Kayseri Memorial Hast. Kadın Doğum Uz.Dr. Ülkü Aksoy hakkında bilgisi olan var mı?

hercai24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2014
2
0
Arkadaşlar, eşimin işi nedeniyle Kayseriye yeni taşındık. 14 hafta gebeyim. :KK49: İlk gebeliğim ve yoğun ağrılarım olduğundan doktor bulmak açısından endişelerim vardı. Burada doktor ararken eşim Memorial hastanesine götürdü, Dr. ÜLKÜ AKSOY a muayene oldum. Tesadüfen gelişti, onun sırası boştu............... Ben çok memnun kaldım, beni oldukça rahatlattı, uzun uzun sorularıma cevap verdi, güleryüzlü, sıcakkanlı bir doktor. Hastanede güzel temiz sıkıntı görmedim............... Kayseri'de yeni olduğumuzdan doktorumuzu tanımıyoruz, eşimle hakkında bilgi sahibi de olmak istiyoruz............ daha önceden Ülkü hanımın hastası olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok yardımcı olur, şimdiden teşekkürler.........:emir_bebek:

Evet Doktor Ülkü Hanım benim de doktorumdu. Ben uzun zamandır Kayseri'de yaşıyorum. 5 ay önce dogumevinde normal doğum yaptım. Doğumevinde bir hemşire akrabam vardı ve ondan gebeliğimi takip edebilecek ve doğumda bana yardımcı olabilecek güvendiği bir doktora beni yönlendirmesi istedim. O da beni Doktor Ülkü Hanıma yönlendirdi. Bugüne kadar gördüğüm en anlayışlı ve rahatlatıcı doktor diyebilirim. O doğumevinin kalabalığında bile bana zaman ayırarak bilgi verdi ve en son doğum aşamasında beni yalnız bırakmadı ve doğumumu yaptırdı.
Bence başka doktor aramana ve kafanı karıştırmaya gerek yok . kesinlikle memnun kalacağın Kayseri deki bence en iyi kadın doğum uzmanını bulmuşsun.
şimdiden hayırlı olsun.

Kayseri'de yaşıyorum ve özel bir bankada çalışıyorum. Geçen hafta gebe olduğumu öğrendim ve hangi kadın doğum doktoru iyidir diye araştırmaya başladım. İş arkadaşlarımdan birisi Memorial hastanesinde çalışan Ülkü Hanıma gittiğini ve çok memnun kaldığını söyledi. bende dün ilk kontrol için randevu aldım ve gittim. gerçekten çok iyi ve pozitif bir doktor. sanırım kadın doğumcu arayışım sona erdi. herkese tavsiye ederim. :emir_bebek:

geçen sene normal odalar normal doğum 1200 sezeryan 1600 idi vıp lere 1000 tl daha ekleniyordu bu sene bilmiyorum...

Arkadaşlar, eşimin işi nedeniyle Kayseriye yeni taşındık. 14 hafta gebeyim. :KK49: İlk gebeliğim ve yoğun ağrılarım olduğundan doktor bulmak açısından endişelerim vardı. Burada doktor ararken eşim Memorial hastanesine götürdü, Dr. ÜLKÜ AKSOY a muayene oldum. Tesadüfen gelişti, onun sırası boştu............... Ben çok memnun kaldım, beni oldukça rahatlattı, uzun uzun sorularıma cevap verdi, güleryüzlü, sıcakkanlı bir doktor. Hastanede güzel temiz sıkıntı görmedim............... Kayseri'de yeni olduğumuzdan doktorumuzu tanımıyoruz, eşimle hakkında bilgi sahibi de olmak istiyoruz............ daha önceden Ülkü hanımın hastası olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok yardımcı olur, şimdiden teşekkürler.........:emir_bebek:
Öncelikle merhabalar
Aynı şekilde bizde Kayseri'ye eşimin işi dolayısıyla geldik tam bir sene önce . Geldiğimizde 20 günlük hamileydim ilk gebeliğim olduğu için büyük bir titizlikle buradaki arkadaş çevremizden kadın doğumcu tavsiyeleri aldık.Biz önce Yılmaz Şahin'e gittik ardından Kemal Başbuğ'ya

