kaynanamla aynı evde yaşamayı kabul ettim

yaşayıp yaşamama sizin vereceğiniz karar.eğer yürekten istiyorsanız yaşayabilirsiniz aynı binada.
ama ben şöyle birşey söyleyeyim.şimdiden kayınvaliden sana melek gibi gözükebilir.çünkü her daim onun yanında değilsin.sen gittiğinde tabiki seninle ilgilenecek,seninle gülecek,konuşacak ama evlendikten sonra malesef kayınvalidelerin diğer yüzleri ortaya çıkıyor.tabi bu bütün kayınvalidelere ait değil.gerçekten melek gibi kayınvalidelerde var ama bunlar çok az bana göre.anneler oğullarını asla paylaşamıyorlar.oğulları biraz kendi eşine ilgi gösterise hemen kıskanmaya başlıyorlar ve böylece gelinlerine karşı agresif olmaya başlıyor.kendi gözlerinde gelin onlar için öcü oluyor.oğluyla kendisi arasında engel olarak görüyor gelini.özellikle aynı evde yaşayanlarda,aynı binalarda yaşayanlarda bu durumlar çok oluyor.diğer yandan da şöyle birşey var.
kayınvalide gelininin iyiliği için bir söz söylese bile gelinler o söze pek önem vermiyorlar.böyle bir söz vardır."gelinlere göre kaynana sözü hep acıdır"diye.kısacası günümüzde gelinlerin sözü kaynanaya,kaynanaların sözü gelinlere batıyor.
en güzeli ayrı yaşamaktır bana kalırsa.tabi eğer maddi durumu yoksa eşinizin,nişanlınızın o ayrı mesele.o zaman el mecbur kayınvalideyle yaşamalısınız.
aynı evde yaşanınca gelin ve kayınvalide arasında saygı,hürmet aradan kalkıyor.

Ayrildigim esimin ailesiyle bebegimiz oldugu icin 40 gun ayni evde yasadik ki o 40 gunu gelin bide bana sorun
40 gun 6 ay 1 sene 5 sene hic farketmez ev ev uzerine olmuyo olmaz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

Kv ile yaşama fikri benim için bi tabu resmen ben de kv mi cok seviyrm. Melek gibi bi kadındır ama ne olursa olsun heleki yeni evliyse gelin kendi evinde olmalıdır. Düşünsene evliliğinin en hareketli en güzel zamanları ama evde birsürğ insan. Bazı sabahlar bire ikiye kadar uyumak isticeksiniz hep bi tedirginlik duycaksınız kalkmazsam ayıp mı olur diye ya da altı gün deli gibi calışıp yorulcaksınız bi gün pijamalarınızla akşama kadar tv izlemek isticeksiniz kv niz sagda solda temizlik yaparken içiniz rahat etmicek mecburen yardım ediceksiniz. Eşimle en sevdiğimiz şey akşamları pijamayla battaniyenin altına girip koyun koyuna tv izlemek ama kv ile oldugunuzda bunu bile yapamıcaksınız. Yeni eşyaları sonra da alırsınız ama evliliğinizin ilk yıllarını geri getiremezsiniz. En iyisi işin en ucuzuna kaçın ama kendi evinize cıkın.. Gece uyanıp wc ye yada su içmeye kalksanız askılı mini ipek geceliğinizle bile odadan cıkamıcaksınız. Ben ne anlarım beyaz ipek gecelikle evin içinde süzülmedikten sonra yeni gelin olmayı:)

Sakın derim sakın.. sanıyorsunki çok iyi karışmaz. Benim k.validemde karışmam etmem derdi yapıyo diyemem karışmıyor ama çok daha kötüsü geldi başıma. Ooo melek gibi k.validem var derdim. Kadın karışmıyorda ne zaman banyoya girdiğimizi bile gözetliyor. Üst katında oturuyorum bu arada. Geçim sıkıntısı yaşamayalım diye bu yolu seçtik. Seçmez olaydık.. yaşamadığın bilmediğin hiç kimseye inanma. Ev ev üstüne olmuyormuş gerçekten.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Normalde olsa aman uzak due derim fakat okuyinca mantiksiz gelmedi
Suresi belli en azindan
kv calistigi icin surekli evde olmayabilir
zateb aksamlari evdrymissiniz bence bir yil idare edilebikir

Ayrı evde ki rahatı ve huzuru bildiğim için ben kabul etmem. İnsanın evi gibisi yok inan!

