Kadınlar daha kıskanç

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.815
60
Bir internet sitesinin yaptığı 'kıskançlık testi'nin sonucuna göre Türkiye'nin yüzde 70'i kıskanç ve çok kıskanç
Test sorularına verdikleri yanıtlara göre ’kıskanç’ sayılan kadınların oranı yüzde 32, bu işi detektiflik seviyesine kadar çıkaranlar da aynı oranda. Gözünü kuşku bürümüş ’çok kıskanç’ların oranı ise yüzde 6. Erkeklerde ise durum şöyle:

Kıskançlar yüzde 30, detektifler yüzde 30, kuşkucu kıskançlar da yüzde 9. ’Kıskançlık testi’ni çözen üniversite öğrencisi ya da mezunlarının sayısı lise mezunlarının iki katına yaklaştı.

Test çözenlerin gelir durumuna bakınca, maddi imkanlar arttıkça kıskançlık testine gösterilen ilginin azaldığı görülüyor. Bir başka saptama da cinsiyetlere göre: Kıskançlık testini çözenlerin yaklaşık yüzde 60’ı kadın.
Yaşlılıkta kıskançlık azalıyor
Yaş grupları açısından bakınca gençlik ateşiyle kıskançlığın arttığı görülüyor. En kıskanç grup 18-20 yaş arasındaki gençler. Bu gençlerin yüzde 72’si kıskanç ve üstü seviyede. Yaş kemale erdikçe kıskançlık da bir miktar azalıyor ve 45 yaş üzerinde yüzde 65’e düşüyor.

En kıskanç il Şırnak
Ankete göre değerlendirme yapıldığında ise Batı illerinin nispeten daha az kıskandığı ortaya çıkıyor. ’En kıskanmayan il’ çıkan Rize’de ankete katılanların yüzde 38’i detektif kadar kuşkucu ya da çok kıskanç. ’En kıskanç il’ çıkan Şırnak’ta, kıskanç ya da çok kıskanç olanların oranı yüzde 47.

Kesinlikle doğru saptamalar bunlar. Benim öyle kız arkadaşlarım var ki kocalarının vay haline...Bir de erkekler artık son zamanlarda gazetelerde çıkan kıskançlık haberlerinden falan etkilenmiş olmalı ki ödleri kopuyor böylesi kadınlardan. Artık o arkadaşlardan dolayı sevdiğimizi kıskandığımıza utanır olduk. Oysa o küçük kıskançlık gösterileri biraz da işin tadı tuzu değil miydi? Beni sevmese kıskanmazdı kriteri de artık masal oldu sayelerinde...

Valla bilmiyorum tek bildiğim erkeklerin böyle yaptığımızda daha çok gururlandıkları.Yani kısacası ekmeklerine yağ sürüyoruz.

Tabii kadın olur. Siz kalkın erkeklerin %90 ı aldatır deyin sonrada bekleyin, buna inanan ve bunu savunan o kadar çok kadın varki, normal bence.

X