bende şuan ülkü hanıma gidiyorum gayet ilgili ve sıcakkanlı geldı bana...şuan için bi sorun yok ama doğum tecrübesi nasıl onun hakkında hiç bi bilgim yok..bilgi sahıbı arkadaşlar yazbilirse çok memnun olacağım:)

kızlar bende memorialda fatma hanıma gidiyorumdum muane için arkadaşımın görümcesiydi ilk zamanlar çok ilgiliydi arkadaşım orda yaptı memnundu .....fatma hanım hamileydi doğum yaptı izine ayrıldı gidemedim doğumdan dolayı ilgisiz oldugunu duydum şuan gitmiyorum geçenlerde bi arkadaşım muaneye gitmiş ülkü hanıma çok sewmiş ilgili diyordu bende gidiceğim ama giriş ücretinin 80 tl yapmışlar acıbadem bile okadar almıyor memorial bütün tahlillere para alıyormuş memur arkadaşım var kendisi fatma hanıma gidiyordu doğuma 3ay kala doktor ve hastane değişti beni mahvetti memorial 1 yılda 3 milyar para gitti doğum yapmadan dedi ota çöpe para alıyorlar dedi doğumada 1800tl demişler vip yaparsa 2.500 demişler dünyada yapmış vip yarı baygın olarak 2 arkadaşımda aynur hanımda 1000 tl ve hastanede çok temiz memorialın odalarda küçük tü çok memnun kaldık dediler okadar para vercez paramızla rezilmi olcaz dediler vip siz 1.800 tl çocugunun eksiklerini tamamlarsın o paraya kolayla kazanılmıyor bende çalışıyorum ama avukat arkadaşlarım memorialdan uzak dur mikrop oranı çok fazlaymış hastanenin dediler pek inanmadım halen gidiordum şuan ücreti 80 yapmışlar ilk başladğımda 50 tl 2 ay sonra 70 1 ay sonra 80 bunlar 2 aya bir ücret artırıyolar acaba enayimi arıyorlar .... arkadaşım doğum yaptıgında odasına girdiğmmde çok küçüktü ve tuvaletle banyo birleşikti oda da her yer tuvalet kokuyor lağım gibi temiz ama koku vardı sordum banyonun delikten geliormuş .... yeni doğmuş çocuk mikrop kapar o kokuda hemşireleri çağırdım deliği havlu ile kapattırdım sert çıktım onun dışında bi skntı yaşamadım hastane ve doktor hakkında bildiklerim bunlar kızlar bende ülkü hanıma gitmekte kararsızdım ama artık aynur hanımı çok araştırdım forumda herkez çok memnun ...ülkü hanımla ilgili yorum bulamadım çünkü henüz yeni doktor yeni geldi sakın arzu hanıma gitmeyin çok iyi yorumlar almadım

