Düğünüm için tırnaklarımı nasıl yapmalıyım? Sorunum abdest olayı :/

nemesis1903

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2010
480
362
Selam kızlar ben 2-3 hafta sonra evleniyorum ve düğünün hemen ertesi günü balayına gidiyoruz. Bu haftasonu da şehir dışında mini düğün+kına gecesi gibi birşey yapacağız aynı zamanda imam nikahı da olacak.
Benim sorunum ben normal salonlarda yapılan french manikürü bi kaç gün anca kullanabiliyorum o yüzden kalıcı oje veya akrilik jel yaptırmak istiyorum hem kına hem düğün hem balayı uğraşmam rahat ederim diye.
Ama şimdi imam nikahı olcak abdestli olmam gerek bi de evlendikten sonra hep gusül gerekecek napcam bilmiyorum her derdim bitti bu kaldı :KK70:

Evli değilim ama abdest için su değmesi şart diye biliyorum ben, onun dışında bildiğim bir yol yok, uğraşacaksınız anlaşılan..Hayırlı olsun bu arada Rabbim mutluluğunuzu daim etsin :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evli değilim ama abdest için su değmesi şart diye biliyorum ben, onun dışında bildiğim bir yol yok, uğraşacaksınız anlaşılan..Hayırlı olsun bu arada Rabbim mutluluğunuzu daim etsin :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok tesekkür ederim canım benim amin darısı başına

abdestli olman dha iyi tabi ama benim bildigimde gerekmiyor abdest. ama o gece ikinizde namaz kilcaksniz o zman abdesti napacagini bilemem canımsin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kuaforde gelin makyajı saçı için baya zaman harciyorsunuz zaten. Saç makyaj yapılırken baska biri oje işinizi hallediyor merak etmeyin. Manikurunu zu dugunden bir kaç gün önce hallederseniz iki düğün için de idare eder ve oje işiniz kısa sürer. Uzun süre kalıcı oje yeni evlenen biri için çok uygun değil çünkü boy abdesti almanıza engel olur

Selam kızlar ben 2-3 hafta sonra evleniyorum ve düğünün hemen ertesi günü balayına gidiyoruz. Bu haftasonu da şehir dışında mini düğün+kına gecesi gibi birşey yapacağız aynı zamanda imam nikahı da olacak.
Benim sorunum ben normal salonlarda yapılan french manikürü bi kaç gün anca kullanabiliyorum o yüzden kalıcı oje veya akrilik jel yaptırmak istiyorum hem kına hem düğün hem balayı uğraşmam rahat ederim diye.
Ama şimdi imam nikahı olcak abdestli olmam gerek bi de evlendikten sonra hep gusül gerekecek napcam bilmiyorum her derdim bitti bu kaldı :KK70:

bitanem çok düşüncelisin bravo.cevapların birçoğunu okudum ne kadar cahil insanlarımız var yazıklar olsun....sana en doğru bilgiyi ben verim imam nikahı için ABDEST ŞARTTIR... ayrıca her ilişkiden sonra gusül abdestide şarttır o şekilde gezemezsin.ayrıca ojeden abdest GEÇMEZ! yani ojeli tırnakların ile aldığın abdest geçerli olmaz.ben sana olması gerekeni söyledim ama karar senin tabiki :))) hayırlı olsun bu arada :KK54:

bitanem çok düşüncelisin bravo.cevapların birçoğunu okudum ne kadar cahil insanlarımız var yazıklar olsun....sana en doğru bilgiyi ben verim imam nikahı için ABDEST ŞARTTIR... ayrıca her ilişkiden sonra gusül abdestide şarttır o şekilde gezemezsin.ayrıca ojeden abdest GEÇMEZ! yani ojeli tırnakların ile aldığın abdest geçerli olmaz.ben sana olması gerekeni söyledim ama karar senin tabiki :))) hayırlı olsun bu arada :KK54:

benim dini nikahım yapılırken adetliydim, doğal olarak abdest filan da yoktu
kimse de illa abdest demedi

İmam nikahımla düğünüm arasında 2 hafta var imam nikahını o 2 haftalık arada yapmaya karar verdim kına gecem olduğu gün yapamıcam galiba :KK43: bi de evlenenler düğün sonunda eve gidince gecenin bi vakti ojenizi mi sildiniz naptınız namaz nasıl kıldınız sabah naptınız of yaa :)) çıldıriciiim :KK70:

X