polikistik over

kızlar lütfen bilen duyan yaşayan varsa yardım etsin. bende polikistik over hastalığı varmış yani olgunlaşmamış yumurta fazlalığı. çocuğumun olmasını engeller mi??? şuan bekarım 58 gün sonra düğünüm var.

öncelikle geçmiş olsun. bende orta okuldan beri u dertten muzdaribim. maaleşef çocuk sahibi olmakta sıkıntı yaşayabilirsin. tedavi gerekebilir. ben iki yıl uğraştım bebek için...

bu konuda yorumlarinizi bekliyom

Kizlar bende pko luyum ve hamile kalamiyorum bi senedr korunmuyoruz ama doktorlara gore hic bi sknti yok ama kismet iste Rabbimden umut kesilmez 😂😔😔

polikistik over sorunu en çok rastlanan infertilite nedenlerinden biridir. normal kadın doğumculara değil tüp bebekçiye gitmeniz gerekir.yoksa boşuna maddi manevi kaybınız olur.

polikistik over sorunu en çok rastlanan infertilite nedenlerinden biridir. normal kadın doğumculara değil tüp bebekçiye gitmeniz gerekir.yoksa boşuna maddi manevi kaybınız olur.

Nasil yani biraz daha detayli anlatbilirmisin bi bilginiz varsa tedaviyle ilgili 😥😥

Nasil yani biraz daha detayli anlatbilirmisin bi bilginiz varsa tedaviyle ilgili 😥😥

bebek için önce hap tedavisi yapılıyor. sonuç vermezse daha sonra iğne tedavisine başlanıyor .bunlar olmazsa aşılama deneniyor. aşılama yoluyla da gebelik olmazsa tüp bebek tedavisi başlıyor. yani tedavi kademeli ilerliyor ama en önemli nokta çok iyi bir doktora denk gelmek. doktorunuzu iyi seçin boşuna yorulmayın üzülmeyin.

kızlar lütfen bilen duyan yaşayan varsa yardım etsin. bende polikistik over hastalığı varmış yani olgunlaşmamış yumurta fazlalığı. çocuğumun olmasını engeller mi??? şuan bekarım 58 gün sonra düğünüm var.

Cnm mrb. Konunu gorunce hemen yazmak ıstedım ben ıkıbucuk yıllık evlıyım ılk evlendıgımde bır sene yapmayım dıyodum ama oyle olmuyor.adetlerim cok düzensizdı hastaneye gıttım polıkıstıkover var dedıler.o zamanlar zayıftım ılac tedavisıne basladım altı ay kullandm adetım duzene gırmedı ve asırı derecede kılo aldım. Ondan sonra ılac kullanmayı bıraktım hastaneye tasınmaya basladık tabı bu sure zarfında korunmadık cocuk olsn dıye ama malesef olmadı ve bır seneyı gectı hala hamıle kalamadım.ve dort aydırda adet olamıyorum.bayramdan sonra hastane degısıklıgı yapıcam bakalım artık allah kerım ne dıyıcekler son durum ne olacak

Valla canım son olarak sunu soyleyım.benım aklım olaydı ılk gece denerdım.ama ıste keyfım ıcın erteledım oyle olacagını bılmeden sumdıde beklıyoruz ınsallah olur dıye

canım öncelikle geçmiş olsun. bnde polikistik over hastasıydım.bunun için doktora gittiğimde benim yumurtlamamın gerçekleşmediğini bile söylemişti çocuğum olmaz diye bende o kadar çok korktum ki .metformin içerikli ilaca başladım diyetisyene gittim ve 7 kiloya yakın verdim.ve şimdi çok şükür 3 haftalık hamileyim.bütün bunlar 6 ay içinde gerçekleşti.umarım sende çabuk atlatırsın.ilk önce yüce rabbimden istemek gerekiyo daha sonrada diğerlerine dikkat etmelisin.tekrardan çok büyük geçmiş olsun.sakın çok fazla kafana takma hayırlısı neyse o olsun.

