Adım adım mutfak yenileme (yardımınız lazım kızlar)

cocoon

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2010
319
5
selam herkese. çok uzun zamandır evi çekip çevirme işi bende olsa da bunu ne kadar gönülsüzce yaptığımı yeni yeni farkediyorum. Annemi kaybedişimizin 15.yılı ama hala ondan kalan şeyleri kullanıyorum. yeni aldığım hep ufak tefek şeyler. arada saklama kapları bardak filan almışım ama küçük şeyler dışında her şey çok eski. kızlar istiyorum ki ne nerden en uyguna ve güzelinden alınır siz bana söyleyin ben de yavaş yavaş tamamlayayım.
örneğin çay kaşıkları çatallar bıçaklar için doğru adres neresidir? ikeadan alayım mı?
tava tencerede hangi markalar iyi.
servis tabakları saklama kapları fırın kapları önerileri

bunlar ilk aklıma gelenler. bir de havluydu nevresimdi bunları da söyleyebilirsiniz. eklemek istedikleriniz olursa da çok sevinirim.

ha bir de halılarınızı aldıgınız magazaları da önerin lütfen.

selam herkese. çok uzun zamandır evi çekip çevirme işi bende olsa da bunu ne kadar gönülsüzce yaptığımı yeni yeni farkediyorum. Annemi kaybedişimizin 15.yılı ama hala ondan kalan şeyleri kullanıyorum. yeni aldığım hep ufak tefek şeyler. arada saklama kapları bardak filan almışım ama küçük şeyler dışında her şey çok eski. kızlar istiyorum ki ne nerden en uyguna ve güzelinden alınır siz bana söyleyin ben de yavaş yavaş tamamlayayım.
örneğin çay kaşıkları çatallar bıçaklar için doğru adres neresidir? ikeadan alayım mı?

bunlar ilk aklıma gelenler. bir de havluydu nevresimdi bunları da söyleyebilirsiniz. eklemek istedikleriniz olursa da çok sevinirim.

Merhaba

Öncelikle Allah kolaylık versin diyeyim.Evde bişeyleri yenilemek zor ve zahmetli bir iş. Mutfak için Çatal-kaşıkta karacayı önerebilirim.Biz memnunuz. Tencere tavada esse, nevresimlerde; Özdilek, sarev, English Home.Ufak tefek mutfak eşyalarında ise schafer mağazalarında diğer markalara göre daha uygun fiyatlı çok cici ve moder parçlaar bulabilirsin.

Bu arada mağazalardan inceleyip internetten de alışveriş yapabilirsin.Bazı şeyleri neredeyse 3 te 1 fiyatını alabileceğin siteler var eğer takip edersen.

Emsan tava tencere iyidir, 3 senedir kullanıyorum ne düdüklüsü nede diğer tencere tavaları hiiç bozulmadı, hatta altlarında ne yanık nede başka bişey hiç olmadı, 2. tercihse korkmaz çelik olarak, döküm tava tencere alırsan esse uygun fiyatlı güzeldir.. Porselen bişeyler lazımsa her zaman bernardoda kampanyalar olur.. Ayrıca şık modellerde vardır orada.. Ama tavsiyem bu tip markaların kampanyalarını daima takip edin, hepsini biranda almazsanız nasıl olsa bayram sonu falan diye girer indirime..

Canım Allah kolaylık versin. Ben istanbulda yaşıyorum günlük çakay kaşık takıımmı hisar'ın esenyurt fabrika satışından 89 parça setini 180 liraya almıştım. Tavsiye ederim. Ucuz parçlar bulabilirsin.
Günlük yemek takımımı bim den güral porselenin geliyo arada 60 liraya vs 6 kişilik takımı öyle almıştım.

İkea dan hiç birşey alma bozuluyor. Ablam ordan bardaklar almıştı hoşuna gitmişti ama hiç memnun değliz.
Tavalarını gene öyle çok para vermeden bim e cem tefal setleri geliyor ordan alabilirsin.
Tencerede korkmaz kullanıyorm memnunum. Tavsiye ederim.
Servis tabaklarımı sokaklardaki mağazalardan aldım hep 3,5 5 liraya
havlularımı english home den hep %50 indirimli zamandan aldım. diğer türlü çok pahalı. Pazarları tavsiye ederim. mudo nun havlularılanı 2 lirayaalıyorduk.
nevresimlerimi taç, sarev pikelerimi karaca home den anneler günü indiriminde aldım.
İndirim zamanlarını hep takip et pahalı alcana ucuz bulmaya çalış. Hepsi aynı işi görüyorb
Fırın için kalıplarım tantiniden gene indimde aldım.
Saklama kaplarım da öyle sokak mağazalarındanb

Ben çeyizim için set aldım korkmazdan çatal kaşık tencere tabaklar vs eğer büyük birşey istiyorsan böyle bir set alabilrsin.
Veee sakın kahvaltı takımı zımbırtısına girme çok gereksiz

Çaydanlık alabilirsin bir büyük bir küçük

kızlar çook teşekkürler :KK16:
boyle tasnıflenınce yapması da kolay gorundu gozume. ben baslayayım ındırım takıplerıne ufak ufak :))

canım halıları tek markaya baglı kalma tüm markaları satan halıcılar var ve cok indirim yapıyolar 900 tl tutan halıları 700 indirdik markaları royal sanat iklim yani kötüde degil...İkeadanda çogu şeyini alabilirsin bizim araç kücüktü fazla alamadım ordan kaliteli ve tarz açısından güzel....

ikeadan mutfak eşyası almanı önermem.
Hemen paslanıyorlar. İkeadan daha çok dekorasyon amaçlı şeyler alabilirsin.
Porselen için güral, kütahya porselen, karacaya bakabilirsin.
English Home çok şık ürünler yapsa da nevresim ya da havlu asla alma derim. Kumaş kalitesi kötü, hemen solup yıpranıyor.
Özdilek, taç ve linens e bakabilirsin.
Halı için çok seçenek var. Saray, gümüşsuyu, angora, royal, pierre cardin vb. ama asla merinos alma. Merinos u iki farklı kişide gördüm çok çok kötü, tüyleri yapışmış, leke tutmuştu.

Ben ne almamanız konusunda yardımcı olabilirim, yeni evliyim çeyiz setimi Hisardan aldım hiç memnum değilim, tencere saplarım yandı ve sallanıyor.

başınız sağolsun, ben de mutfaga pek bır şey almam şu ara sadece a101 den birer liralık plastıkler falan alıp renklendırmeye çalışıyorum. çatal bıcaklar için paslanmaz çeliktir yazsın o önemli gerisi hepsi aynı. markafonide ben göruyorum cok ucuza 6şarlı setler, onlar ıyı gorunuyor yenıleyecek olsam onlardan alırdım uygun gıbıler. ınternette ındırım sıtelerınden bakın bakabılıyorsanız onun dışında gezerken ınsana mutluluk verıyor ıkea orası da guzel ama hakıkaten sanırım paslanıyor yukarda bır arkadas demıs dogru sanırım benım de aldıgım bır set paslandı.
aksu çelık tencereler ve catal bıcaklar var bende yuz yıllık onlar saglam ama artık aksu yok sanırım

X