Anestezi Korkusu,Lütfen Yardım Edin !

Arkadaşlar Merhaba ;

Cuma günü bi operasyon geçireceğim.Kürtajla polip alınacak.Çok ama çok korkuyorum.Şimdiye kadar hiç narkoz almadım.Ameliyat öncesi ve sonrası beni inanılmaz korkutuyor.Daha önce gidecektim,gidemedim korkudan.:KK5:Kalbim sıkışıyo sanki nefes alamıyorum.

Lütfen,deneyimlerinizi paylaşın.Yoksa ameliyata girmeden ölcem korkudan.:18:İnşallah boşuna panik yapıyorumdur.

canım hiç korkma. ben de korkuyordum hatta korkumdan ağlamıştım bile. ama nasıl bayıldığımı bile hatırlamıyorum.

bir baktım uyanmışım. biraz öksürdüm sadece o kadar.

ama çok nadir olarak kusan falan da oluyor galiba da aklına kötü şeyler getirme.

ne için anestezi aldığına ve senin moduna bağlı nasıl hissedeceğin. olumlu düşünürsen kolay ayılırsın olur gider.
iki defa kürtaj oldum bebeklerin kalbi durduğu için, ilkinde her şey normaldi sonrasında ağrım oldu ama çok kötü olmamıştım. ikincide ne olduğunu bildiğimden daha doğrusu üzüntümden ağlayarak uyandım. yoksa hop uyuyosun hop odanda uyanıyosun. kötü düşünme ki iyi olsun.

Terşekkürler....

canım hiç korkma. ben de korkuyordum hatta korkumdan ağlamıştım bile. ama nasıl bayıldığımı bile hatırlamıyorum.

ama çok nadir olarak kusan falan da oluyor galiba da aklına kötü şeyler getirme.

Çok teşekkürler,biraz rahatladım yorumlar sayesinde.

kusma narkozun bi yan etkisi ama uzun süreli alınırsa oluyo daha çok. arkadaşınki kısa bişey anladığım kadarıyla. bence de düşünmesin bunları.

Hiç korkma canım ben iki kere narkoz aldım ne olduğunu anlayamadan bayılıp yine anlayamadan ayılıyorsun geçmiş olsun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ben anestezi teknikeriyim. korkulacak hiç birşey yok merak etme. stressiz ve rahat ol ki uyanirken de bebek gibi rahat uyanasin. hiç bişey hissetmeyecrksin.. rahat olursan pembe düşler aleminde olacaksın.. olmazsan da yine düşler de olursun ama uyanirken biraz hırçın olabilirsin veya ağlayarak uyanabilirsin ama genellikle hiç problem olmaz.. zaten bizimkiler senin rahat olman için elinden geleni yapacaktır rahat ol. çok geçmiş olsun.. :)

samsung

canım ben anestezi teknikeriyim. korkulacak hiç birşey yok merak etme. stressiz ve rahat ol ki uyanirken de bebek gibi rahat uyanasin. hiç bişey hissetmeyecrksin.. rahat olursan pembe düşler aleminde olacaksın.. olmazsan da yine düşler de olursun ama uyanirken biraz hırçın olabilirsin veya ağlayarak uyanabilirsin ama genellikle hiç problem olmaz.. zaten bizimkiler senin rahat olman için elinden geleni yapacaktır rahat ol. çok geçmiş olsun.. :)

samsung

Teşekkür Ederim...

İnşallah sizin için de kolay olur.

teşekkür ederim amin allah herkese şifa versin
:KK31:

ben bırtek amelıyatı sezeryan doğumumda oldum..

korkudan kalpten gıdıyordum,bebegım olcak fln dıye dusunemıyordum bıle..

tek bıldıgım kesilecek oluşumdu..spinal anestezıydı..sımdı aklım olsa o anın tadını çıkarırdım..

bıtınce tadı damağında kalıyor,dıyosunkı artık her amelıyatı olurum,doya doya kesin beni..

tadı damağındamı kalıyo :KK53::KK53::KK53:

