Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Arkadaşlar, okul öncesi çocuğuna Ram'da test yaptıran var mı?

hellokittykitty

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2013
320
40
Oğlum 5,5 yaşında. Ana okulundan Ram'a yönlerdiler üstün zekalı olabilir diye. Haftaya Cuma gününe randevu verdiler. Acaba neler yapılıyor? Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba,
test yaptırdınız, merak ediyorum. nasıl yapılıyor testler. sonuç ne çıktı?
bilgilendirirsenz sevinirim.

merhaba,
test yaptırdınız, merak ediyorum. nasıl yapılıyor testler. sonuç ne çıktı?
bilgilendirirsenz sevinirim.

Ben de yaptırmadım daha. Bu Cuma sabahı randevunuz. Bilgisi olan varsa yardımcı olsun diye açtım konuyu ama cevap gelmedi maalesef.

süreç ve sonuç hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Benim de temmuz ayında 5 yaşını dolduracak bir kızım var ve birçok kişi zeka testi yaptırmamızı öneriyor.(Yaşıtlarından önde olduğu düşünülüyor)
RAM ile telde görüşmüştüm. Bana 5-6 yaşından önce sonuç çok da sağlıklı olmaz gibi birsey söylemişti. o yüzden de 5 yaşını doldurmasını bekliyorum.

Benim de temmuz ayında 5 yaşını dolduracak bir kızım var ve birçok kişi zeka testi yaptırmamızı öneriyor.(Yaşıtlarından önde olduğu düşünülüyor)
RAM ile telde görüşmüştüm. Bana 5-6 yaşından önce sonuç çok da sağlıklı olmaz gibi birsey söylemişti. o yüzden de 5 yaşını doldurmasını bekliyorum.

Tabi ki bildiririm. Benim oğlum da 5 yaşında. Yazmıştım da yukarda. Bakalım neler olacak.Merak içindeyim. Cuma günü bildiririm size.

Mrb. Biz dün gittik Ram'a. En iyi sonucu almak için Wiscar testi yapıldığını ama onun da 6 yaşından önce yapılmadığını söylediler. Oğlumla biraz oyunlar oynadılar, resim yaptırdılar, şekil çizdirdiler,sayı yazdırdılar. Sonuç olarak, gelişiminden ve halinden belli ilerde olduğu ama 5 yaş için yapılacak olan test, çok net sonuç vermiyor. İsterseniz biraz daha bekleyin Wiscar yaparız. Hem çocuğa da iki kez test yapıp onu da sıkmayalım dediler. Peki dedim ben de. Şimdi 6 ay daha bekleyeceğiz oğlum 6 yaşında olsun diye.

Mrb. Biz dün gittik Ram'a. En iyi sonucu almak için Wiscar testi yapıldığını ama onun da 6 yaşından önce yapılmadığını söylediler. Oğlumla biraz oyunlar oynadılar, resim yaptırdılar, şekil çizdirdiler,sayı yazdırdılar. Sonuç olarak, gelişiminden ve halinden belli ilerde olduğu ama 5 yaş için yapılacak olan test, çok net sonuç vermiyor. İsterseniz biraz daha bekleyin Wiscar yaparız. Hem çocuğa da iki kez test yapıp onu da sıkmayalım dediler. Peki dedim ben de. Şimdi 6 ay daha bekleyeceğiz oğlum 6 yaşında olsun diye.

Kızımın rahatsızlığından dolayı bilgisayara pek girmedim. mesajınızı da henüz gördüm.
cevapladığınız için teşekkür ederim.
Umarım herşey sizin ve oğlunuz için dilediğiniz yönde gelişiriz.
Bende beklemeyi tercih ediyoruz test için. bu sene kısmetse anaokuluna başlayacak.. duruma göre hareket edicem.

Kızımın rahatsızlığından dolayı bilgisayara pek girmedim. mesajınızı da henüz gördüm.
cevapladığınız için teşekkür ederim.
Umarım herşey sizin ve oğlunuz için dilediğiniz yönde gelişiriz.
Bende beklemeyi tercih ediyoruz test için. bu sene kısmetse anaokuluna başlayacak.. duruma göre hareket edicem.

Kızınıza geçmiş olsun. İnşaAllah önemli bir şeyi yoktur. Sizin için de, herkesin evladı için de güzel günler olsun.

Rabbin'e dönüp 'Benim çok büyük derdim var. ' deme. Derdine dönüp 'Benim çok büyük Rabbim var. 'de.

X