Bebek Beslenmesi e.a.s.y ve yatır kaldır yöntemi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

eldanarr

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2012
31
0
iyi akşamlar size danışmak istediğim bir konu var. bilgisi olan deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
oğlum 6 aylık oldu. hiç düzenimiz yok uyku beslenme vs. ve easy rutinini uygulamak istiyorum ama beceremedim bir türlü. onu geçtim oğlum gece kalktığında bensiz uyumuyor kendi kendine uyumayı öğretmek için hangi yöntemi uygulamalıyım. uzun lafın kısası siz nasıl uyguladınız günlük rutinle kendi kendine uyuma yöntemini aynı anda yapılıyor mu ve bu dönemde çok ağlaması normal mi

Oglum 2,5 aylik. Ben de bu yontemi uygulayarak bir duzen oturtmak istiyorum ama aglayinca kiyamiyorum. Son zamanlarda gunduz uykularimiz da cok azaldi. Artik uyusun da ister kucakta ister memede uyusun diyorum sonunda.
Deneyip de basarili olan varsa ben de kararli olup deneyebilirim.

uyuşunda nasıl olursa olsun dedim bende. ne büyük hataymış. şimdi 6 aylık gece yanında emerek uyumak istiyor. ama artık tak etti. dün gece yatır kaldırı denedim tam 52 dk sürdü hıçkıra hıçkıra hemde:2:

iyi geceler konuyla ilgisi yok galiba kimsenin yada deneyen olmadı. ama ben birilerine yardımcı olur diye yaptıklarımı paylaşmaya devam edeceğim. dün gece 52 dakika sürmüştü yatır kaldır bu gece 36 dakikaya düşürdük :nazar: inşallah düzene girecek

Valla bence biraz bebek için zulüm gibi geliyor canımız ne istiyorsa onu uygulamak istiyoruz bebeğe.....
oda bir canlı yazık deil mi onada
neyse ben sallıyorum cok da memnunum oglum tam altı aylık isterse memedede uyuyor. çalıştığım için devam sütütne başladım.
2 gündür cok sağlıklı uyuyor. maşallah.....

aslında size katılmıyor değilim. ama ayakta saatlerce salladığım oluyor memede uyumaya alıştığı dönem geceleri yarım saatte bir emzirmem gerekiyordu kendisi uykuya dönemiyordu sakinleşmiyordu. ağlamasına dayanamıyordum bende ama 3 gün önce sinirlerim çok gerilmişti ve bir anlık kararla yatırdım yatağa 52 dk nasıl geçti bilemiyorum 2.gün 36 dakikaya düştü bugün de 15 dakika sürdü uyuması. sürekli emmek isteyen bir bebek. bide bu yönden bakın geceleri ayakta olunca uykusuz ve yorgun oluyorum hal böyle olunca süt yeteri kadar olmadı. mecburen diyelim ama düzen şart.

Selamlar; benimde oğlum var 1 yaşında.. İlk 5 ay odamızdaki beşiğinde yattı sonra 9 aylık olana kadar kendi odasında yattı yalnız ben gidip emzirip geri odamıza geliyordum .. Sonra ciddi bir rahatsızlık geçirdi bende kendi yatağımıza aldım bi kaç gün ve ozamandan beri bizimle yatıyor.. Meme de emiyor ayrıca.. Ama ben artık tükendiğimi hisediyorum.. Ve de eşimle bayağı uzaklaştık birbirimizden duygusal anlamda değil..
Hem memeden kesip hemde odasında yatırmak istiyorum artık ama nasıl yapıcam bilmiyorum.. Bu easy acaba bizim için çok mu geç kalınmış bir yöntem..
Ayrıca oğlum odasındaki beşiğe asla yatmıyor bir kaç kez denedik ayaklarını belimize kenetliyor kucağımızdan inmek istemiyor ve tabii çok çok ağlıyor... Lütfen bana da bir fikir söyleyin..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Ben ilk kizimda denedim hiçbir işe yaramadi.en iyisi bebekle güvenli bağlanma sağlayabilmek için iki yasina kadar koyun koyuna yatmak.

aslında size katılmıyor değilim. ama ayakta saatlerce salladığım oluyor memede uyumaya alıştığı dönem geceleri yarım saatte bir emzirmem gerekiyordu kendisi uykuya dönemiyordu sakinleşmiyordu. ağlamasına dayanamıyordum bende ama 3 gün önce sinirlerim çok gerilmişti ve bir anlık kararla yatırdım yatağa 52 dk nasıl geçti bilemiyorum 2.gün 36 dakikaya düştü bugün de 15 dakika sürdü uyuması. sürekli emmek isteyen bir bebek. bide bu yönden bakın geceleri ayakta olunca uykusuz ve yorgun oluyorum hal böyle olunca süt yeteri kadar olmadı. mecburen diyelim ama düzen şart.

Oncelikle masallah diyeyim. Benim oglum iyice zivanadan cikti. Gunduzleri ne memede ne kucakta ne sallayarak uyumuyor bir turlu. Uyusa bile 5-10 dk sonra uyanip mizmizlaniyor. Annem yanimda olmadiginda ac kaliyorum. Tuvalete bile zor gidiyorum. Cok zorlaniyorum :KK43: 5 gun once karma asilari yapildi ondan mi acaba diyorum.

