Ev hanımlar 3 e 5 e bakmayalım.. Kenara koyalım

bugüne kadar hiç beceremedim birikim yapmayı..borçlarımı verince elde bir şey kalmıyor

Tatildeyim.deli gibi para harcanıyor.bu nedir yahu
:KK14:
Neyseki. 24 ü dönüyorum.25 inde gümbür gümbür dönüyorumaranıza.seneye tatil benden kumbaradan olacak inşallah.:KK9:ğ:KK9:.sizde hemen sermişiniz yaa cevap yazan olmamış.
Madem ev hanımıyım madem çalışmıyoruz sadece bu kadar şu kadar attım değil,nasıl attığımızıda yazalım.nerden kıstık yada kumbaraya atıcaz diye neyden vazgeçtik gibi.birbirimize örnek oluruz hem:KK9::KK9:

Evlendiğim günden beri öğrenemedim şu mutfak işini :KK43:
Evimiz çok sapa yerde en yakın market migros evde sıkılınca migrosa gidiyorum bütün paramı oraya veriyorum
Parasını geçtim kilo da alıyorum :KK43::KK43:
Nasıl kurtulucam bu mutfak alışverişinden bütün param oraya gidiyor biriniz yardım edin :KK14:

Evlendiğim günden beri öğrenemedim şu mutfak işini :KK43:
Evimiz çok sapa yerde en yakın market migros evde sıkılınca migrosa gidiyorum bütün paramı oraya veriyorum
Parasını geçtim kilo da alıyorum :KK43::KK43:
Nasıl kurtulucam bu mutfak alışverişinden bütün param oraya gidiyor biriniz yardım edin :KK14:

Liste yapmak ilk kural market alışverişinde.ikinci kuralda liste dışına çıkmamak:KK45:
Birde bir ay boyunca sakız bile olsa aldığınızı yazın.ayın sonunda listeyi gözden geçirin.keşke almasaydım dediğiniz şeyleri bir hesapların bakalım ikinci aya alabiliyomusunuz.eliniz varmıyo:KK52:
Benim evime yakın 4 hatta çok az yürüme mesafesiyle 5 büyük market var.lazım oldukça tek tek çıkıp alıyodum.ne büyük hataymış.şimdi haftada bir manav haftada bir market alışverişi yapıyorum.liste dışına asla çıkmıyorum.
Google dan aratırsanız çıkar bayan tatlı sertten ev idaresi dersi diye.ben çok faydalandım bir bakın isterseniz

canım ya 10 milyar borç var :KK43: bi türlü birikim yapamadık evlilikti bebekti derken daha yenice 1 buçuk milyar kenara koyabildik :KK43: daha evleneli 1 sene olduk eşim altınlarımı satmak istiyor ben istemiyorum çünkü oğlumun sünneti düğünler derken daha yeni gelinim kolum boş gezemem ben :KK43: bu yüzden çok kavgalar ettik şimdide '' altınları paraya çevirip hesaba yatıralım ben askerden gelinceye kadar değerlensin kar edelim diyor'' ben anlamam ki bu işlerden sizce yastık altında dursun mu yoksa yatırayım mı bankaya :KK50:

canım ya 10 milyar borç var :KK43: bi türlü birikim yapamadık evlilikti bebekti derken daha yenice 1 buçuk milyar kenara koyabildik :KK43: daha evleneli 1 sene olduk eşim altınlarımı satmak istiyor ben istemiyorum çünkü oğlumun sünneti düğünler derken daha yeni gelinim kolum boş gezemem ben :KK43: bu yüzden çok kavgalar ettik şimdide '' altınları paraya çevirip hesaba yatıralım ben askerden gelinceye kadar değerlensin kar edelim diyor'' ben anlamam ki bu işlerden sizce yastık altında dursun mu yoksa yatırayım mı bankaya :KK50:

Altinlarini asla bozma bana sorarsan.bir arkadasimda inat etti vermedi altinlarini.daha sonra ev icin pesinat oldu o altinlar.o zaman canini yedigi adam simdi dua ediyo karisina.emin ol paraya cevirsen iki seneye hic olur

Altinlarini asla bozma bana sorarsan.bir arkadasimda inat etti vermedi altinlarini.daha sonra ev icin pesinat oldu o altinlar.o zaman canini yedigi adam simdi dua ediyo karisina.emin ol paraya cevirsen iki seneye hic olur

haklısın para cepte durmuyor. hani verdiğin altınlar olduğu gibi bankada durup sonra çekme şansın olsa iyi ama onu eritiyolarmış altın hesabı baya kesat bişey parayada çevirsen elde durmaz en iyisi bu ya yok faizmiş yok vadeymiş kafam almıyo benim

Canım altını satması kolay alması zor:)
Bence hiç satma boş kolla gezmekte bazen koyuyo adama...
Boswer eşini dinleme bu konuda.. Tecrübe konusuyo

yaklaşık 1.5 senedir kredi kartımdan altın hesabı açtırdım 1000 lirayı geçti aylık 50 lira civarı yani yarım gram altın kesiliyor bir ara 1 gram biriktirdim şimdi ise bir köşede bir miktar param var...

ayda 50 lirayı 100 lirayı bir cafeye gidip çay içsem bu kadar öderim diye düşünüp kestiriyorum tavsiye ederim.

bireysel emelikliğim de vardı bu aralar dondurdum ama en kısa zamanda geri başlatacam

yaklaşık 1.5 senedir kredi kartımdan altın hesabı açtırdım 1000 lirayı geçti aylık 50 lira civarı yani yarım gram altın kesiliyor bir ara 1 gram biriktirdim şimdi ise bir köşede bir miktar param var...

ayda 50 lirayı 100 lirayı bir cafeye gidip çay içsem bu kadar öderim diye düşünüp kestiriyorum tavsiye ederim.

bireysel emelikliğim de vardı bu aralar dondurdum ama en kısa zamanda geri başlatacam
Bu altın hesabı nasıl oluyo
Bide faiz falan varmı hiç bi bilgim yok ya..

Kozlar bayramdı seyrandı suydu buydu inanın kenardaki 3 kurusta bitti sanki:KK9:
Bu ay basladım her ay bi gram alıcam nasipse böle biriktirdiklerimden.. Eşimede dedim oda ceyrek alcak.. Böle böle birikicek yoksa olmuyo arkidiş.....
Ama biz yapcaz olucakkk

Bu altın hesabı nasıl oluyo
Bide faiz falan varmı hiç bi bilgim yok ya..

bankada hesap açtırıyorsun senin adına belirli, ir gün belirleniyor senin adına gram altın alıyor faizi yok. gelir vergisi kesintisi yok. her ay altının fiyatı değişiklik gösterdiği için her ay farklı fiyata almış oluyorsun

Kımse para biriktirmeyi düşünmüyo anlasılan... Ben tarih koydum 06.08 tarihinden 06.09 tarihine kadar ne biriktirdiysem gidicem gram ceyrek ne olursa alıcam atcaö kenara ...
Bugun 3 tl daha attım.. Aslında hergün 3 tl atabilsek ayda 90 tl oda bir gram altın alır... Altını bozdıröak zor oldugundan kenarda kalır...
Eminim bazılarımız günde 3 tlden fazla bile atabilirler..
Calısırken cok para koyuyodum kenarada ew hanımı olunca ewde ne varsa para üstü sagda solda buldugum.. Kendi harclıgımdan kalanlarla bişiler yapmaya calısıyom..
Calısanlar bence her ay rahatlıkla bi ceyrek alır kendinizi sıksanız alırsınız...
Tabi bu masraflar borclar baz alırsak.... Aman ya
Hesap kbardı:KK9:
Cok zor cok

