Arınç: 'Erkek zampara olmayacak, kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak'

Şimdi bunu birileri söylediği zaman 'ya bu adam hangi dilden konuşuyor' diyebilirler. Bu kadar değerlerimize yabancılaştık bugün" dedi.

ben anladım da anlamayan çok ...

Ne oluyor bu devlet büyüklerine anlamıyorum? Biri çıkar der kızlı erkekli aynı evde oturulmayacak. Öbürü kadının bacak arasına, doğurup doğurmayacağına karar verir. Sonra gelir kadınlara seçici olmayın hemen evlenin diyerek evlilik kurumuna burnunu sokar.

Yakında insanların giydiği dona karışırlarsa şaşırmam. Niye bu tip konularla bu kadar ilgileniyorlar anlamıyorum. Kadın kahkaha atınca milletin ahlakı mı bozulacak? Kadın boynunu öne eğdi mi yüzü kızardı mı çok mu ahlaklı bir toplum oluyoruz?

Bu konular bu adamları ilgilendirmemeli. Kimseyi ilgilendirmemeli. İnsanların ahlak anlayışı, yaşam tarzı, neyi giyip giymediği, kiminle bekar hayatı yaşayıp kiminle ne zaman evleneceği, kahkaha atıp atmayacağı kimseyi ilgilendirmez, bunlara karışmak kimsenin haddine değil.

Nasıl ki sokaktan geçen adamın benim kahkahama karışma hakkı yoksa devlet büyüklerinin de yok. Hadlerini bilip işlerine baksınlar. :KK20:

neyse yahu ben yazmayayım...

20 dk. içinde mesajı değiştirme hakkım vardı onu kullandım...

Erkek erkek gibi kadın kadın gibi olmalı nokta !

Son düzenleme:
Ha simdi diyeceksiniz ki kiliçdaroglu öyle söyleysidi gikin çikmazdi diye. Hayir, ben partizan bir insan degilim, hatta ben chpli bile degilim. Yalnisa yalnis demek gerekir.

Öyle değil canım o. Eğer AKPyi sevmiyorsan CHPlisin kesin. Aynı Galatasaraylı değilsen, Fenerbahçeli ya da Beşiktaşlısın gibi.
Bir çoğuna göre takım tutmakla eşdeğer bir partinin tarafında olmak.

bu kadar kahkaha muhabbetinden sonra aklıma gele gele izmir fuar lunaparkındaki aynalarda, fondaki kahkaha sesi geldi... nasıl yer ettiyse çocukluğumda artık. Korku filmi gibiydi, susmuyordu da mubarek:KK53::KK53:

Pardonda, bu sirnasik davranmak ile kahkaha ne alaka? Yani sizin tabiriniz ile "sirnasik davranmak" her zaman kahakaha ilemi bagdaslastirilir? Konu burada kahkaha atmak, Arinç resmen diyor "bir kadin ulu ortamda kahkaha atmasi yalnis" diye. Sirnasmakta söz etmiyor. Onu siz ediyorsunuz sirf Arinçin laflarini dogrulamak için.

Sonrada ne hikmetse baska yorumlar için "dürüst cevap vermediklerini" düsünüyorsunuz. Hani herkeze saygi vardi? Niye baze insanlarin sizin düsünceniz ile örtüsmeyen düsüncelere sahip olduklarini kabul etmiyorsunuz?

Ha birde evet, bende kahkaha atarim çünkü gülmeyi severim. Bende mesela bacim dedigim arkadasimin esine o gülme esnasinda bir elime beline vurarim. Bunda ne var? Ben iffetsizmi oldum simdi? Arinça göre öyle ama. Siz hiç obama, merkelin insan davranislari üzerine böyle yorumlar yaptigini gördünüzmü? Arinç basbakan yardimcisi, böyle laflar ona düsmez! Adam ülkeyi yönetmek ile mesgul olmasi lazim, kahkaha atan kadinlari yargilamak ile degil. Yaptigi yorum o kadar çok çirkin ki.

