Doğuma Hazırlık Loğusa Şerbeti Tavsiyesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sabunkokusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2013
43
0
Arkadaşlar ablamın bebeği olduğunda misafirlerimize loğusa şerbeti olarak Yıldırım gül şerbeti ikram etmiştik. Bi içen bi daha içti desem yeridir:) Hem pratik hem de bereketli olmuştu. Tavsiye ederim:) Burdan bulmuştuk:

http://www.sahibinden.com/listing/a...gul-serbeti-700-ml-cam-sise-128796199/detail/

Biz bunu pratik bi alternatif olduğu için kullandık. Ekimde kendi doğumumda da kullanacağım inşaallah. Malum herşeye koşturamıyoruz. Herşey pratik olsun, el altında olsun istiyoruz. Farklı ihtiyaçlar için sizin de bu tarz pratik önerileriniz var mı?
Kaynatılan loğusa şerbeti yerine gül şerbeti... gibi.

Pratik çözümlerden bir tane daha. Göğüs pedi alma gibi bir imkanınız yoksa bir peçeteyi katlayarak kare hale getirin göğsünüzün ucuna bunu koyun. Yanınızda bi kaç tane de katlanmış şekilde peçete taşıyın ki gerekirse değiştirirsiniz.:KK34:

Islak mendil yerine şu karışımı da kullanabilirsiniz:

1 su bar. Su
Yarım çay bar. DOĞAL Gülsuyu
1 tatlı kaş. Kantaron Yağı
1 tatlı kaş. Zeytin Yağı

Hepsini ağzı kapaklı yayvan bir kapta karıştırın. Bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sıkın.Bebeğinizin altını değiştirirken bu karışımı kullanın. Sonra da poposunu kurulayın. Pişik problemi yaşamazsınız.

Doğal gülsuyu olması çok önemli çünkü doğal gülsuyunun hem mikropları öldürücü hem de cildi besleyici özelliği var.Sentetik gülsuyu olmaz yani.
Kantaron yağı da mutlaka evlerde bulunması gereken bir yağ. Yara ve pişikleri çabuk iyileştirme etkisi var.
Kullanacağınız su da kaynamış soğumuş su ya da damacana suyu olsa daha iyi olur.

Ben aklıma geldikçe pratik çözümler eklemeye devam ediyorum. Sizden de birşeyler bekliyorum. :KK34:

X