Evlat Edinme 21 yıl önce evlat edinilen şanslı bebiş bendim şimdi buyuduum :)

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
O kadar hassas bir konuki ne yapacağını bilemiyor insan.. :KK50:

Bende tam tersi iyiki kucukken degilde bu yasimda ogrenmisim diyorum.kucukken ogrensem annem babam bana kizdiginda *aa bak ben onlarn cocuklari degilm ki bana bagiriyoar* diye dusunebilirdm belki.sonucta kucukken mantikli dusunemez insan.bn hic sarsilmadm yikilmadm çünkü ailemi coooooook seviyorm.onlar bnm en buyuk sansim

Ben doguran anneye karsi kotu bsy diyemem sonuvta beni dogururken ölmus o yuzden sadece bnm icin kardeslerm var o kadar

Diğerlerini bırakmamış mı, belki bakamayacağını düşündü, belki bebeksin diye daha iyi bakabileceklerini düşündüğü aileye verdi, sonrada kafan karışmasın diye ortaya çıkmadı.

Bu sene sınavı var liseye giriş, eğer söylememişlerse yazın; daha söylemezler. Belki liseye başladığında.... Her şey insanlar için işte, o şanslılardan

Kesinlikle insanlar icin..cok karişik acayip bi durum.. ama atlatiliyo geciyo..keshnlikle buyuten aileye duşman olunmuyo..ailesine bu forumdakileri anlatin izlenimlerinizi.

Diğerlerini bırakmamış mı, belki bakamayacağını düşündü, belki bebeksin diye daha iyi bakabileceklerini düşündüğü aileye verdi, sonrada kafan karışmasın diye ortaya çıkmadı.

Digerlerini vermemis.1 abla evliymis.istese o alip bakabilirmis.o yuzden o ablayla hic gorusmedm.aslnda beni vermekle hayatimdaki en iyi guzl seyi yapmislar pek kizmakta istemiyorm :)

insan böyle yorumları okuyunca yüreğine sular serpiliyor
inşallah benim kızım da büyüyünce sizler gibi olur
en büyük korkum ya öğrenince bizi sevmekten vazgeçerse

insan böyle yorumları okuyunca yüreğine sular serpiliyor
inşallah benim kızım da büyüyünce sizler gibi olur
en büyük korkum ya öğrenince bizi sevmekten vazgeçerse
Vazgecmez..tam tersi ogrense bile size olan sevgisi aski buyur.ama bence hic soylemenuze gerek yok o sizin kiziniz sizde onun anne ve babasisiniz.tbiiki cevre faktorude onemli siz soylemezseniz bile cevreden duyabilir.ama iciniz rahat olsun kiziniz sizden aslaaa vazgecmez :)

Vazgecmez..tam tersi ogrense bile size olan sevgisi aski buyur.ama bence hic soylemenuze gerek yok o sizin kiziniz sizde onun anne ve babasisiniz.tbiiki cevre faktorude onemli siz soylemezseniz bile cevreden duyabilir.ama iciniz rahat olsun kiziniz sizden aslaaa vazgecmez :)
inşallah kızım öğrenince çok sorun yaşamayız
biz kesinlikle söylemeyi düşünüyoruz
bu saklanıcak bişey değil
biz saklasak bir yerden duyar
ah şu sırada ilerlese de kızım artık gelse

inşallah kızım öğrenince çok sorun yaşamayız
biz kesinlikle söylemeyi düşünüyoruz
bu saklanıcak bişey değil
biz saklasak bir yerden duyar
ah şu sırada ilerlese de kızım artık gelse
sizin bebisiniz gelir bian once insallahh:) ama nolur biraz buyuyunce soyleyn oyle ilk okul oncesi soyleyn diyenler var.ben iyiki bu yasimda ogrenmisim diyorum cnku daha mantkli dusumeniliyorm

Kalbiniz ne kadar büyük anne ve babanız da çok tatlı insanlara benziyolar sizi çok sevdim. İnşallah her çocuk büyüdüğünde sizin gibi düşünür.
İnşallah hep mutlu, sağlıklı olursunuz.