Isin cok zor simdiden allah kolaylik versin ama sunu bilki ev ev ustunde olmuyo. Ilk yil cok onemli aranizdaki sicaklik icin birbirinizi en iyi sekilde ancak evde tek olunca taniyosun. Birisi varken hep kasilark yasayacaksin. Bazen esine kizacaksin bagirmak isticeksin belki evde tek olsan o sana sarilip gonlunu alacak ama anne olunca butun problemler odaya kalacak. Banyo yapsan gizli sakli hic bi ozelin olmayacak. Bizdd 30 milyar borcla evlendik ama bigun bile sikilmadik cunku calisinca odeniyo helede kira vermeyince en fazla 1 yilda ne kadar para birikecek ki hadi olsun 10 milyar zaten o paraylada ev kurulmaz. En mantiklisi borc yapmak ama bu seferde esin bunalinca hep bahaneler uretecek topu sana atacak.

Bende senin gibiyim nişanlıyım kayanamla oturucam kendisi cok şükür iyi biri kayınbabamda öyle biri ama bazı şartlar el vermeyince üstüne nişanlınida seviyosan tamam diyosun insan yeni evliyken yanlız kalmak ister ama yeterki insanin tadı yerinde olsun sakın ayrı eve cıkamadım koltuklarım yok şu eksik oldu deme evlilik sonrasinda yıkılmaya mahkum olur Rabbimde herşryin hayırlisni iste bu senin.icin bi imtihan bunu böyle bil sabrın sonu selamettir

Ahh ahh kayinvalideler .. Ayni evde kalinca araniza mesafa koyamassiniz ve zamanla herseyi soylemeye baslar siz bisey soylersenizde oglu bi taraftan anasi bi taraftan soylenmeye baslar. Gerci cokta uzaga gitmiyomussunuz evden ciksanizda komsunuz olcak. Ne diyim Allah sabir versin . İnsallah benim dedigim gibi olmazda mutlu mesut yasarsiniz gelin kaynana :)

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

Kayinvalideler nisanlilik doneminde hep iyidir canim, nisanliyken degisik ayni evde yasayinca degisik..

Ben yerinizde olsam biraz daha sabredip ilk etapta kendi evimize gecmeyi tavsiye ederdim, evliligin ilk senesi cok onemli o insana alisma sureci, en hareketli ve kavgali donemleri. Ayni evde baska insanlarla rahat kavga bile edemezsiniz. Burda bi kac konuda okumustum boyle tasiniriz diye evleniyorlar sonra erkege de rahat geliyor annesinin evi cikmak istemiyorlar. Bence kesinlikle evliliginize ikiniz ayri evde baslamalisiniz

Biz ev yaptiriyorduk gecen sene 4 ay kendi ailemin evinde kaldik inan kendi ailem olmasina ragmen tam rahat edemedim. Kayinvalidem bi kac sinir hareketleri olsada iyi bir insandir ama olay ayni evde yasamaya gelince isin boyutu degisiyor. insanin her gunu her gunune tutmuyor dusun basin agrisa suratin asilsa noldu, esinle odana cekilsen ayri bi dert. Senin duzenin yasama seklin degisik o aileninki degisik mutlaka bi yerde patlak. boyle tasinipta kayinvalideyle mutlu yasayan cok nadir elle sayilir sayida insan vardir. Yuva ustune yuva kurulmuyor maalesef. Onlar alt kalttaki kiraciyi cikarip sizi koysunlar oraya oyle olmaz mi ki?

X