yumuşacık el ve ayaklar için peeling tarifi

pinkolog

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2013
99
17
merhaba arkadaşlar,
annemin bir tarifini paylaşmak istiyorum. bu tarif sayesinde elleriniz ve yaklarınız yumuşacık olacak. peeling sonrasında evde çok rahat kendi manikür ve pedikürünüzü yapabileceksiniz.

2 yemek kaşığı esmer şeker
1 limon
1 tatlı kaşığı badem yağı

banyoda, ya da uygun bulduğunuz herhangi bi yerde uygulayabilirsiniz. ben banyodan sonra gazetenin üzerinde uyguluyorum.
temizlenen bölgeye karışımı sürerek masaj yapıyorum. aşırı kuvvet uygulamaktan kaçının nazikçe ve yuvarlak dairesel hareketlerle elinizi ve ayaklarınızı ovun. 5 dk yeterli bir süre daha sonra durulayın. tırnak etlerinizi ittirmeyi de ihmal etmeyin. çok etkili farkı anında hissedeceksiniz. haftada birden fazla uygulamayın. ben iki haftada bir uyguluyorum.
hiç bir şey bulamazsanız dahi avucunuza bi miktar toz şeker alın ve üzerine limon sıkın. bu da benzer bir sonuç verecektir.
deneyimlerinizi paylaşmanız dileğiyle.
:KK55::KK55::KK55:

Esmer şeker olması şart değil sanırım , evde badem yağı alır almaz deneyeceğim.

Benim en sevdiğim yöntemse, kahve:)
Evet evet Türk kahvesi! Önce bi güzel içiyorum, sonra da telvelerini bi güzel ellerime buluyorum:) Bi süre bekliyorum.
Bu eğlenceli yöntemin ilk seferden itibaren el derisini nasıl yumuşattığına inanamayacaksınız:)

arkadaslar, seker de kahve de disardan bakildiginda etklili gibi gozukuyor ama aslinda bu urunler cildimize zarar veriyor. Ben size cilde zarar vermeyen %100 organik olan bir urun tavsiye ediyorum. Ceviz kabugu. Urun kozmetik sektoru icin yuvarlatilmis, biz gozle gormuyoruz ama minik tanecilerin sivri kisimlari aslinda cildimize zarar veriyor. Yurtdisinda bir fabrikanin kozmetik sektoru icin ozel urettigi yuvarlatilmis, sterilize edilmis dogal bir urun ceviz kabugu. Evde yapimi cok kolay ve cok ekonomik. İlgilenirseniz benimle irtibata gecebilirsiniz.

X