2014 mart ayında memorial kayseri hastanesinde FATMA KUTLUSOY 'a muayeneye gitmeye başladım.İlk zamanlar iyi idi fakat yaşadığım iki olay beni ondan soğutmaya yetti. ; BİRİNCİSİ beni 24.haftada "prof.dr.Mehmet TAYYAR a git,çünkü bebeğinin kafasındaki ventriküler boşluğu 3 defa ölçtüm sınır değer (10mm) çıktı." dedi.Dediği prof. a gittim ve 200 TL yi kuzu kuzu verdim.Prof.Mehmet TAYYAR ölçtü baktı."Yok dedi Fatma yanlış ölçmüş.O benim zaten öğrencim.Fazla bilmez.10 değil 7 mm ve normal.Al bu değerleri git ona tekrar göster."Gittim tekrar gösterdim Fatma KUTLUSOY'a "A pardon canım cihaz yanlış ölçmüş" dedi.Tabi olan 200 TL ye oldu.Aradan 2 hafta geçti."Geçen ölçtüğünüz değer artık normal mi" dedim.Bana "NE DEĞERİ CANIM,ANLAMADIM" DEDİ !!! İKİNCİSİ ; Fatma KUTLUSOY ağustos ayında doğum iznine ayrıldı biz hastalarını da eylül 1 e kadar ARZU YURCİ ' ye emanet etti.Giderken (BURAYA DİKKAT) bana erken doğum riski için PROGESTAN isimli bir ilaç verdi ve kullan dedi.KUllanmaya başladım.Temmuz da bizi emanet ettiği ARZU YURCİYE gittim kontrol için.VAy efendim senmisin hafta için gelen "MUayene olacaksanız olun değilse gidin hafta sonu gelin" diye bastı azarı.KOntrole gitmemin nedeni ise AŞIRI DERECEDE KAŞINTILARIM VARDI.O gün bu olayın ardından eşimin ısrarı ile (İYİ Kİ) DR.ÜLKÜ AKSOY'a gittik.Durumu anlattık.HAstaneden vazgeçmeyelim lütfen yardım edin dedik.Kan tahlili ,idrar tahlili aldı.SONUÇ NE BİLİYOR MUSUNUZ ?DR.FATMA KUTLUSOY HASTALAR KAÇMASIN DİYE ARZU HANIMA EMENAT ETTİĞİ YETMEZ GİBİ HER TELEFON ETTİĞİMDE "BEN DUR DİYENE KADAR KULLAN DEDİĞİ (AMAN BURAYA DİKKAT) PROGESTAN İSİMLİ İLAÇ BENİM KARACİĞER DEĞERLERİMİ ALT-ÜST ETMİŞ.Ve bunun farkına DR.ÜLKÜ AKSOY HANIM VARDI.ALLAH ONDAN RAZI OLSUN DEĞİLSE BEBEĞİM FATMA KUTLUSOY 'UN YARATTIĞI BU ANLATTIĞIM FACİALAR YÜZÜNDEN ZARAR GÖRECEKTİ.Doğumumu DR:ÜLKÜ AKSOY yaptırdı.Kızlar inanın bu kadar ilgili bu kadar sevecen ve işine saygılı bir doktora rastgelmek bizim için Allah 'ın bir lütfu.DR.FATMA KUTLUSOY hastasının doğum vaktinin yaklaşıp yaklaşmadığını hatta doğum yaptın mı sen demesini bile anlatmıyorum.DR.ÜLKÜ AKSOY HANIMI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.Muayeneye giderseniz bu anlattıklarımı sorun o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Taburcu olana kadar hep başımda idi.Uzman bir yardımcısı ile yaptığı epüdral ile narkozdan kurtardı beni ve doğumdan yaklaşık yarım saat sonra uyandım,12 saat sonra rahatlıkla yürüyordum.Memorial hastanesinde DR.SONER DEMİREL (ÇOCUK DOKTORU) in ve yeni doğan yoğun bakımın olması da ayrıca artı.Magnet,Modern dünya gibi birçok özel hastaneden gelen onlarca yenidoğan memorial da yattı.Bunları da bilin.

mikrop oranının fazla oldugunu söylediler duyan oldumuyada bilgisi olan varmı arkadaşlar ... doğumdan 1 hafta sonra çocuklar enfeksiyondan hastanede yatıyormuş benim 2 arkadaşımda aynı sıkntıyı yaşadı birinin bebeği 10 gün yattı ne çektiğini bilirim birininki 3 gün bu normalmidir sizce