Ha simdi diyeceksiniz ki kiliçdaroglu öyle söyleysidi gikin çikmazdi diye. Hayir, ben partizan bir insan degilim, hatta ben chpli bile degilim. Yalnisa yalnis demek gerekir.

Evet obama ve merkel boyle seyler konusmazlar onlar ancak israi lin yanindayz cocuk katline devam derler.Arinc in gayet makul yorumlarini cok cirkin buldunuz da keske onlar da Arinc gibi konussalardi de mi? Kimse size iffetsz demiyor ayrica hasa.ben bu konu hakkinda fikrimi soyledim Arinc gibi.bana gore kadin agirbasli olmali hafif hareketlerden kacinmali.kimseye karismiyorz saugszlkta etmiyorz fikrimizi soyluyorz.niye bu kadar uzatildi laflatmz evirip cevrildi.yine soyluyorm size bol kahkalar.iyi bayramlar :))

Atilla Taş @AtillaTasNet · 18 sa.
Hayatımda duyduğum en güzel seslerden biri, bir kadının kahkahasıdır, bari bundan mahrum etmeyin bizi.

ağlanacak haldeyiz de kahkahayla şenlenmeye çalışıyoruz işte arınç efendi,buna bari karışmayın:KK47:

Söylediklerinde haksızmı , değil.. iffet haya çok güzel kavramlar ama ben bunları bir siyasiden duymak istemiyorum çünkü
Toplarklarından petrol fışkıran mantıken dünyanın en zengin en güçlü ülkeleri olması gereken islan coğrafyası şuan zulume hiç bir varlık gösteremiyorlar ve dönüp baktığınızda işleri güçleri kadın erkek ilişkisini şekillendirmek lütfen bu telkinleri hocalara bırakıp kendi işlerine konsantre olsunlar...

Bülent Arınç daha detaylı açıklama yapmalıydı.

Burdaki önemli nokta kadının kahkaha atmaması değil kilit söz "herkesin içinde" kahkaha atmaması.

Demek ki kadın kahkası tuvaletini yapmak gibi, seks gibi, mahrem veya kötü bir şey ki "herkesin içinde" yapılmamalı.

Nasıl kafalarla aynı havayı soluyoruz ya.:KK53: Kimi güya ibadet ederken halı inceler kimi kadın kahkahasıyla ne hissediyorsa artık. :KK6:

Caddelerde sokaklarda yürürken, toplu taşıma araçlarına bindiğimde hiç kahkaha atan kadınlara raslamadım. Sanırım kendisinin etrafı kahkaha atan kadınlarla dolu ve bu durumdan şikayetçi.

Zaytung saglam koymus lafi :)

"Saba Tumer:ERKEK milletin icinde aglamayacak."

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Boyle zihniyettekilerin yonettigi bir ulkede yasiyoruz iste..Kadinlar kulubu bayanlari bu yaziyi okuyabiliyorsaniz nefes aliyor ve yasiyorsunuz demektir.Yasadiginiza sukredin yani.Kissadan hisse.

Eklentiler

• $1406657722422.jpg
    $1406657722422.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 167
Boyle zihniyettekilerin yonettigi bir ulkede yasiyoruz iste..Kadinlar kulubu bayanlari bu yaziyi okuyabiliyorsaniz nefes aliyor ve yasiyorsunuz demektir.Yasadiginiza sukredin yani.Kissadan hisse.

evdeki işler yetmiyor muyla, kadın evin süsüdür favorim

bencede kadın evin çiçeeeedir:KK37:

$kadin-herkesin-icinde-kahkaha-atmayacak-diyen-arinc-hangi-akplileri-sozlerini-hatirlatti-2907141.jpg

"Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak" diyen Arınç hangi AKP'lilerin sözlerini hatırlattı

Bursa’da bayramlaşma töreninde konuştu,

"Kadın iffetli olacak. Mahremi, namahremi bilecek” dedi.

Öyle, “Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak” diye buyurdu.

AKP iktidarının yıllardır kendi ahlak anlayışı üzerinden toplumu şekillendirme çabalarına bir tuğla daha koydu anlayacağınız.

