Ortopedi Skolyoz Hastalığı..Paylaşım alanı

skolyoz hemen hemen herkesde var sadece bunu anlayan erken teşhis eden yok kızlarda daha yoğun tabki bunun nedenını bılen yok yanı nedenı yok bıranda buyumeye baglıyorum ben dık durmak ve egzersizleri yapmak gerekiyor ama bakıyorum otobuste otururken ya da bı yerdeyken o kadar cok kısıde var kı haberleri bile yok burda anne babalara görev düşüyor kucuk yasta erken teşhis ve her seyin bir çözümü var bunu bılıyoruz

bendede yaklaşık 5 ay önce skolyoz çıktı...hamileliğimde kalça ağrılarım çok olmuştu,doğumdan sonrada bir sırt ağrısı ki sormayın...hep yanlış pozisyonda emzirdiğime bağladım,ancak aylar geçiyor ama sırt ağrım geçmek bilmiyordu...ortopediste göründüm ve rontgen sonucu bu teşhisi koydu...msjlarınızda okuduğum gibi,benimde hep bi pantolonumun paçası kısa gelirdi bi türlü ayarlama yapamazdım,bide belimin bi tarafı diğerine göre daha oyuk,bunu dikkatle bakan farkedebiliyor öyle çok bariz değil...merak ettiğim kullanılan ilaçların türü?ilaç ağrıyı azaltmak maksatlı mı kullanılıyor?çünkü tedavi yalnızca korse ve ameliyatla mümkün anladığım kadarıyla??? ben şu an emzirme döneminde olduğum için doktorum ilaç vermedi,egzersiz verdi, ve bol bol yüzmemi tavsiye etti...hepinize geçmiş olsun arkadaşlar

merahaba arkadaşlar bende skalyoz hastasıyım ve 7 yaşımdan beri 5 kere amaliyet oldum....ŞuAN çok iyiim allaha şükür ..Fakat dün hamile olduğumu ögrendim ve gerçektende çok korkmaya başladım ben dokdora sorduğumda fazla kilo almassan sorun olmaz demişti ama yinede sizlerdende yaşanmış tecrübelri almak isterimsenağlama

merahaba arkadaşlar bende skalyoz hastasıyım ve 7 yaşımdan beri 5 kere amaliyet oldum....ŞuAN çok iyiim allaha şükür ..Fakat dün hamile olduğumu ögrendim ve gerçektende çok korkmaya başladım ben dokdora sorduğumda fazla kilo almassan sorun olmaz demişti ama yinede sizlerdende yaşanmış tecrübelri almak isterimsenağlama

iyi düşün iyi olsun canım,bebeğini sağ salim koklamak nasip olur inşallah...:ecrin_bebek:
ben skolyozumu doğumdan sonra öğrendim,çok ileri boyutlarda değilmiş,buna rağmen kalçama epey baskı yapıyordu ağrım oluyordu...kilo meselesine gelince fazlası hiç kimse için iyi değil,bizlerde daha fazla dikkat etmeliyiz...sana tek tavsiyem hamilelik ve doğum sonrasında egzersizlerini ihmal etmemen...bol bol yüzmeni öneririm...sevgiler

yazdıklarını okdum canım çok çok teşekkür ederim inan çok mutlu oldum içimde hep korku vardı ama azaldı bu evet zaten 43 kiloyum fazla almamam lazım 10 kilo alsam yetrli sanırım yaz mevsimine denk geldiği için şanslıyım sürekli denize gidiyorum çünkü çok çok saol tatlıma.s.a.s.a.s.a.s.

slm kızlar ben de skolyoz hastasıyım bir tesadüf sonucu öğrendim ve ortopedi doktoruna gittim ama bana sen istersen ameliyat yaparım dedi ama ilaç falan da vermedi size ne tür ilaçlar verdi ağrılarınızın azalması için mi :uhm:

slm kızlar ben de skolyoz hastasıyım bir tesadüf sonucu öğrendim ve ortopedi doktoruna gittim ama bana sen istersen ameliyat yaparım dedi ama ilaç falan da vermedi size ne tür ilaçlar verdi ağrılarınızın azalması için mi :uhm:
öncelikle geçmiş olsun canım,doktorunun hemen ameliyat önermesi ilginç doğrusu,ileri derecede mi skolyoz eğriliğin,dışardan belli olur boyutta mı:uhm: ben emzirme sürecindeyken öğrendim hastalığımı,sırtımın ağrısı dayanılmaz boyutlara ulaşınca ortopediye gittim,bu dönemde ilaç kullanamadığım için vermedi sadece egzersiz yapıyorum,ilaç verseymişte ağrı kesici kas gevşetici şeyler vericekmiş,yani tedavi edici değilde ağrıyı hafifletici...belki bi doktora daha görünmen iyi olabilir,naçizane fikrim canım

benim 40 derecemiş sizin skolyosunuz kaç derece peki :uhm: ben de en çok hamilelik döneminden korkuyorum nasıl olur acaba diye sizce ameliyat olmalımıyım kızlar

benim 40 derecemiş sizin skolyosunuz kaç derece peki :uhm: ben de en çok hamilelik döneminden korkuyorum nasıl olur acaba diye sizce ameliyat olmalımıyım kızlar
ben derecemi net bilmiyorum ya ama başlangıç olduğunu söyledi doktor,zaten 25 yaşlarından sonrada çok yamulmazmış,dilerim yamulmamnaniknanik bu konuda uzman bi doktora görün,şayet doktorlar ameliyatta hemfikirse ameliyatını ol sağlıklı ve mutlu yaşaalkisalkisalkis