2014 mart ayında memorial kayseri hastanesinde FATMA KUTLUSOY 'a muayeneye gitmeye başladım.İlk zamanlar iyi idi fakat yaşadığım iki olay beni ondan soğutmaya yetti. ; BİRİNCİSİ beni 24.haftada "prof.dr.Mehmet TAYYAR a git,çünkü bebeğinin kafasındaki ventriküler boşluğu 3 defa ölçtüm sınır değer (10mm) çıktı." dedi.Dediği prof. a gittim ve 200 TL yi kuzu kuzu verdim.Prof.Mehmet TAYYAR ölçtü baktı."Yok dedi Fatma yanlış ölçmüş.O benim zaten öğrencim.Fazla bilmez.10 değil 7 mm ve normal.Al bu değerleri git ona tekrar göster."Gittim tekrar gösterdim Fatma KUTLUSOY'a "A pardon canım cihaz yanlış ölçmüş" dedi.Tabi olan 200 TL ye oldu.Aradan 2 hafta geçti."Geçen ölçtüğünüz değer artık normal mi" dedim.Bana "NE DEĞERİ CANIM,ANLAMADIM" DEDİ !!! İKİNCİSİ ; Fatma KUTLUSOY ağustos ayında doğum iznine ayrıldı biz hastalarını da eylül 1 e kadar ARZU YURCİ ' ye emanet etti.Giderken (BURAYA DİKKAT) bana erken doğum riski için PROGESTAN isimli bir ilaç verdi ve kullan dedi.KUllanmaya başladım.Temmuz da bizi emanet ettiği ARZU YURCİYE gittim kontrol için.VAy efendim senmisin hafta için gelen "MUayene olacaksanız olun değilse gidin hafta sonu gelin" diye bastı azarı.KOntrole gitmemin nedeni ise AŞIRI DERECEDE KAŞINTILARIM VARDI.O gün bu olayın ardından eşimin ısrarı ile (İYİ Kİ) DR.ÜLKÜ AKSOY'a gittik.Durumu anlattık.HAstaneden vazgeçmeyelim lütfen yardım edin dedik.Kan tahlili ,idrar tahlili aldı.SONUÇ NE BİLİYOR MUSUNUZ ?DR.FATMA KUTLUSOY HASTALAR KAÇMASIN DİYE ARZU HANIMA EMENAT ETTİĞİ YETMEZ GİBİ HER TELEFON ETTİĞİMDE "BEN DUR DİYENE KADAR KULLAN DEDİĞİ (AMAN BURAYA DİKKAT) PROGESTAN İSİMLİ İLAÇ BENİM KARACİĞER DEĞERLERİMİ ALT-ÜST ETMİŞ.Ve bunun farkına DR.ÜLKÜ AKSOY HANIM VARDI.ALLAH ONDAN RAZI OLSUN DEĞİLSE BEBEĞİM FATMA KUTLUSOY 'UN YARATTIĞI BU ANLATTIĞIM FACİALAR YÜZÜNDEN ZARAR GÖRECEKTİ.Doğumumu DR:ÜLKÜ AKSOY yaptırdı.Kızlar inanın bu kadar ilgili bu kadar sevecen ve işine saygılı bir doktora rastgelmek bizim için Allah 'ın bir lütfu.DR.FATMA KUTLUSOY hastasının doğum vaktinin yaklaşıp yaklaşmadığını hatta doğum yaptın mı sen demesini bile anlatmıyorum.DR.ÜLKÜ AKSOY HANIMI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.Muayeneye giderseniz bu anlattıklarımı sorun o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Taburcu olana kadar hep başımda idi.Uzman bir yardımcısı ile yaptığı epüdral ile narkozdan kurtardı beni ve doğumdan yaklaşık yarım saat sonra uyandım,12 saat sonra rahatlıkla yürüyordum.Memorial hastanesinde DR.SONER DEMİREL (ÇOCUK DOKTORU) in ve yeni doğan yoğun bakımın olması da ayrıca artı.Magnet,Modern dünya gibi birçok özel hastaneden gelen onlarca yenidoğan memorial da yattı.Bunları da bilin.
Geçmiş olsun bende Fatma Hanıma gidiyordum bendede progestan baslamıstı ve kaşıntı bende de olmustu alakası yok ilaçla demişti bana bebeğimin kız olduğunu söylemişti her gittiğimizde sormama rağmen kız dedı ve erkek çıktı benım bebeğim. forumda yazılanlar yüzünden fatma hanıma gittim ama onun kadar bilgisiz bi doktor görmedim ben. bizi defalarca yanlış yönlendirdi. bende kıvaç beye gidiyorum sırf hastane iyi diye .