İyinin ve kötünün,

Doğrunun ve yanlışın,

İffetlinin ve iffetsizin ne olduğunu en iyi kendilerinin bildiğine inandılar. Herkes de böyle bilsin, böyle inansın istediler.

Cümleler pervasızca çıktı ağızlarından.

Kurulan cümlelerin, ortaya saçılan ahlaki hükümlerinin başkalarını kırdığını, incittiğini düşünmediler.

Öyle ya, Arınç’ın sözleri ne ilkti, ne de son olacaktı.

Onun ve ahlak timsali mesai arkadaşlarının ahlaka dair sarf ettiği binlerce söz, binlerce buyruk vardı.

Ne diyordu Melih Gökçek; “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün. Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."

Değil mi ama?

Bir kadın tecavüze uğradıysa mutlaka vardır işin içinde bir iş…

Ahlaksızdır büyük ihtimalle, tecavüze uğramayı kendisi istemiştir…

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın dediği gibi “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."

İyi ki üstün ahlak sahibi devlet adamlarımızın bu tür sosyal projeleri var. “Devletin şefkatli eli” dedikleri bu olsa gerek.

Şakasını yapmak bile utanç veriyor aslında ama ‘tecavüzcüsüyle evlendirelim’ diyecek kadar ‘ahlaklı’ siyasetçilerimiz de çıkar mı diye korkuyorum.

Çıkarsa şaşırmam.

Kadın erkek eşitliğine inanmadığını söyledikten sonra ve AKP iktidarı döneminde tavan yapan kadın cinayetlerini hiçe sayarcasına “Kadına şiddet abartılıyor” dememiş miydi Erdoğan?

“Evdeki işler yetmiyor mu?” diyerek kadının asıl yerinin dört duvar arası olduğunu söyleyen Bakan Veysel Eroğlu değil miydi?

İşsizlik rakamlarının yüksek çıkmasına son derece bilimsel bir açıklama getirerek “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek” diyebilen bir Maliye Bakanımız yok mu?

Çeşitli ortamlarda ‘hüngür hüngür’ ağlamasına alıştığımız Arınç, tıpkı ağlamak kadar insani bir duygu olan kahkaha atmayı iffetsizlik olarak görmüş çok mu?

Kendileri gibi düşünmeyen büyük bir kitleyi iffet yoksunu sınıfına sokan bir zihniyetin temsilcileri değil mi onlar?

Mesela, kızların okuması nedeniyle erkeklerin evlenecek kız bulamadığından yakınıyor bir AKP’li…

Aslında kahkaha atabilen kadının özgürlüğü korkutuyor onları ve Arınç sözlerini şöyle sürdürüyor Bursa’da:

“Haya, utanma duygusu. 'Yüzüne baktığın zaman yüzü kızarıyorsa' Hadis-i Şerif öyle diyor, haya güzeldir. Kadında olsa daha da güzeldir. Sadece kadın için değil erkek için bütün mahlukat için haya diye bir şey var. Erkekler için de haya vardır. Yalan söyleyemez, mahcubiyet ifade edecek bir söz söylemeye kalksa yüzünü yere bakar”

Evet Sayın Arınç,

Sizin de dediğiniz gibi, utanma duygusu güzeldir.

Kadına da yakışır, erkeğe de, hatta size de…

Tayfun Sırman

Odatv.com

kadın, öyle olacak böyle olacak, şöyle olmayacak, cak cak cak

bence kadın-erkek ilişkilerinden ziyade daha önemli konular gündem olmalı

Son düzenleme:
AKP icinde en antipatikler diye bir siralama yapilsa kesin odulu bu adam alirdi.
TV ' de gorunce kanal degistiriyorum, sesine dahi tahammulum yok.
Sahi ben niye buradayim ?

Kadınlar olarak şu ülkeyi ele geçirsek keşke. Ya da sadece ben geçirsem. Şu ilkel düşünen tüm erkekleri yasaklasam. Offffffffff :KK52:

X