çok güzel bişey sakın korkmayın :KK53:

iğne ile veriyorlar ilacı,ben tüm kanımın bir anda çekildiğini hissetmiştim sonrası karanlık,uyandığımda odadaydım :) korkulcak bişey yok :)

evet ben anesteziden değil ama anesteziliyken konuşup saçmalamaktan korkuyorum, bu yüzden de burnumdaki kıkırdağı ameliyat ettirmekten kaçıyorum, öyle ki rahatsız ediyor üstelik...narkozluyken ne bilim bilinçaltımdakileri söylersem falan üff :KK17: ya da özel şeyler :KK53:

gel gelelim soruna, ben mideme endoskopi yaptırmıştım o zaman bana anestezi ile bayıltmışlardı beni x hanım yaşınız kaç dediler bende o zman ki yaşım ondokuuuğuuuuzzzzz diye cevap verdiğimi hatırlıyorum.sonra diğer hemşire de x hanım 10 dan geri geri sayalım birlikte hadi demişti ben 10 dan sonrasını hatırlamıyorum ayıldığımda abim kolumda yürüyorduk hastane içinden çıkışa doğru.

samsung

o zaman benim sorunuma da çare olun? beni aydınlatın.ben narkozun etkisindeyken konuşmaktan bişeyler anlatmaktan korkuyorum, malum düğün öncesi kafa bi milyon :KK53: 6 aydır iki kez gün aldım ama olamadım ameliyat sırf bu yüzden...:26:

oncelıkle derın bır nefes al :) nıckımdende anlasıldıgı uzere anestezıstm , korktugun sey eger tam olarak narkoz almaksa , bunu anlamayacaksın bıle bosuna stres yaptıgına ve keske kendımı bu kadar kasmasaydım dıyecegıne emınım lakın eger sayıklamak ve farklı seylerı soylemekte korkuyorsan BILINCALTI gercegını unutma .. mudahalen tam olarak genel anestezı ıle olmayacak muhtemelen bunu kurtaj yoluyla dedıgın ıcın bole dusundum , sedasyon dedıgımız hafıf etkılı ve kısa surelı bır narkoz turuyle olacak buda hemen ayılmanı saglayan bır yontemdır o yuzden stres yapma dusunme ve herseyın cok guzel olcagına ınan olur mu ? gecmıs olsun

Arkadaşlar Merhaba ;

Cuma günü bi operasyon geçireceğim.Kürtajla polip alınacak.Çok ama çok korkuyorum.Şimdiye kadar hiç narkoz almadım.Ameliyat öncesi ve sonrası beni inanılmaz korkutuyor.Daha önce gidecektim,gidemedim korkudan.:KK5:Kalbim sıkışıyo sanki nefes alamıyorum.

Lütfen,deneyimlerinizi paylaşın.Yoksa ameliyata girmeden ölcem korkudan.:18:İnşallah boşuna panik yapıyorumdur.

Kucuk bir operasyon gecirecekmissin.muhtemelen kisa surecegi icin narkozun dozu da hafif olacaktir.simdiden gecmis olsun.endiselenme.oglum 2 kez esim 3 kez ve ben 3 kez ameliyat olduk 10 senede.zor uyAnma gibi bi durum yasamadik cok sukur.ameliyat masasina yatirmalari ile seni uyutmAlari bir olacak ve bisey anlamYacaksin.dua okumani ve sakinligini korumani tavsiye ederim.ancak korku ve stresin col olursa onden bir sakinlestirici yapabilirler dr.unla konusursun.hastalik ta ameliyat ta bizler icin.yeter ki dermansiz dert olmasin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım, ben de ameliyat oldum. Karaciğer nakli. Babama karaciğerimi verdim. Înan ameliyat olacağım aklımın ucundan geçmezdi neyse oldu bir şekilde. Yatırdılar ilacı verdiler. 8 saat kalmışım ameliyatta. Ilacı verirken gidiyorsun zaten. Uyanmam nasıl oldu hatırlamıyorum ama korkma canım benim. Hemencecik geçer biter inşallah öyle de olacak. 😌

Son düzenleme:
2 sene önce polip ameliyatı oldum. Genel anestezi ile. Çok kolay bie ameliyat. Ayılınca adet ağrısı gibi ağrım olmuştu.Ağrı kesici yaptılar hemen geçti. Korkulacak İnan hiçbir şey yok.

X