Bende de o beter şeyden var. Evlendikten sonra öğrendim dogum kontrol hapıyla geçer dedi , ben kullanamıyorum yan etkilerini görüyorum soğan suyunuda içtim hala bebek yok :KK43: Doktora gittiğimde çatlatma iğnesi yapalım dedi cesaret edemedm gitmeye benim ignesizde çocugum olacak dedim hala olmadı suanda düşünmemeye çalışıyorum. Netten araştırmalarıma göre bu hastalıkta kime çocugun olmayacak denildiyse ve benm nasıl olsa çocugum olmaz düşüncesiyle ilişkiye girenlerin çoğu hamile . . . Düşünmemek lazımmış , ben yapamıyorum.

kızlar 21 yaşındayım 3 yıl önce adet düzensizliğinden doktora gittim sol yumurtalıkda polikistikover tanısını koydu doğum kontrol hapı kullandım bi kaç ay ama o da kıllanma ve döküntü yapınca kullanmayı bıraktım. Bir süredir soğan kürünü deniyorum ama hala adetlerim düzensiz. Aynı tanı ablam içinde konulmuş ve dört doktora birden gitmeye başladı psikolog endokrinoloji jinekolog ve dietisyene. Banada biran önce adam akıllı tedavi olmam konusunda ısrar ediyor istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz bu konuda iyi bir jinekolog var mı ? Teşekkürler

jinekolog derken çok iyi bir doktor var çok yardımcı oluyor hamilelik konusunda yenibosnada ki nisa hastanesinde nejla hanım var tavsiye ederim

Cnm mrb. Konunu gorunce hemen yazmak ıstedım ben ıkıbucuk yıllık evlıyım ılk evlendıgımde bır sene yapmayım dıyodum ama oyle olmuyor.adetlerim cok düzensizdı hastaneye gıttım polıkıstıkover var dedıler.o zamanlar zayıftım ılac tedavisıne basladım altı ay kullandm adetım duzene gırmedı ve asırı derecede kılo aldım. Ondan sonra ılac kullanmayı bıraktım hastaneye tasınmaya basladık tabı bu sure zarfında korunmadık cocuk olsn dıye ama malesef olmadı ve bır seneyı gectı hala hamıle kalamadım.ve dort aydırda adet olamıyorum.bayramdan sonra hastane degısıklıgı yapıcam bakalım artık allah kerım ne dıyıcekler son durum ne olacak

ya çok korkuyorum ve utanıyorum biraz ya olmazsa çocuğum bu psikoloji beni öldürecek. evlenince hemen deneyecem. olursa Rabbimin izniyle zaten olur olmazsa direk doktora. kızlar şu hayır mübarek günlerde birbirimize dua edelim lütfen. :KK43:

Bu konuda antalyada medisu hastahanesi var orada mehmet Emin Soysal ile gorusmenizi tavsiye ederim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kilo almaya çalışma polikistik over da zayıf hastalara bile kilo verdirmeleri gerekebilirmiş bendede polikistik var bana da doktorum öyle dedi bu yuzden kilo alma canım hatta antalyadaysan ya da antalya yakınlarındaysan sana doktorumu önereblirim

mrb antalya da önereceğiniz doktor hangisidir

Mehmet Emin Soysal medisu da profesor

Polikistik over da en önemli şey kilo vermek diye biliyorum 2 kilo bile vermek gebe kalmaya yakinlastirirmis kadını

Tabikide etkiler ama merak etme.yolda yürürken gördüğün 5 kadından 2 si pko lu. Yani baya yaygın genetik bir hastalık.
Bende de var 2 sene bebek sahibi olamadım ama şükür bi oğlum var 29 aylık. Tabiki hastaneye giyim ve yumurta takibi yapılarak hamile kaldım.