Merhaba Hanımlar

Gercekten o kadar cok gereksız harcama yapıyoruzkı. Bız esımle dısarda yemek yemeyı cok sevıyoruz, ben çok degıl ama esım alkol tuketıyor ve alkollu yerlerde cok pahalı oluyor. Ben mesela kendı adıma pazara gıttıgımde bıle ekonomı yaptıgımız dusunuyorum. Markette sebze meyve cok pahalı ve kalıtesız

Ikımızde calısıyoruz. Cok zor durumlar atlattık maddı olarak, dugun, esyalar, esımın aılesının dugune gelme gıtme paralarından tutunda ıgne ıplıge kadar kendımız alınca bız evlılıgımız ılk yıllarını hıc yasayamadık. sımdı 5 yıllık evlıyız, bebek yok daha, ıstıyoruz ama ben 2 dusuk yaptım zamana bıraktık

Annecıgımın pesınata yardım etmesıyle 1.5 sene once ev kredısıne gırdık. Suan mevcutta 1 ev kredısı, 1 eskı arabamızın kredısı( ev pesınatı ıcın satmıstık), 1 yenı arabamızın kredısı, 1 adet ufak kredı( ayda 450 tl 1 yıllık) kredımız var. Şok oldugunuz degılmı. Aslında 1.5 yıldır benım de calısmamdan ve muhendıs olmamdan dolayı eve gıren gelır cok ıyı. Bu gelırle esımın aılesıne de ayda ıyı bır mıktar yardım edıyoruz mecburen. Ona ragmen bız bu borcların altından kalkıyoruz.

Beyaz esyalarım cok kotuydu ve artık canıma tak ettı gıttım buzdolabı ve bulasık makınesını degıstırdım. Ufak bır bırıkımım vardı oraya gıttı. Salon esyalarım artık o kadar deforma oldukı masam sandalyelerımın ayakları sallanıyor, zamanında parasızlıktan hıcbıseyı ıstedıgım gıbı alamamıstım. Dun esımın de gazıyla gıtttık tanıdık bı yerden salonu degıstırdık. Adam agac kullanıyomus mobılyalarda, gercekten uzun omurlu ve cok hosuma gıden bır salon aldık ama baya tuzlu tuttu. Esım soylemese alamazdık, kendımıze hıcbısey yapmadık bundan sonra yapalım barı dedı. Esımın aılesı cok yıprattı bızı maddı olarak. Sımdı dıyorumkı dısarda fazla yemem, ıhtıyacım olmayan seylerı almam ama aylık elden odemeyle oderım o esyayı. Tabı bunun yanıda da ayda 500tl kenara atmam lazım cunkı dogum yapınca 3,4 ay en az 3 bıntll fazladan odememız olacak( maasım olmayacagı ıcın). Bılmıyorum yanlısmı yaptım ama sankı borc odeyınce para daha guzel yetıyo. 1 yıl sıkıntı cekerım ama sevdıgım bır salonum olur dıyorum. Umarım altından kalkarız

Bende birikime basladim.
Her ay en az iki gr altin alicam. Bir kumbara yaptim 40 TL oldu bile bakalim ne kadar birikirse maasdan ekleme yapip alirim

E="Blmtmr, post: 36209491, member: 580319"]Tatildeyim.deli gibi para harcanıyor.bu nedir yahu
Neyseki. 24 ü dönüyorum.25 inde gümbür gümbür dönüyorumaranıza.seneye tatil benden kumbaradan olacak inşallah.:KK9:ğ:KK9:.sizde hemen sermişiniz yaa cevap yazan olmamış.
Madem ev hanımıyım madem çalışmıyoruz sadece bu kadar şu kadar attım değil,nasıl attığımızıda yazalım.nerden kıstık yada kumbaraya atıcaz diye neyden vazgeçtik gibi.birbirimize örnek oluruz hem:KK9::KK9:[/QUOTE]
Topikk cok guzel ama neden kimse yazmiyor hadi kizlar toplanin birikim yapalim birbirimizi motive edelim