Bende Şubat 2014 te Fatma Kutlusoyla doğum yaptım. Doğum başlamadan sırf hafta sonuna denk geliyor diye doğumu başlattı. Ve benim ikinci doğumum olduğu halde ölümden döndük bebeğimde bende. Hamilelik boyunca çok ilgili görünen Fatma hanıma son haftalarımdı kontrole gittim. Bebeğim fazla hareketli değil dedim kontrole geldim dedim.NST çekmeden muayene etti ve muayenede o kadar canım yandıki açılma varmı diye bakıyormuş güyaa. Neden bu kadar canım yandı dediğimdeki cevabı ise şuydu.Senin canın çok tatlıymış.Ben ilk kez bu şekilde ağrılı bir muayene geçirdim yani zaten son günlerimdi iyice strese girdim. Tabii açılma yokmuş ama o muayeneden sonra akşama suyum geldi. Bebek aşağı inmedi normal doğumdu.Resmen yerlerde sürünerek ıkınmaktan arkam önün dışarı çıktı. Orada yaşlı bir ebe var. Onun sayesinde doğurdum yoksa bebeğimde bende ölecektik yani.Bu şikayetimle alakalıda Memorial hastanesi hiç bir dönüş yapmadı bize. Erkek dr. tercih etmedim ama doğum anında yoğun bakımdan erkek dr. çağırdılar bebekte bende iyice riske girmiştik artık. Sakın ha sakın Fatma Kutlusoya gitmeyin.Birde doğum anında benimle dalga geçti bir daha doğurmayı düşünürmüsün diye.Kendi beceriksiz bilgisizliğinin kurbanı oldum.Haa bu arada hala 14 ay olmasına rağmen hala kontrole gidemedim ama içim dışarı çıkmış şekilde duruyorum. Varın gerisini siz hesap edin. Kendide aynı şekilde doğurmuştur umarım çok beddua ettim.

Bende Şubat 2014 te Fatma Kutlusoyla doğum yaptım. Doğum başlamadan sırf hafta sonuna denk geliyor diye doğumu başlattı. Ve benim ikinci doğumum olduğu halde ölümden döndük bebeğimde bende. Hamilelik boyunca çok ilgili görünen Fatma hanıma son haftalarımdı kontrole gittim. Bebeğim fazla hareketli değil dedim kontrole geldim dedim.NST çekmeden muayene etti ve muayenede o kadar canım yandıki açılma varmı diye bakıyormuş güyaa. Neden bu kadar canım yandı dediğimdeki cevabı ise şuydu.Senin canın çok tatlıymış.Ben ilk kez bu şekilde ağrılı bir muayene geçirdim yani zaten son günlerimdi iyice strese girdim. Tabii açılma yokmuş ama o muayeneden sonra akşama suyum geldi. Bebek aşağı inmedi normal doğumdu.Resmen yerlerde sürünerek ıkınmaktan arkam önün dışarı çıktı. Orada yaşlı bir ebe var. Onun sayesinde doğurdum yoksa bebeğimde bende ölecektik yani.Bu şikayetimle alakalıda Memorial hastanesi hiç bir dönüş yapmadı bize. Erkek dr. tercih etmedim ama doğum anında yoğun bakımdan erkek dr. çağırdılar bebekte bende iyice riske girmiştik artık. Sakın ha sakın Fatma Kutlusoya gitmeyin.Birde doğum anında benimle dalga geçti bir daha doğurmayı düşünürmüsün diye.Kendi beceriksiz bilgisizliğinin kurbanı oldum.Haa bu arada hala 14 ay olmasına rağmen hala kontrole gidemedim ama içim dışarı çıkmış şekilde duruyorum. Varın gerisini siz hesap edin. Kendide aynı şekilde doğurmuştur umarım çok beddua ettim.

