sözcü namazdan rahatsız oldu

dusduru

Guru
Pro Üye
24 Eylül 2011
3.570
8.438
Sözcü namazdan rahatsız oldu
Anaokulunda eğitim gören 520 çocuk, "Benim namazım şenliği" kapsamında, Ataşehir Mimar Sinan Camisi'ndeki etkinliklere katıldı, Sözcü gazetesi bu durumdan rahatsız oldu.

Mutlu Şirinler Anaokulu tarafından organize edilen şenlik çerçevesinde, çocukların namazla tanışmasını sağlamak amacıyla 11 anaokulundan 520 öğrenci Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde buluştu.

İlk olarak caminin konferans salonunda öğretmenlerin oynadığı ve namazın önemini anlatan tiyatro oyununu izleyen öğrenciler, ardından camiye giderek birlikte öğle namazı kıldı.
$image.jpg

SÖZCÜ: "HÜZÜN DOLUYOR İNSAN"
Fakat Müslüman bir ülkede çocukların dinini öğrenmesinden daha doğal bir şey yokken, Sözcü gazetesi bu haberi "Bugün 23 Nisan, hüzün doluyor insan.." şeklinde gördü.

takvim

Amannn bunuda gazete diye okuyan varmi ya..
3 haber yapsa 2 si yalan 1 ide carpitma haber oluyor:)))))
Cok iyi hatirliyorum, anayasanin degistirilmesi referandumunda, kadinin birini yere yatirip, resmini cekmis " evet baskisi" diye manset yapmisti, sözde AKP liler kadini dövmüsler, orada onlar kadini yatirip resimini cekerkende baska biri bunlari kameraya cekmis:KK70:DD
Ertesi gün video yayinlanmisti:) KAdin yerden kalkiyor oldumu falan diyor:KK70:
Iste habercilikleri bunlarin bu..

Son düzenleme:
Ya ben habere de takıldım. Namaz şenliği nedir ya eğlence gibi. Neden bukadar gözönünde yapılır ki bu. Bir ibadeti öğretmek istiyorlarsa bukadar reklam malzemesi yapmaya gerek varmı?

sözcüde kimmiş efendim:)

23 nisanı mutlu bir şekilde kutlayan oynayan ,zıplayan ,eğlenen ,namaz kılan tüm mutlu çocuklara öpücükler..........

Amannn bunuda gazete diye okuyan varmi ya..
3 haber yapsa 2 si yalan 1 ide carpitma haber oluyor:)))))
Cok iyi hatirliyorum, anayasanin degistirilmesi referandumunda, kadinin birini yere yatirip, resmini cekmis " evet baskisi" diye manset yapmisti, sözde kadini dövmüsler, orada onlar kadini yatirip resimini cekerkende baska biri bunlari kameraya cekmis:KK70:DD
Ertesi gün video yayinlanmisti:) KAdin yerden kalkiyor oldumu falan diyor:KK70:
Iste habercilikleri bunlarin bu..

aklıma uğur dündarın "flaş flaş okulda namaz kılıyorlar" haberi geldi :KK9:

Kılmasınlar efendim rahatsızlarsa kimse silah dayamıyor ya.

Sevmeyebilirler namazı ama başkalarına da saygı duysunlar. Çocukların namazından sözcüye zarar mı gelmiş

İslam en üstün dindir. Fakat islam ibadetin bile gizlisini yapmalı derken niye reklam yapılıyor bu derece ??

aklıma uğur dündarın "flaş flaş okulda namaz kılıyorlar" haberi geldi :KK9:

Hiristiyanlarin dini günü olan Weinacht senligini alip ülkeye uygularlar.
Hani su yilbasinda sokaklari süsleyip cam agaclari süsleme olayi.
Ama kimse bune ya hiristiyan bir ülkemiyiz de onlarin dini gününü bizde yasiyoruz demez.
Almanyada o kadar müslüman var birgün olsun Ramazan bayraminda yada Kurban bayraminda bize eslik ettiklerini görmedim.
Ama bizim ülkemizde cocuklari camiye ve namaza alistirmak ve islamin korku degil sevgi dini oldugunu asilamak icin yapilan seyler abes karsilanir.
Bazen insan gercekten hayret ediyor:)

Ya ben habere de takıldım. Namaz şenliği nedir ya eğlence gibi. Neden bukadar gözönünde yapılır ki bu. Bir ibadeti öğretmek istiyorlarsa bukadar reklam malzemesi yapmaya gerek varmı?

Çocuklara sevdirmek içindir belki

İslam en üstün dindir. Fakat islam ibadetin bile gizlisini yapmalı derken niye reklam yapılıyor bu derece ??

o kadar gizli yapılması gereken şeyler alenen yapılırken müslüman ülkemizde (cinsel içerikli reklamlar vs gibi)

bırakında namaz niyaz gibi güzelliklerinde arada yapılıversin ,ibadet gizlidir diye tutturmuşlar ,sen yapta nasıl yaparsan yap,hiç olmazsa biraz özendirici olur belki.......

o kadar gizli yapılması gereken şeyler alenen yapılırken müslüman ülkemizde (cinsel içerikli reklamlar vs gibi)

bırakında namaz niyaz gibi güzelliklerinde arada yapılıversin ,ibadet gizlidir diye tutturmuşlar ,sen yapta nasıl yaparsan yap,hiç olmazsa biraz özendirici olur belki.......

Bugun hiç kendimi yormama gerek yok aklımdan geçenler bir bir yazılıyor:KK14:

Ayrica ne gizlisi ya, namaz gizli bir ibadet midir:)
O zaman ccamiler niye var?
Yüce Allah nazarinda cemaaatle kilinan namaz daha makbuldur.
Cogunlukla gizli olarak, bazende aciktan yapilmasi istenen tek ibadet sadakadir!

O yaştaki çocukların bunları haberlerde görüpte namazı seveceğini sanmıyorum. Besbelli reklam amacıyla yapılmış. Fikir güzel ama işin içine kameralar, gazeteciler girince olay değişiyor.

Artık öyle değil işte bugun bu insanlar neden bu halde? Göre göre..
Bu hal dediğim hal de hiç tasvip etmediğim haller.

Son düzenleme:
O yaştaki çocukların bunları haberlerde görüpte namazı seveceğini sanmıyorum. Besbelli reklam amacıyla yapılmış. Fikir güzel ama işin içine kameralar, gazeteciler girince olay değişiyor.

namazın reklamı olsa dahi namazdan insana zarar gelir mi sizce?

veya reklam olsa bile namazdan nasıl bir rant sağlar insanlar?

Cocuklarin kasedi cikacakmis onun reklami, hey Allah im ya..
Güzel bir etkinlik, cocuklara, Allah i,camiyi, dini sevdirmek icin islamin korku degil sevgi dini oldugunu göstermek icin yapilan cok güzel bir organizasyonda karalaniyor ya pes..

X