dediğim gibi şuan nişanlıyım 13 eylülde düğünüm bir sene bekleyim evliliğim biraz otursun istiyorum daha sonra çocuk istiyorum. ama işte olmazsa tedavi filan gerekirse tedavi uzun sürerse zaman çok geçerse diye korkuyorum karar veremedim. evlenince bi tane doğurup sıkıntımı atsam mı diyorum olursa tabi çocuğum Allah ın izniyle. ama bi yandanda biraz evliliğimin tadını çıkarıyım diyorum bilemedimmm :KK50:

ben de pkolu olduğumu 6 sene önce öğrendim o zamanlar senin gibi çok korkmuştum çocuğum olmayacak mı diye. 2 sene yasmin kullandım ve kilo verdim kistler yok denecek kadar küçülmüştü. Evlendiğimde de 7 ay yine yasminle korundum ev ankarada okul istanbulda her hafta yolculuk yaparken bebek olmazdı. hapı bırakınca 5-6 kilo aldım. ilk ay zaten hamile kalma ihtimalin düşük haptan sonra bi de sürekli istanbula da gittiğim için gün de tutturamamış olabiliriz, 2. ay eşimin görevi benim okul derken 2 hafta görüşemeyince olmadı zaten :KK66: 3. ayda da hamile kaldım bebeğimiz fazla bekletmedi :) pko lu olduğum için doğum kontrol hapıyla korunmam daha iyiymiş hem hormonları hem yumurtalıkları düzenler kilo da almazsın demişti doktor gerçekten de öyle oldu :)
inşallah sen de bir sorun yaşamazsın canım iyi bir kadın doğumcuyla görüş çocuk da benim gibi hemen düşünmüyorsan ona göre bir tedavi uygular

ben de pkolu olduğumu 6 sene önce öğrendim o zamanlar senin gibi çok korkmuştum çocuğum olmayacak mı diye. 2 sene yasmin kullandım ve kilo verdim kistler yok denecek kadar küçülmüştü. Evlendiğimde de 7 ay yine yasminle korundum ev ankarada okul istanbulda her hafta yolculuk yaparken bebek olmazdı. hapı bırakınca 5-6 kilo aldım. ilk ay zaten hamile kalma ihtimalin düşük haptan sonra bi de sürekli istanbula da gittiğim için gün de tutturamamış olabiliriz, 2. ay eşimin görevi benim okul derken 2 hafta görüşemeyince olmadı zaten :KK66: 3. ayda da hamile kaldım bebeğimiz fazla bekletmedi :KK66: pko lu olduğum için doğum kontrol hapıyla korunmam daha iyiymiş hem hormonları hem yumurtalıkları düzenler kilo da almazsın demişti doktor gerçekten de öyle oldu :KK66:
inşallah sen de bir sorun yaşamazsın canım iyi bir kadın doğumcuyla görüş çocuk da benim gibi hemen düşünmüyorsan ona göre bir tedavi uygular
slm kızlar bende polikistik over rahatsızlığı var evleneli hiç korunmamamıza rağmenbebeğim olmadı, 08/08/2014 te çatlatma iğnesi vuruldum tabi ilk iğnem ilk iki gün karnım çok ağrımıştı, ilişki sırasında bile ağrıdı ancak ben iğneyi vurmadan öncedeilişkiye girmiştim,iğneyi vurdurduğum akşam 5-6 saat sonra da ve ertesi gün yani şu 36 saat sonrası yapamadım, ve sonraki gün karın ağrım geçti,biraz akıntı var, ama ağrım sızım kalmadı sadece adet olmadan önceki gibi yüzümde çene kısmında biraz sivilcem var, ve akıntım gebelik testi için adet olursan üçüncü günü adet olmazsanbir hafta sonra geldedi ancak ben ne zaman test yapsam geçen reğil dönemim 25 idi olmayacakdiye korkuyorum, sitrese girdim, bebek çok istiyorum, ama şu polikistik over beni çok sitresesokuyor

X