Kımse para biriktirmeyi düşünmüyo anlasılan... Ben tarih koydum 06.08 tarihinden 06.09 tarihine kadar ne biriktirdiysem gidicem gram ceyrek ne olursa alıcam atcaö kenara ...
Bugun 3 tl daha attım.. Aslında hergün 3 tl atabilsek ayda 90 tl oda bir gram altın alır... Altını bozdıröak zor oldugundan kenarda kalır...
Eminim bazılarımız günde 3 tlden fazla bile atabilirler..
Calısırken cok para koyuyodum kenarada ew hanımı olunca ewde ne varsa para üstü sagda solda buldugum.. Kendi harclıgımdan kalanlarla bişiler yapmaya calısıyom..
Calısanlar bence her ay rahatlıkla bi ceyrek alır kendinizi sıksanız alırsınız...
Tabi bu masraflar borclar baz alırsak.... Aman ya
Hesap kbardı:KK9:
Cok zor cok

Bende böyle bir topik arıyordum hala devam ediyormuşun para biriktirmeye uzuzn zamandır hep bi birikim yapmak istiyorum ama kendimce kocamın haberi olmadan daha sonra soylicem tabiki sonuçta onun parası yoksa gidiyo daha önceki girişimlerim oldu ama senin o bozukluklardan ver diye diye gitti bende hedefim çeyrek altındı her ay ama okullar açılıyor masraflar arttı gramla başlıyım diyorum eğer hala sende devam ediyorsan bende varım.....

E="Blmtmr, post: 36209491, member: 580319"]Tatildeyim.deli gibi para harcanıyor.bu nedir yahu
Madem ev hanımıyım madem çalışmıyoruz sadece bu kadar şu kadar attım değil,nasıl attığımızıda yazalım.nerden kıstık yada kumbaraya atıcaz diye neyden vazgeçtik gibi.birbirimize örnek oluruz hem:KK9::KK9:
Topikk cok guzel ama neden kimse yazmiyor hadi kizlar toplanin birikim yapalim birbirimizi motive edelim[/QUOTE]

Ben başladım gercekten guzel topik hadi yeniden canlansın herkes buraya para biriktirmeye....

Şimdi ne zamandır mutfakta bir kavanozun içinde topladığım bozuk paralarımı saydım 105 tl olmuş ayy ne mutlu oldum bilmemezsiniz gerçi baya uzun zamandır biriktiriyordum hatta arada ıcınden aldıklarımda oluyordu şimdi bugun gidip gram altın alıcam hemen 1 gram 1 gramdır hadi hanımlar olmaz olmaz demeyin para birikiyor kim verirdi bana şimdi 1 gram altın dimi hadi topik canlansın.....

Şimdi ne zamandır mutfakta bir kavanozun içinde topladığım bozuk paralarımı saydım 105 tl olmuş ayy ne mutlu oldum bilmemezsiniz gerçi baya uzun zamandır biriktiriyordum hatta arada ıcınden aldıklarımda oluyordu şimdi bugun gidip gram altın alıcam hemen 1 gram 1 gramdır hadi hanımlar olmaz olmaz demeyin para birikiyor kim verirdi bana şimdi 1 gram altın dimi hadi topik canlansın.....
Canım ewet o yandan bu yana 2 gram altın oldu.. Bu arada kardeşimn nişanı wardı uat bas derken harcamam oldu ama dewam para biriktirmeye... Bu arada günede girdim 15 günde bi 50 tl 550 lira olcak toplamda.. 5 inci kişiyim.. Alınca parayı direk altın yapıcam .. Sende al altınını altın olunca bozdurmaya üşeniyosun para olunca o gözüne batıyo malesef.. Hadi o zaman baslayalım tekrardan bugunden itibaren baslıyalım.. Haftada kac liramız olcak ayda ne kadar olcak ... Yine gelenler olur.. Her ay olursa 1 gr alalım.. Yada ceyrek olur inş..

Kac senelık evlisin.. Okul falan diyince .. Ek gelirin varmı..
Yoksa bnm gibi sadece ev hanımımısın...

X