Çölyak mıyım?

qwer43

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
127
1
Aralık ayı gibi doktora gittim, Buğday ve türevlerini tükettikten sonra karın ağrımın ve ishalimin olduğunu söyledim bana kan testi yaptı ve çölyak değilsin dedi Duspatalin retard verdi ve ekledi buğday tüketme tekrarlarsa yine gel diye irritbal bağırsak sendromu dedi. Fakat kızlar hala devam eden bir sorunum var buğday ve türevlerini ne zaman yesem günlerce ağrı çekiyorum karın ağrısı ve gaz sancısı karnım şişiyor yedikten sonra hemen tuvalete çıkıyorum. Eğer bağırsak hassasiyeti olsa her yemek sonrası olurdu fakat özellikle Buğday sonrası oluyor ben ne yapmalıyım? Regl döneminde full ishalim ve geçen yaz 3 defa zehirlendim ek olarak egzama hastasıyım ve vücudumdaki yaralar iyileşmez bunlar hep çölyak belirtisi ama ne hikmetse ben çölyak değilim bir yardım edin çok kötü bir durumdayım.:KK5::KK5:

Yemesen peki buğday ge buğday urunleri uzun sure dendiginde olmuyor mu hic

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

pardon yanlış anlamışım uzun süre yemeyip tekrar yiyince gene aynı semptonlar oluyor evet

Baska bi doktora gitsen

Benim bi tanidigimda vardi Çölyak doğum yaptiktan sonra gecti dr sende zaten yoktu ki demis anlamadım bu isleri hic Allah yardimcin olsun

Aralık ayı gibi doktora gittim, Buğday ve türevlerini tükettikten sonra karın ağrımın ve ishalimin olduğunu söyledim bana kan testi yaptı ve çölyak değilsin dedi Duspatalin retard verdi ve ekledi buğday tüketme tekrarlarsa yine gel diye irritbal bağırsak sendromu dedi. Fakat kızlar hala devam eden bir sorunum var buğday ve türevlerini ne zaman yesem günlerce ağrı çekiyorum karın ağrısı ve gaz sancısı karnım şişiyor yedikten sonra hemen tuvalete çıkıyorum. Eğer bağırsak hassasiyeti olsa her yemek sonrası olurdu fakat özellikle Buğday sonrası oluyor ben ne yapmalıyım? Regl döneminde full ishalim ve geçen yaz 3 defa zehirlendim ek olarak egzama hastasıyım ve vücudumdaki yaralar iyileşmez bunlar hep çölyak belirtisi ama ne hikmetse ben çölyak değilim bir yardım edin çok kötü bir durumdayım.:KK5::KK5:

Anneme bi ara aynı tanı konmuştu ve annem çikolata,makarna,ekmek vb şeyleri hep özel alıyordu.düşün ki içinde buğday olan birşeye kaşığı dahi değmiyordu.gerçi sonra anlaşıldı hasta olmadığı.yani ciddi bir hastalık doktor dikkat ederdi sanki

Yazdıklarını görünce 4-5 sene önceki hallerim aklıma geldi çölyak için testler yapıldı vs. Benimde egzamam vardı onunla epey uğraştım en son gittiğim Dermatolog makyaj malzemeleri, hazır gıdalar, pastahane mamulleri,boyalı gıdalr, baharatlar vs.(şimdilik aklıma gelenler bunlar) yasakladı en az 2 sene bunları kullanmamı söyledi ve ben listedekii yasaklara uymaya başladıktan sonra bağırsak şikayetlerim de zamanla azaldı ne zaman dikkat etmesem tekrar şikayetlerim tekrarlıyo. ufak bi kesik haftaklarca iyileşmez mi iyileşmiyodu inan.Bağırsaklarım içinde İBS teşhisi konmuştu en son. Bence doktorunu değiştir çünkü çekilmez o dert glutensiz hayatta çok zor malesef. Çok geçmiş olsun

Ben bir Çölyak hastasıyım gercekten çok zor ama ne yapalim allah dermansiz dert vermesin

Bu hastalığın testini yaptırmak için hangi bölüme gitmem gerekiyor hastanede :KK43:

Yardımcı olabilecegim baska bir sey varsa seve seve yardimci olurum. İnşallah çölyak degilsiniz dir.

Önce dahiliye ye gidip durumu anlatin onlar Gastroenteroloji ye yonlendirsin önce kan testi yaparlar kanda her zaman görünmüyor mus endoskopi kesin teshis.

Yardımcı olabilecegim baska bir sey varsa seve seve yardimci olurum. İnşallah çölyak degilsiniz dir.

İnşallah :KK43: ama sanırım öyle çünkü bütün belirtileri var Allah şifa versin şifa arayan herkese ne diyelim
Çok teşekkür ederim

Belirtilere çok takilmayin bendede kansizlik ve siskinlik disinda belirti yoktu . Ayni belirtileri yasayanlarda bazen ibs çıkabiliyor. Rabbim herkese sağlık versin

Mersin ve çevresinde çölyak hastası olan arkadaslar var mı burada lütfen yazabilirler mi

X