öncelikle geçmiş olsun canım,doktorunun hemen ameliyat önermesi ilginç doğrusu,ileri derecede mi skolyoz eğriliğin,dışardan belli olur boyutta mı:uhm: ben emzirme sürecindeyken öğrendim hastalığımı,sırtımın ağrısı dayanılmaz boyutlara ulaşınca ortopediye gittim,bu dönemde ilaç kullanamadığım için vermedi sadece egzersiz yapıyorum,ilaç verseymişte ağrı kesici kas gevşetici şeyler vericekmiş,yani tedavi edici değilde ağrıyı hafifletici...belki bi doktora daha görünmen iyi olabilir,naçizane fikrim canım

öncelikle geçmiş olsun ve teşekkür ederim canım bebeğine uzun sağlıklı bir ömür diliyorum canım sen hangi doktora gittin ismini falan verebilir misin :uhm:

benim gittiğim doktor orhangazide özel bi tıp merkezinde,eşim orda çalıştığı için tanıdık doktor tercih ettim,bursada daha uzman doktorlar vardır diyede düşünüyorum...benim hastalığım ameliyat boyutunda olmadığı için doktorumun uzmanlığını pekde sorgulamadım açıkçası ama iyi bir adamcağız:1rolleyes:

canım ya ben uludağ üniversitesinde ki bir prof. doktora gittim diğer hastanede ki doktorlar bu hastalıktan sadece o doktor anlar dediler bende gittim 40 derece olduğunu şu anda fazla sorun olmasa da ileride sorun yaratabileceğini istersem ameliyat yapabileceğini söyledi ama istersen 2 senede bir film çektirip izleyebilirisin dedi hamilelikte sorun olabileceğini ağrılarımın fazla olabileceğini de söyledi ben de ikilem de kaldım açıkçası çünkü en az 6 ya da 7 saat sürüyomuş ameliyat korktum açıkçası

canım ya ben uludağ üniversitesinde ki bir prof. doktora gittim diğer hastanede ki doktorlar bu hastalıktan sadece o doktor anlar dediler bende gittim 40 derece olduğunu şu anda fazla sorun olmasa da ileride sorun yaratabileceğini istersem ameliyat yapabileceğini söyledi ama istersen 2 senede bir film çektirip izleyebilirisin dedi hamilelikte sorun olabileceğini ağrılarımın fazla olabileceğini de söyledi ben de ikilem de kaldım açıkçası çünkü en az 6 ya da 7 saat sürüyomuş ameliyat korktum açıkçası
o zaman doktoruna güvenebilirmişsin...belki hamilelikte sorun olabilir çünkü benim hamilelik ve doğum sonrası başladı şikayetlerim...öncesinde hiç ağrım olmuyordu,sadece belimin bi tarafı daha oyuktu,sebebini bi türlü çözemiyordum meğer yamukmuşum ne biliimdelikafadulden sende askerini beklerken,daha düğün telaşlarına falan bulaşmadan ameliyatını ol istersenyerimseniben

o zaman doktoruna güvenebilirmişsin...belki hamilelikte sorun olabilir çünkü benim hamilelik ve doğum sonrası başladı şikayetlerim...öncesinde hiç ağrım olmuyordu,sadece belimin bi tarafı daha oyuktu,sebebini bi türlü çözemiyordum meğer yamukmuşum ne biliimdelikafadulden sende askerini beklerken,daha düğün telaşlarına falan bulaşmadan ameliyatını ol istersenyerimseniben

evet cnm ama insan yine de tereddütte kalıyo yani benim şu anda da devam eden ağrılarım var mesela sürekli oturup ya da ayakta bekleyemiyorum denge de tutmam lazım yani ama dışarıdan pek belli olmuyo yamukluğum delikafadulden cnm o yüzden sorunum yok yani telaşlar başlamadan bu işi bitirmem lazım galiba yardım ettiğin için çok teşekkür ederim canım gerçekten rahatladım yani a.s.

bendede ağrı oluyor hala,egzersizi ihmal ediyorum bazen,ama 2 yapsam farkediyor resmen...belki hamileliğimdede hastalığımın farkında olup ona göre düzenli egzersiz yapsaydım sorun yaşamazdım diye düşünüyorum...allah dermansız dert vermesin canım inşallah sağlığına kavuşursun...

bendede ağrı oluyor hala,egzersizi ihmal ediyorum bazen,ama 2 yapsam farkediyor resmen...belki hamileliğimdede hastalığımın farkında olup ona göre düzenli egzersiz yapsaydım sorun yaşamazdım diye düşünüyorum...allah dermansız dert vermesin canım inşallah sağlığına kavuşursun...

canım neden gidip derecesini ölçtürmüyosun belki sende ameliyatlar kurtulursun bu dertten amin cnm inşaallah sen de tez zamanda ağrılarından kurtulursun :Saruboceq:

rontgen üzerinden ölçüm yapılabilir aslında...bana her yıl kontrol verdi bide,sana 2 yılda bir demiş,belkide benimkide ileri boyuttadır

rontgen üzerinden ölçüm yapılabilir aslında...bana her yıl kontrol verdi bide,sana 2 yılda bir demiş,belkide benimkide ileri boyuttadır

evet canım röntgen üzerinden yapıyolar ölçümü sende sakın ihmal etme ölçümlerini inşaallah kısa zamanda kurtuluruz bu durumdan :Saruboceq:

bende bilmiyorum derecemi,bu ara başka bir doktora daha görünmek istiyorum aslında...umarım ileri boyutlara ulaşmamıştır

X