iyi-bir-baba-olmaniz-icin-sahip-olmaniz-gereken-10-ozellik-4.jpg


Hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak normal şartlarda %50 Kadın %Erkek Faktörüne bağlıdır.Vereceğimiz bu tüyolar , eşinizin mümkün olan en kısa zamanda hamile kalmasına yardımcı olacaktır. Ama unutmamak gerekir ki bütün bunlar herhangi bir tıbbi sorununuz yoksa işinize yarayacak tüyolardır..

Sağlıklı bir diyet yapmaya başlarsanız, sigara ve zararlı alışkanlıklardan uzak durun ve alkol alımınızı sınırlayın, 2-3 ay içinde en iyi spermlere sahip olacaksınız..


1-Erkekler için sağlıklı bir diyet,beslenme şart !

Sperm oluşumu için vücudun yeterli miktarda vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bu nedenle, birçok taze meyve ve sebze ile çeşitli ve dengeli bir diyet yapın! Özellikle, çinko ve selenyum mineralleri fertilite ve sperm üretimini destekler.

Bu arada B vitaminleri ,folik asit (B 9 ), B 6 ve B 12 de kandaki homosistein düzeyini düzenleyerek sperm oluşumunda özel bir rol oynar. Bu önemlidir, çünkü homosistein, spermin kalitesini ve miktarını önemli ölçüde etkileyebilen zararlı bir amino asittir.


2-Fazla kilonuzu azaltın!

Bilimsel çalışmalar, kilolu erkeklerin üreme kabiliyetlerinin normal kiloya göre daha düşük olduğunu bulmuştur. Yani: Kiloyu aşağı çek!


3-Alkol alımını azaltın!

Bazen bir bira veya bir kadeh şarap zararsız olarak kabul edilir. Ama günlük alkol tüketimi - günde iki içecek bile çok fazla! - Testosteron seviyesinin düşmesine ve eş zamanlı olarak daha düşük sperm hacmine yol açar.


4-Sigara içmeyi bırakın!

Sigara içmeyi bırakın ya da en azından azaltmaya alışın. Çünkü sigara içmek sadece sperm sayısını ve kalitesini ve hareketliliğini önemli ölçüde azaltmaz; Ayrıca, spermin yumurtaya bağlanma kabiliyeti önemli ölçüde azalır.

Daha da kötüsü: Sigara içmek, aynı zamanda embriyoyu da etkileyen tohumların genomuna zarar verebilir. Sonuç olarak düşük yapma riski artar.

5-İlaç almayın !

Herhangi bir sağlık sorununuz için mecburen almanız gereken ilaçlardan bahsetmiyoruz.Onun dışında kalan cinsel performans ilaçları ya da takviye olarak aldığınız ilaçları hemen bırakın.

İlaçlar ,doğurganlık hormonlarının verilmesinden sorumlu beyin dalgalarını etkiler. Bu, doğurganlığı önemli ölçüde azaltır ve doğurganlık sorunları riskini artırır.

Bir embriyo oluşumu gerçekleşirse, gelişimsel hatalar hüzünlü sonuçlara sebep olabilir.


6-Doğru beden sıcaklığı önemli !

Skrotumdaki sıcaklık 36 ° C'yi aşmamalıdır, çünkü sperm olgunlaşması daha yüksek sıcaklıklarda bozulmaktadır.

Uzun araba kullanmanız gerektiği durumlarda arabanızda mevcut olan koltuk ısınmasından,çok sıcak banyo yapmaktan kaçının.

Aktif bir sauna tutkunu iseniz, bu zevkten vazgeçmek zorunda değilsiniz. Ama ısıda aşırıya kaçmayın ve her sauna seansından sonra yeterli vücut ısısına sahip olduğunuzdan emin olun.


7-Çok sıkı kıyafetlerden kaçının

Çok dar pantolonlar veya çok dar olan külotlar sperm üretimi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Skrotum böylece kalıcı olarak vücudun yakınında tutulur, böylece bir sıcaklık kompanzasyonu mümkün olmaz ve testisler aşırı ısınabilir.8-Daha fazla spor

Düzenli sporlar, özellikle dayanıklılık sporları, sağlıklı bir şekilde doğurganlığı artırır. Ama aşırıya kaçmamalısınız: Çok fazla spor sperm oluşumunu yavaşlatır ve testosteron seviyelerini düşürür.9-Bisiklete uzun süre binmekten kaçının

Bisiklete binmenin sperm üretimini etkileyip etkilemediği, büyük ölçüde ne yoğunlukta kullanıldığına bağlıdır.

Çok sıkı spor, iyi sperm kalitesini ve miktarını etkileyebilir ...Testislerin bisikletin koltuğuna aşırı sürtünmesi ve aşırı ısınması olumsuz bir etki yaratabilir.

Haftada iki ya da üç kez, yaklaşık iki saatlik bir kullanım , fiziksel zindeliği ve dolayısıyla yeniden sperm üretme kabiliyetini arttırır.


10-Düzenli bir yaşantı önemli

Yoğun çalışma temposu ya da gece uykusuz kalmak olumsuz etkiler yapabilir.Bu nedenle ağır işlerden kaçınmak ve gece uykusuna dikkat etmek sperm kalitesini olumlu etkileyecektir..