Kalbiniz ne kadar büyük anne ve babanız da çok tatlı insanlara benziyolar sizi çok sevdim. İnşallah her çocuk büyüdüğünde sizin gibi düşünür.
cook tesekkur ederım mesajınızı baya gec görduum kusura bakmayın :) annem ve babam bıtanedıır :) aileler ıyı oldugu surece kımse kötu dusunemez.meger cevremde ne kadar cok varmıs benım gıbı olan.hepımız aynı zamanda ögrendık ve cok sukur kımsede sorun yok :)

Dizide görmüştüm. Pedagog eşliğinde 5 yaşındaki çocuğa bu durum anlatılmaya calisiliyordu. İfade şu şekildeydi: bazı çocukların 2 annesi olur. Senin de iki annen var. Onlardan birisi benim. Seni çok seviyorum

çook tesekkur ederım . benım meleklerım mukemml ınsanlar bende belkı onlar sayesınde böyleyım sevgı doluyum merhametlıyım.Allahım hıc bır anneyı babayı uzmesın bu konuda ve ınsallah tum cocuklar bu şekılde dusuurlerde uzmez aılelerını

merhaba daha önce yorumlarm oldu bu sayfaya.emınım kı suan hepınız zamanında bnm annemın yasadıgı korkuları uzuntulerı yasamssınızdır.ben ıyıkı bu aılenın cocuguyum dıyorm.hayatımın en buyuk sansı annem ve babam .bnm bıyolojık annem dogumda öluyor ve ben 4 gunlukken sımdıkı aılem benı alıyor ben daha 6 ay önce gercegı ogrenıyorm.21 yasıma kadar tek cocukken bır anda 3 ablam ve 3 abım oldugunu ogenıyorm.ilk basta hepsıne karsı cıktım ama suan abışlerle aram baya baya ıyı.yanı sızde korkmayın ılerde cocugununz ogrencek ve kotu tepkı vercek dıye.eger sız cocugunuz ıcın herseyı en ıyısını yapmaya calısıyorsanız ztn sorun olamaz ama sze tavsıyem en az 18 yasına gelmesını bekleyın.ben mesela bunu cocukken ogrenmek ıstemezdm ve ıyıkı bu yasımda ogrensmısım :) :nazar: :KK1: :KK8: onlar bnm kanatsız meleklerım dünyaları verseler degısmem :nazar::nazar:
Ben çocukken öğrenilmeli diye düşünüyorum. Düşünsene yaşadığın onca sene kandırılmış gibi.. Karşına birileri çıkıp çıkıp senin baban şu değil mi ben senin öz anneni tanıyorum falan kişi senin ablanmış doğru mu gibi şeyler soyleyip duruyor.. :KK43:
Çocuk bu durumu en başından bilmeli bence.

Ben çocukken öğrenilmeli diye düşünüyorum. Düşünsene yaşadığın onca sene kandırılmış gibi.. Karşına birileri çıkıp çıkıp senin baban şu değil mi ben senin öz anneni tanıyorum falan kişi senin ablanmış doğru mu gibi şeyler soyleyip duruyor.. :KK43:
Çocuk bu durumu en başından bilmeli bence.
yanı senın dedıgınde dogru tabıkıde öyle dengesız ınsanlarda çok var.bır anda cocugun pskolojıısı alt ust olur toparlanamayabılır.ama ben kendı kısılıgmı dusununce ıyıkı bu yasımda ögrenmısım dıyorm.hatta hıc ögrenmeseymısım bıle olurmus.cunku kucuk yasta ögrensem bılıyorm kı kendı kendıme ellbet sorgulardm mesela bana hafıf bı sekıde bagırslar ben hemen söylerdm tbı sızın cocugunuz degılım derdm kucukken mantıklı dusunemezdm.

X