Bebek Uyurken Kulak Bükülmesi

desiredesire

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2014
15
0
34
Merhaba Hanımlar,
28 gün önce doğum yaptım çok şükür sağlıklı bir bebişim oldu. Bebiş uyurken yan yatırmaya çalıştık ama kendini hep sırt üstü döndürüyor kafası yan uyuyor. kafası yan uyurkende kulağı hep bükülüyor. düzeltmeye çalışıyoruz kafasını sağa sola döndürüp yine kulağını büküyor. kepçe kalmasından korkuyoruz. siz ne önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.

Benim oğlumun da bükülüyor hep kulağı ama bi şey olacağını sanmam, az büyüyünce sırt üstü yatırmalı zaten, kafaları şekil alsın :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah bağışlasın. Benim oğlum da ilk zamanlar ben yan yatırınca düz dönüp yatardı. Kafasını yana döndürüp. Kulağını sürekli düzeltirdim. Yan yastık aldım onda yatırınca ağlıyodu kullanamadım. Dördüncü ayda filan kendi kendine dönmeye başladı. Ben düz yatırsam da kendi bi sağa bi sola dönüyo.şimdi 7.5 aylık. Kulakları tam düz değil ama kepçe de olmadı şükür. Şimdi halen dikkat ediyorum ama yan yatarken uyandırmadan kulağını düzeltmeye çalışıyorum.

benm bebegımde sırt ustu uyuyor hep kafasını hep sola cevırıyor
sol kulagı bırazcık kepcelestı
gunduz takıp edıyorum fakat gece olmuyor tabıkıde
bandana sapka kullan bence ben oyle yapıyorum suan daha ıyı

aynen benim bebeğimde öyle yapıyor saç bandı taktık ama onuda istemiyor sürekli çıkartıyor

havalar sıcak olduğu için bere kullanmayacağı için berenin üstünü kestik kulaklarını güzel tutuyor kafasıda hava alıyor :) ama onda da çocuk kafasını döndürdükçe ağzına doğru kayıyor devamlı bakmak gerekiyor o da. arkasına yastık koyup hafif yan yatırıyoruz onda da rahat edemiyor çırpınıyor devamlı. yan yatırma yastığını deneyeceğim artık en azından uyurken üstüne yatırırım belki biraz daha düzelir

kızım 7 aylık oldu ne kadar dikkat etmeye çalışsamda sol kulağı kepçe, son çare yara bandıyla bantlamak ama bizim için geç

yiğenımde 10 gunluk ve hep ustune yatıor gercekten dıkakt edılıor ama cokkorkuyorum kepce olucak dıye.. sanırım en guzeli bant yumusak olanlardan

Siz ne yaparsanı yapın dönecekse döner ve kepçelik varsa sülalede kepçe oluyor...
Kepçe olmaısndan neden bu kadar korkuyorsunuz ki... :KK14:

X