canım çok geçmiş olsun üzüldüm peki ücretleri nasıl hastanenin giriş doğum filan

Merhaba hanımlar Kayseride yaşıyorum ve benim düştüğüm hataya düşmemeniz için yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum. Hamileliğimin 7.haftasında bebeğimin gelişimi durdu ve kürtaj olmam gerektiğini söyledi doktorum Mustafa Başbuğ. Ama benim bunun gibi bir işe vaktim yok git istediğin hastanede yaparlar diye paramı alıp beni yarı yolda bıraktı. Bende Kayserinin en iyi hastanelerinden biri olduğunu düşündüğüm Memorial Hatanesine gittim.Fatma Kutlusoy hanım beni çok iyi karşıladı, teselli etti, korkmamam gerektiğini söyledi ve o gün beni kürtaja aldı. Kürtajdan çıkınca her şey yolunda mı diye sordum çok iyi her şey yolunda iki hafta sonra kontrole gel dedi. Eve geldim kendimi iyi hissetmiyordum ama normal dedim geçer. 2 hafta sonra kontrole gittim muayene etti uzunca bir süre ve her şey çok iyi yolunda dedi. Eve geldim üstünden 3 hafta geçti hala kötüyüm midem bulanıyor halsizim kendimi iyi hissetmiyorum. Kayseride başka doktora gittim daha ultrasonla bakar bakmaz içinde parça var dedi. Kürtajı yapamamışlar dedi.Beynimden vurulmuşa döndüm. İnanmak istemedim tahliller yapıldı beta-hcg 200 lerde. Allahtan bir sıkıntı yaşamamışsın her şey olabilirdi dedi. Fatma Kutlusoy hanımın sadece güler yüzü varmış yani. Hadi parça kalmış olabilir diyelim kontrolde bunu görmemesi imkansııııızzz. Hamileliğiniz iyi gittiği sürece her doktor iyidir. Ama ola ki benim gibi kötü bir durumla karşı karşıya kalma ihtimaliniz her daim var. Doktorunuzu ona göre seçin.Ben madden ve manen bu durumdan çok yara aldım sizlerde aynı hataya düşmeyin.

Fatma kutlusoy un daha önce normal doğum yapabileceği halde sezaryene alıp sonra da "normal doğum da olurdu aslında ama neyse. .." dediğini işitince şok olmuştum.memorial çok iyi bir hastane fakat fatma kutlusoy 'u her andığımda beddua ediyorum.Sağolsun dr.ülkü aksoy hastaneden vazgeçmeme engel oldu.Tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

Doğumunuzu Ülkü hanımda mı yaptınız? Memnun kaldınız mı acaba?
Canım benim bebeğimi düşürüyordu çok acemi ve korkak ürkek birisi çok iyi birisi ama acemi olduktan sınra nekadar iyi olursa olsun ülkü hanım dierek gitme derim değmez daha bilgili doktorlara bak bence her doktora bişey deniliyor ama ben buna hiç bişey bilmiyor diebilirim kanlı kanlı alttan bakan doktordan ne bekleyebilirsinki başka doktora söyledigimde çıldırmıştı 15 dakka kese görcem die uğraşıp kanama olmasına düşüğe sebeb oldu yetmez gibi kan gelirken titreye titreye alttan baktı sen bilirsin yinede bebeğim düşerken ibrahim demir kurtardı her doktorun arkasından konuşuluyor oyuzden bilgili olması önemli

ülkü hanım gibi bilgisi yetersiz her fırsatta bi sorun olmadığı halde tedaviyle çocuk yaparız şeklinde yönlendiren
sadece güler yüzüyle insanları kendisine sevdirmeye çalışan bu doktara giden herkes adına üzülüyorum açıkçası...

ülkü hanım gibi bilgisi yetersiz her fırsatta bi sorun olmadığı halde tedaviyle çocuk yaparız şeklinde yönlendiren
sadece güler yüzüyle insanları kendisine sevdirmeye çalışan bu doktara giden herkes adına üzülüyorum açıkçası...
Ben tedaviyle hamileyim ve kayseride ikamet ediyorum eşimin işi sebebiyle bana önerebileceğimiz dr yok mu lütfen yardımcı olun :KK17::KK17:

X