Simdiden boyleyse ileride daha da zor olacak galiba. Bir de kendi kendine uyuyamayan bebekler cocuklukta da uykuya zor daliyorlamis. Kendi kendine uyumayi ogrenmesi sart bence.

Oncelikle masallah diyeyim. Benim oglum iyice zivanadan cikti. Gunduzleri ne memede ne kucakta ne sallayarak uyumuyor bir turlu. Uyusa bile 5-10 dk sonra uyanip mizmizlaniyor. Annem yanimda olmadiginda ac kaliyorum. Tuvalete bile zor gidiyorum. Cok zorlaniyorum :KK43: 5 gun once karma asilari yapildi ondan mi acaba diyorum.

Simdiden boyleyse ileride daha da zor olacak galiba. Bir de kendi kendine uyuyamayan bebekler cocuklukta da uykuya zor daliyorlamis. Kendi kendine uyumayi ogrenmesi sart bence.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi[/QUOTE allah uzun ömürler versin evladınıza.:nazar: evet bende aynı durumdaydım bi dönem. faydası olur mu bilmiyorum ama kendi yaptığımı söyleyeyim size. zor oluyor biraz ama. sadece sizi görüyorsa ve sürekli beraberseniz ondan öyle yapıyordur diye düşündüm. çünkü benim oğlumda aynı şeyleri yapmıştı. meşale ben tv nin karşısına yatırıyordum yanına da ben oturuyordum televizyon ilgisini çekiyordu yanına da tutabileceği nesneler koyuyordum. televizyona ilgisi biterse oyuncak geçiyordu eline ben de her defasında biraz biraz uzaklaşıyordum yanından. şimdi o oyalanırken ben işimi yapabiliyorum. başka şeylere yönlendirmeye çalışın. hem aktivite arttıkça uyku isteğide olur diye düşünüyorum. belki aşıdan da olabilir bu ihtimalide değerlendirin. Allah kolaylık versin arkadaşım.

Selamlar; benimde oğlum var 1 yaşında.. İlk 5 ay odamızdaki beşiğinde yattı sonra 9 aylık olana kadar kendi odasında yattı yalnız ben gidip emzirip geri odamıza geliyordum .. Sonra ciddi bir rahatsızlık geçirdi bende kendi yatağımıza aldım bi kaç gün ve ozamandan beri bizimle yatıyor.. Meme de emiyor ayrıca.. Ama ben artık tükendiğimi hisediyorum.. Ve de eşimle bayağı uzaklaştık birbirimizden duygusal anlamda değil..
Hem memeden kesip hemde odasında yatırmak istiyorum artık ama nasıl yapıcam bilmiyorum.. Bu easy acaba bizim için çok mu geç kalınmış bir yöntem..
Ayrıca oğlum odasındaki beşiğe asla yatmıyor bir kaç kez denedik ayaklarını belimize kenetliyor kucağımızdan inmek istemiyor ve tabii çok çok ağlıyor... Lütfen bana da bir fikir söyleyin..

öncelikle geçmiş olsun. geç kaldığınızı sanmıyorum. tv de süper dadı var orda bile daha büyük çocuklara uyguluyorlar. bende ilk 5 ay aynı odada yattık ama hep beşiğinde onun odasında yattık. 6. ayda yaklaşık 15- 20 gündürde ayrı odalarda yatıyoruz. ben yatır kaldır yaptığımda geceleri uyanmıyordu ama emziripte yatırınca sabaha kadar emmek için kalkıyordu. yani memede uyuyunca sürekli memede olmak istiyor. yatır kaldırla uyku sorununu çözebilirsiniz. ağlamadan hiç bir sonuç elde edilemiyor ne yazıkki. ama memeden kesicem demişsiniz aynı anda yapmayın bence önce memeden ayırın atlatınca uyku sorununa geçersiniz yada tam tersi. kolay gelsin

Arkadaslar bu kadar karamsar olmayin ustelik gec kalinmis diyede birsey yok bakin ben kizimi 13 aylik olana kadar her gun enaz 7 saat ayagimda sallayarak yatirdim artik son iki ay ayni sekilde babasiyla aramizda yatiyordu artik ayagimda sallamaktan ev isi bile yapamaz haldeydim ayni yontemi denedim ilk denemelerimde basarili olamadim daha dogrusu daha kucuk diye kiyamadim ama yasini doldurduktan sonra ona izah edip opup yatagina koydum bu arada trt muzigin ninni cd.sini aldim onu calip yatagina koydum avaz avaz bagirdi bir sure sonra geri aldim kendim uy uttum derken masallah bir hafta olmadan alisti sonra hergece yatagina koydum kendi uyudu.tabi gunduz uykularinda hala ayakta sallaniyordu geceye alistigi vakit gunduzde koymaya basladim masallah misil misil uyuyor anlayacaginiz alisabiliyorlar gec diye birsey yok sadece sabirli ve kararli olmak lazim cd koyun birakin birsure aglasin ama ilk gunler cok aglatmayin yavas yavas eninde sonunda idrak edoyorlar kucuk yaramazlar :)

X