirme dışında bebegın biberonuna biraz süt sağıp içine bu karışım ılıyınca yarım cay kaşıgı kadar karıstırırsan daha ıyı sonuc alırsın..hem kakasınıda rahat yapıo...ama şu da var ben sabah sağdıgım sütüne probiyotik karıstırıp veriyorum..şu eczanelerde satılan NBL Probiotic ATP den :KK66:

rezene çok rahatlatıyor bebeği yanlış yapmıyorsun hatta ben günde bir kere 90 ml veriyorm ..humananin kimyonlu rezeneyi kullanmistim ama şimdi milupaninkini aldım doktor mu önerdi?

Rezene çayını her çocuk doktoru önerir gaz sorunu ve bağırsakları rahatlatsın diye ama günde 90cc bana çok geldi.
Birde milupada gdo çıktı, siz onu değiştirin isterseniz.
Yada bir araştırın.

bebeğim üçüncü ayına girdi .fazla mi? genelde humana kullanıyordum ama ilk defa milupa aldım bu sefer :-(

90 cc çok gibi geldi bana, anne sütü yerine küçücük midesini rezeneyle doldurmak pek sağlıklı değil bence

çok vermeyein gerekrse hiç vermeyin erken ergenliğe sebep oluyor..

nane yağı çok daha iyi aklınızda olsun.

bebeklerin gaz sancısına nane yağı çok daha iyi geliyor.

Bende Berfin'e katılıyorum. Emziren anneler güvenle rezene çayı içsin. Bu sayede hem sütleri artmış oluyor, hemde bebekleri daha az gaz sancısı çekiyor... Deneyin ve burada bize de bunun faydalı olup olmadığını paylaşın. Paylaşın ki bilmeyenlerde öğrenmiş olsun... Faydalı bilgiler paylaşıldıkça faydaları daha iyi anlaşılacaktır. Hadi bekliyoruz...

X