Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saçlarım normal olsun

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

labirentbeyin

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2014
3
1
Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlışsa kb bu seferlik :)
Benim saçlarımın yanları ve arkadaki altta olan katlar dalgalı ama üstteki katlar dümdüz ve kabarık sürekli ısı uygulamak zorundayım bu arada saçlarımın özellikle alttaki katları çok yıprandı defalarca boya açıcı vs. Ve çok dalgalı olduğu için daha fazla ısı uyguluyorum acaba yıpranan saç dalgalanır mı böyle
bana öneriniz var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlışsa kb bu seferlik :)
Benim saçlarımın yanları ve arkadaki altta olan katlar dalgalı ama üstteki katlar dümdüz ve kabarık sürekli ısı uygulamak zorundayım bu arada saçlarımın özellikle alttaki katları çok yıprandı defalarca boya açıcı vs. Ve çok dalgalı olduğu için daha fazla ısı uyguluyorum acaba yıpranan saç dalgalanır mı böyle
bana öneriniz var mı ? Şimdiden teşekkürler.

bakım yap. pek çok bakım maskesi tarifi var sitede. hindistan cevizi yağı, badem yağı çok iyi geliyor mesela. bir süre dinlendir. boya maşa vs yapma. zaten yaz ayındayız güneş de yıpratıyor. ammino keratin maskesi öneririm selective markasının. saçı oldukça toparlıyor. eski şekline getiriyor.forumda kullanımı yazıyor detaylı aratırsan görürsün. uçlarından da biraz kestir eğer çok yıpranma varsa..

Teşekkürler keratin maskesi deneyebilirim. Bakım yapıyorum zaten çeşitli yağlarla benim sorunum daha çok saç tipimle buna yok mu bi çare :/

Son düzenleme:
Boya ve düzleştirici kullanarak saçının yapısını bozarsn o yüzden dalgaların düzleşip kabarır. bende aynı şeyi yaptım. Çok güzeldi saçlarım dalga dalga ve gürdü çok sağlıklıydıı. Düzkleştiriciye başladım annem hep soylerdi düzleştirici kullanma saçların mafolur dökülür vs diye ama hiç dinlemedimm :KK43::KK43: En sonda yapısını bozdm bende dalgaları düzleşti bi garip oldu azaldı gürlüğü gitti yıprandı. ee işin içine bide boya girdi iyice mafettim saçlarımı. şuan düzleştirici maşa fön hiç bi şekilde kullanmıyorm yaklaşık 4 5 aydır. boya da 3 ayda bir anca yaparım diye düşünüyorum çok sıklıkla boyamıcam. parabensiz şampuan kullanmaya başladım. bakım yapıcam ve inşallah saçlarımın yapısını tekrar kazandırırım saçlarıma. şuan saçlarım belime yaklaştı ama yarın gidip kestiricem biraz kırıkları gitsin diye ondan sonra da daha özen göstericem. bence sende biyerde başla bakımlara ama ısı ürünlerini kesinlikle kullanmamalısn. doğal yollarla şekillerdir saçlarını ben dustan sonra hafif nemliyken ikiye ayırıp bürüyorum saçlarımı 3 4 saat sonra açınca çok güzel duruyo sende o şekilde yontemler bulabilirsin . kolay gelsin şimdiden :)

Aynen senin yaptığın işlemleri yaptım bende çok uzun yıllar demek ki ben bozdum yapısını bırakmştm zaten boyayı 6ay falan oldu bundan sonra da düşünmüyorum düzleştiriciyi bırakamam ams çok az :KK43: Teşekkürler canım ilgşn için

X